2024-04-17   12:08:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2023, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1, 2023 Eriksdal
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SDF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 18-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:15.32
50m: 36.09
100m: 1:15.32
(39.23)
2 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening +0.51 1:18.49 +3.17
50m: 37.45
100m: 1:18.49
(41.04)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:16.70
50m: 36.41
100m: 1:16.70
(40.29)
2 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap +0.60 1:37.80 +21.10
50m: 45.58
100m: 1:37.80
(52.22)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.76 1:18.01
50m: 37.53
100m: 1:18.01
(40.48)
2 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.54 1:21.89 +3.88
50m: 38.19
100m: 1:21.89
(43.70)
3 Amanda Ahinko 2007 Jyväskylän Aalto +0.72 1:22.33 +4.32
50m: 39.03
100m: 1:22.33
(43.30)
4 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap +0.62 1:24.40 +6.39
50m: 40.01
100m: 1:24.40
(44.39)
5 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 1:31.89 +13.88
50m: 42.30
100m: 1:31.89
(49.59)
6 Matilda Von Scherling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.58 1:34.21 +16.20
50m: 44.59
100m: 1:34.21
(49.62)
7 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap +0.75 1:36.60 +18.59
50m: 44.58
100m: 1:36.60
(52.02)
- Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb +0.56 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:18.65
50m: 37.24
100m: 1:18.65
(41.41)
2 Lina Thunvall 2008 Södertörns Simsällskap +0.82 1:18.77 +0.12
50m: 36.88
100m: 1:18.77
(41.89)
3 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap +0.60 1:21.76 +3.11
50m: 38.00
100m: 1:21.76
(43.76)
4 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap +0.56 1:23.39 +4.74
50m: 39.60
100m: 1:23.39
(43.79)
5 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap +0.55 1:23.63 +4.98
50m: 39.36
100m: 1:23.63
(44.27)
6 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.61 1:24.72 +6.07
50m: 39.62
100m: 1:24.72
(45.10)
7 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 1:27.51 +8.86
50m: 40.89
100m: 1:27.51
(46.62)
8 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.67 1:27.59 +8.94
50m: 40.89
100m: 1:27.59
(46.70)
9 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.65 1:30.77 +12.12
50m: 43.25
100m: 1:30.77
(47.52)
10 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.68 1:30.79 +12.14
50m: 43.39
100m: 1:30.79
(47.40)
11 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.59 1:32.89 +14.24
50m: 43.57
100m: 1:32.89
(49.32)
12 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening +0.66 1:32.91 +14.26
50m: 42.77
100m: 1:32.91
(50.14)
13 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap +0.76 1:35.27 +16.62
50m: 44.57
100m: 1:35.27
(50.70)
14 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 1:35.83 +17.18
50m: 43.24
100m: 1:35.83
(52.59)
15 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap +0.77 1:37.03 +18.38
50m: 45.06
100m: 1:37.03
(51.97)
16 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 1:47.07 +28.42
50m: 51.55
100m: 1:47.07
(55.52)
17 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.70 1:51.69 +33.04
50m: 52.40
100m: 1:51.69
(59.29)
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap +0.73 1:21.79
50m: 38.18
100m: 1:21.79
(43.61)
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.46 1:23.77 +1.98
50m: 38.96
100m: 1:23.77
(44.81)
3 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap +0.73 1:24.63 +2.84
50m: 39.19
100m: 1:24.63
(45.44)
4 Klara Uddeholt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.58 1:24.71 +2.92
50m: 39.70
100m: 1:24.71
(45.01)
5 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb +0.52 1:29.26 +7.47
50m: 42.59
100m: 1:29.26
(46.67)
6 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening +0.77 1:31.23 +9.44
50m: 43.61
100m: 1:31.23
(47.62)
7 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb +0.91 1:33.43 +11.64
50m: 45.01
100m: 1:33.43
(48.42)
8 Tuva Hodneland 2009 Södertörns Simsällskap +0.53 1:34.22 +12.43
50m: 43.94
100m: 1:34.22
(50.28)
9 Linn Hänström 2009 Södertörns Simsällskap +0.67 1:35.46 +13.67
50m: 44.86
100m: 1:35.46
(50.60)
10 Idun Berglund 2009 Täby Sim +0.75 1:35.72 +13.93
50m: 44.72
100m: 1:35.72
(51.00)
11 Ida Hedlund 2009 Åkersberga Simsällskap +0.70 1:35.73 +13.94
50m: 44.73
100m: 1:35.73
(51.00)
12 Moa De Geer 2009 Täby Sim +0.49 1:37.52 +15.73
50m: 44.78
100m: 1:37.52
(52.74)
13 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap +0.71 1:37.72 +15.93
50m: 46.06
100m: 1:37.72
(51.66)
14 Melina Tsampazis 2009 Södertörns Simsällskap +0.72 1:38.33 +16.54
50m: 46.39
100m: 1:38.33
(51.94)
15 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening +0.66 1:39.57 +17.78
50m: 48.63
100m: 1:39.57
(50.94)
16 Ella Kolm 2009 Lidingö Simklubb +0.80 1:39.63 +17.84
50m: 45.00
100m: 1:39.63
(54.63)
17 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:42.95 +21.16
50m: 48.73
100m: 1:42.95
(54.22)
18 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening +0.67 1:47.50 +25.71
50m: 49.36
100m: 1:47.50
