2024-05-23   17:26:30
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Lahti Energia Sprintit

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura 180 43.16
Entry time: 41.36 (+1.80)
2 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura 144 46.41 +3.25
Entry time: 53.69 (-7.28)
3 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 124 48.77 +5.61
Entry time: 47.18 (+1.59)
4 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 112 50.54 +7.38
Entry time: 51.70 (-1.16)
5 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura 55 1:03.73 +20.57
- Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura DSQ
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 7.1.2023 11.13.53
09.01.2023 19.49.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Arkhip Senko 2013 Uimaseura Helsinki 119 44.13
Entry time: 46.45 (-2.32)
2 Anton Dzura 2014 Uimaseura Helsinki 106 45.86 +1.73
Entry time: 49.31 (-3.45)
3 Mikael Chervyakov 2014 Uimaseura Helsinki 91 48.22 +4.09
Entry time: 50.08 (-1.86)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.14.39
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura 217 36.14
Entry time: 35.64 (+0.50)
2 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura 169 39.28 +3.14
Entry time: 38.73 (+0.55)
3 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 145 41.39 +5.25
Entry time: 40.01 (+1.38)
4 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura 135 42.37 +6.23
Entry time: 43.38 (-1.01)
5 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura 125 43.48 +7.34
Entry time: 43.44 (+0.04)
6 Nikita Ulasevich 2011 Lahden Uimaseura 110 45.31 +9.17
Entry time: 49.03 (-3.72)
7 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura 97 47.25 +11.11
Entry time: 48.17 (-0.92)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.14.39
09.01.2023 19.49.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hertta Siikanen 2013 Lahden Kaleva 135 49.22
Entry time: 53.53 (-4.31)
2 Eda-Maria Nuutinen 2013 Lahden Kaleva 111 52.54 +3.32
Entry time: 54.18 (-1.64)
3 Mianna Haapalainen 2013 Lahden Uimaseura 70 1:01.25 +12.03
Entry time: 1:00.74 (+0.51)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.23.32
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alisa Vainio 2011 Lahden Kaleva 186 44.23
Entry time: 46.04 (-1.81)
2 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura 166 45.96 +1.73
Entry time: 47.62 (-1.66)
3 Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura 159 46.62 +2.39
Entry time: 48.21 (-1.59)
4 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura 106 53.37 +9.14
Entry time: 53.44 (-0.07)
5 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 105 53.44 +9.21
Entry time: 51.25 (+2.19)
6 Siru Tikkanen 2011 Lahden Uimaseura 96 55.01 +10.78
7 Emilia Närhi 2012 Lahden Uimaseura 95 55.23 +11.00
- Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura DNS
Laji virallinen: 7.1.2023 11.23.32
09.01.2023 19.50.39 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mikael Chervyakov 2014 Uimaseura Helsinki 126 44.30
Entry time: 43.39 (+0.91)
2 Arkhip Senko 2013 Uimaseura Helsinki 0.59 114 45.76 +1.46
Entry time: 43.72 (+2.04)
3 Arseni Borouhhin 2013 Uimaseura Helsinki 90 49.49 +5.19
Entry time: 55.52 (-6.03)
4 Anton Dzura 2014 Uimaseura Helsinki 85 50.53 +6.23
Entry time: 44.29 (+6.24)
5 Daniel Oliver Kristian Tatti 2014 Lahden Uimaseura 82 51.13 +6.83
Laji virallinen: 7.1.2023 11.28.02
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura 208 37.50
Entry time: 36.87 (+0.63)
2 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 194 38.38 +0.88
Entry time: 37.12 (+1.26)
3 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura 171 39.99 +2.49
Entry time: 40.35 (-0.36)
4 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura 160 40.88 +3.38
Entry time: 41.37 (-0.49)
5 Nikita Ulasevich 2011 Lahden Uimaseura 0.59 121 44.88 +7.38
Entry time: 48.16 (-3.28)
6 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura 113 45.94 +8.44
