Resultat för Sportringen Sprint Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Burlövsbadet |
Arrangör: |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
409 |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
+0.66 |
333 |
34.33 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
331 |
34.40 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Olofsson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.62 |
324 |
34.63 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK Triton |
+0.70 |
303 |
35.40 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Wall |
2009 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
295 |
35.74 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bergman |
2009 |
SK Triton |
+0.76 |
281 |
36.30 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
Simklubben Sydsim |
+0.58 |
266 |
36.99 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.60 |
603 |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Bartolek |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.66 |
498 |
30.01 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
2008 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
428 |
31.56 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Cederholm |
2007 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
427 |
31.59 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Mirvéus |
2008 |
SK Triton |
+0.61 |
414 |
31.92 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
384 |
32.72 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
Ringsjö Simklubb |
+0.66 |
370 |
33.15 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
+0.69 |
338 |
34.14 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.64 |
638 |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Glans |
2006 |
Kristianstads SLS |
+0.57 |
612 |
28.03 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
568 |
28.73 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
+0.56 |
563 |
28.82 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
551 |
29.02 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.51 |
534 |
29.32 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
532 |
29.37 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
+0.57 |
528 |
29.44 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 16:50:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|