Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
KUS-GSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.01.2023 - 21.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milda Riska |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
213 |
38.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Johanna Maria Löf |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
127 |
45.55 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Tanttari |
2013 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
208 |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maija Ylinen |
2013 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
107 |
48.23 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
88 |
51.38 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi-Ilona Myllymäki |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
293 |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Jämsä |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
278 |
35.11 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Greta Kahinoja |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
218 |
38.09 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Harju |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
150 |
43.13 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arina Kublitskaya |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
136 |
44.57 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.06 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Lövmark |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
132 |
45.01 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Laihorinne |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
102 |
48.94 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
92 |
50.64 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.70 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Liimatainen |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
91 |
50.94 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
87 |
51.73 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
84 |
52.20 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Lassila |
2012 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
65 |
56.89 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minea Mäntylä |
2012 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
29 |
1:14.07 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
411 |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
344 |
32.72 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
322 |
33.43 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aline Westerlund |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
300 |
34.22 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Karhu |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
287 |
34.74 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Kataja |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
284 |
34.85 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
249 |
36.42 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nurmela |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
242 |
36.76 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ronja Rahkonen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
214 |
38.30 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
214 |
38.30 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nellie Kantola |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
191 |
39.77 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Puutio |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
137 |
44.40 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
126 |
45.69 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Rousu |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
88 |
51.40 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.80 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
529 |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liina Ylinen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
445 |
30.03 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
411 |
30.84 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
375 |
31.78 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
355 |
32.37 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikaela Ainassaari |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
350 |
32.51 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
311 |
33.83 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
255 |
36.13 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Utriainen |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
233 |
37.25 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
532 |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
422 |
30.57 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
393 |
31.28 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
366 |
32.03 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Stephens |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
303 |
34.11 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti Naiset 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
449 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Hautala |
2003 |
Kurikan Ryhti |
|
447 |
29.98 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
382 |
31.60 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 14.59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.01.2023 15.01.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|