Resultater for GSK Klubmesterskab 2023 - del 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. mar 2023 to 2. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Sylvester Wamberg |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
84 |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua Kramarz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
52 |
1:03.59 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Barchard |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
108 |
49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Lauritzen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
99 |
51.41 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
58 |
1:01.14 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jameel Contegiacomo |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
56 |
1:02.20 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
147 |
45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
126 |
47.38 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
112 |
49.25 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
103 |
50.75 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
70 |
57.53 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
67 |
58.35 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
531 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
31.81 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
416 |
31.86 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
391 |
32.52 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
347 |
33.86 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
450 |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
298 |
35.63 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2023 17:38:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2023 08:44.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|