Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
KUS-GSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.01.2023 - 21.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
74 |
59.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasper Mikael Lahti-Jakobsson |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
69 |
1:00.61 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 10 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emrik Hiltunen |
2013 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
102 |
53.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.70 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemel Rantatalo |
2013 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
48 |
1:08.41 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Salmenkangas |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
158 |
46.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
152 |
46.69 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
107 |
52.47 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Peltoniemi |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
99 |
53.85 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Ylinen |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
95 |
54.68 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erkka Lähetkangas |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
83 |
57.13 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arno Hakala |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
76 |
58.86 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiro Saarenpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
75 |
58.97 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milo Sytchak |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
74 |
59.34 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.89 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
62 |
1:02.77 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
57 |
1:04.79 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evert Tunis |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
49 |
1:07.75 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
41 |
1:12.25 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
André Kayava |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
360 |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Pihlaja |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
303 |
37.12 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Järvinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
159 |
46.03 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Rosenberg |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
153 |
46.62 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Jokiaho |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
149 |
47.05 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Rantala |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
92 |
55.12 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hermanni Laihorinne |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
89 |
55.82 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Norrgård |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
82 |
57.24 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
359 |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
332 |
36.01 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Sytchak |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
325 |
36.26 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Nygård |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
306 |
37.02 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
261 |
39.01 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
212 |
41.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
181 |
44.05 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Syrjä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
310 |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
|
505 |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Klutas |
2004 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
291 |
37.61 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 13.49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.01.2023 13.49.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|