2024-02-21   05:56:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2023, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 1 - Stenungsund
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023
Gren 1, 200m Frisim Damer A - 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.71 2:09.36
50m: 30.86
100m: 1:03.89
(33.03)
150m: 1:36.40
(32.51)
200m: 2:09.36
(32.96)
2 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund 0.80 2:35.41 +26.05
50m: 35.48
100m: 1:14.92
(39.44)
150m: 1:55.69
(40.77)
200m: 2:35.41
(39.72)
3 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen 0.79 2:46.03 +36.67
50m: 34.88
100m: 1:16.65
(41.77)
150m: 2:01.66
(45.01)
200m: 2:46.03
(44.37)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:38:59
Gren 1, 200m Frisim Damer B - 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.77 2:11.53
50m: 30.95
100m: 1:04.34
(33.39)
150m: 1:37.84
(33.50)
200m: 2:11.53
(33.69)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 0.70 2:15.97 +4.44
50m: 31.63
100m: 1:06.38
(34.75)
150m: 1:41.36
(34.98)
200m: 2:15.97
(34.61)
3 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.77 2:19.61 +8.08
50m: 32.01
100m: 1:06.90
(34.89)
150m: 1:43.39
(36.49)
200m: 2:19.61
(36.22)
4 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.79 2:21.44 +9.91
50m: 32.47
100m: 1:08.09
(35.62)
150m: 1:45.00
(36.91)
200m: 2:21.44
(36.44)
5 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.69 2:22.22 +10.69
50m: 31.69
100m: 1:07.72
(36.03)
150m: 1:44.76
(37.04)
200m: 2:22.22
(37.46)
6 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 0.85 2:23.37 +11.84
50m: 33.29
100m: 1:10.00
(36.71)
150m: 1:46.41
(36.41)
200m: 2:23.37
(36.96)
7 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 0.83 2:23.51 +11.98
50m: 33.22
100m: 1:09.37
(36.15)
150m: 1:46.48
(37.11)
200m: 2:23.51
(37.03)
8 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 0.75 2:26.30 +14.77
50m: 33.29
100m: 1:10.28
(36.99)
150m: 1:48.93
(38.65)
200m: 2:26.30
(37.37)
9 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 0.81 2:29.97 +18.44
50m: 34.02
100m: 1:11.28
(37.26)
150m: 1:50.04
(38.76)
200m: 2:29.97
(39.93)
10 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 0.75 2:31.99 +20.46
50m: 32.02
100m: 1:10.46
(38.44)
150m: 1:51.94
(41.48)
200m: 2:31.99
(40.05)
11 Malva Berggren 2007 Föreningen Alesimmarna 0.84 2:35.29 +23.76
50m: 35.47
100m: 1:15.81
(40.34)
150m: 1:57.85
(42.04)
200m: 2:35.29
(37.44)
12 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.81 2:35.67 +24.14
50m: 35.51
100m: 1:14.91
(39.40)
150m: 1:55.50
(40.59)
200m: 2:35.67
(40.17)
13 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 0.70 2:37.84 +26.31
50m: 35.77
100m: 1:15.02
(39.25)
150m: 1:56.35
(41.33)
200m: 2:37.84
(41.49)
14 Alice Killius 2007 Simklubben S02 0.76 2:38.38 +26.85
50m: 36.55
100m: 1:17.02
(40.47)
150m: 1:58.51
(41.49)
200m: 2:38.38
(39.87)
15 Amelia Ceasar 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.82 3:05.90 +54.37
50m: 38.69
100m: 1:24.41
(45.72)
150m: 2:15.53
(51.12)
200m: 3:05.90
(50.37)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:38:59
Gren 1, 200m Frisim Damer C - 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Malmeling 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.69 2:17.64
50m: 31.72
100m: 1:06.19
(34.47)
150m: 1:41.75
(35.56)
200m: 2:17.64
(35.89)
2 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 2:24.51 +6.87
50m: 33.21
100m: 1:09.91
(36.70)
150m: 1:47.59
(37.68)
200m: 2:24.51
(36.92)
3 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap 0.68 2:25.99 +8.35
50m: 33.09
100m: 1:09.93
(36.84)
150m: 1:47.91
(37.98)
200m: 2:25.99
(38.08)
4 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 0.81 2:27.03 +9.39
50m: 33.84
100m: 1:11.72
(37.88)
150m: 1:50.37
(38.65)
200m: 2:27.03
(36.66)
5 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 0.76 2:29.45 +11.81
50m: 34.16
100m: 1:12.08
(37.92)
150m: 1:51.05
(38.97)
200m: 2:29.45
(38.40)
6 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.75 2:32.92 +15.28
50m: 33.88
100m: 1:12.35
(38.47)
150m: 1:52.72
(40.37)
200m: 2:32.92
(40.20)
7 Clara Landahl 2008 Simklubben S02 0.94 2:40.23 +22.59
50m: 36.04
100m: 1:17.47
(41.43)
150m: 1:59.75
(42.28)
200m: 2:40.23
(40.48)
8 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 0.65 2:40.74 +23.10
50m: 36.28
100m: 1:16.70
(40.42)
150m: 1:58.43
(41.73)
200m: 2:40.74
(42.31)
9 Nelly Karlsson 2008 Föreningen Uddevalla Sim 0.82 2:46.06 +28.42
50m: 35.17
100m: 1:15.84
(40.67)
150m: 2:01.46
(45.62)
200m: 2:46.06
(44.60)
10 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 0.76 2:57.45 +39.81
50m: 39.66
100m: 1:25.50
(45.84)
150m: 2:12.05
(46.55)
200m: 2:57.45
(45.40)
11 Ingrid Högblom 2008 Simklubben S02 0.80 2:58.29 +40.65
50m: 38.14
100m: 1:22.71
(44.57)
150m: 2:10.66
(47.95)
200m: 2:58.29
(47.63)
12 Ella Andersson 2008 Simklubben Laxen 0.92 3:00.13 +42.49
50m: 39.41
100m: 1:25.02
(45.61)
150m: 2:13.39
(48.37)
200m: 3:00.13
(46.74)
13 Allis Harrysson 2008 Simklubben Laxen 0.86 3:03.43 +45.79
50m: 36.16
100m: 1:21.25
(45.09)
150m: 2:12.27
(51.02)
200m: 3:03.43
(51.16)
14 Elin Zachrisson 2008 Kungälvs Simsällskap 0.78 3:04.12 +46.48
50m: 39.65
100m: 1:25.99
(46.34)
150m: 2:15.06
(49.07)
200m: 3:04.12
(49.06)
15 Matilda Paulsson 2008 Simklubben S02 0.88 3:12.18 +54.54
50m: 42.44
100m: 1:30.32
(47.88)
150m: 2:20.47
(50.15)
200m: 3:12.18
(51.71)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:38:59
Gren 1, 200m Frisim Damer D - 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund 0.73 2:21.05
50m: 32.39
100m: 1:07.89
(35.50)
150m: 1:44.76
(36.87)
200m: 2:21.05
(36.29)
2 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.79 2:23.43 +2.38
50m: 33.60
100m: 1:10.07
(36.47)
150m: 1:47.15
(37.08)
200m: 2:23.43
(36.28)
3 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 0.73 2:26.09 +5.04
50m: 32.42
100m: 1:09.39
(36.97)
150m: 1:47.64
(38.25)
200m: 2:26.09
(38.45)
4 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 0.66 2:29.83 +8.78
50m: 33.82
100m: 1:12.43
(38.61)
150m: 1:52.16
(39.73)
200m: 2:29.83
(37.67)
5 Mathilda Ekeklint 2009 S 77 Stenungsund 0.69 2:30.04 +8.99
50m: 33.07
100m: 1:10.55
(37.48)
150m: 1:50.48
(39.93)
200m: 2:30.04
(39.56)
6 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 0.78 2:31.39 +10.34
50m: 34.31
100m: 1:12.34
(38.03)
150m: 1:52.27
(39.93)
200m: 2:31.39
(39.12)
7 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.94 2:33.18 +12.13
50m: 36.14
100m: 1:15.37
(39.23)
150m: 1:54.61
(39.24)
200m: 2:33.18
(38.57)
8 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 0.71 2:33.57 +12.52
50m: 34.08
100m: 1:13.86
(39.78)
150m: 1:53.59
(39.73)
200m: 2:33.57
(39.98)
9 Atena Zamani 2009 Simklubben Laxen 0.61 2:34.61 +13.56
50m: 35.97
100m: 1:15.80
(39.83)
150m: 1:56.02
(40.22)
200m: 2:34.61
(38.59)
10 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 0.76 2:35.70 +14.65
50m: 35.92
100m: 1:16.49
(40.57)
150m: 1:57.07
(40.58)
200m: 2:35.70
(38.63)
11 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.64 2:37.97 +16.92
50m: 35.01
100m: 1:15.32
(40.31)
150m: 1:57.13
(41.81)
200m: 2:37.97
(40.84)
12 Ffion Rhys 2009 Simklubben S02 0.75 2:38.85 +17.80
50m: 35.14
100m: 1:14.20
(39.06)
150m: 1:56.32
(42.12)
200m: 2:38.85
(42.53)
13 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 0.98 2:39.49 +18.44
50m: 37.26
100m: 1:18.08
(40.82)
150m: 1:59.95
(41.87)
200m: 2:39.49
(39.54)
14 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 0.84 2:40.33 +19.28
50m: 36.55
100m: 1:17.93
(41.38)
150m: 1:59.67
(41.74)
200m: 2:40.33
(40.66)
15 Sara Celik 2009 Simklubben Laxen 0.80 2:40.70 +19.65
50m: 36.89
100m: 1:18.25
(41.36)
150m: 2:00.75
(42.50)
200m: 2:40.70
(39.95)
16 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund 0.71 2:40.90 +19.85
50m: 36.51
100m: 1:17.10
(40.59)
150m: 1:59.12
(42.02)
200m: 2:40.90
(41.78)
17 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 0.77 2:41.39 +20.34
50m: 35.65
100m: 1:15.98
(40.33)
150m: 1:58.84
(42.86)
200m: 2:41.39
(42.55)
18 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.87 2:41.82 +20.77
50m: 35.94
100m: 1:17.95
(42.01)
150m: 2:01.48
(43.53)
200m: 2:41.82
(40.34)
19 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 0.81 2:43.97 +22.92
50m: 35.93
100m: 1:17.75
(41.82)
150m: 2:02.01
(44.26)
200m: 2:43.97
(41.96)
20 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.87 2:44.46 +23.41
50m: 35.88
100m: 1:17.85
(41.97)
150m: 2:02.19
(44.34)
200m: 2:44.46
(42.27)
21 Agnes Svensson 2009 S 77 Stenungsund 0.72 2:45.88 +24.83
50m: 35.66
100m: 1:17.76
(42.10)
150m: 2:01.55
(43.79)
200m: 2:45.88
(44.33)
22 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 0.73 2:47.34 +26.29
50m: 37.83
100m: 1:20.45
(42.62)
150m: 2:04.31
(43.86)
200m: 2:47.34
(43.03)
23 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.79 2:56.40 +35.35
50m: 37.56
100m: 1:22.95
(45.39)
150m: 2:10.62
(47.67)
200m: 2:56.40
(45.78)
24 Vilma Anse 2009 Simklubben S02 0.78 2:57.26 +36.21
50m: 38.43
100m: 1:23.07
(44.64)
150m: 2:10.81
(47.74)
200m: 2:57.26
(46.45)
25 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 0.69 2:59.28 +38.23
50m: 39.93
100m: 1:25.49
(45.56)
150m: 2:13.20
(47.71)
200m: 2:59.28
(46.08)
26 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 0.93 3:04.16 +43.11
50m: 39.70
100m: 1:26.69
(46.99)
150m: 2:15.86
(49.17)
200m: 3:04.16
(48.30)
27 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 0.87 3:07.85 +46.80
50m: 42.18
100m: 1:29.32
(47.14)
150m: 2:18.80
(49.48)
200m: 3:07.85
(49.05)
28 Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim 0.97 3:08.43 +47.38
50m: 41.17
100m: 1:29.59
(48.42)
150m: 2:20.00
(50.41)
200m: 3:08.43
(48.43)
- Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2023-01-28 09:38:59
Gren 1, 200m Frisim Damer E - 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund 0.73 2:25.87
50m: 32.26
100m: 1:09.18
(36.92)
150m: 1:47.69
(38.51)
200m: 2:25.87
(38.18)
2 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 0.71 2:30.61 +4.74
50m: 33.21
100m: 1:11.11
(37.90)
150m: 1:51.45
(40.34)
200m: 2:30.61
(39.16)
3 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund 0.77 2:32.99 +7.12
50m: 34.78
100m: 1:13.51
(38.73)
150m: 1:53.62
(40.11)
200m: 2:32.99
(39.37)
4 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.74 2:33.73 +7.86
50m: 35.51
100m: 1:14.91
(39.40)
150m: 1:54.45
(39.54)
200m: 2:33.73
(39.28)
5 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 0.71 2:34.47 +8.60
50m: 34.92
100m: 1:15.08
(40.16)
150m: 1:55.87
(40.79)
200m: 2:34.47
(38.60)
6 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.88 2:35.90 +10.03
50m: 35.14
100m: 1:16.26
(41.12)
150m: 1:57.72
(41.46)
200m: 2:35.90
(38.18)
7 Josephine Karlsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.75 2:36.14 +10.27
50m: 34.31
100m: 1:13.18
(38.87)
150m: 1:54.89
(41.71)
200m: 2:36.14
(41.25)
8 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund 0.75 2:36.46 +10.59
50m: 35.15
100m: 1:15.11
(39.96)
150m: 1:56.52
(41.41)
200m: 2:36.46
(39.94)
9 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 0.73 2:40.72 +14.85
50m: 35.69
100m: 1:16.20
(40.51)
150m: 1:59.27
(43.07)
200m: 2:40.72
(41.45)
10 Alicia Börjesson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.71 2:40.82 +14.95
50m: 35.64
100m: 1:16.96
(41.32)
150m: 1:59.99
(43.03)
200m: 2:40.82
(40.83)
11 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund 0.63 2:42.39 +16.52
50m: 35.88
100m: 1:18.28
(42.40)
150m: 2:01.27
(42.99)
200m: 2:42.39
(41.12)
12 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 0.87 2:49.16 +23.29
50m: 38.07
100m: 1:20.89
(42.82)
150m: 2:06.11
(45.22)
200m: 2:49.16
(43.05)
13 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.87 2:51.61 +25.74
50m: 36.58
100m: 1:19.63
(43.05)
150m: 2:06.33
(46.70)
200m: 2:51.61
(45.28)
14 Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.67 2:53.08 +27.21
50m: 38.34
100m: 1:23.43
(45.09)
150m: 2:10.14
(46.71)
200m: 2:53.08
(42.94)
15 Olivia Holm Hjelm 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.73 2:58.66 +32.79
50m: 39.87
100m: 1:26.17
(46.30)
150m: 2:13.77
(47.60)
200m: 2:58.66
(44.89)
16 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.82 3:01.77 +35.90
50m: 39.53
100m: 1:26.22
(46.69)
150m: 2:14.84
(48.62)
200m: 3:01.77
(46.93)
17 Hedda Axelsson 2010 Simklubben Laxen 1.18 3:05.89 +40.02
50m: 40.27
100m: 1:28.12
(47.85)
150m: 2:18.69
(50.57)
200m: 3:05.89
(47.20)
18 Lova Engelbrektsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.80 3:08.36 +42.49
50m: 41.01
100m: 1:27.39
(46.38)
150m: 2:17.13
(49.74)
200m: 3:08.36
(51.23)
19 Tyra Erkenstam 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.76 3:11.62 +45.75
50m: 39.84
100m: 1:29.83
(49.99)
150m: 2:22.28
(52.45)
200m: 3:11.62
(49.34)
20 Judith Petersson 2010 Simklubben Laxen 0.82 3:12.06 +46.19
50m: 41.23
100m: 1:30.59
(49.36)
150m: 2:21.88
(51.29)
200m: 3:12.06
(50.18)
21 Hedvig Eriksson 2010 Föreningen Uddevalla Sim 0.88 3:13.20 +47.33
50m: 41.70
100m: 1:31.66
(49.96)
150m: 2:23.70
(52.04)
200m: 3:13.20
(49.50)
22 Kajsa Holmes 2010 Simklubben S02 0.76 3:22.51 +56.64
50m: 42.76
100m: 1:33.59
(50.83)
150m: 2:29.23
(55.64)
200m: 3:22.51
(53.28)
23 Ebba Pettersson 2010 Simklubben Laxen 0.79 3:31.47 +1:05.60
50m: 45.22
100m: 1:39.18
(53.96)
150m: 2:37.42
(58.24)
200m: 3:31.47
(54.05)
Grenen officiell:  2023-01-28 09:38:59
2023-01-28 09:40:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: S 77 Stenungsund

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner