Tulokset Uikko-uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Liikuntakeskus Uikko |
Järjestäjä: |
Nivalan Saukot & Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.01.2023 - 07.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(+9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 13.17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Salama Korhonen |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
58.37 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
59.49 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:02.51 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:13.46 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 13.17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
45.98 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Rousu |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:06.31 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 13.17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
33.28 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
33.99 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
|
43.53 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.1.2023 13.17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.01.2023 13.17.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|