Resultat för Dronksim 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x25m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
LS lag Gul 1 |
10 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lily Rankin |
2013 |
AE6813 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Malmgren |
2013 |
AB1413 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Calcan |
2014 |
AB8814 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Constantinou |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Lödde |
10 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Frank |
2014 |
AB8914 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Avdic |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kit Nae |
2013 |
AE0113 |
|
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
AA9113 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Lödde lag 2 |
10 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
AA5013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
AA4514 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ophelia Brunlid |
2013 |
AG6413 |
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rocklind |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix blå |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix grön |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix gul |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix röd |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix vit |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
AG8613 |
|
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
AD2713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
Eric Hulteberg |
2014 |
AB0514 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allie Andersson |
2013 |
AE6413 |
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
AA7615 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 09:39:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 09:39:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frida Anderberg |
2013 |
SK Triton |
|
|
26.26 |
|
|
|
|
|
|
Erik Berglund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
Saga Brehmer |
2015 |
SK Triton |
|
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
Ophelia Brunlid |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Calcan |
2014 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Claesson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
Leia Dahlström |
2014 |
SK Triton |
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
Stella Ehrenstråle |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
27.95 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Frank |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
27.62 |
|
|
|
|
|
|
Alice Fridlund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
27.66 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Hammenhög |
2013 |
SK Triton |
|
|
29.62 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hansson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Haskel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.17 |
|
|
|
|
|
|
Esther Helgesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
29.40 |
|
|
|
|
|
|
Eric Hulteberg |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.76 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Music |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
27.82 |
|
|
|
|
|
|
Kit Nae |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
25.88 |
|
|
|
|
|
|
Timmy Nilsson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
Lily Rankin |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
Casper Rocklind |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
25.65 |
|
|
|
|
|
|
Minna Rydenheim |
2015 |
SK Triton |
|
|
46.03 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Schultz |
2015 |
SK Triton |
|
|
39.37 |
|
|
|
|
|
|
Johan Strand |
2015 |
SK Triton |
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Tegnander |
2013 |
SK Triton |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
Nathan Vriezekolk |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
27.27 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Wictor |
2015 |
SK Triton |
|
|
43.27 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
Lingxuan Zeng |
2013 |
SK Triton |
|
|
42.45 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Åkesson |
2014 |
SK Triton |
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 09:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Andersson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Osby Simsällskap |
|
|
54.26 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Avdic |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
Marta Bonsen |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
56.64 |
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
55.65 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
Max Constantinou |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ture Danås |
2013 |
SK Triton |
|
|
53.90 |
|
|
|
|
|
|
Lily Graabek |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
59.25 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hansson |
2014 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
FIlip Holmqvist |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
57.10 |
|
|
|
|
|
|
Leonie Ibron |
2013 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Larsson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
54.86 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.94 |
|
|
|
|
|
|
Enya Lidberg |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
Ella Malmgren |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
47.86 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
57.57 |
|
|
|
|
|
|
Norella Nettrander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
58.73 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
54.32 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Nordborg |
2013 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
Julia Pelvén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
Alexia Roslind |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.39 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Runtic |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
56.54 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
49.15 |
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
41.86 |
|
|
|
|
|
|
Elvina Svensson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
52.53 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Thorén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.85 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
57.16 |
|
|
|
|
|
|
Cian Walsh-Lassesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 09:32:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Vidar Borgström |
2014 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
20.73 |
|
|
|
|
|
|
Ophelia Brunlid |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
20.63 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Claesson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
27.56 |
|
|
|
|
|
|
Leia Dahlström |
2014 |
SK Triton |
|
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
Alma Falk |
2014 |
SK Triton |
|
|
30.46 |
|
|
|
|
|
|
Alice Fridlund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
23.25 |
|
|
|
|
|
|
Lily Garpmo |
2013 |
SK Triton |
|
|
24.65 |
|
|
|
|
|
|
Lily Graabek |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
20.75 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.07 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Hammenhög |
2013 |
SK Triton |
|
|
25.00 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Haskel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.33 |
|
|
|
|
|
|
Esther Helgesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
21.51 |
|
|
|
|
|
|
Eric Hulteberg |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
22.69 |
|
|
|
|
|
|
William Jönsson |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
19.85 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
23.23 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Larsson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
19.27 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
25.36 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Music |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
25.89 |
|
|
|
|
|
|
Timmy Nilsson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
Lily Rankin |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
19.21 |
|
|
|
|
|
|
Casper Rocklind |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.74 |
|
|
|
|
|
|
Minna Rydenheim |
2015 |
SK Triton |
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Schultz |
2015 |
SK Triton |
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
Johan Strand |
2015 |
SK Triton |
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
25.12 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Wictor |
2015 |
SK Triton |
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
Lingxuan Zeng |
2013 |
SK Triton |
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Åkesson |
2014 |
SK Triton |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 09:39:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frida Anderberg |
2013 |
SK Triton |
|
|
48.06 |
|
|
|
|
|
|
Allie Andersson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
45.60 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.26 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Avdic |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
53.79 |
|
|
|
|
|
|
Erik Berglund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Marta Bonsen |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
Vidar Borgström |
2014 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
47.33 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Calcan |
2014 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
52.63 |
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
45.64 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
40.35 |
|
|
|
|
|
|
Max Constantinou |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ture Danås |
2013 |
SK Triton |
|
|
44.40 |
|
|
|
|
|
|
Stella Ehrenstråle |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Frank |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
46.34 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hansson |
2014 |
Simsällskapet Iden |
|
|
50.07 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hansson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.60 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
FIlip Holmqvist |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.63 |
|
|
|
|
|
|
Leonie Ibron |
2013 |
Simsällskapet Iden |
|
|
59.48 |
|
|
|
|
|
|
Mattias Joves |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.54 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.77 |
|
|
|
|
|
|
Enya Lidberg |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
Louise Lindgren |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.77 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.53 |
|
|
|
|
|
|
Ella Malmgren |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
Kit Nae |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.83 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
41.14 |
|
|
|
|
|
|
Norella Nettrander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
53.04 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.25 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Nordborg |
2013 |
Osby Simsällskap |
|
|
52.68 |
|
|
|
|
|
|
Julia Pelvén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
45.97 |
|
|
|
|
|
|
Alexia Roslind |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.37 |
|
|
|
|
|
|
Lycke Rynge |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
34.72 |
|
|
|
|
|
|
Elvina Svensson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.83 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Tegnander |
2013 |
SK Triton |
|
|
46.49 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Thorén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.07 |
|
|
|
|
|
|
Nathan Vriezekolk |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.74 |
|
|
|
|
|
|
Cian Walsh-Lassesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
54.35 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 09:54:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Fjärilsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Allie Andersson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Osby Simsällskap |
|
|
20.76 |
|
|
|
|
|
|
Erik Berglund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Marta Bonsen |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Calcan |
2014 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
25.42 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.13 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hansson |
2014 |
Simsällskapet Iden |
|
|
22.95 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hansson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.19 |
|
|
|
|
|
|
FIlip Holmqvist |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
24.57 |
|
|
|
|
|
|
Eric Hulteberg |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.41 |
|
|
|
|
|
|
Leonie Ibron |
2013 |
Simsällskapet Iden |
|
|
29.00 |
|
|
|
|
|
|
Mattias Joves |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
20.13 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Larsson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
22.90 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.24 |
|
|
|
|
|
|
Louise Lindgren |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.89 |
|
|
|
|
|
|
Ella Malmgren |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
22.88 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
23.37 |
|
|
|
|
|
|
Norella Nettrander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.40 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
29.79 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
28.37 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Nordborg |
2013 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
Lily Rankin |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
24.64 |
|
|
|
|
|
|
Lycke Rynge |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.24 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
17.95 |
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
17.17 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
26.28 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Tegnander |
2013 |
SK Triton |
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
29.26 |
|
|
|
|
|
|
Nathan Vriezekolk |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
27.10 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 10:26:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Ryggsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Amanda Avdic |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
28.48 |
|
|
|
|
|
|
Vidar Borgström |
2014 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
24.19 |
|
|
|
|
|
|
Saga Brehmer |
2015 |
SK Triton |
|
|
45.40 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Claesson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
29.14 |
|
|
|
|
|
|
Leia Dahlström |
2014 |
SK Triton |
|
|
30.96 |
|
|
|
|
|
|
Lily Garpmo |
2013 |
SK Triton |
|
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Hammenhög |
2013 |
SK Triton |
|
|
26.81 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Haskel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.89 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
Esther Helgesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
Eric Hulteberg |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
Frida Magnusson |
2013 |
SK Triton |
|
|
25.71 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Music |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
30.75 |
|
|
|
|
|
|
Kit Nae |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
27.48 |
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
28.44 |
|
|
|
|
|
|
Timmy Nilsson |
2013 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Nordborg |
2013 |
Osby Simsällskap |
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
Casper Rocklind |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
5.29 |
|
|
|
|
|
|
Minna Rydenheim |
2015 |
SK Triton |
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
Lycke Rynge |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
27.17 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Schultz |
2015 |
SK Triton |
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
Elvina Svensson |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Thorén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
Lingxuan Zeng |
2013 |
SK Triton |
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 10:33:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frida Anderberg |
2013 |
SK Triton |
|
|
50.32 |
|
|
|
|
|
|
Allie Andersson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
54.28 |
|
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Osby Simsällskap |
|
|
50.82 |
|
|
|
|
|
|
Marta Bonsen |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
56.01 |
|
|
|
|
|
|
Vidar Borgström |
2014 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Calcan |
2014 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
55.16 |
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.83 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.12 |
|
|
|
|
|
|
Stella Ehrenstråle |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.17 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Frank |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
Alice Fridlund |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.38 |
|
|
|
|
|
|
Elise Frost |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
Lily Graabek |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.17 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hansson |
2014 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
Leonie Ibron |
2013 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
52.73 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
Simklubben Lödde |
|
|
54.06 |
|
|
|
|
|
|
Ella Malmgren |
2013 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
48.51 |
|
|
|
|
|
|
Norella Nettrander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Runtic |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
59.96 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
43.92 |
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.41 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Tegnander |
2013 |
SK Triton |
|
|
59.66 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
57.61 |
|
|
|
|
|
|
Cian Walsh-Lassesson |
2013 |
SK Triton |
|
|
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 10:45:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Eric Arvidsson |
2014 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIlip Holmqvist |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enya Lidberg |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
2:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Nordborg |
2013 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Pelvén |
2014 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexia Roslind |
2013 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 10:54:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4x25m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Simklubben Lödde |
10 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
Alessio Caricato |
2015 |
AA0915 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ophelia Brunlid |
2013 |
AG6413 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Svahn |
2013 |
AA9113 |
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Avdic |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Lödde lag 2 |
10 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundin |
2014 |
AA4514 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Jönsson |
2013 |
AE0313 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Caricato |
2013 |
AA5013 |
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIlip Holmqvist |
2013 |
AB7713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix blå |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix grön |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix gul |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix röd |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix vit |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
|
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norella Nettrander |
2013 |
AF6613 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
AD2713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
|
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Haskel |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 11:04:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 11:04:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x25m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
LS lag grön |
11 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.20 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Malmström |
2012 |
AN3612 |
|
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
AJ5812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50.28 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Djuric |
2012 |
AG2512 |
-.-- |
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniil Avotin |
2012 |
AG2312 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
LS lag gul |
11 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Wagner |
2012 |
AC7112 |
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svante Burnesson |
2012 |
AE5912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
AB0812 |
-.-- |
40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Södhammar |
2012 |
AR5212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
AB8112 |
|
45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
AC9812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45.45 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
AH1712 |
-.-- |
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
AB3412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
AH0112 |
|
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
AI1012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48.24 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
AI1412 |
-.-- |
43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Hägglöf |
2012 |
AH2112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
AH8312 |
|
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
AI1612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.12 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
AM7612 |
-.-- |
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
AG4712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
AL7212 |
|
47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
AL9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47.14 |
|
|
|
|
|
|
Kristof Mirecki |
2012 |
|
-.-- |
50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
AI2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
AL8412 |
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alyssa Veysel |
2012 |
AM6812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
AH1912 |
-.-- |
44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
AN7012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Omshree Möller |
2012 |
|
|
23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
AM7012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.79 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
AH8512 |
-.-- |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Smedjeback |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Lödde |
11 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
Harald Wendelrup |
2012 |
AD0112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
AE4212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
AB1012 |
-.-- |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Nilvé |
2012 |
AK1512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran MiniSharks |
0 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Hajen 1 |
11 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
AG8812 |
|
42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Widerberg |
2012 |
AG9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.10 |
|
|
|
|
|
|
Julia Rothnil |
2012 |
AJ0212 |
-.-- |
38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
AG9012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix blå |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix gul |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
11 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
AG4512 |
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
-.-- |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Emilsson |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
11 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
|
48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48.72 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 15:08:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:16:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Bröstsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Edith Blennborn |
2012 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
41.79 |
|
|
|
|
|
|
Vera Emilsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
Stig Franzen |
2012 |
SK Triton |
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
Emma Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
26.23 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Hansson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
Sara Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
|
|
Anna Johansson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Jolfsson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
Karl Kirsebom |
2012 |
SK Triton |
|
|
29.12 |
|
|
|
|
|
|
Molly Knutsson |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Lukacz |
2012 |
SK Triton |
|
|
28.71 |
|
|
|
|
|
|
Max Millbourn |
2012 |
SK Triton |
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
24.38 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
26.05 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Smaga |
2012 |
SK Triton |
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
edda Stenberg |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Södhammar |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Unnerbäck |
2012 |
SK Triton |
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Wagner |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:16:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
52.78 |
|
|
|
|
|
|
Nea Bemerholt |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
52.79 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
47.89 |
|
|
|
|
|
|
Victoria Bernat |
2012 |
SK Triton |
|
|
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.63 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
Svante Burnesson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Börjesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.77 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Clausson |
2012 |
SK Triton |
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Djuric |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
Rufus Do |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
49.71 |
|
|
|
|
|
|
Shasha Ek |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
47.88 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ekholm |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
58.46 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.23 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.97 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.06 |
|
|
|
|
|
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
54.30 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Hansson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.73 |
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
53.16 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hägglöf |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.07 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Jaxmar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.34 |
|
|
|
|
|
|
Minna Jeppsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
49.02 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Lestander |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
54.04 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tim Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
49.55 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.62 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.17 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Malmström |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
Kristof Mirecki |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
Omshree Möller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.00 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
55.47 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.49 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Nilsson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
Noah Olofsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
53.81 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.05 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.64 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Poulsen |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.25 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
53.17 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Ristic |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.81 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.87 |
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
52.93 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
Arjun Samaddar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.87 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
51.71 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.12 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
Aldina Smrkovic |
2012 |
SK Triton |
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Thor |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Tuvesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
Alyssa Veysel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
55.80 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Wettersten |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Widerberg |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:42:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nea Bemerholt |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
18.11 |
|
|
|
|
|
|
Victoria Bernat |
2012 |
SK Triton |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
Edith Blennborn |
2012 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Clausson |
2012 |
SK Triton |
|
|
27.71 |
|
|
|
|
|
|
Stig Franzen |
2012 |
SK Triton |
|
|
26.38 |
|
|
|
|
|
|
Elli Gullwi |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
18.37 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Hansson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
24.26 |
|
|
|
|
|
|
Anna Johansson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
24.28 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Jolfsson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
19.12 |
|
|
|
|
|
|
Karl Kirsebom |
2012 |
SK Triton |
|
|
24.56 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
Tim Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Lukacz |
2012 |
SK Triton |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
Max Millbourn |
2012 |
SK Triton |
|
|
20.17 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
17.21 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.19 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
17.98 |
|
|
|
|
|
|
Aldina Smrkovic |
2012 |
SK Triton |
|
|
24.40 |
|
|
|
|
|
|
edda Stenberg |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.38 |
|
|
|
|
|
|
Emma Strand |
2012 |
SK Triton |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Unnerbäck |
2012 |
SK Triton |
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Wettersten |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 15:49:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.91 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
43.64 |
|
|
|
|
|
|
Daniil Avotin |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
47.58 |
|
|
|
|
|
|
Nea Bemerholt |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
39.41 |
|
|
|
|
|
|
Lova Bertelsen Borg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.95 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.76 |
|
|
|
|
|
|
Svante Burnesson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
46.17 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Börjesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Djuric |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
Rufus Do |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Shasha Ek |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ekholm |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
49.90 |
|
|
|
|
|
|
Vera Emilsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50.21 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
52.02 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.87 |
|
|
|
|
|
|
Martina Fernström |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.73 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.64 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.95 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.15 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Gustavsson |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
44.84 |
|
|
|
|
|
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
Emma Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Hansson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.96 |
|
|
|
|
|
|
Sara Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
47.72 |
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.36 |
|
|
|
|
|
|
Isak Hjertstrand |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hägglöf |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.01 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Jaxmar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
Minna Jeppsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
54.68 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Jolfsson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
42.67 |
|
|
|
|
|
|
Frans Jönsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
41.83 |
|
|
|
|
|
|
Molly Knutsson |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Lestander |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
44.58 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Lindbom |
2012 |
SK Triton |
|
|
43.30 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
37.69 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Malmström |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
42.38 |
|
|
|
|
|
|
Kristof Mirecki |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
Omshree Möller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.33 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.33 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Nilsson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.33 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
36.45 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
38.57 |
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
37.53 |
|
|
|
|
|
|
Noah Olofsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Poulsen |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.35 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
40.19 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
49.30 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.79 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Ristic |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.13 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.81 |
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
40.54 |
|
|
|
|
|
|
Max Rosvall |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.72 |
|
|
|
|
|
|
Julia Rothnil |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
40.29 |
|
|
|
|
|
|
Arjun Samaddar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.31 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
43.36 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.55 |
|
|
|
|
|
|
Maja Sundsten |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.63 |
|
|
|
|
|
|
William Svanberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.39 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Södhammar |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
42.55 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Thor |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
47.04 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Toft |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Tuvesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
54.54 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
Alyssa Veysel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.65 |
|
|
|
|
|
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Wagner |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
44.54 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Widerberg |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 16:17:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Fjärilsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
21.25 |
|
|
|
|
|
|
Daniil Avotin |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
23.64 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
21.03 |
|
|
|
|
|
|
Lova Bertelsen Borg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
20.98 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Börjesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
24.89 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Djuric |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
22.00 |
|
|
|
|
|
|
Martina Fernström |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
22.62 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Gustavsson |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
23.81 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Hansson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
21.69 |
|
|
|
|
|
|
Isak Hjertstrand |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
20.13 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Jaxmar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
23.13 |
|
|
|
|
|
|
Anna Johansson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.59 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
27.85 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Lestander |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
23.56 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Lindbom |
2012 |
SK Triton |
|
|
24.17 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
18.22 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
17.28 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Poulsen |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
21.16 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
Max Rosvall |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
24.18 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.71 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
20.11 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
William Svanberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
20.03 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
18.44 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Thor |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
22.76 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Toft |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
23.15 |
|
|
|
|
|
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
21.77 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
23.94 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Wettersten |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 16:51:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Fjärilsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Rufus Do |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
Shasha Ek |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
45.65 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.56 |
|
|
|
|
|
|
Minna Jeppsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
42.64 |
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
40.46 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
42.43 |
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
Noah Olofsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Julia Rothnil |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
48.11 |
|
|
|
|
|
|
Arjun Samaddar |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
48.96 |
|
|
|
|
|
|
Maja Sundsten |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
43.59 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Widerberg |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 16:45:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Ryggsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Edith Blennborn |
2012 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
Svante Burnesson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
24.87 |
|
|
|
|
|
|
Vera Emilsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
Emma Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
24.28 |
|
|
|
|
|
|
Sara Hansson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
26.36 |
|
|
|
|
|
|
Anna Johansson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
Karl Kirsebom |
2012 |
SK Triton |
|
|
27.22 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Lestander |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
26.77 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
Tim Ljunggren |
2012 |
SK Triton |
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Lukacz |
2012 |
SK Triton |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
19.46 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
25.02 |
|
|
|
|
|
|
Aldina Smrkovic |
2012 |
SK Triton |
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
|
Emma Strand |
2012 |
SK Triton |
|
|
26.83 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Wagner |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
24.71 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Wettersten |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 16:53:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
56.01 |
|
|
|
|
|
|
Mathilda Ask |
2012 |
SK Triton |
|
|
49.24 |
|
|
|
|
|
|
Daniil Avotin |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
54.92 |
|
|
|
|
|
|
Nea Bemerholt |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
52.41 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
43.22 |
|
|
|
|
|
|
Lova Bertelsen Borg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Bella Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.27 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ekholm |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Erixon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.46 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
Martina Fernström |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.64 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.66 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
49.89 |
|
|
|
|
|
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Isak Hjertstrand |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
46.34 |
|
|
|
|
|
|
Anton Hägglöf |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
53.80 |
|
|
|
|
|
|
Minna Jeppsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
43.36 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
58.18 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Jolfsson |
2012 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
55.13 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Lindbom |
2012 |
SK Triton |
|
|
52.07 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.53 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
44.70 |
|
|
|
|
|
|
Klara Malmgren |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
47.10 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Malmström |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.37 |
|
|
|
|
|
|
Kristof Mirecki |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.53 |
|
|
|
|
|
|
Omshree Möller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.05 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Nilsson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
43.41 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
47.33 |
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.85 |
|
|
|
|
|
|
Noah Olofsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
40.72 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.92 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
56.61 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Rappe |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.20 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Ristic |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
58.02 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
Max Rosvall |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.96 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
51.10 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
53.54 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
Maja Sundsten |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
William Svanberg |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.94 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.08 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Toft |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.88 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Tuvesson |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Tymoshchuk |
2012 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
49.59 |
|
|
|
|
|
|
Alyssa Veysel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
Ella Väänänen |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 17:15:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Mixed - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nea Bemerholt |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rufus Do |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
1:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shasha Ek |
2012 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Gustavsson |
2012 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Jeppsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Jönsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Lundin |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Nilsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Olofsson |
2012 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Rothnil |
2012 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
1:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 17:27:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x25m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
HS Delfiner |
0 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HS Hajar |
0 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HS Späckhuggare |
0 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LS lag grön |
11 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Andersson |
2012 |
AJ5812 |
|
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Djuric |
2012 |
AG2512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.63 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Malmström |
2012 |
AN3612 |
-.-- |
43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniil Avotin |
2012 |
AG2312 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
LS lag gul |
11 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
Nelly Roos |
2012 |
AB0812 |
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Södhammar |
2012 |
AR5212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
Svante Burnesson |
2012 |
AE5912 |
-.-- |
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Wagner |
2012 |
AC7112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Lödde |
11 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
Lova Nyholm |
2012 |
AE4012 |
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elli Gullwi |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Nilvé |
2012 |
AK1512 |
-.-- |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Wendelrup |
2012 |
AD0112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Hajen 2 |
11 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
Julia Rothnil |
2012 |
AJ0212 |
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Widerberg |
2012 |
AG9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
Amina Hadzimahovic |
2012 |
AG9012 |
-.-- |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergqvist |
2012 |
AG8812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix blå |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix grön |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
-.-- |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton mix gul |
0 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
11 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
AG4512 |
|
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
AR1212 |
-.-- |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
AC8512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
11 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 17:35:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 17:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tyra Bengtsson |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Bertelsen Borg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Eriksson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Hvistendal |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marta Kalina |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Komljenovic |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Marika Legowska |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zofia Liziniewicz |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Mannsdorff |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Martinsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mårtensson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurelia Nilsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Nyman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Pettersson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Olivia Rabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shanza Saqib |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nalani Sennerdal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stenmark |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelia Sundström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Söderstjerna |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 09:18:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.29 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:27.80 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:29.66 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:30.28 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.39 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maksymilian Waszak |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:33.22 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.28 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.33 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:36.81 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:38.28 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:43.33 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Ibron |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:44.26 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.46 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:44.68 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:44.94 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.47 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.36 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:51.31 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacob Greis |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:10.22 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Larsson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 09:28:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 09:29:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
2:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Persson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
3:09.43 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
3:14.03 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
3:14.45 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:19.56 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:23.75 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:33.75 |
+40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:35.09 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
3:44.96 |
+52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Wendel |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 09:36:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 09:36:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:01.94 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:03.37 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:15.24 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:15.33 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
|
|
3:28.19 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
3:33.96 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 09:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 09:45:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tyra Bengtsson |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Eriksson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora-My Häger |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johansson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marta Kalina |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fantacia Larsson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ebba Lasson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zofia Liziniewicz |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lybeck |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Mannsdorff |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Martinsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mårtensson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
2:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurelia Nilsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
2:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Nordström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Nyman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Pettersson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Ribbing |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Sandin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shanza Saqib |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nalani Sennerdal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stenmark |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelia Sundström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
2:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 10:08:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bällsten |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Kevin Eskilsson |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Greis |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ibron |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
2:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Larsson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anel Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Zaki |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-07 12:01:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Dahlqvist |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:32.54 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Singvall |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:34.00 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:34.45 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:34.71 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ellerth |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:36.75 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Ekberg |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:37.40 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:37.99 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:38.51 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Lindoff |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:38.89 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:40.16 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:40.92 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:42.40 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Moa Lempinen |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:42.40 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:42.90 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:43.31 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:43.41 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:44.17 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:45.37 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:45.38 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:47.05 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:47.48 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saga Sjöberg |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:48.11 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:53.15 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:53.38 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nora Nilsson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:55.04 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:57.85 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:58.44 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Wendel |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 10:54:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 10:54:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:35.66 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:39.41 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:43.70 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:45.66 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:49.78 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Sjöberg |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:51.41 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:54.17 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:57.32 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Davud Asovic |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:57.77 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 10:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 10:59:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Andersson-Focklin |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tyra Bengtsson |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Bertelsen Borg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Hvistendal |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johansson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marta Kalina |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Komljenovic |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fantacia Larsson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ebba Lasson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marika Legowska |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zofia Liziniewicz |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lybeck |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Martinsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mårtensson |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurelia Nilsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Nordström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Nyman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Ribbing |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Sandin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shanza Saqib |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nalani Sennerdal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stenmark |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelia Sundström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Söderstjerna |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wissa Hansson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ebba Öhlin |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 11:43:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bällsten |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Cederström |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Dissieux |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Eskilsson |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Greis |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Larsson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Modig |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anel Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maksymilian Waszak |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Zaki |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 11:32:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:07.82 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:08.33 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:09.15 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:14.