Tulokset Tonttu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:37.25 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:51.58 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:51.95 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:53.26 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:53.54 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:13.56 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:30.51 |
+1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:31.88 |
+1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
2:15.68 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:57.87 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:06.54 |
+51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
2:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 15.44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 15.45.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|