Resultat för US-Open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:27.52 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:36.61 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.32 |
|
1:42.35 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
1:42.87 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:47.33 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:55.19 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.25 |
|
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:14.05 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:16.73 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
1:18.85 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:20.52 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:20.79 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:20.82 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:22.55 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:23.68 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-0.82 |
|
1:26.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:26.58 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:39.29 |
+29.20 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leva Atterstrand |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:40.32 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:12.06 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:13.25 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:16.15 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:20.76 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:26.23 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 13:57:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
1:22.15 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:26.83 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:28.77 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:29.85 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:48.14 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:52.09 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:27:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:14.82 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
|
1:18.72 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:25.18 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:25.55 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.50 |
|
1:25.70 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.46 |
|
1:28.75 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:27:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
|
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:01.45 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
1:01.91 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
1:04.16 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:09.77 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:10.03 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
1:11.41 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:27:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 13:59:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
38.98 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
46.14 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.81 |
|
46.61 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Disa Mandorf |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.74 |
|
47.86 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
48.07 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
48.53 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
51.39 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:37:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.27 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.54 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
43.01 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
44.09 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.89 |
|
44.13 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
44.34 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
44.46 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
47.47 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
47.47 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leva Atterstrand |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
50.80 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Gustafsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.39 |
|
51.06 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
53.07 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:37:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.67 |
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.95 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
37.77 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Söderlund |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.77 |
|
39.52 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
39.84 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
40.41 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
41.58 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
44.74 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Södersten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
49.25 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Popp |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:37:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 13:59:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
45.55 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
46.72 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
51.51 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agust Johansson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.73 |
|
34.32 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
35.55 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
35.56 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
40.40 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
42.64 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
43.04 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
44.25 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
47.30 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
|
49.41 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
52.70 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olle Haldén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
54.83 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
31.44 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
38.29 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
46.12 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 13:59:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
3:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:46.45 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
2:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:31.13 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
3:00.70 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:45:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 13:59:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:18.46 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:23.04 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
2:42.55 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:48:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 14:00:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:28.61 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.37 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.78 |
|
1:33.90 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Disa Mandorf |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.77 |
|
1:37.19 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:39.14 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:40.26 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:40.56 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:44.78 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
1:51.12 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:00:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.86 |
|
1:17.52 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:18.06 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:18.12 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:20.68 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:22.98 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:23.99 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:24.14 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.75 |
|
1:24.89 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:26.34 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.91 |
|
1:32.52 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:33.94 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:00:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:11.31 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:14.93 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:17.62 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:19.77 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
1:20.26 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:00:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 14:00:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
1:33.56 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:35.56 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agust Johansson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:39.69 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
1:10.84 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:12.47 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.46 |
|
1:18.85 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:19.40 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:27.17 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:28.67 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
|
1:28.70 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.28 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
1:31.43 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olle Haldén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
|
1:46.69 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
1:03.06 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
1:04.97 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:05.22 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:05.25 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
1:09.02 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:11.22 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:15.78 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
1:39.48 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 14:00:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
28.54 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
28.66 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
28.88 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.16 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.25 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
29.34 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
29.64 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.87 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.58 |
|
29.90 |
+1.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.68 |
|
29.98 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
29.99 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.09 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
30.21 |
+1.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
30.48 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
30.92 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
31.32 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Söderlund |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.80 |
|
31.47 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
31.59 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
+0.68 |
|
31.67 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
32.79 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
33.14 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
33.18 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.46 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
33.53 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
34.10 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.79 |
|
34.26 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
34.86 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
35.00 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
35.27 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
35.52 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.54 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
|
|
36.56 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.73 |
|
36.96 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
37.05 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
37.15 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
37.41 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Disa Mandorf |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.83 |
|
37.43 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lina Södersten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
37.59 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Leva Atterstrand |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
38.05 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Agnes Gustafsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
38.57 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
38.69 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Johanna Popp |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.71 |
|
40.09 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
41.56 |
+13.02 |
|
|
S6 |
|
|
|
|
44 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
41.91 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
44.42 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer - Semifinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
28.43 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
28.82 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.88 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
29.07 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.33 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
29.84 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
29.88 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
|
29.96 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.60 |
|
30.09 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
30.19 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
30.46 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
30.67 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
30.98 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
31.05 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.68 |
|
31.48 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:45:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.34 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.42 |
|
28.81 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
28.90 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
29.27 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
29.38 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
29.51 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
29.88 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
25.27 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
25.78 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.84 |
+0.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.88 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
26.03 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
26.30 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.61 |
|
26.81 |
+1.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
|
26.92 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.11 |
+2.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
28.59 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
|
29.21 |
+3.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.39 |
|
29.23 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.84 |
|
29.75 |
+4.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
30.18 |
+4.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
30.71 |
+5.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
30.81 |
+5.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
17 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
31.75 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
31.92 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
32.78 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
34.16 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
34.65 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
34.80 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
35.06 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
35.45 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
35.45 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
35.50 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
|
35.65 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
36.56 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
40.30 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olle Haldén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
41.24 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
45.03 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agust Johansson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 11:24:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 11:24:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar - Semifinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
25.05 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
|
25.62 |
+0.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.72 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
25.77 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.45 |
|
25.92 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
25.99 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.66 |
|
27.12 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
27.86 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
29.14 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
29.28 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
29.42 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.91 |
|
30.02 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
31.14 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
31.34 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
31.42 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:45:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
|
25.82 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
26.11 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
26.25 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
26.58 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.73 |
|
27.45 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
27.68 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.06 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:30:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:30:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 800m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
10:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
11:12.39 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:13:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 800m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
9:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
9:47.97 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
10:02.89 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:13:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:16:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 800m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
9:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
9:47.01 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 800m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
8:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
8:51.14 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
9:05.11 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
9:34.38 |
+55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
10:01.00 |
+1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.87 |
|
10:39.16 |
+2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:24:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:24:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.03 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
37.51 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
38.83 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
44.61 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
|
45.40 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
46.52 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
46.71 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
50.60 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
57.00 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:31:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
33.01 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.91 |
|
33.62 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
34.48 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
36.47 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.79 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
+0.69 |
|
37.04 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
37.54 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.87 |
|
38.01 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
39.25 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.45 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
40.82 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
41.81 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
41.83 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Gustafsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
45.67 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:05.45 |
+34.75 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:31:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
30.59 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
|
32.00 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
36.14 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.33 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Södersten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
45.05 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:31:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:31:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
37.64 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
42.80 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
42.99 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
44.62 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
46.83 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
33.76 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
34.61 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
35.73 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
37.15 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
40.56 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
41.91 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
42.33 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
42.44 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
42.53 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
28.05 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.40 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
51.11 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:36:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:36:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:17.43 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
+0.55 |
|
1:23.86 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Disa Mandorf |
2010 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:24.13 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:24.68 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:32.79 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:38.96 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:39.87 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:05.67 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:06.71 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:07.13 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:10.75 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:13.60 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
1:15.04 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:16.96 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.87 |
|
1:17.05 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.86 |
|
1:17.68 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:18.70 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.84 |
|
1:21.62 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Gustafsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:28.16 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leva Atterstrand |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:28.40 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
1:29.89 |
+26.72 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:02.74 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:03.17 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:03.73 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:06.70 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Söderlund |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:07.58 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.67 |
|
1:07.84 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:10.71 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:18.26 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Södersten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
1:27.38 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Popp |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:30.66 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:48:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
1:15.78 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
1:20.17 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
1:20.98 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:21.19 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:21.93 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.74 |
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:01.19 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:03.78 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:04.58 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
1:07.31 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:07.90 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
1:10.28 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:11.78 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:16.50 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
|
1:16.98 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
1:19.57 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:20.47 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.47 |
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
56.24 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
56.33 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
56.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
58.39 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:00.54 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:01.10 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:02.62 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:02.77 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:13.57 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:57:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
3:31.80 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:41.62 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
2:51.57 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.92 |
|
2:52.84 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
3:00.35 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:04.46 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
3:13.09 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
2:33.70 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
2:35.50 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
2:42.30 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:45.14 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:54.00 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:04:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
3:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:21.73 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
2:59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
3:09.21 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
3:10.04 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:16.66 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:22.72 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:28.43 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:34.08 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
