2024-04-17   23:15:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Femernbält Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Dag 1

Document
Resultater
Femernbælt Cup
Placering: Arrangør Svømmeklubben Syd
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. jan  2023 to 22. jan  2023
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 18-99 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:12:37
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Seline Nielsen 2007 SvømmeKlubben SYD +0.70 2:15.86
50m: 31.15
100m: 1:05.44
(34.29)
150m: 1:41.23
(35.79)
200m: 2:15.86
(34.63)
2 Iben Birkholm 2008 SvømmeKlubben SYD +0.97 2:35.20 +19.34
50m: 35.16
100m: 1:14.97
(39.81)
150m: 1:56.62
(41.65)
200m: 2:35.20
(38.58)
3 Anna Müller 2008 SvømmeKlubben SYD +0.83 2:36.85 +20.99
50m: 35.68
100m: 1:15.48
(39.80)
150m: 1:56.77
(41.29)
200m: 2:36.85
(40.08)
4 Frida Albrechtsen 2008 Vordingborg Svømme Klub 2:48.59 +32.73
50m: 37.94
100m: 1:21.91
(43.97)
150m: 2:07.17
(45.26)
200m: 2:48.59
(41.42)
5 Freja Schou Rybka 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.82 2:50.98 +35.12
50m: 39.38
100m: 1:24.22
(44.84)
150m: 2:09.89
(45.67)
200m: 2:50.98
(41.09)
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:12:37
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Sejr Hansen 2009 SvømmeKlubben SYD 2:33.28
50m: 35.44
100m: 1:14.94
(39.50)
150m: 1:55.02
(40.08)
200m: 2:33.28
(38.26)
2 Josefine Petersen 2010 SvømmeKlubben SYD +0.76 2:35.92 +2.64
50m: 35.95
100m: 1:16.00
(40.05)
150m: 1:57.37
(41.37)
200m: 2:35.92
(38.55)
3 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub +0.78 2:47.57 +14.29
50m: 36.08
100m: 1:18.17
(42.09)
150m: 2:03.62
(45.45)
200m: 2:47.57
(43.95)
4 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub +0.82 2:53.67 +20.39
50m: 37.90
100m: 1:22.32
(44.42)
150m: 2:08.16
(45.84)
200m: 2:53.67
(45.51)
5 Isabella Josefine Petersen 2010 SvømmeKlubben SYD +0.75 2:55.72 +22.44
50m: 39.36
100m: 1:25.14
(45.78)
150m: 2:12.62
(47.48)
200m: 2:55.72
(43.10)
6 Line Silleborg 2010 Næstved Svømmeklub +0.69 2:57.33 +24.05
50m: 38.35
100m: 1:23.56
(45.21)
150m: 2:11.37
(47.81)
200m: 2:57.33
(45.96)
7 Bella Boysen 2009 Vordingborg Svømme Klub 2:58.87 +25.59
50m: 38.46
100m: 1:24.63
(46.17)
150m: 2:11.82
(47.19)
200m: 2:58.87
(47.05)
8 Trine Andresen 2010 SvømmeKlubben SYD 3:01.41 +28.13
50m: 41.99
100m: 1:29.46
(47.47)
150m: 2:18.02
(48.56)
200m: 3:01.41
(43.39)
- Malaika Sejbjerg 2010 SvømmeKlubben SYD +0.20 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:12:37
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Høybye Olsen 2011 SvømmeKlubben SYD +0.39 2:57.92
50m: 39.33
100m: 1:24.97
(45.64)
150m: 2:11.09
(46.12)
200m: 2:57.92
(46.83)
2 Matilde Molter Petersen 2012 Næstved Svømmeklub +0.78 3:14.86 +16.94
50m: 41.57
100m: 1:32.48
(50.91)
150m: 2:25.50
(53.02)
200m: 3:14.86
(49.36)
Løb officielt kl.: 21-01-2023 10:12:37
21-01-2023 10:39.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Syd

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner