Tulokset NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
443 |
1:21.76 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
406 |
1:24.19 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
398 |
1:24.71 |
+2.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
374 |
1:26.48 |
+4.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.37 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
371 |
1:26.71 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
354 |
1:28.13 |
+6.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.01 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
1:31.09 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
308 |
1:32.32 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.06 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
|
262 |
1:37.45 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
222 |
1:42.88 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
154 |
1:56.21 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.36 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
99 |
2:14.46 |
+52.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.72 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
356 |
1:27.97 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
346 |
1:28.77 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.02 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
304 |
1:32.65 |
+4.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.71 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
292 |
1:33.93 |
+5.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.14 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
263 |
1:37.30 |
+9.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
244 |
1:39.76 |
+11.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.70 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
224 |
1:42.60 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.74 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
207 |
1:45.26 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.54 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
206 |
1:45.42 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
191 |
1:48.27 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aya Celina Nørregaard |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
121 |
2:05.76 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
304 |
1:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.70 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
295 |
1:33.58 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
258 |
1:37.90 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.38 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
242 |
1:39.98 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.37 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
242 |
1:39.99 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.49 |
(-15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
241 |
1:40.20 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.86 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
216 |
1:43.83 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.09 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
206 |
1:45.42 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.70 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
206 |
1:45.49 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.39 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
1:45.73 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
166 |
1:53.40 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.95 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
156 |
1:55.65 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.09 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
202 |
1:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.55 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
144 |
1:58.77 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.08 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
102 |
2:13.04 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.57 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
102 |
2:13.46 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.11 |
(+7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
93 |
2:17.29 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.64 |
(-20.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
166 |
1:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.52 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
163 |
1:54.10 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.31 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
129 |
2:03.27 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.92 |
(-24.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
129 |
2:03.40 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
124 |
2:04.85 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.10 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
120 |
2:06.17 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
111 |
2:09.54 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.71 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
44 |
2:55.47 |
+1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
NÅC |
1:14.52 |
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
09-03-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
46 |
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
29 |
3:21.19 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
20 |
3:47.39 |
+54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2023 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 09:20.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|