Tulokset Ulpukka-uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.01.2023 - 21.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m RU T9, T11, T13 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Polly Hellmann |
2014 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hurme |
2014 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:04.33 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tita Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:07.72 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teea Mäkinen |
2014 |
Rauman Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Aino Pajula |
2015 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m RU T9, T11, T13 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Kodisoja |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
45.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
|
48.57 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.09 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
49.42 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siyuan Vivian Lu |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
50.96 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilja Kuosmanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
51.63 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Murumäe |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.08 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Kinos |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.48 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
55.36 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hildegard Brozinski |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
56.01 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
56.35 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Räikkönen |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
57.14 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Lapila |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
59.33 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Chenmi Zhang |
2013 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:00.97 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.88 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:04.98 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.89 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.32 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Visa |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:09.66 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m RU T9, T11, T13 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.17 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.21 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.89 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
41.60 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
42.53 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.54 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.94 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.65 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
43.97 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.03 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
45.40 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
48.18 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
48.55 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
49.34 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.95 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
50.02 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.50 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eveliina Koivunen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
52.11 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Lehtinen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
53.23 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
54.36 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
56.26 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Myllymaa |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
58.66 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Nea Winberg |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.01.2023 14.30.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|