Entry time: 47.35 (-1.41)
7 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura 108 46.53 +9.03
Entry time: 48.94 (-2.41)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.28.02
09.01.2023 19.50.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hertta Siikanen 2013 Lahden Kaleva 125 57.07
Entry time: 56.66 (+0.41)
2 Mianna Haapalainen 2013 Lahden Uimaseura 92 1:03.19 +6.12
Entry time: 1:05.71 (-2.52)
- Milla Lähde 2013 Lahden Uimaseura DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.41.45
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura 198 48.97
Entry time: 51.11 (-2.14)
2 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 196 49.09 +0.12
Entry time: 49.44 (-0.35)
3 Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura 189 49.70 +0.73
Entry time: 48.51 (+1.19)
4 Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura 187 49.86 +0.89
Entry time: 50.45 (-0.59)
5 Alisa Vainio 2011 Lahden Kaleva 169 51.56 +2.59
Entry time: 52.39 (-0.83)
6 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura 158 52.79 +3.82
Entry time: 51.52 (+1.27)
7 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 121 57.61 +8.64
Entry time: 59.91 (-2.30)
Laji virallinen: 7.1.2023 11.41.45
09.01.2023 19.50.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Arkhip Senko 2013 Uimaseura Helsinki 138 48.20
Entry time: 46.81 (+1.39)
2 Mikael Chervyakov 2014 Uimaseura Helsinki 123 50.11 +1.91
Entry time: 52.81 (-2.70)
3 Arseni Borouhhin 2013 Uimaseura Helsinki 99 53.93 +5.73
Entry time: 55.62 (-1.69)
4 Anton Dzura 2014 Uimaseura Helsinki 84 56.84 +8.64
Laji virallinen: 7.1.2023 11.47.13
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura 168 45.19
Entry time: 43.13 (+2.06)
2 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura 166 45.35 +0.16
Entry time: 44.10 (+1.25)
3 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 147 47.19 +2.00
Entry time: 47.32 (-0.13)
4 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura 110 51.98 +6.79
Entry time: 52.40 (-0.42)
5 Nikita Ulasevich 2011 Lahden Uimaseura 106 52.61 +7.42
Entry time: 58.50 (-5.89)
6 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura 89 55.80 +10.61
Entry time: 56.71 (-0.91)
- Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura DSQ
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua
- Samu Patronen 2011 Lahden Uimaseura DSQ
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua
Laji virallinen: 7.1.2023 11.47.13
09.01.2023 19.51.03 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eda-Maria Nuutinen 2013 Lahden Kaleva 92 50.78
Entry time: 52.20 (-1.42)
2 Mianna Haapalainen 2013 Lahden Uimaseura 85 51.97 +1.19
Entry time: 51.31 (+0.66)
3 Milla Lähde 2013 Lahden Uimaseura 85 52.07 +1.29
Laji virallinen: 7.1.2023 12.01.44
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura 233 37.22
Entry time: 37.33 (-0.11)
2 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura 233 37.26 +0.04
Entry time: 39.25 (-1.99)
3 Siru Tikkanen 2011 Lahden Uimaseura 183 40.37 +3.15
Entry time: 41.42 (-1.05)
4 Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura 177 40.77 +3.55
Entry time: 42.09 (-1.32)
5 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 169 41.40 +4.18
Entry time: 42.03 (-0.63)
6 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura 113 47.33 +10.11
Entry time: 45.86 (+1.47)
7 Emilia Närhi 2012 Lahden Uimaseura 113 47.39 +10.17
Entry time: 46.53 (+0.86)
Laji virallinen: 7.1.2023 12.01.44
09.01.2023 19.51.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Arkhip Senko 2013 Uimaseura Helsinki 140 38.80
Entry time: 37.89 (+0.91)
2 Anton Dzura 2014 Uimaseura Helsinki 115 41.35 +2.55
Entry time: 41.37 (-0.02)
3 Mikael Chervyakov 2014 Uimaseura Helsinki 113 41.62 +2.82
Entry time: 41.73 (-0.11)
4 Daniel Oliver Kristian Tatti 2014 Lahden Uimaseura 87 45.35 +6.55
5 Arseni Borouhhin 2013 Uimaseura Helsinki 68 49.28 +10.48
