Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 14 år - Indledende |
|
|
NÅC |
29.45 |
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
06-03-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
456 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
455 |
31.69 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
428 |
32.35 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
422 |
32.48 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
395 |
33.20 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
378 |
33.70 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
370 |
33.95 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
367 |
34.03 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
353 |
34.48 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
351 |
34.56 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
349 |
34.60 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
333 |
35.14 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
313 |
35.90 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
300 |
36.39 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
37.50 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
254 |
38.47 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
230 |
39.75 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
161 |
44.77 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
|
118 |
49.64 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
NÅC |
29.45 |
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
06-03-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
468 |
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
407 |
32.89 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
395 |
33.20 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
393 |
33.27 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
375 |
33.78 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
333 |
35.14 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
320 |
35.62 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
310 |
36.01 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
307 |
36.12 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
285 |
37.01 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
272 |
37.62 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
241 |
39.13 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
39.73 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
225 |
40.06 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
187 |
42.56 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
185 |
42.78 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.45 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
176 |
43.45 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
166 |
44.31 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
158 |
45.02 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
148 |
46.07 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Kørvell |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
144 |
46.49 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
140 |
46.88 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
127 |
48.39 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.20 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
123 |
48.91 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
NÅC |
29.45 |
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
06-03-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
380 |
33.64 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
329 |
35.31 |
+1.67 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
35.61 |
+1.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
282 |
37.17 |
+3.53 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
37.41 |
+3.77 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
260 |
38.18 |
+4.54 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
260 |
38.19 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
250 |
38.68 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
250 |
38.70 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
237 |
39.38 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
232 |
39.66 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
231 |
39.71 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
207 |
41.16 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
204 |
41.38 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
155 |
45.31 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
144 |
46.47 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
139 |
46.97 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.36 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
135 |
47.46 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.63 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
|
123 |
48.96 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Sandholdt Lange |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
112 |
50.50 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
100 |
52.48 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
94 |
53.49 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.35 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
93 |
53.75 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.15 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
NÅC |
29.45 |
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
06-03-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
197 |
41.89 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
124 |
48.82 |
+6.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
124 |
48.86 |
+6.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
111 |
50.60 |
+8.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
95 |
53.39 |
+11.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 50.99 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
85 |
55.41 |
+13.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 49.55 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
68 |
59.54 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.65 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
39 |
1:11.85 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(+8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
38 |
1:11.98 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
26 |
1:22.28 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 10 år - Indledende |
|
|
NÅC |
29.45 |
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
06-03-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
174 |
43.63 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
165 |
44.43 |
+0.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.61 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
114 |
50.20 |
+6.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.33 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
110 |
50.88 |
+7.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
94 |
53.45 |
+9.82 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
76 |
57.52 |
+13.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
73 |
58.12 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.23 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
70 |
58.99 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-17.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
53 |
1:04.71 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
43 |
1:09.17 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
36 |
1:13.29 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 10:49.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|