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Lindoff |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:15.01 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:15.56 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Ellerth |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:15.84 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:16.20 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:21.25 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:23.06 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:23.47 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:23.77 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Westerlund |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:25.51 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linda Seganti |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:25.59 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:26.13 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Ekberg |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:27.36 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:33.91 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:35.62 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:36.68 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Sjöberg |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:36.89 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moa Lempinen |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:37.32 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:41.92 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:42.18 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:46.50 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Nilsson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Wendel |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 11:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 11:44:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.52 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.61 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:17.46 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:19.90 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:22.99 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:23.35 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Södhammar |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:23.61 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Sjöberg |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:24.46 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:25.18 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:26.41 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:32.92 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Davud Asovic |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:40.27 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 11:50:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 11:50:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Triton mix grön |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
AU5210 |
|
39.84 |
|
|
|
|
39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
-.-- |
43.99 |
|
|
|
|
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Petersson |
2010 |
AB7110 |
-.-- |
37.02 |
|
|
|
|
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Almquist |
2010 |
AA9210 |
-.-- |
31.91 |
|
|
|
|
2:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:32.95 |
+0.19 |
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
|
38.43 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
45.45 |
|
|
|
|
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
35.57 |
|
|
|
|
1:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
33.50 |
|
|
|
|
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Hajen 3 |
13 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
2:39.42 |
+6.66 |
|
|
|
|
Agnes Ellerth |
2010 |
AO6410 |
|
39.39 |
|
|
|
|
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Singvall |
2010 |
AN4410 |
-.-- |
42.61 |
|
|
|
|
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Dahlqvist |
2010 |
AG7610 |
-.-- |
41.83 |
|
|
|
|
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Modig |
2011 |
AE9311 |
-.-- |
35.59 |
|
|
|
|
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Ran Lag 1 |
13 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:43.51 |
+10.75 |
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
AG2311 |
|
44.26 |
|
|
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Hultberg |
2010 |
AT5610 |
-.-- |
47.93 |
|
|
|
|
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
AC3411 |
-.-- |
36.85 |
|
|
|
|
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
AF0111 |
-.-- |
34.47 |
|
|
|
|
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Lödde lag 2 |
13 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
2:46.49 |
+13.73 |
|
|
|
|
Tove Frank |
2010 |
AT5410 |
|
48.55 |
|
|
|
|
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Svahn |
2011 |
AJ5211 |
-.-- |
46.34 |
|
|
|
|
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agust Thell |
2010 |
AI8110 |
-.-- |
35.97 |
|
|
|
|
2:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
AD8011 |
-.-- |
35.63 |
|
|
|
|
2:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK Triton mix gul |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:46.75 |
+13.99 |
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
|
44.21 |
|
|
|
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
AL0811 |
|
48.18 |
|
|
|
|
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
38.36 |
|
|
|
|
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
36.00 |
|
|
|
|
2:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simklubben Lödde |
13 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
2:49.62 |
+16.86 |
|
|
|
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
AJ6110 |
|
41.30 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Stagling |
2011 |
AJ5011 |
-.-- |
48.23 |
|
|
|
|
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Öhlin |
2011 |
AJ5411 |
-.-- |
45.06 |
|
|
|
|
2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
AG5711 |
-.-- |
35.03 |
|
|
|
|
2:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Ran lag 2 |
13 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:49.70 |
+16.94 |
|
|
|
|
Nora-My Häger |
2011 |
AB1811 |
|
38.15 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
AH0111 |
-.-- |
51.79 |
|
|
|
|
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
AE3410 |
-.-- |
42.79 |
|
|
|
|
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
AM6110 |
-.-- |
36.97 |
|
|
|
|
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:53.52 |
+20.76 |
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
|
44.25 |
|
|
|
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
44.87 |
|
|
|
|
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
-.-- |
47.17 |
|
|
|
|
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
-.-- |
37.23 |
|
|
|
|
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Föreningen Trelleborg Sim |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
|
|
|
2:57.91 |
+25.15 |
|
|
|
|
Stella Westerlund |
2010 |
BA4210 |
|
46.57 |
|
|
|
|
46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Alexandersson |
2010 |
AW1210 |
-.-- |
44.91 |
|
|
|
|
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Lindoff |
2010 |
AP4810 |
-.-- |
42.69 |
|
|
|
|
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
AK1911 |
-.-- |
43.74 |
|
|
|
|
2:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
LS lag gul |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:00.00 |
+27.24 |
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
AD7811 |
|
38.91 |
|
|
|
|
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Sjöberg |
2010 |
AK1510 |
-.-- |
50.08 |
|
|
|
|
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
AO9610 |
-.-- |
47.55 |
|
|
|
|
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Nilsson |
2010 |
BA1810 |
-.-- |
43.46 |
|
|
|
|
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SK Triton mix röd |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
3:02.86 |
+30.10 |
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
AL5311 |
|
46.65 |
|
|
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
AT5010 |
-.-- |
53.52 |
|
|
|
|
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
AN5210 |
-.-- |
46.16 |
|
|
|
|
2:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
AM5310 |
-.-- |
36.53 |
|
|
|
|
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
LS lag grön |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:03.56 |
+30.80 |
|
|
|
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
AY8610 |
|
48.85 |
|
|
|
|
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Dissieux |
2011 |
AF7511 |
-.-- |
53.34 |
|
|
|
|
1:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsie Burnesson |
2010 |
AK6810 |
-.-- |
1:21.37 |
|
|
|
|
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Södhammar |
2010 |
AD3110 |
-.-- |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
SK Hajen 4 |
13 |
Simklubben Hajen |
|
|
|
|
|
3:04.84 |
+32.08 |
|
|
|
|
Matilda Ekberg |
2010 |
AW0410 |
|
46.04 |
|
|
|
|
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johansson |
2011 |
AR7411 |
-.-- |
48.60 |
|
|
|
|
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mårtensson |
2011 |
AJ7611 |
-.-- |
49.85 |
|
|
|
|
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lempinen |
2010 |
AW0610 |
-.-- |
40.35 |
|
|
|
|
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simklubben Sydsim |
13 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
3:05.67 |
+32.91 |
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
AT1610 |
|
47.80 |
|
|
|
|
47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
AM8411 |
-.-- |
53.49 |
|
|
|
|
1:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Belinda Au |
2010 |
AT1810 |
-.-- |
44.55 |
|
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
AM8110 |
-.-- |
39.83 |
|
|
|
|
3:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
SK Triton mix blå |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
3:19.26 |
+46.50 |
|
|
|
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
AQ2011 |
|
47.58 |
|
|
|
|
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
AS5811 |
-.-- |
54.84 |
|
|
|
|
1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
AL5511 |
-.-- |
53.57 |
|
|
|
|
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Anel Smrkovic |
2011 |
AL9111 |
-.-- |
43.27 |
|
|
|
|
3:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 12:10:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 12:10:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Hvistendal |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora-My Häger |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lasson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lybeck |