Entry time: 52.62 (-3.34)
Laji virallinen: 7.1.2023 12.04.27
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura 256 31.74
Entry time: 31.53 (+0.21)
2 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura 211 33.85 +2.11
Entry time: 32.77 (+1.08)
3 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 205 34.14 +2.40
Entry time: 33.99 (+0.15)
4 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura 195 34.73 +2.99
Entry time: 34.70 (+0.03)
5 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura 168 36.49 +4.75
Entry time: 38.06 (-1.57)
6 Nikita Ulasevich 2011 Lahden Uimaseura 140 38.76 +7.02
Entry time: 39.14 (-0.38)
7 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura 129 39.88 +8.14
Entry time: 38.66 (+1.22)
Laji virallinen: 7.1.2023 12.04.27
09.01.2023 19.51.26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 9, 100m Sekauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
- Hertta Siikanen 2013 Lahden Kaleva DSQ
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU
Laji virallinen: 7.1.2023 12.21.02
Laji 9, 100m Sekauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura 199 1:36.73
Entry time: 1:32.98 (+3.75)
2 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura 190 1:38.24 +1.51
Entry time: 1:41.42 (-3.18)
3 Hilma Piitari 2012 Uinti-Vakka 184 1:39.28 +2.55
Entry time: 1:50.89 (-11.61)
4 Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura 167 1:42.42 +5.69
Entry time: 1:45.24 (-2.82)
5 Arina Karpova 2012 Uimaseura Helsinki 126 1:52.46 +15.73
Entry time: 1:47.75 (+4.71)
6 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura 103 2:00.26 +23.53
Entry time: 2:00.33 (-0.07)
Laji virallinen: 7.1.2023 12.21.02
09.01.2023 19.51.35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 10, 100m Sekauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mikael Chervyakov 2014 Uimaseura Helsinki 122 1:39.21
Entry time: 1:38.62 (+0.59)
2 Anton Dzura 2014 Uimaseura Helsinki 108 1:43.37 +4.16
- Arkhip Senko 2013 Uimaseura Helsinki DSQ
SW 7.6 yhden käden tai kädet päällekkäin/eriaikainen kosketus seinään käännöksessä/maaliin tullessa
Laji virallinen: 7.1.2023 12.32.58
Laji 10, 100m Sekauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura 218 1:21.84
Entry time: 1:21.17 (+0.67)
2 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura 196 1:24.76 +2.92
Entry time: 1:22.49 (+2.27)
3 Leo-Daniel Varvas 2011 Uimaseura Helsinki 185 1:26.40 +4.56
Entry time: 1:25.60 (+0.80)
4 Leevi Salo 2011 Lahden Uimaseura 169 1:29.13 +7.29
Entry time: 1:30.79 (-1.66)
5 Nikita Ulasevich 2011 Lahden Uimaseura 119 1:40.14 +18.30
Entry time: 1:48.86 (-8.72)
6 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura 117 1:40.60 +18.76
Entry time: 1:38.64 (+1.96)
- Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura DSQ
SW 7.6 yhden käden tai kädet päällekkäin/eriaikainen kosketus seinään käännöksessä/maaliin tullessa
Laji virallinen: 7.1.2023 12.32.58
09.01.2023 19.51.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 11, 4x50m Sekauinti Seka 12 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lahden Uimaseura Rollo 1 12 Lahden Uimaseura 175 2:51.65
Sisu Mikke Laitinen 2011 11A296 38.93 38.93
Emil Ilo 2011 11A314 44.83 1:23.76
Emma Vesterinen 2011 11B061 45.68 2:09.44
Kaisla Suomalainen 2011 11A800 42.21 2:51.65
2 Lahden Uimaseura Rollo 2 12 Lahden Uimaseura 143 3:03.76 +12.11
Leevi Salo 2011 11A683 1:29.73 1:29.73
Meea Haapalainen 2011 11A722 1:34.03 3:03.76
Niklas Salo 2012 12A146 3:03.76
Aino Laitila 2011 11B153
3 Lahden Uimaseura Rollo 3 12 Lahden Uimaseura 96 3:29.96 +38.31
Samu Patronen 2011 11B254 50.13 50.13
Siru Tikkanen 2011 11B241 1:05.80 1:55.93
Onni Elomaa 2011 11A386 54.94 2:50.87
Emilia Närhi 2012 12A958 39.09 3:29.96
Laji virallinen: 7.1.2023 12.41.55
07.01.2023 12.43.25 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: HTU Stadi
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura +0.55 438 32.10
Entry time: 31.61 (+0.49)
