Tulokset Kringelsim 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördag 18/2 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.00-09.20)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 19 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Mixed 12 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Jonas Aleksandr Paulius |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.85 |
|
2:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emanuel Behtiyar |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
+0.54 |
|
1:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eira Bäärnhielm Thaing |
2012 |
Strängnäs Simklubb |
+0.62 |
|
1:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dita Deniz |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
|
1:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adriana Durmaz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
2:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrej Fedovic |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander George |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
1:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Gustafsson |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Helminen |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+1.31 |
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Kling |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+1.03 |
|
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Krebs Ring |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
|
1:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Nordin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
1:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brandon Norell |
2011 |
Strängnäs Simklubb |
+0.79 |
|
1:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Roos |
2011 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
|
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sandberg |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
+0.83 |
|
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Sanum Larsson |
2011 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
|
1:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikola Stefanovic |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
|
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
George Suberkli |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
1:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thurhammar |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
|
1:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
+0.89 |
|
1:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 11:28:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|