Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
413 |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
400 |
34.28 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
354 |
35.72 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
349 |
35.88 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
340 |
36.18 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
336 |
36.33 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
332 |
36.47 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
315 |
37.13 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
301 |
37.68 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
290 |
38.14 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
288 |
38.23 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
272 |
38.98 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
39.11 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
263 |
39.40 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
41.18 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
226 |
41.46 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
215 |
42.15 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
198 |
43.30 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
196 |
43.44 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
383 |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
367 |
35.27 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
344 |
36.05 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
342 |
36.13 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
316 |
37.09 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
305 |
37.54 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
37.60 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
290 |
38.14 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
284 |
38.41 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
251 |
40.06 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
250 |
40.10 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
244 |
40.42 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
237 |
40.80 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
220 |
41.84 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
209 |
42.53 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
194 |
43.61 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
162 |
46.34 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
161 |
46.44 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.51 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Bodenhoff |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
158 |
46.71 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aya Celina Nørregaard |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
155 |
47.02 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.41 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Anna Kørvell |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
361 |
35.47 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
37.45 |
+1.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
300 |
37.72 |
+2.25 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
279 |
38.67 |
+3.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
265 |
39.32 |
+3.85 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
262 |
39.47 |
+4.00 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
252 |
39.98 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
238 |
40.77 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
235 |
40.90 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
202 |
43.01 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
199 |
43.26 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
196 |
43.47 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
190 |
43.92 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.70 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
186 |
44.24 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
169 |
45.64 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.20 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
169 |
45.65 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.04 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
149 |
47.58 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
143 |
48.27 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
127 |
50.20 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-21.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
125 |
50.43 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
|
113 |
52.24 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
110 |
52.68 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
82 |
57.94 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
175 |
45.14 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.89 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
160 |
46.48 |
+1.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
159 |
46.64 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
153 |
47.17 |
+2.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 48.81 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
134 |
49.34 |
+4.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
128 |
50.02 |
+4.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
111 |
52.50 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.64 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
92 |
55.84 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.21 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
89 |
56.48 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
72 |
1:00.52 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Bisgaard Jeppesen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
59 |
1:04.70 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
42.99 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
161 |
46.38 |
+3.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
149 |
47.56 |
+4.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
127 |
50.15 |
+7.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
125 |
50.43 |
+7.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Sønderup-Hansen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
116 |
51.70 |
+8.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
113 |
52.18 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
105 |
53.56 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.57 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
89 |
56.42 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.83 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dana Midtgaard Simonsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
87 |
56.85 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.82 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
85 |
57.45 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.28 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kirstine Staal Johannsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
79 |
58.80 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
79 |
58.89 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Sia Henningsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
30 |
1:20.45 |
+37.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikkia Planck Steenholdt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
NÅC |
30.66 |
|
|
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
17-03-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Elise Lykke Pedersen |
2014 |
Swim Team Odense |
|
80 |
58.56 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
78 |
58.91 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Fischer Salomonsen |
2014 |
Swim Team Odense |
|
52 |
1:07.40 |
+8.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
43 |
1:11.78 |
+13.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
36 |
1:16.26 |
+17.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trud Kjærgaard-Vistisen |
2014 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kock |
2014 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 12:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 12:49.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|