2023-03-23   21:49:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for KVIK Open 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Document
Resultater
KVIK Open 2022
Placering: Kastrup svømmehal Arrangør Svømmeklubben KVIK Kastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 16. dec  2022 to 18. dec  2022
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årgang 2009 og yndre - Indledende
KVIK Open 2022
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:35.97 QB
50m: 37.25
100m: 1:17.74
(40.49)
150m: 1:57.88
(40.14)
200m: 2:35.97
(38.09)
2 Zenia Spence 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:45.18 +9.21 QB
50m: 40.53
100m: 1:22.71
(42.18)
150m: 2:03.85
(41.14)
200m: 2:45.18
(41.33)
3 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 2:46.36 +10.39 QB
50m: 39.09
100m: 1:21.12
(42.03)
150m: 2:04.42
(43.30)
200m: 2:46.36
(41.94)
4 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 2:48.13 +12.16 QB
50m: 40.11
100m: 1:22.31
(42.20)
150m: 2:06.31
(44.00)
200m: 2:48.13
(41.82)
5 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 2:49.55 +13.58 QB
50m: 39.61
100m: 1:22.26
(42.65)
150m: 2:06.09
(43.83)
200m: 2:49.55
(43.46)
6 Liva Blaaberg 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 3:03.17 +27.20 QB
50m: 44.13
100m: 1:02.20
(18.07)
150m: 2:20.05
(1:17.85)
200m: 3:03.17
(43.12)
7 Ellen Drewsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 3:13.12 +37.15
50m: 44.79
100m: 1:33.83
(49.04)
150m: 2:24.58
(50.75)
200m: 3:13.12
(48.54)
8 Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 3:36.00 +1:00.03
50m: 49.25
100m: 1:46.18
(56.93)
150m: 2:43.00
(56.82)
200m: 3:36.00
(53.00)
- Arndis Soffia Matthiasdottir 2012 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ ej fort. bevæg. ved 
Løb officielt kl.: 16-12-2022 17:56:25
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årgang 2008 og ældre - Indledende
KVIK Open 2022
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:25.78 QA
50m: 34.39
100m: 1:11.23
(36.84)
150m: 1:48.40
(37.17)
200m: 2:25.78
(37.38)
2 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 2:26.57 +0.79 QA
50m: 35.31
100m: 1:13.12
(37.81)
150m: 1:50.09
(36.97)
200m: 2:26.57
(36.48)
3 Hannah Rørbech 2006 Swim Team Taastrup 2:28.52 +2.74 QA
50m: 34.88
100m: 1:12.72
(37.84)
150m: 1:50.97
(38.25)
200m: 2:28.52
(37.55)
4 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub 2:28.91 +3.13 QA
50m: 35.08
100m: 1:12.83
(37.75)
150m: 1:51.68
(38.85)
200m: 2:28.91
(37.23)
5 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 2:29.68 +3.90 QA
50m: 36.65
100m: 1:15.11
(38.46)
150m: 1:52.76
(37.65)
200m: 2:29.68
(36.92)
6 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 2:32.23 +6.45 QA
50m: 36.50
100m: 1:14.85
(38.35)
150m: 1:54.36
(39.51)
200m: 2:32.23
(37.87)
7 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:32.43 +6.65
50m: 35.91
100m: 1:15.09
(39.18)
150m: 1:54.59
(39.50)
200m: 2:32.43
(37.84)
8 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub 2:33.04 +7.26
50m: 36.24
100m: 1:14.58
(38.34)
150m: 1:54.10
(39.52)
200m: 2:33.04
(38.94)
9 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 2:34.17 +8.39
50m: 36.17
100m: 1:15.50
(39.33)
150m: 1:55.34
(39.84)
200m: 2:34.17
(38.83)
10 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:34.53 +8.75
50m: 36.34
100m: 1:15.40
(39.06)
150m: 1:55.34
(39.94)
200m: 2:34.53
(39.19)
11 Mie Korsman Ankersen 2006 Næstved Svømmeklub 2:35.75 +9.97
50m: 35.47
100m: 1:14.61
(39.14)
150m: 1:55.87
(41.26)
200m: 2:35.75
(39.88)
12 Nana Andersen 2006 Holbæk Svømme Klub 2:36.79 +11.01
50m: 36.07
100m: 1:15.27
(39.20)
150m: 1:56.29
(41.02)
200m: 2:36.79
(40.50)
13 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 2:36.99 +11.21
50m: 36.48
100m: 1:15.87
(39.39)
150m: 1:56.89
(41.02)
200m: 2:36.99
(40.10)
14 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:37.05 +11.27
50m: 36.85
100m: 1:16.42
(39.57)
150m: 1:57.22
(40.80)
200m: 2:37.05
(39.83)
15 Maria Kjer Rasmussen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:38.98 +13.20
50m: 35.94
100m: 1:16.54
(40.60)
150m: 1:57.37
(40.83)
200m: 2:38.98
(41.61)
16 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 2:39.37 +13.59
50m: 37.42
100m: 1:17.99
(40.57)
150m: 1:59.32
(41.33)
200m: 2:39.37
(40.05)
17 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 2:40.64 +14.86
50m: 37.49
100m: 1:17.56
(40.07)
150m: 1:59.39
(41.83)
200m: 2:40.64
(41.25)
18 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub 2:40.76 +14.98
50m: 38.35
100m: 1:19.08
(40.73)
150m: 1:59.99
(40.91)
200m: 2:40.76
(40.77)
19 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 2:41.18 +15.40
50m: 38.33
100m: 1:18.79
(40.46)
150m: 2:00.18
(41.39)
200m: 2:41.18
(41.00)
20 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 2:41.31 +15.53
50m: 37.20
100m: 1:17.47
(40.27)
150m: 1:59.36
(41.89)
200m: 2:41.31
(41.95)
21 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense 2:44.72 +18.94
50m: 38.07
100m: 1:19.69
(41.62)
150m: 2:03.20
(43.51)
200m: 2:44.72
(41.52)
22 Maila Anker 2007 Næstved Svømmeklub 2:45.16 +19.38
50m: 38.05
100m: 1:20.14
(42.09)
150m: 2:03.10
(42.96)
200m: 2:45.16
(42.06)
23 Laura Klug Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub 2:45.99 +20.21
50m: 38.86
100m: 1:20.95
(42.09)
150m: 2:03.43
(42.48)
200m: 2:45.99
(42.56)
24 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 2:48.92 +23.14
50m: 38.94
100m: 1:22.18
(43.24)
150m: 2:06.18
(44.00)
200m: 2:48.92
(42.74)
- Emmeline Sunekær 2005 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 16-12-2022 17:56:25
16-12-2022 17:57.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner