Results for Februari-racet 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 3: Söndag 12/2 start 09:00 Insim 07:45-08:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Pontus badet |
Arrangör: |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass:ABCDF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
508 |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
491 |
56.83 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
|
486 |
57.03 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
238 |
1:12.34 |
+16.18 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:27:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass:ABCDF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Khaled Ahmed |
2007 |
Luleå Simsällskap |
|
465 |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Lindqvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
407 |
1:00.46 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Persson |
2008 |
Piteå Sim |
|
310 |
1:06.25 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Borgström |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
292 |
1:07.53 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Molander |
2007 |
Bodens Simförening |
|
267 |
1:09.61 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emanuel Hammerin |
2008 |
Piteå Sim |
|
242 |
1:11.87 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morgan Kemppe |
2008 |
Umeå Simsällskap |
|
230 |
1:13.15 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Hedlund |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
194 |
1:17.37 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Öberg |
2008 |
Bodens Simförening |
|
188 |
1:18.15 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:27:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass:ABCDF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ege Güngör |
2009 |
Piteå Sim |
|
393 |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Andersson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
|
315 |
1:05.85 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Lindvall |
2009 |
Umeå Simsällskap |
|
251 |
1:11.05 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvard Waller |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
|
236 |
1:12.51 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Henze |
2010 |
Umeå Simsällskap |
|
186 |
1:18.49 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Karlsson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
|
174 |
1:20.22 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emanuel Holmefur |
2010 |
Skellefteå Simklubb |
|
162 |
1:22.09 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Bengtson |
2010 |
Umeå Simsällskap |
|
141 |
1:25.95 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Malmström |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
129 |
1:28.54 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Kooy |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
78 |
1:44.71 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Axheim |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
68 |
1:49.61 |
+48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:27:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass:ABCDF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Berglund |
2011 |
Piteå Sim |
|
72 |
1:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Lundkvist |
2011 |
Luleå Simsällskap |
|
138 |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mio Magnusson |
2013 |
Skellefteå Simklubb |
|
110 |
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Miller |
2011 |
Luleå Simsällskap |
|
72 |
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evert Molander |
2012 |
Bodens Simförening |
|
78 |
1:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cewin Nilsson |
2011 |
Piteå Sim |
|
136 |
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:27:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:27:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|