Resultater for Lahti Energia Sprintit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
180 |
43.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
144 |
46.41 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
124 |
48.77 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
112 |
50.54 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
55 |
1:03.73 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.49.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
119 |
44.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
106 |
45.86 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.31 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
91 |
48.22 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
217 |
36.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
169 |
39.28 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
145 |
41.39 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
135 |
42.37 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
125 |
43.48 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
110 |
45.31 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
97 |
47.25 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.49.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hertta Siikanen |
2013 |
Lahden Kaleva |
|
135 |
49.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eda-Maria Nuutinen |
2013 |
Lahden Kaleva |
|
111 |
52.54 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.18 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mianna Haapalainen |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
70 |
1:01.25 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Vainio |
2011 |
Lahden Kaleva |
|
186 |
44.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.04 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
166 |
45.96 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
159 |
46.62 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
106 |
53.37 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.44 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
105 |
53.44 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.25 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siru Tikkanen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
96 |
55.01 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Närhi |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
95 |
55.23 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.50.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
126 |
44.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
0.59 |
114 |
45.76 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
90 |
49.49 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.52 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
85 |
50.53 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Oliver Kristian Tatti |
2014 |
Lahden Uimaseura |
|
82 |
51.13 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
208 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
194 |
38.38 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
171 |
39.99 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
160 |
40.88 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
0.59 |
121 |
44.88 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
113 |
45.94 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
108 |
46.53 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.94 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.50.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hertta Siikanen |
2013 |
Lahden Kaleva |
|
125 |
57.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mianna Haapalainen |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
92 |
1:03.19 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Lähde |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
198 |
48.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.11 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
196 |
49.09 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
189 |
49.70 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
187 |
49.86 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.45 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisa Vainio |
2011 |
Lahden Kaleva |
|
169 |
51.56 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.39 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
158 |
52.79 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
121 |
57.61 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.50.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
138 |
48.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
123 |
50.11 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
99 |
53.93 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
84 |
56.84 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
168 |
45.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
166 |
45.35 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
147 |
47.19 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
110 |
51.98 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.40 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
106 |
52.61 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
89 |
55.80 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.71 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Samu Patronen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 11.47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.51.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eda-Maria Nuutinen |
2013 |
Lahden Kaleva |
|
92 |
50.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mianna Haapalainen |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
85 |
51.97 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Lähde |
2013 |
Lahden Uimaseura |
|
85 |
52.07 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
233 |
37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
233 |
37.26 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.25 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siru Tikkanen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
183 |
40.37 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
177 |
40.77 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
169 |
41.40 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
113 |
47.33 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Närhi |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
113 |
47.39 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.51.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
140 |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
115 |
41.35 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
113 |
41.62 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Oliver Kristian Tatti |
2014 |
Lahden Uimaseura |
|
87 |
45.35 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
68 |
49.28 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
256 |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
211 |
33.85 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
205 |
34.14 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
195 |
34.73 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
168 |
36.49 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
140 |
38.76 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
129 |
39.88 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.51.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Sekauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Siikanen |
2013 |
Lahden Kaleva |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Sekauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
199 |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
190 |
1:38.24 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Piitari |
2012 |
Uinti-Vakka |
|
184 |
1:39.28 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.89 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
167 |
1:42.42 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
