Results for Danish Open 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag finaler 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
1. apr 2023 to 4. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
852 |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
814 |
1:08.68 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
782 |
1:09.60 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
768 |
1:10.01 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
766 |
1:10.06 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
760 |
1:10.27 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
+0.84 |
745 |
1:10.72 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
725 |
1:11.36 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2023 18:34:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
711 |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
690 |
1:12.56 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.52 |
687 |
1:12.67 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
683 |
1:12.79 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
679 |
1:12.93 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
672 |
1:13.19 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
658 |
1:13.73 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
653 |
1:13.90 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2023 18:34:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer - C Finale |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
678 |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
654 |
1:13.85 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.73 |
636 |
1:14.54 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
635 |
1:14.60 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
628 |
1:14.86 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
613 |
1:15.47 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
603 |
1:15.88 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
602 |
1:15.95 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2023 18:34:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2023 18:34.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|