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.72 436 32.13 +0.03
Entry time: 32.40 (-0.27)
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 379 33.67 +1.57
Entry time: 34.32 (-0.65)
4 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 369 33.99 +1.89
Entry time: 33.56 (+0.43)
5 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura +0.70 361 34.21 +2.11
Entry time: 34.33 (-0.12)
6 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 341 34.88 +2.78
Entry time: 35.95 (-1.07)
7 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 331 35.24 +3.14
Entry time: 34.59 (+0.65)
8 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.53 321 35.60 +3.50
Entry time: 34.07 (+1.53)
9 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.76 302 36.30 +4.20
Entry time: 37.00 (-0.70)
10 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.72 291 36.76 +4.66
Entry time: 36.06 (+0.70)
11 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura +0.67 287 36.92 +4.82
Entry time: 38.51 (-1.59)
12 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 284 37.09 +4.99
Entry time: 38.65 (-1.56)
13 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.84 279 37.30 +5.20
Entry time: 36.62 (+0.68)
14 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura +0.72 277 37.38 +5.28
Entry time: 38.06 (-0.68)
15 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 250 38.67 +6.57
Entry time: 41.69 (-3.02)
16 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 248 38.77 +6.67
Entry time: 38.87 (-0.10)
17 Ilona Antila 2010 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 248 38.78 +6.68
Entry time: 37.91 (+0.87)
18 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.56 248 38.80 +6.70
Entry time: 38.00 (+0.80)
19 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 244 39.01 +6.91
Entry time: 39.03 (-0.02)
20 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura +0.82 237 39.36 +7.26
Entry time: 40.49 (-1.13)
21 Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 207 41.18 +9.08
Entry time: 39.68 (+1.50)
22 Helka Hellstén 2009 Lahden Uimaseura +0.85 191 42.32 +10.22
23 Anna-Maria Sintonen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.91 178 43.28 +11.18
Entry time: 45.34 (-2.06)
24 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 171 43.91 +11.81
25 Helmi Suomalainen 2009 Lahden Uimaseura +0.74 163 44.57 +12.47
Entry time: 52.02 (-7.45)
26 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 129 48.23 +16.13
Entry time: 50.21 (-1.98)
- Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.91 DSQ
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.46 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.73 561 29.55
Entry time: 30.04 (-0.49)
2 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 534 30.05 +0.50
Entry time: 30.39 (-0.34)
3 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.79 491 30.90 +1.35
Entry time: 31.22 (-0.32)
4 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.75 454 31.70 +2.15
Entry time: 30.43 (+1.27)
5 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.73 418 32.60 +3.05
Entry time: 32.57 (+0.03)
6 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 167 44.22 +14.67
Entry time: 40.97 (+3.25)
7 Anna Relander 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 129 48.21 +18.66
Entry time: 44.57 (+3.64)
- Siiri Airas 2008 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- DSQ
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.58 481 31.10
Entry time: 30.57 (+0.53)
2 Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 408 32.85 +1.75
Entry time: 31.89 (+0.96)
3 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 378 33.70 +2.60
Entry time: 34.59 (-0.89)
4 Evely-Efthe Petäjä 2003 Lahden Kaleva +0.79 338 34.98 +3.88
Entry time: 35.42 (-0.44)
5 Mea Makkula 2006 Lahden Uimaseura +0.65 331 35.21 +4.11
Entry time: 36.29 (-1.08)
6 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura +0.72 220 40.36 +9.26