126 |
1:52.46 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.75 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
103 |
2:00.26 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.51.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Sekauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
122 |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.62 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
108 |
1:43.37 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 yhden käden tai kädet päällekkäin/eriaikainen kosketus seinään käännöksessä/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Sekauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
218 |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
196 |
1:24.76 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
185 |
1:26.40 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
169 |
1:29.13 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
119 |
1:40.14 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.86 |
(-8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
|
117 |
1:40.60 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.64 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 yhden käden tai kädet päällekkäin/eriaikainen kosketus seinään käännöksessä/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.01.2023 19.51.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 4x50m Sekauinti Seka 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 1 |
12 |
Lahden Uimaseura |
|
|
175 |
|
|
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
11A296 |
|
38.93 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Ilo |
2011 |
11A314 |
|
44.83 |
|
|
|
|
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vesterinen |
2011 |
11B061 |
|
45.68 |
|
|
|
|
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
11A800 |
|
42.21 |
|
|
|
|
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 2 |
12 |
Lahden Uimaseura |
|
|
143 |
|
|
3:03.76 |
+12.11 |
|
|
|
|
Leevi Salo |
2011 |
11A683 |
|
1:29.73 |
|
|
|
|
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meea Haapalainen |
2011 |
11A722 |
|
1:34.03 |
|
|
|
|
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Salo |
2012 |
12A146 |
|
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Laitila |
2011 |
11B153 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 3 |
12 |
Lahden Uimaseura |
|
|
96 |
|
|
3:29.96 |
+38.31 |
|
|
|
|
Samu Patronen |
2011 |
11B254 |
|
50.13 |
|
|
|
|
50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Siru Tikkanen |
2011 |
11B241 |
|
1:05.80 |
|
|
|
|
1:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Onni Elomaa |
2011 |
11A386 |
|
54.94 |
|
|
|
|
2:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Närhi |
2012 |
12A958 |
|
39.09 |
|
|
|
|
3:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 12.41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 12.43.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: HTU Stadi |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.55 |
438 |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
436 |
32.13 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
379 |
33.67 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
369 |
33.99 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
361 |
34.21 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
341 |
34.88 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Tuomola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
331 |
35.24 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.53 |
321 |
35.60 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
302 |
36.30 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
291 |
36.76 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
287 |
36.92 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
284 |
37.09 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
279 |
37.30 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
277 |
37.38 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
250 |
38.67 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
248 |
38.77 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
248 |
38.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.56 |
248 |
38.80 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Paavola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
244 |
39.01 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
237 |
39.36 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
207 |
41.18 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helka Hellstén |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
191 |
42.32 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.91 |
178 |
43.28 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
171 |
43.91 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
163 |
44.57 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.02 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Hietanen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.76 |
129 |
48.23 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.21 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
561 |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
534 |
30.05 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
491 |
30.90 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
454 |
31.70 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
418 |
32.60 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
167 |
44.22 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Relander |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.72 |
129 |
48.21 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Airas |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.58 |
481 |
31.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
408 |
32.85 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
378 |
33.70 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evely-Efthe Petäjä |
2003 |
Lahden Kaleva |
+0.79 |
338 |
34.98 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
331 |
35.21 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
220 |
40.36 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 16.29.48 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.71 |
306 |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
305 |
32.28 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
305 |
32.29 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
285 |
33.02 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.78 |
255 |
34.29 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.54 |
202 |
37.03 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.63 |
202 |
37.04 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.86 |
200 |
37.17 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.61 |
190 |
37.83 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
181 |
38.39 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
166 |
39.52 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
164 |
39.72 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
161 |
39.91 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
142 |
41.68 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
141 |
41.72 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.39 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
140 |
41.83 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.91 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.58 |
139 |
41.93 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
116 |
44.55 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
105 |
46.05 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
427 |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
356 |
30.68 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
333 |
31.35 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
202 |
37.01 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
197 |
37.36 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