(58.14)
19 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:51.70 +29.91
50m: 53.64
100m: 1:51.70
(58.06)
20 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 1:59.66 +37.87
50m: 55.41
100m: 1:59.66
(1:04.25)
21 Ida Artell 2009 Ålands Simförening +0.67 2:03.08 +41.29
50m: 59.26
100m: 2:03.08
(1:03.82)
22 Alice Lundén 2009 Spårvägen Simförening +0.78 2:08.40 +46.61
50m: 1:00.77
100m: 2:08.40
(1:07.63)
- Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.52 1:25.37
50m: 39.95
100m: 1:25.37
(45.42)
2 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 1:30.04 +4.67
50m: 43.27
100m: 1:30.04
(46.77)
3 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb +0.67 1:30.47 +5.10
50m: 43.24
100m: 1:30.47
(47.23)
4 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap +0.63 1:30.53 +5.16
50m: 43.22
100m: 1:30.53
(47.31)
5 Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening +0.68 1:30.80 +5.43
50m: 42.73
100m: 1:30.80
(48.07)
6 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap +0.54 1:31.03 +5.66
50m: 42.67
100m: 1:31.03
(48.36)
7 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap +0.54 1:32.33 +6.96
50m: 44.25
100m: 1:32.33
(48.08)
8 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening +0.55 1:32.58 +7.21
50m: 43.76
100m: 1:32.58
(48.82)
9 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap +0.62 1:32.96 +7.59
50m: 44.13
100m: 1:32.96
(48.83)
10 Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap +0.75 1:33.33 +7.96
50m: 44.18
100m: 1:33.33
(49.15)
11 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:34.60 +9.23
50m: 45.06
100m: 1:34.60
(49.54)
12 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:35.61 +10.24
50m: 45.45
100m: 1:35.61
(50.16)
13 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 1:36.04 +10.67
50m: 45.24
100m: 1:36.04
(50.80)
14 Sanna Rud Bengtsson 2010 Södertörns Simsällskap +0.71 1:36.69 +11.32
50m: 44.77
100m: 1:36.69
(51.92)
15 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap 1:37.06 +11.69
50m: 46.02
100m: 1:37.06
(51.04)
16 Ella Edhäll 2010 Täby Sim +0.61 1:37.41 +12.04
50m: 46.20
100m: 1:37.41
(51.21)
17 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:37.63 +12.26
50m: 45.41
100m: 1:37.63
(52.22)
18 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.88 1:37.79 +12.42
50m: 45.85
100m: 1:37.79
(51.94)
19 Linnea Falkare 2010 Täby Sim +0.77 1:38.00 +12.63
50m: 46.45
100m: 1:38.00
(51.55)
20 Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap +0.63 1:39.21 +13.84
50m: 45.85
100m: 1:39.21
(53.36)
21 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb +0.70 1:39.24 +13.87
50m: 45.71
100m: 1:39.24
(53.53)
22 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 1:40.37 +15.00
50m: 47.69
100m: 1:40.37
(52.68)
23 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap +0.81 1:42.31 +16.94
50m: 46.76
100m: 1:42.31
(55.55)
24 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap +0.57 1:43.55 +18.18
50m: 47.55
100m: 1:43.55
(56.00)
25 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim +0.87 1:44.17 +18.80
50m: 48.56
100m: 1:44.17
(55.61)
26 Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim +0.87 1:44.65 +19.28
50m: 48.80
100m: 1:44.65
(55.85)
27 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap +0.66 1:44.77 +19.40
50m: 49.80
100m: 1:44.77
(54.97)
28 Anna Martina Brown 2010 Södertörns Simsällskap +0.90 1:45.68 +20.31
50m: 49.66
100m: 1:45.68
(56.02)
29 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap +0.57 1:46.12 +20.75
50m: 49.96
100m: 1:46.12
(56.16)
30 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening +0.65 1:46.16 +20.79
50m: 50.60
100m: 1:46.16
(55.56)
31 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening +0.65 1:46.39 +21.02
50m: 49.86
100m: 1:46.39
(56.53)
32 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:46.46 +21.09
50m: 50.17
100m: 1:46.46
(56.29)
33 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:49.46 +24.09
50m: 51.72
100m: 1:49.46
(57.74)
34 Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening +0.58 1:49.49 +24.12
50m: 51.32
100m: 1:49.49
(58.17)
35 Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening +0.67 1:49.60 +24.23
50m: 51.71
100m: 1:49.60
(57.89)
36 Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening +0.63 1:50.78 +25.41
50m: 51.17
100m: 1:50.78
(59.61)
37 Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening +0.61 1:50.95 +25.58
50m: 53.37
100m: 1:50.95
(57.58)
38 Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim +0.65 1:51.40 +26.03
50m: 51.81
100m: 1:51.40
(59.59)
39 Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening +0.53 1:52.00 +26.63
50m: 53.90
100m: 1:52.00
(58.10)
40 Zoey Nolan 2010 Södertörns Simsällskap +0.69 1:54.57 +29.20
50m: 52.35
100m: 1:54.57
(1:02.22)
41 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.57 1:54.89 +29.52
50m: 53.03
100m: 1:54.89
(1:01.86)
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 DSQ
- Daisy Andreasson 2010 Väsby Simsällskap DNS
- Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap DNS
- Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 10:11:04
2023-01-28 10:11:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner