Results for Minimani Games 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
KUS-GSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
21.01.2023 - 21.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eevi Tanttari |
2013 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
185 |
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.76 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Johanna Maria Löf |
2014 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
116 |
1:52.28 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.29 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 15.26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Riska |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
305 |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Sofia Irene Lundqvist |
2012 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
180 |
1:37.18 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kujanpää |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
140 |
1:45.53 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.91 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
139 |
1:45.94 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christina Holm |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
131 |
1:48.05 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.65 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Greta Kahinoja |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
113 |
1:53.37 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.18 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lövmark |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
99 |
1:58.63 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.98 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adalmiina Nikko |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
93 |
2:01.01 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.83 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bettina Holm |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Alviina Kotkaniemi |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Mia Maria Mäetalu |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
DSQ |
|
|
75m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 15.26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Ylinen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
418 |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Riska |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
399 |
1:14.55 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
290 |
1:22.91 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tara Maunula |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
265 |
1:25.41 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Gassner |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
239 |
1:28.37 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa-Maria Rantatalo |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
218 |
1:31.10 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.09 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Nurmela |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
206 |
1:32.86 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.49 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Rahkonen |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
146 |
1:44.02 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
130 |
1:48.25 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.93 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
85 |
2:04.72 |
+51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
|
DSQ |
|
|
150 |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Syrjä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
75m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 15.26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Myllykoski |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
320 |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aamu Kannosto |
2005 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
319 |
1:20.32 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.1.2023 15.26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21.01.2023 15.29.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|