Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
153 |
41.57 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Holma |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
145 |
42.36 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vlad Oriichuk |
2012 |
Uinti Tampere |
|
143 |
42.53 |
+0.96 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
141 |
42.78 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.45 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
|
136 |
43.20 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
128 |
44.18 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
123 |
44.78 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.90 |
119 |
45.26 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
117 |
45.43 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
+0.89 |
116 |
45.65 |
+4.08 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
115 |
45.70 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Sulku |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.92 |
109 |
46.59 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.77 |
103 |
47.45 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
100 |
47.90 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
98 |
48.27 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juho Perähannu |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
89 |
49.76 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
80 |
51.48 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
76 |
52.43 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
|
74 |
52.94 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.87 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
53 |
59.15 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.79 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Hirvonen |
2012 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
51 |
59.70 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 12.09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
480 |
28.43 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
449 |
29.07 |
+0.64 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.52 |
424 |
29.64 |
+1.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
412 |
29.91 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
406 |
30.06 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.62 |
405 |
30.08 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.71 |
404 |
30.11 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.65 |
388 |
30.51 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
368 |
31.06 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
362 |
31.24 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.81 |
360 |
31.28 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
348 |
31.66 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
334 |
32.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
332 |
32.16 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
329 |
32.25 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
324 |
32.42 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
319 |
32.56 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
318 |
32.62 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Onni Matti Elmeri Savolainen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.72 |
297 |
33.35 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.66 |
287 |
33.74 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
273 |
34.29 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.84 |
263 |
34.75 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.50 |
256 |
35.03 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.69 |
253 |
35.18 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stanislav Orijcuk |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
248 |
35.43 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
244 |
35.62 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.65 |
229 |
36.35 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.88 |
219 |
36.93 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
210 |
37.41 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.77 |
191 |
38.64 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aarre Tuikkala |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
187 |
38.91 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.07 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Santeri Palvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
186 |
38.99 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Valtteri Mäkelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
+0.64 |
173 |
39.94 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.14 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
+0.80 |
169 |
40.25 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
150 |
41.86 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
+0.89 |
127 |
44.19 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
92 |
49.19 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 12.09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 17-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
681 |
25.31 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Seppälä |
1999 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
666 |
25.50 |
+0.19 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
646 |
25.76 |
+0.45 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
612 |
26.23 |
+0.92 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
591 |
26.53 |
+1.22 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.74 |
581 |
26.68 |
+1.37 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
546 |
27.24 |
+1.93 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
515 |
27.78 |
+2.47 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
514 |
27.80 |
+2.49 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
492 |
28.20 |
+2.89 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
479 |
28.46 |
+3.15 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.63 |
464 |
28.75 |
+3.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
419 |
29.75 |
+4.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.71 |
412 |
29.91 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.82 |
404 |
30.11 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
389 |
30.49 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.64 |
377 |
30.82 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aki Raitala |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
361 |
31.26 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
342 |
31.84 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
320 |
32.55 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
318 |
32.60 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
+0.78 |
277 |
34.16 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 12.09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 12.09.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|