Resultat för Sparbanken Cup Karlshamn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:46.71 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:55.69 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
3:04.85 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
3:11.19 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:24.77 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
3:25.25 |
+41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:17:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:38.75 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:50.15 |
+17.07 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:12:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:17:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Chenon Samuelsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Gudmundsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.33 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.61 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.32 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
36.54 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalie Persson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.36 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.34 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
40.58 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.70 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
41.85 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
42.22 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
48.44 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:20:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.75 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.72 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.01 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.02 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.10 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Steinbach |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.88 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Konrad |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:22:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:34:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amelie Almroth Larsson |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Alma Colliander |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
55.17 |
|
|
|
|
|
|
Signe Gudmundsson |
2012 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
Mila Hussein |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Adele Kronstrand |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
52.27 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Sköld |
2012 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:28:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
41.47 |
|
|
|
|
|
|
Eren Bozkurt |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
45.20 |
|
|
|
|
|
|
Noel Cederhill |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
Neo Olofsson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:31:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Chenon Samuelsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:04.87 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Gudmundsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:07.92 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:10.28 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:10.38 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Nora Savic |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:10.38 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:12.51 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:12.52 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
1:14.64 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Delia Svensson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:16.21 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:16.55 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nathalie Persson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:17.20 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:17.43 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
1:19.99 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:20.05 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:20.88 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:22.40 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:24.91 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:29.66 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
1:31.99 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Johansson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:34.80 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lova Månsson |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:47.79 |
+44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:41:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:41:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
58.81 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
58.93 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:00.98 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:01.72 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:01.91 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:02.07 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:06.56 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:06.70 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Steinbach |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:19.98 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Montague Vesti-Sekula |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:21.47 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:24.78 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Davidsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:25.18 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Konrad |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 09:48:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 09:48:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ylva Linder |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
34.88 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
37.42 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.21 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
42.51 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
43.69 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
45.88 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
49.69 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Månsson |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
57.03 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:19:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Steinbach |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
44.20 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
45.81 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
29.97 |
-1.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
30.84 |
-0.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yamen Alshiekh Mohamad |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:15:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:29:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amelie Almroth Larsson |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ellen Cederhill |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Alma Colliander |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
47.63 |
|
|
|
|
|
|
Lova Ekmark |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
46.19 |
|
|
|
|
|
|
Signe Gudmundsson |
2012 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
Nadine Yasser Hassan |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
Mila Hussein |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
Ioana Militaru |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
Elina Prekaj |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
46.74 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
45.23 |
|
|
|
|
|
|
Nala Savic |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
44.32 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Sköld |
2012 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:22:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
44.15 |
|
|
|
|
|
|
Rayan Asaad |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
52.39 |
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
42.21 |
|
|
|
|
|
|
Eren Bozkurt |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
Noel Cederhill |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2014 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
48.31 |
|
|
|
|
|
|
Alve Kalmarlind |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
50.28 |
|
|
|
|
|
|
Isak Karlsson |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
Osman Khalil |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Konrad |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Stefan Militaru |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
Neo Olofsson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
47.07 |
|
|
|
|
|
|
Karim Rabah |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
54.52 |
|
|
|
|
|
|
William Skogersson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
Albert Vesti-Sekula |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:31:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Gudmundsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:28.05 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Savic |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:29.42 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
1:29.90 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:30.57 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:33.03 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:33.42 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Persson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:37.64 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:39.81 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:40.20 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:44.43 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:45.14 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:51.16 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:39:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:19.71 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:19.84 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:26.04 |
+13.95 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:26.69 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:33.90 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Montague Vesti-Sekula |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:43.44 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:51.10 |
+39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Davidsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:45:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Gudmundsson |
2012 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Prekaj |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nala Savic |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Sköld |
2012 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
2:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:11:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Cederhill |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2014 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Militaru |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:13:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:24.27 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:32.37 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:36.98 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:39.13 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:39.33 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:40.51 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Delia Svensson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:46.79 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:50.75 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:53.84 |
+38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:59.05 |
+43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:01.90 |
+46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Johansson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:16.12 |
+1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:27:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:28:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:11.07 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:13.49 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Andersson |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:16.90 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:21.14 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:26.90 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:30.66 |
+19.89 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:34:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:34:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
3:13.41 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Savic |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
3:13.44 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:14.78 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:24.62 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
3:25.41 |
+36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:36.38 |
+47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
3:38.49 |
+49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
3:39.84 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Lindhaven |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
3:43.03 |
+53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:48.90 |
+59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
4:00.84 |
+1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:12:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:12:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
3:17.95 |
+36.36 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:16:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:16:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Chenon Samuelsson |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.77 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
31.48 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
32.32 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
32.70 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.34 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Persson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
33.66 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
33.72 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
34.87 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Delia Svensson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
36.36 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
36.70 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
37.82 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
41.75 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Månsson |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
43.84 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Gudmundsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
29.81 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:25:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
26.89 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.69 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.74 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
27.98 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
29.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
31.66 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
32.24 |
+5.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
9 |
|
Victor Davidsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
37.16 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
39.45 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yamen Alshiekh Mohamad |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Konrad |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:28:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:28:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amelie Almroth Larsson |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
Iris Andersson Lanér |
2014 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Berggren |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Cederhill |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
Alma Colliander |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
42.90 |
|
|
|
|
|
|
Lova Ekmark |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
Luna Furudahl |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
52.74 |
|
|
|
|
|
|
Signe Gudmundsson |
2012 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
28.86 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Gunnarsson |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
52.26 |
|
|
|
|
|
|
Nadine Yasser Hassan |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
43.87 |
|
|
|
|
|
|
Mila Hussein |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
Adele Kronstrand |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
52.40 |
|
|
|
|
|
|
Tove Marand |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
56.34 |
|
|
|
|
|
|
Ioana Militaru |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
38.68 |
|
|
|
|
|
|
Elina Prekaj |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
41.84 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
Nala Savic |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
37.78 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Sköld |
2012 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:37:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
Rayan Asaad |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
34.18 |
|
|
|
|
|
|
Eren Bozkurt |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
Noel Cederhill |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
42.00 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2014 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
44.74 |
|
|
|
|
|
|
Alve Kalmarlind |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
45.75 |
|
|
|
|
|
|
Isak Karlsson |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Konrad |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Stefan Militaru |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
54.71 |
|
|
|
|
|
|
Neo Olofsson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
Karim Rabah |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
47.33 |
|
|
|
|
|
|
William Skogersson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
42.64 |
|
|
|
|
|
|
Povel Svensson |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
50.53 |
|
|
|
|
|
|
Albert Vesti-Sekula |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:43:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ylva Linder |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:15.32 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Savic |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:18.35 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:22.23 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:23.81 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:29.74 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:32.41 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:34.12 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:35.32 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:35.81 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
1:38.46 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Johansson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:46.41 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:49:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:49:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:07.22 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:13.20 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:19.73 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Montague Vesti-Sekula |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:33.84 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:36.91 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:53:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:53:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Gudmundsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
39.68 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Olofsson |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
40.99 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
41.18 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
41.56 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ylva Linder |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
43.11 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
43.21 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalie Persson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
45.20 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovelia Sköld |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
45.89 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lova Lindhaven |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
47.07 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Nilsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
48.59 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Rosén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
51.24 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
54.38 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Månsson |
2010 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:04.46 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:19:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:19:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
35.97 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
|
|
39.27 |
+3.43 |
|
SB14 |
|
|
|
|
4 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
39.79 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Svensson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50.85 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Davidsson |
2010 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:04.43 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yamen Alshiekh Mohamad |
2009 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:20:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:20:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amelie Almroth Larsson |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
Iris Andersson Lanér |
2014 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Berggren |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Cederhill |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50.81 |
|
|
|
|
|
|
Alma Colliander |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
54.87 |
|
|
|
|
|
|
Lova Ekmark |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
56.18 |
|
|
|
|
|
|
Luna Furudahl |
2013 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
58.53 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Gunnarsson |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
Nadine Yasser Hassan |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
Mila Hussein |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
Adele Kronstrand |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
Tove Marand |
2013 |
Alvesta Simsällskap |
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
Ioana Militaru |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
53.68 |
|
|
|
|
|
|
Elina Prekaj |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
56.51 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
Nala Savic |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
55.00 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Sköld |
2012 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:29:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Mohamad Albaloush |
2011 |
Ronneby Simsällskap |
|
|
46.10 |
|
|
|
|
|
|
Rayan Asaad |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
59.78 |
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
Eren Bozkurt |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
54.37 |
|
|
|
|
|
|
Noel Cederhill |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
53.29 |
|
|
|
|
|
|
Valter Fristedt |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2014 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
Alve Kalmarlind |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
Isak Karlsson |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
Osman Khalil |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Konrad |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Karim Rabah |
2014 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
53.90 |
|
|
|
|
|
|
William Skogersson |
2011 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
54.04 |
|
|
|
|
|
|
Povel Svensson |
2012 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
59.92 |
|
|
|
|
|
|
Albert Vesti-Sekula |
2013 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:35:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:24.91 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:25.38 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:38.92 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilda Enocson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:59.69 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:39:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:39:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:05.80 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:06.02 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:08.91 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
1:13.65 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:21.19 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:25.23 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:42:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emina Wigow |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:39.12 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:51.54 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:54.12 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Tidstrand |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:59.59 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:00.65 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:11.42 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Kurzawa |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:15.73 |
+42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:22.89 |
+49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:29.23 |
+55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Johansson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:49.73 |
+1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Savic |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:11:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Olsson |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Petersson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:36.33 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
2:41.86 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
2:52.42 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Montague Vesti-Sekula |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
3:20.55 |
+52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:19:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Karlshamn Lag 1 |
12 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
3:22.27 |
|
|
|
|
|
|
Rayan Asaad |
2011 |
AL3911 |
|
42.30 |
|
|
|
|
42.30 |
|
|
|
|
|
|
Stefan Militaru |
2011 |
AN0111 |
-.-- |
53.78 |
|
|
|
|
1:36.08 |
|
|
|
|
|
|
Nadine Yasser Hassan |
2011 |
AR5411 |
-.-- |
47.63 |
|
|
|
|
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ioana Militaru |
2014 |
AB3614 |
-.-- |
58.56 |
|
|
|
|
3:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlshamn Lag 2 |
12 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
3:33.95 |
|
|
|
|
|
|
Albert Vesti-Sekula |
2013 |
AA6713 |
|
52.67 |
|
|
|
|
52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osman Khalil |
2014 |
AC6114 |
-.-- |
1:10.92 |
|
|
|
|
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Gunnarsson |
2014 |
AB3814 |
-.-- |
52.71 |
|
|
|
|
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eren Bozkurt |
2011 |
AN7111 |
-.-- |
37.65 |
|
|
|
|
3:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlshamn lag 3 |
11 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
3:47.80 |
|
|
|
|
|
|
Karim Rabah |
2014 |
AA9714 |
|
48.15 |
|
|
|
|
48.15 |
|
|
|
|
|
|
Isak Karlsson |
2012 |
AK9512 |
-.-- |
1:06.96 |
|
|
|
|
1:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Povel Svensson |
2012 |
AD3512 |
-.-- |
55.72 |
|
|
|
|
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Fristedt |
2012 |
AF3312 |
-.-- |
56.97 |
|
|
|
|
3:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlshamn lag 4 |
12 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
Zoe Petersson |
2011 |
AC8411 |
|
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alve Kalmarlind |
2011 |
AJ4911 |
-.-- |
44.33 |
|
|
|
|
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Pålsson |
2011 |
AJ1611 |
-.-- |
39.16 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Binders |
2011 |
AA1311 |
-.-- |
33.59 |
|
|
|
|
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlskrona Simsällskap |
12 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.29 |
|
|
|
|
|
|
Nova Celsing |
2013 |
AB3613 |
|
35.85 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
Alma Colliander |
2011 |
AK8811 |
-.-- |
45.38 |
|
|
|
|
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2014 |
AC1714 |
-.-- |
45.08 |
|
|
|
|
2:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neo Olofsson |
2011 |
AH2711 |
-.-- |
38.98 |
|
|
|
|
2:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:31:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:31:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 11 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlskrona Simsällskap |
17 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Hoffmann |
2007 |
AA9507 |
|
26.35 |
|
|
|
|
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Karlsson |
2008 |
AT2708 |
-.-- |
25.98 |
|
|
|
|
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Emina Wigow |
2007 |
AB2607 |
-.-- |
27.62 |
|
|
|
|
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Chenon Samuelsson |
2006 |
AL7406 |
-.-- |
29.70 |
|
|
|
|
1:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlskrona Simsällskap lag 3 |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.41 |
+9.76 |
|
|
|
|
Victor Andersson |
2007 |
AE5107 |
|
28.09 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Olofsson |
2008 |
AS9708 |
-.-- |
27.31 |
|
|
|
|
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Henrysson |
2009 |
AN8809 |
-.-- |
32.30 |
|
|
|
|
1:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Gustafsson |
2009 |
AA2809 |
-.-- |
31.71 |
|
|
|
|
1:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlskrona Simsällskap lag 2 |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.98 |
+10.33 |
|
|
|
|
Joel Petersson |
2009 |
AB2109 |
|
28.15 |
|
|
|
|
28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
AH6907 |
-.-- |
27.91 |
|
|
|
|
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Linder |
2009 |
AN8609 |
-.-- |
32.32 |
|
|
|
|
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Savic |
2009 |
AA1809 |
-.-- |
31.60 |
|
|
|
|
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlshamn Lag 1 |
19 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:06.09 |
+16.44 |
|
|
|
|
Leo Spogardh |
2004 |
AE2304 |
|
26.34 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Enocson |
2010 |
AJ3410 |
-.-- |
35.78 |
|
|
|
|
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
AG8306 |
-.-- |
28.61 |
|
|
|
|
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Kurzawa |
2009 |
AV8809 |
-.-- |
35.36 |
|
|
|
|
2:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlskrona Simsällskap lag 4 |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.93 |
+20.28 |
|
|
|
|
Anton Silonosov |
2009 |
AX5109 |
|
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
AI2509 |
-.-- |
31.40 |
|
|
|
|
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Persson |
2009 |
AU8209 |
-.-- |
35.28 |
|
|
|
|
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Tidstrand |
2009 |
AL6209 |
-.-- |
33.43 |
|
|
|
|
2:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karlshamn Lag 2 |
18 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:21.99 |
+32.34 |
|
|
|
|
Malte Olsson |
2005 |
AW7905 |
|
26.10 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Johansson |
2010 |
AE5210 |
-.-- |
41.46 |
|
|
|
|
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jill Fischer |
2009 |
AV8609 |
-.-- |
35.97 |
|
|
|
|
1:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Montague Vesti-Sekula |
2010 |
AC2910 |
-.-- |
38.46 |
|
|
|
|
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlshamn lag 3 utom tävlan |
14 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
2:25.97 |
+36.32 |
|
|
|
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
AF3410 |
|
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Berggren |
2009 |
AF2609 |
-.-- |
36.89 |
|
|
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Kläfverud |
2010 |
AA7410 |
-.-- |
41.77 |
|
|
|
|
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Bengtsson |
2009 |
AF3609 |
-.-- |
33.91 |
|
|
|
|
2:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 17:38:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 17:38:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|