Entry time: 38.65 (+1.71)
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01
07.01.2023 16.29.48 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 306 32.27
Entry time: 33.00 (-0.73)
2 Eelis Nuutinen 2009 Lahden Uimaseura +0.70 305 32.28 +0.01
Entry time: 37.07 (-4.79)
3 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura -.-- 305 32.29 +0.02
Entry time: 34.14 (-1.85)
4 Denis Karvanen 2009 Lahden Uimaseura +0.71 285 33.02 +0.75
Entry time: 36.84 (-3.82)
5 Elmo Kyytinen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.78 255 34.29 +2.02
Entry time: 34.02 (+0.27)
6 Timi Tervo 2009 Lahden Uimaseura +0.54 202 37.03 +4.76
Entry time: 38.41 (-1.38)
7 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki +0.63 202 37.04 +4.77
Entry time: 36.71 (+0.33)
8 Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki +0.86 200 37.17 +4.90
Entry time: 38.98 (-1.81)
9 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit +0.61 190 37.83 +5.56
Entry time: 38.10 (-0.27)
10 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 181 38.39 +6.12
Entry time: 41.88 (-3.49)
11 Mikko Pelkonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 166 39.52 +7.25
Entry time: 40.96 (-1.44)
12 Eero Mokka 2009 Lahden Uimaseura +0.80 164 39.72 +7.45
Entry time: 40.81 (-1.09)
13 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.67 161 39.91 +7.64
Entry time: 41.12 (-1.21)
14 Jere Koskelainen 2010 Lahden Uimaseura +0.81 142 41.68 +9.41
Entry time: 44.60 (-2.92)
15 Heikki Eskelinen 2010 Lahden Uimaseura +0.69 141 41.72 +9.45
Entry time: 45.39 (-3.67)
16 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 140 41.83 +9.56
Entry time: 41.91 (-0.08)
17 Oskari Luopajärvi 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.58 139 41.93 +9.66
Entry time: 45.44 (-3.51)
18 Lauri Itkonen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 116 44.55 +12.28
Entry time: 43.39 (+1.16)
19 Aapo Teno 2010 Lahden Uimaseura -.-- 105 46.05 +13.78
Entry time: 52.31 (-6.26)
- Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki +0.89 DSQ
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura +0.68 427 28.87
Entry time: 28.90 (-0.03)
2 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura -.-- 356 30.68 +1.81
Entry time: 31.18 (-0.50)
3 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.66 333 31.35 +2.48
Entry time: 32.79 (-1.44)
4 Jere Wasenius 2008 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 202 37.01 +8.14
Entry time: 37.33 (-0.32)
5 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura +0.77 197 37.36 +8.49
Entry time: 39.47 (-2.11)
6 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 170 39.25 +10.38
Entry time: 39.74 (-0.49)
- Aukusti Malinen 2007 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jasu Ovaskainen 2002 Lahden Uimaseura +0.67 654 25.05
Entry time: 25.15 (-0.10)
2 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura -.-- 581 26.06 +1.01
Entry time: 26.45 (-0.39)
3 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.72 533 26.82 +1.77
Entry time: 26.74 (+0.08)
4 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.65 532 26.84 +1.79
5 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.68 525 26.96 +1.91
Entry time: 26.96 (=)
6 Julius Airas 2003 Lahden Uimaseura +0.61 511 27.19 +2.14
Entry time: 26.83 (+0.36)
7 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.66 479 27.78 +2.73
Entry time: 27.76 (+0.02)
8 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura -.-- 472 27.92 +2.87
Entry time: 27.56 (+0.36)
9 Tatu Kivimäki 2004 Lahden Uimaseura +0.65 467 28.03 +2.98
Entry time: 26.80 (+1.23)
10 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.68 432 28.77 +3.72
Entry time: 28.49 (+0.28)
11 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura +0.71 428 28.86 +3.81
Entry time: 29.95 (-1.09)
12 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.57 380 30.02 +4.97
Entry time: 29.65 (+0.37)