170 |
39.25 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
654 |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.15 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
581 |
26.06 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
533 |
26.82 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
532 |
26.84 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
525 |
26.96 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
511 |
27.19 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.66 |
479 |
27.78 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
472 |
27.92 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
467 |
28.03 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesse Hyppönen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
432 |
28.77 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
428 |
28.86 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
380 |
30.02 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.60 |
361 |
30.53 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.76 |
335 |
31.30 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 16.29.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+1.07 |
406 |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
406 |
34.12 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.92 |
377 |
34.98 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
370 |
35.19 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
338 |
36.27 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
319 |
36.95 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
306 |
37.48 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.89 |
304 |
37.56 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.85 |
292 |
38.05 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Tuomola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+1.26 |
291 |
38.12 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+1.13 |
290 |
38.17 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.52 |
287 |
38.30 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
285 |
38.37 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.15 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
280 |
38.60 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
277 |
38.73 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
269 |
39.10 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+1.16 |
269 |
39.11 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
267 |
39.22 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.88 |
262 |
39.46 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.86 |
242 |
40.54 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Emilia Paavola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.95 |
229 |
41.30 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.80 |
229 |
41.30 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helka Hellstén |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
169 |
45.68 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.86 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
143 |
48.29 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
138 |
48.80 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Hietanen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
121 |
51.09 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
567 |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.58 |
497 |
31.90 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+1.12 |
435 |
33.33 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+1.75 |
398 |
34.35 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.99 |
321 |
36.87 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.64 |
205 |
42.82 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Relander |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.92 |
124 |
50.66 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Airas |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.93 |
104 |
53.64 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.17 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
428 |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+1.00 |
329 |
36.60 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
317 |
37.06 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+1.11 |
227 |
41.38 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 16.39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 17.38.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
312 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+1.20 |
253 |
35.09 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.70 |
246 |
35.45 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+1.01 |
222 |
36.66 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
211 |
37.28 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
211 |
37.31 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.73 |
198 |
38.11 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.65 |
195 |
38.31 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
148 |
41.96 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
140 |
42.70 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.72 |
137 |
43.08 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
136 |
43.12 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+1.08 |
126 |
44.32 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
116 |
45.46 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
114 |
45.78 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
96 |
48.46 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
362 |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
324 |
32.35 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.85 |
300 |
33.17 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
252 |
35.15 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
243 |
35.56 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
219 |
36.85 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.86 |
175 |
39.71 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
570 |
26.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
472 |
28.53 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+1.00 |
436 |
29.29 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
432 |
29.39 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.89 |
395 |
30.27 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
365 |
31.09 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
364 |
31.12 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+1.18 |
353 |
31.44 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
326 |
32.28 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
320 |
32.47 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.77 |
254 |
35.04 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+1.09 |
254 |
35.06 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+1.28 |
242 |
35.64 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 17.38.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
409 |
38.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
397 |
38.83 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
336 |
41.05 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.88 |
304 |
42.45 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
303 |
42.52 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Tuomola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
295 |
42.89 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
288 |
43.20 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
285 |
43.36 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
285 |
43.36 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
282 |
43.53 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
278 |
43.73 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
278 |
43.75 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
261 |
44.69 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
249 |
45.34 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.35 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
236 |
46.19 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
235 |
46.22 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
231 |
46.48 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helka Hellstén |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
230 |
46.59 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Paavola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
226 |
46.85 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.71 |
225 |
46.91 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.92 |
209 |
48.10 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Hietanen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
117 |
58.32 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
109 |
59.69 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
543 |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
481 |
36.44 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
424 |
37.99 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
421 |
38.09 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
396 |
38.89 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
273 |
44.02 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Airas |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
133 |
55.89 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Relander |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Rintauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
419 |
38.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.80 |
391 |
39.05 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
379 |
39.46 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
337 |
41.03 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
318 |
41.80 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 17.39.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
356 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
298 |
37.35 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.85 |
255 |
39.34 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
225 |
41.02 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
212 |
41.78 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
210 |
41.94 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
206 |
42.24 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
197 |
42.85 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
187 |
43.63 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
178 |
44.28 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.65 |
178 |
44.30 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.79 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
178 |
44.33 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
175 |
44.56 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
136 |
48.48 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
135 |
48.60 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
134 |
48.75 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
130 |
49.25 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.62 |
125 |
49.89 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
89 |
55.85 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
377 |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
294 |
37.52 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.84 |
272 |
38.50 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
260 |
39.07 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
229 |
40.77 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
204 |
42.36 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
194 |
43.09 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.59 |
600 |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
579 |
29.93 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
557 |
30.32 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
546 |
30.52 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
451 |
32.52 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.59 |
407 |
33.65 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
400 |
33.85 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
384 |
34.31 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
370 |
34.73 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
358 |
35.13 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
357 |
35.14 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.51 |
286 |
37.83 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 17.39.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.61 |
485 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
472 |
29.45 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.52 |
436 |
30.23 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.79 |
433 |
30.29 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
403 |
31.03 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
398 |
31.15 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Tuomola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
395 |
31.23 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
381 |
31.62 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.75 |
381 |
31.62 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
377 |
31.72 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
371 |
31.91 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.57 |
359 |
32.24 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
340 |
32.83 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
337 |
32.93 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.89 |
316 |
33.63 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
316 |
33.65 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
315 |
33.67 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
312 |
33.78 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
310 |
33.86 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
291 |
34.57 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Paavola |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
288 |
34.70 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
275 |
35.24 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
275 |
35.26 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helka Hellstén |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
206 |
38.81 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Hietanen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
164 |
41.86 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.61 |
160 |
42.16 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.59 |
158 |
42.35 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
542 |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
523 |
28.45 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.66 |
508 |
28.73 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
491 |
29.05 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.23 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
458 |
29.73 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
283 |
34.90 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Relander |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.64 |
199 |
39.24 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Airas |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
181 |
40.49 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
476 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evely-Efthe Petäjä |
2003 |
Lahden Kaleva |
+0.60 |
434 |
30.27 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
411 |
30.83 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
394 |
31.27 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.82 |
380 |
31.64 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
322 |
33.45 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 17.55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 18.37.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
360 |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
329 |
