Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
361 |
1:17.89 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:19.17 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
230 |
1:30.50 |
+12.61 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.31 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
160 |
1:42.11 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.91 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
542 |
1:08.02 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
470 |
1:11.32 |
+3.30 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
+0.73 |
463 |
1:11.67 |
+3.65 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
460 |
1:11.86 |
+3.84 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
426 |
1:13.71 |
+5.69 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
414 |
1:14.42 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.08 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Uinti Tampere |
|
403 |
1:15.06 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
393 |
1:15.73 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.79 |
392 |
1:15.76 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
381 |
1:16.50 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
372 |
1:17.08 |
+9.06 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
360 |
1:17.96 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
285 |
1:24.21 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
281 |
1:24.64 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
279 |
1:24.90 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
268 |
1:25.96 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.86 |
266 |
1:26.19 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
254 |
1:27.53 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.76 |
201 |
1:34.69 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
192 |
1:36.16 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.45 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
169 |
1:40.32 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.72 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
115 |
1:53.95 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.32 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.42 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset 16-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
737 |
1:01.40 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.90 |
487 |
1:10.49 |
+9.09 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petra Soini |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.53 |
479 |
1:10.88 |
+9.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
|
456 |
1:12.03 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.85 |
450 |
1:12.39 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milana Virtanen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
432 |
1:13.38 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
430 |
1:13.45 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.36 |
331 |
1:20.16 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.76 |
293 |
1:23.48 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.07 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 15.35.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|