Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
319 |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.61 |
209 |
41.16 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.81 |
197 |
41.96 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.09 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Värikoski |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.85 |
192 |
42.31 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
192 |
42.33 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
191 |
42.42 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilhelmiina Kastari |
2012 |
Nokian Pyry |
|
189 |
42.52 |
+6.78 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 46.66 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
188 |
42.64 |
+6.90 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
|
167 |
44.31 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ruusa Jaakkola |
2011 |
Nokian Pyry |
+0.78 |
145 |
46.41 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
|
129 |
48.27 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.17 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
|
95 |
53.48 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
91 |
54.28 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.79 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
85 |
55.55 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
81 |
56.43 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Mukkala |
2012 |
Kankaanpään Uimarit |
|
60 |
1:02.16 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Mäkitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
59 |
1:02.50 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alisa Hyytiäinen |
2012 |
Nokian Pyry |
|
55 |
1:03.91 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 11.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.61 |
557 |
29.68 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.53 |
533 |
30.12 |
+0.44 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
+0.74 |
488 |
31.02 |
+1.34 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.42 |
478 |
31.23 |
+1.55 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
453 |
31.80 |
+2.12 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
447 |
31.93 |
+2.25 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.55 |
439 |
32.12 |
+2.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.78 |
439 |
32.14 |
+2.46 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
426 |
32.45 |
+2.77 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
425 |
32.49 |
+2.81 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.56 |
424 |
32.51 |
+2.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
414 |
32.76 |
+3.08 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
392 |
33.38 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
383 |
33.63 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.51 |
381 |
33.69 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.52 |
372 |
33.94 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
365 |
34.16 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
+0.81 |
345 |
34.80 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
336 |
35.13 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
331 |
35.30 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
323 |
35.58 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.60 |
307 |
36.18 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.76 |
305 |
36.28 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sandra Roivas |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
300 |
36.46 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.73 |
298 |
36.56 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
267 |
37.92 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.61 |
264 |
38.05 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
260 |
38.24 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
260 |
38.24 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
260 |
38.27 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
259 |
38.31 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
254 |
38.55 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
249 |
38.81 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.89 |
245 |
39.03 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
203 |
41.54 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.92 |
195 |
42.12 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Korpi |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.77 |
194 |
42.13 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.88 |
153 |
45.66 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.59 |
137 |
47.38 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
135 |
47.58 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.29 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.83 |
114 |
50.31 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.98 |
109 |
51.10 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Iida Hatanpää |
2010 |
Nokian Pyry |
|
88 |
54.90 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 11.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Polina Latysheva |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
659 |
28.06 |
|
|
|
GP |
|
|
|
|
2 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
554 |
29.73 |
+1.67 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
540 |
30.00 |
+1.94 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
531 |
30.16 |
+2.10 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
+0.57 |
518 |
30.41 |
+2.35 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.54 |
505 |
30.66 |
+2.60 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.85 |
499 |
30.78 |
+2.72 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Frusti |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
489 |
31.00 |
+2.94 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
475 |
31.31 |
+3.25 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
470 |
31.40 |
+3.34 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.56 |
463 |
31.57 |
+3.51 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.55 |
435 |
32.22 |
+4.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.72 |
430 |
32.35 |
+4.29 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
422 |
32.55 |
+4.49 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
+0.86 |
400 |
33.15 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
385 |
33.57 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
374 |
33.89 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.69 |
358 |
34.40 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
354 |
34.52 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
+0.91 |
353 |
34.55 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.86 |
349 |
34.69 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
348 |
34.73 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Hynönen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
339 |
35.03 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.54 |
334 |
35.18 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nelli Lehmijoki |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.70 |
327 |
35.46 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
325 |
35.50 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilma Husari |
2004 |
Nokian Pyry |
+0.85 |
318 |
35.77 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Fallström |
2007 |
Valkeakosken Uimaseura |
+0.80 |
297 |
36.59 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Riikka Broman |
2006 |
Nokian Pyry |
|
281 |
37.26 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rianna Hoda |
2006 |
Loimaan Uimaseura |
+0.76 |
257 |
38.39 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
246 |
38.96 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tinja Vatanen |
1994 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 11.53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11.54.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|