13 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.60 361 30.53 +5.48
Entry time: 29.67 (+0.86)
14 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 335 31.30 +6.25
Entry time: 30.77 (+0.53)
- Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura -.-- DNS
- Joschka Soukkanen 2004 Lahden Uimaseura -.-- DNS
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20
07.01.2023 16.29.59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +1.07 406 34.11
Entry time: 34.23 (-0.12)
2 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura +0.67 406 34.12 +0.01
Entry time: 34.17 (-0.05)
3 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.92 377 34.98 +0.87
Entry time: 34.44 (+0.54)
4 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.75 370 35.19 +1.08
Entry time: 34.34 (+0.85)
5 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.77 338 36.27 +2.16
Entry time: 37.32 (-1.05)
6 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 319 36.95 +2.84
Entry time: 35.33 (+1.62)
7 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.71 306 37.48 +3.37
Entry time: 36.50 (+0.98)
8 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.89 304 37.56 +3.45
Entry time: 34.73 (+2.83)
9 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.85 292 38.05 +3.94
Entry time: 39.41 (-1.36)
10 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +1.26 291 38.12 +4.01
Entry time: 38.83 (-0.71)
11 Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +1.13 290 38.17 +4.06
Entry time: 35.66 (+2.51)
12 Ilona Antila 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.52 287 38.30 +4.19
Entry time: 37.47 (+0.83)
13 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura +0.74 285 38.37 +4.26
Entry time: 38.15 (+0.22)
14 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura +0.72 280 38.60 +4.49
Entry time: 37.93 (+0.67)
15 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 277 38.73 +4.62
Entry time: 38.75 (-0.02)
16 Helmi Suomalainen 2009 Lahden Uimaseura +0.77 269 39.10 +4.99
Entry time: 44.58 (-5.48)
17 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +1.16 269 39.11 +5.00
Entry time: 38.16 (+0.95)
18 Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 267 39.22 +5.11
Entry time: 36.68 (+2.54)
19 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura +0.88 262 39.46 +5.35
Entry time: 50.40 (-10.94)
20 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura +0.86 242 40.54 +6.43
=21 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.95 229 41.30 +7.19
Entry time: 39.85 (+1.45)
=21 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 229 41.30 +7.19
Entry time: 39.77 (+1.53)
23 Helka Hellstén 2009 Lahden Uimaseura +0.79 169 45.68 +11.57
Entry time: 52.86 (-7.18)
24 Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 143 48.29 +14.18
Entry time: 46.46 (+1.83)
25 Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 138 48.80 +14.69
Entry time: 45.91 (+2.89)
26 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 121 51.09 +16.98
Entry time: 56.57 (-5.48)
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.71 567 30.53
Entry time: 30.53 (=)
2 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.58 497 31.90 +1.37
Entry time: 31.23 (+0.67)
3 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +1.12 435 33.33 +2.80
4 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +1.75 398 34.35 +3.82
Entry time: 33.64 (+0.71)
5 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura +0.99 321 36.87 +6.34
Entry time: 36.34 (+0.53)
6 Susanne Hein 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 205 42.82 +12.29
Entry time: 39.41 (+3.41)
7 Anna Relander 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.92 124 50.66 +20.13
Entry time: 50.14 (+0.52)
8 Siiri Airas 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.93 104 53.64 +23.11
Entry time: 53.17 (+0.47)
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.73 428 33.52
Entry time: 32.52 (+1.00)