2:44.57 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:14:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:32.02 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Brunosson |
2010 |
Bålsta Simklubb |
|
|
3:41.70 |
+43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
3:51.73 |
+53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:58.99 |
+1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
4:15.36 |
+1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
2:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
3:05.99 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
3:09.63 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
|
3:17.05 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
3:32.50 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:59.69 |
+1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Kiesbye |
2009 |
Bålsta Simklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.71 |
|
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:04.46 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Söderlund |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.89 |
|
3:10.67 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
3:30.22 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Södersten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
3:52.98 |
+49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Popp |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:27:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:49.38 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
|
3:06.41 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
3:45.63 |
+1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
3:41.11 |
+1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 16:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 16:33:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
3:08.65 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:21.65 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:29.69 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
2:22.71 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
2:30.75 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
2:32.78 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
2:46.37 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:48.57 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
2:52.30 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:10.97 |
+53.40 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
2:16.36 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:16.72 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
2:17.19 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
2:20.19 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
2:30.93 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:32.29 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:11:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.29 |
|
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
2:53.78 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:18:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
2:21.13 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:27.54 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
2:33.47 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:37.99 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:42.57 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
2:47.73 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
2:47.96 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:48.08 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:18:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
2:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:02.80 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
2:07.02 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
|
2:08.54 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
2:21.86 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:18:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:18:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
38.65 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
39.24 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
40.48 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
41.20 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
45.74 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
49.90 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
50.52 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:25:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
35.87 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
37.23 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
37.78 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
38.39 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
38.99 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
40.85 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
41.63 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
47.22 |
+13.95 |
|
S6 |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:25:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
33.17 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
34.76 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
36.21 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
37.86 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:25:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:25:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.38 |
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
37.35 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
37.87 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
41.78 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
41.81 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
50.86 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:30:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.62 |
|
31.78 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
33.94 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
34.39 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
35.13 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
37.41 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
38.24 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
|
40.10 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
40.31 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
40.51 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
42.06 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
|
42.78 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
52.25 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:30:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
29.35 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
29.58 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
29.89 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
|
30.25 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
33.80 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
45.90 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:30:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:30:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
6:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Medley Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
5:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:56.64 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:37:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
4:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:43:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:50:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:13.99 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:19.37 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:21.92 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:32.04 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:50:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:07.76 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
1:10.07 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.63 |
|
1:19.76 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:27.36 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:50:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:51:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Wahldén |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:43.41 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
1:35.68 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:38.97 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
|
1:03.29 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:04.97 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.52 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:13.25 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:15.38 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:55:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:55:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.34 |
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:28.83 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:39.61 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:42.50 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
1:45.93 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Vidholm |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:47.31 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:54.64 |
+33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:55.46 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie von Kantzow |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:05.57 |
+44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
1:25.09 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
1:27.33 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
1:28.03 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:32.99 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:38.16 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:38.72 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Hall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.68 |
|
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.49 |
|
1:22.24 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:29.89 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:33.83 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:03:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:44.38 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:50.76 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:55.46 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:17.43 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:20.10 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.78 |
|
1:20.66 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:37.08 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:37.71 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
1:41.15 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:42.82 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:50.56 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
1:56.18 |
+42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:08:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
3:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.46 |
|
3:32.96 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:18:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
2:47.75 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:48.73 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
2:53.41 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:08.23 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:18:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:36.68 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
2:44.91 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:18:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:18:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
3:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Loklint |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:04.09 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
2:12.67 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:15.26 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:18.04 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
2:27.04 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 11:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 11:26:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Bolin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Lindskog |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Westring |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:30:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Bolin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
1:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Westring |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 10:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 10:51:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Bolin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Edward |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Lindskog |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Strindelius |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Westring |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:47:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:47:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Fjärilsim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:25:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:25:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Westring |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
|
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-11 15:38:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-11 15:38:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Fyrishov |
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Ryggsim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Ahlgren |
2012 |
Upsala Simsällskap |
|
|
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Bolin |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.22 |
|
53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Fagerström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Lindskog |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Saga Metzendorf |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Strindelius |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Vogt |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Westring |
2012 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:20:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|