Results for Julestævne 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse Svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamille Lundberg |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 13:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.52 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
37.93 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.98 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
40.23 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
41.00 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Dahl |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
53.69 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 13:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
36.72 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.14 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.03 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.23 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.29 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Blach Nielsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
40.72 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
43.69 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.70 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.62 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.25 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
49.42 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Engmark Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 13:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.79 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
48.90 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.65 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
52.83 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:01.16 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:02.27 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:03.93 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dorthea Ankær Bennike Christ |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 13:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
52.37 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.00 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.41 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vang Hauskov |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:00.35 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.60 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.89 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:06.38 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:10.22 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.00 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 13:28:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 13:31.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|