29.18 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.87 |
279 |
30.85 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
268 |
31.25 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
266 |
31.33 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.55 |
248 |
32.05 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
242 |
32.32 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.59 |
242 |
32.34 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
224 |
33.16 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
216 |
33.55 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
213 |
33.75 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
209 |
33.92 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.37 |
209 |
33.95 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
207 |
34.07 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.80 |
202 |
34.35 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.55 |
189 |
35.12 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
188 |
35.13 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.91 |
183 |
35.45 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
175 |
36.04 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
155 |
37.53 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
145 |
38.29 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
454 |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
393 |
27.52 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
360 |
28.33 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
325 |
29.30 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.96 |
313 |
29.69 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
279 |
30.82 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
236 |
32.60 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
606 |
23.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
603 |
23.85 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.22 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
567 |
24.35 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
542 |
24.72 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
506 |
25.29 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
491 |
25.55 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
441 |
26.48 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Hyppönen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
437 |
26.56 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.13 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
432 |
26.65 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.81 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.76 |
421 |
26.89 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
418 |
26.95 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
397 |
27.41 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
388 |
27.62 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iiro Kyllönen |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.46 |
340 |
28.87 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tommi Backman |
1976 |
Lahden Uimaseura |
+0.86 |
222 |
33.28 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 18.38.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.68 |
422 |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
419 |
1:15.47 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
378 |
1:18.13 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
365 |
1:19.04 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
359 |
1:19.47 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
340 |
1:20.95 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
335 |
1:21.30 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
320 |
1:22.54 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.61 |
305 |
1:23.88 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
296 |
1:24.79 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.63 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
290 |
1:25.37 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
262 |
1:28.29 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.84 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
240 |
1:30.85 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.96 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.95 |
223 |
1:33.13 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helka Hellstén |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
219 |
1:33.64 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.61 |
(-15.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.69 |
553 |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
537 |
1:09.50 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
477 |
1:12.30 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
439 |
1:14.32 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
407 |
1:16.23 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
225 |
1:32.78 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
437 |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
365 |
1:19.01 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
281 |
1:26.22 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 18.38.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.48 |
328 |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
309 |
1:12.86 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
256 |
1:17.60 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.85 |
254 |
1:17.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.29 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
227 |
1:20.77 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.57 |
221 |
1:21.42 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
213 |
1:22.46 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
+0.82 |
191 |
1:25.55 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
171 |
1:28.71 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
157 |
1:31.25 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
152 |
1:32.26 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
139 |
1:34.97 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.29 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
401 |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
317 |
1:12.25 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Felin |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
290 |
1:14.42 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
247 |
1:18.45 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.78 |
209 |
1:23.01 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
636 |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
583 |
58.96 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
481 |
1:02.86 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
479 |
1:02.96 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Hulkko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
445 |
1:04.53 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatu Kivimäki |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
411 |
1:06.27 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
389 |
1:07.48 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
365 |
1:08.93 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
355 |
1:09.54 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.51 |
353 |
1:09.69 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Molodtsov |
2005 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 18.38.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Lahden Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4x50m Sekauinti Seka 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Lahen Shala & Shaqit |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
354 |
|
|
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
09A130 |
+0.73 |
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Aida Laukkanen |
2009 |
09A505 |
+0.45 |
39.31 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
09B124 |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
09A809 |
+0.25 |
29.65 |
|
|
|
|
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uimaseura Helsinki |
13 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
297 |
|
|
2:24.05 |
+8.12 |
|
|
|
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
10A059 |
+0.76 |
34.66 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Matrosova |
2010 |
10A483 |
+0.72 |
40.97 |
|
|
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
10A110 |
-.-- |
35.32 |
|
|
|
|
1:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Dzura |
2010 |
10A047 |
+0.19 |
33.10 |
|
|
|
|
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 1 |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
285 |
|
|
2:26.12 |
+10.19 |
|
|
|
|
Eino Koskinen |
2010 |
10A541 |
+0.75 |
37.34 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
09B288 |
-.-- |
42.03 |
|
|
|
|
1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Karvanen |
2009 |
09A428 |
-.-- |
34.18 |
|
|
|
|
1:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
10A117 |
-.-- |
32.57 |
|
|
|
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lahen Sauna Salumit |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
277 |
|
|
2:27.47 |
+11.54 |
|
|
|
|
Anni Eskelinen |
2009 |
09A291 |
+0.64 |
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Teno |
2010 |
10A629 |
+0.60 |
46.29 |
|
|
|
|
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juuli Salum |
2010 |
10A386 |
-.-- |
31.78 |
|
|
|
|
1:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
10A659 |
-.-- |
34.03 |
|
|
|
|
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 2 |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
229 |
|
|
2:37.16 |
+21.23 |
|
|
|
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
10B023 |
+0.79 |
39.86 |
|
|
|
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Stella Koistinen |
2010 |
10A585 |
-.-- |
43.30 |
|
|
|
|
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timi Tervo |
2009 |
09A891 |
+0.12 |
37.61 |
|
|
|
|
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Mokka |
2009 |
09B060 |
+0.11 |
36.39 |
|
|
|
|
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lahden Uimaseura Rollo 3 |
15 |
Lahden Uimaseura |
|
|
224 |
|
|
2:38.15 |
+22.22 |
|
|
|
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
09A442 |
+0.76 |
34.93 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helka Hellstén |
2009 |
09B289 |
+0.58 |
47.09 |
|
|
|
|
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Suuronen |
2008 |
08B078 |
+0.42 |
40.43 |
|
|
|
|
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Koskelainen |
2010 |
10B365 |
-.-- |
35.70 |
|
|
|
|
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4x50m Sekauinti Seka Kaiken ikäiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Lahden Uimaseura SM |
23 |
Lahden Uimaseura |
|
|
569 |
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Simberg |
2007 |
07A087 |
+0.76 |
31.48 |
|
|
|
|
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
04A223 |
+0.06 |
29.69 |
|
|
|
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Hulkko |
2000 |
00A843 |
+0.28 |
26.86 |
|
|
|
|
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Haverinen |
2007 |
07A176 |
+0.18 |
28.00 |
|
|
|
|
1:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lahden Uimaseura SM2 |
23 |
Lahden Uimaseura |
|
|
511 |
|
|
2:00.27 |
+4.24 |
|
|
|
|
Janna Salminen |
2003 |
03A489 |
+0.74 |
33.58 |
|
|
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Romo |
2000 |
00A504 |
-.-- |
32.37 |
|
|
|
|
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
02A038 |
-.-- |
25.53 |
|
|
|
|
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Awa Laukkanen |
2008 |
08A536 |
-.-- |
28.79 |
|
|
|
|
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lahen Shala & Shaqit |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
354 |
|
|
2:15.93 |
+19.90 |
|
|
|
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
09A130 |
+0.73 |
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Aida Laukkanen |
2009 |
09A505 |
+0.45 |
39.31 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
09B124 |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
09A809 |
+0.25 |
29.65 |
|
|
|
|
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lahen Energy Siilit |
17 |
Lahden Uimaseura |
|
|
353 |
|
|
2:16.05 |
+20.02 |
|
|
|
|
Aleksi Salo |
2008 |
08A115 |
+0.67 |
32.97 |
|
|
|
|
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Rumask |
2006 |
06A823 |
+0.59 |
40.99 |
|
|
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
08A101 |
-.-- |
33.37 |
|
|
|
|
1:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Immonen |
2007 |
07A249 |
+0.22 |
28.72 |
|
|
|
|
2:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uimaseura Helsinki |
13 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
297 |
|
|
2:24.05 |
+28.02 |
|
|
|
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
10A059 |
+0.76 |
34.66 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Eva Matrosova |
2010 |
10A483 |
+0.72 |
40.97 |
|
|
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
10A110 |
-.-- |
35.32 |
|
|
|
|
1:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Dzura |
2010 |
10A047 |
+0.19 |
33.10 |
|
|
|
|
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 1 |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
285 |
|
|
2:26.12 |
+30.09 |
|
|
|
|
Eino Koskinen |
2010 |
10A541 |
+0.75 |
37.34 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Suomalainen |
2009 |
09B288 |
-.-- |
42.03 |
|
|
|
|
1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Karvanen |
2009 |
09A428 |
-.-- |
34.18 |
|
|
|
|
1:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
10A117 |
-.-- |
32.57 |
|
|
|
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lahen Sauna Salumit |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
277 |
|
|
2:27.47 |
+31.44 |
|
|
|
|
Anni Eskelinen |
2009 |
09A291 |
+0.64 |
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Teno |
2010 |
10A629 |
+0.60 |
46.29 |
|
|
|
|
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juuli Salum |
2010 |
10A386 |
-.-- |
31.78 |
|
|
|
|
1:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
10A659 |
-.-- |
34.03 |
|
|
|
|
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
15 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
249 |
|
|
2:32.83 |
+36.80 |
|
|
|
|
Susanne Hein |
2008 |
08A582 |
+0.64 |
41.93 |
|
|
|
|
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Paavola |
2009 |
09A648 |
+0.33 |
40.63 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
10A214 |
+1.00 |
37.03 |
|
|
|
|
1:59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jere Wasenius |
2008 |
08B204 |
+0.65 |
33.24 |
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 2 |
14 |
Lahden Uimaseura |
|
|
229 |
|
|
2:37.16 |
+41.13 |
|
|
|
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
10B023 |
+0.79 |
39.86 |
|
|
|
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Koistinen |
2010 |
10A585 |
-.-- |
43.30 |
|
|
|
|
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timi Tervo |
2009 |
09A891 |
+0.12 |
37.61 |
|
|
|
|
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Mokka |
2009 |
09B060 |
+0.11 |
36.39 |
|
|
|
|
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lahden Uimaseura Rollo 3 |
15 |
Lahden Uimaseura |
|
|
224 |
|
|
2:38.15 |
+42.12 |
|
|
|
|
Peppi Mutikainen |
2009 |
09A442 |
+0.76 |
34.93 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helka Hellstén |
2009 |
09B289 |
+0.58 |
47.09 |
|
|
|
|
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roope Suuronen |
2008 |
08B078 |
+0.42 |
40.43 |
|
|
|
|
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Jere Koskelainen |
2010 |
10B365 |
-.-- |
35.70 |
|
|
|
|
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 18.37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 18.48.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lahden Uimaseura |
|
|
|
|