2 Mea Makkula 2006 Lahden Uimaseura +1.00 329 36.60 +3.08
Entry time: 38.26 (-1.66)
3 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 317 37.06 +3.54
Entry time: 36.28 (+0.78)
4 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura +1.11 227 41.38 +7.86
Entry time: 40.56 (+0.82)
- Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37
07.01.2023 17.38.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura +0.79 312 32.76
Entry time: 32.43 (+0.33)
2 Eelis Nuutinen 2009 Lahden Uimaseura +1.20 253 35.09 +2.33
Entry time: 41.51 (-6.42)
3 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki +0.70 246 35.45 +2.69
Entry time: 35.19 (+0.26)
4 Elmo Kyytinen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +1.01 222 36.66 +3.90
Entry time: 35.22 (+1.44)
5 Eino Koskinen 2010 Lahden Uimaseura +0.83 211 37.28 +4.52
Entry time: 37.64 (-0.36)
6 Timi Tervo 2009 Lahden Uimaseura +0.70 211 37.31 +4.55
Entry time: 44.11 (-6.80)
7 Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki +0.73 198 38.11 +5.35
Entry time: 38.57 (-0.46)
8 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki +0.65 195 38.31 +5.55
Entry time: 37.22 (+1.09)
9 Heikki Eskelinen 2010 Lahden Uimaseura +0.69 148 41.96 +9.20
Entry time: 42.51 (-0.55)
10 Aapo Teno 2010 Lahden Uimaseura +0.80 140 42.70 +9.94
Entry time: 43.20 (-0.50)
11 Elmeri Osmala 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 137 43.08 +10.32
Entry time: 44.49 (-1.41)
12 Niklas Kaipainen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 136 43.12 +10.36
Entry time: 44.87 (-1.75)
13 Jere Koskelainen 2010 Lahden Uimaseura +1.08 126 44.32 +11.56
Entry time: 45.97 (-1.65)
14 Otto Heinonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.70 116 45.46 +12.70
Entry time: 45.36 (+0.10)
15 Lauri Itkonen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 114 45.78 +13.02
Entry time: 42.62 (+3.16)
16 Oskari Luopajärvi 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 96 48.46 +15.70
Entry time: 48.70 (-0.24)
- Denis Karvanen 2009 Lahden Uimaseura +0.73 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Eero Mokka 2009 Lahden Uimaseura +0.79 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Mikko Pelkonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.70 DSQ
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen
- Max Tamminen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Joonas Pulkkinen 2007 Lahden Uimaseura +0.67 362 31.15
Entry time: 31.67 (-0.52)
2 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.63 324 32.35 +1.20
Entry time: 32.12 (+0.23)
3 Aukusti Malinen 2007 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 300 33.17 +2.02
Entry time: 37.10 (-3.93)
4 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura +0.75 252 35.15 +4.00
Entry time: 35.11 (+0.04)
5 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura +0.74 243 35.56 +4.41
Entry time: 38.40 (-2.84)
6 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura +0.83 219 36.85 +5.70
7 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 175 39.71 +8.56
Entry time: 39.90 (-0.19)
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jasu Ovaskainen 2002 Lahden Uimaseura +0.72 570 26.79
Entry time: 25.54 (+1.25)
2 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.69 472 28.53 +1.74
Entry time: 28.71 (-0.18)
3 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +1.00 436 29.29 +2.50
Entry time: 28.84 (+0.45)
4 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.70 432 29.39 +2.60
Entry time: 29.25 (+0.14)
5 Julius Airas 2003 Lahden Uimaseura +0.89 395 30.27 +3.48
Entry time: 30.11 (+0.16)
6 Tatu Kivimäki 2004 Lahden Uimaseura +0.74 365 31.09 +4.30
Entry time: 30.56 (+0.53)
7 Vilho Teno 2006 Lahden Uimaseura +0.78 364 31.12 +4.33
Entry time: 31.88 (-0.76)
8 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +1.18 353 31.44 +4.65
Entry time: 30.37 (+1.07)
9 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura +0.76 326 32.28 +5.49
10 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.85 320 32.47 +5.68
Entry time: 31.55 (+0.92)
11 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 254 35.04 +8.25
Entry time: 36.49 (-1.45)
12 Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +1.09 254 35.06 +8.27
Entry time: 33.76 (+1.30)
13 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura +1.28 242 35.64 +8.85
Entry time: 28.18 (+7.46)
- Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura -.-- DNS
- Joschka Soukkanen 2004 Lahden Uimaseura DNS
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08
07.01.2023 17.38.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Lahden Uimaseura
Document
Tulokset
Lahti Energia Sprintit
Paikka: Järjestäjä: Lahden Uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 07.01.2023 - 07.01.2023
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 409 38.45
Entry time: 38.01 (+0.44)
2 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.75 397 38.83 +0.38
Entry time: 38.79 (+0.04)
3 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 336 41.05 +2.60
Entry time: 38.38 (+2.67)
4 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.88 304 42.45 +4.00
Entry time: 40.21 (+2.24)
5 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.72 303 42.52 +4.07
Entry time: 42.10 (+0.42)
6 Ida Tuomola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 295 42.89 +4.44
Entry time: 41.90 (+0.99)
7 Ilona Antila 2010 Järvenpään Uintiklubi ry -.-- 288 43.20 +4.75
Entry time: 43.60 (-0.40)
=8 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.78 285 43.36 +4.91
Entry time: 42.64 (+0.72)
=8 Helmi Suomalainen 2009 Lahden Uimaseura +0.75 285 43.36 +4.91
Entry time: 45.88 (-2.52)
10 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura +0.82 282 43.53 +5.08
Entry time: 44.35 (-0.82)
11 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura +0.76 278 43.73 +5.28
Entry time: 42.26 (+1.47)
12 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 278 43.75 +5.30
Entry time: 41.06 (+2.69)
13 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura -.-- 261 44.69 +6.24
Entry time: 45.05 (-0.36)
14 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura +0.79 249 45.34 +6.89
Entry time: 45.35 (-0.01)
15 Emma Relander 2010 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 236 46.19 +7.74
Entry time: 43.65 (+2.54)
16 Seela Sora 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 235 46.22 +7.77
Entry time: 45.98 (+0.24)
17 Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 231 46.48 +8.03
Entry time: 44.86 (+1.62)
18 Helka Hellstén 2009 Lahden Uimaseura +0.76 230 46.59 +8.14
19 Emilia Paavola 2009 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 226 46.85 +8.40
Entry time: 48.37 (-1.52)
20 Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 225 46.91 +8.46
Entry time: 46.56 (+0.35)
21 Anna-Maria Sintonen 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.92 209 48.10 +9.65
Entry time: 44.48 (+3.62)
22 Aino Hietanen 2010 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 117 58.32 +19.87
Entry time: 58.94 (-0.62)
23 Ellen Aalto 2010 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 109 59.69 +21.24
- Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.68 DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Siiri Palmgren 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.56 DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)
- Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura -.-- DNF
Laji virallinen: 7.1.2023 17.15.16
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Siiri Haverinen 2007 Lahden Uimaseura +0.81 543 35.00
Entry time: 34.16 (+0.84)
2 Saimi Lanki 2008 Hämeenlinnan Uimaseura -.-- 481 36.44 +1.44
Entry time: 35.23 (+1.21)
3 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.74 424 37.99 +2.99
Entry time: 38.26 (-0.27)
4 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.71 421 38.09 +3.09
5