2011 |
Simklubben Hajen |
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Martinsson |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Nyman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stenmark |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Öhlin |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 15:35:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bällsten |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Cederström |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Dissieux |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Eskilsson |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Greis |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
2:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ibron |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Larsson |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
1:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
|
|
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anel Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
2:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 15:35:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Engström |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Ellerth |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:21.02 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Persson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:22.30 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:24.67 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:26.84 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.08 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:29.75 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:33.44 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:33.69 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:35.40 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Westerlund |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:35.65 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:40.07 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linda Seganti |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:40.16 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Belinda Au |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:44.16 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:44.24 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:44.70 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:44.84 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsie Burnesson |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:46.11 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moa Lempinen |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:48.16 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:48.52 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:57.30 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 15:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 15:34:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:23.60 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:23.69 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:27.83 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:31.53 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:31.91 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Sjöberg |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:32.31 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Södhammar |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:34.59 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
1:40.14 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:42.39 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:43.34 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Ristic Radovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 15:43:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 15:44:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Alice Alm |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Bertelsen Borg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
3:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Eriksson |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Hansson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Nora-My Häger |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Komljenovic |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Levin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
2:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Mannsdorff |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minuu Neumann |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Nordström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
3:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noelle Roslind |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Sandberg |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Sandin |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thorén |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-07 12:02:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
2:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
3:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ibron |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
3:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
3:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
3:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-07 12:02:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
|
|
5:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
5:23.26 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
5:27.90 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
5:31.29 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
5:48.58 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Persson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
5:48.74 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
6:19.92 |
+1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:23.34 |
+1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:25.62 |
+1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:27.84 |
+1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:34.67 |
+1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:35.80 |
+1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:39.74 |
+1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:49.77 |
+1:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:54.83 |
+1:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
7:27.07 |
+2:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
7:49.51 |
+2:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 16:43:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 16:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
5:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
5:38.14 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
5:43.63 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:14.66 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:17.31 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:30.30 |
+55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edward Bonsen |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:36.35 |
+1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
|
|
6:43.72 |
+1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:47.00 |
+1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
6:54.67 |
+1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 16:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 16:55:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
|
|
43.72 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Hansson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Felicia Hvistendal |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
42.41 |
|
|
|
|
|
|
Nora-My Häger |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
40.13 |
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
Marika Legowska |
2011 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
48.38 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
47.66 |
|
|
|
|
|
|
Hailey Nordström |
2011 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
46.47 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
49.45 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Rabi |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
Stella seger |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
36.98 |
|
|
|
|
|
|
Julie Wissa Hansson |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Öhlin |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 17:03:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.74 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
45.10 |
|
|
|
|
|
|
Jacob Greis |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
William Ibron |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
49.74 |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
|
|
52.90 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
Maksymilian Waszak |
2011 |
Simsällskapet Iden |
|
|
40.43 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 17:07:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Dahlqvist |
2010 |
Simklubben Hajen |
|
|
1:34.00 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Persson |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:34.40 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Alhusami |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:34.78 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Seganti |
2010 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
1:40.38 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah-Mai Häger |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:47.47 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 17:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 17:09:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Petersson |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:28.11 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
|
|
1:31.92 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Olausson |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
1:55.17 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 17:12:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 17:18:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Ran lag 1 |
13 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
AC3810 |
|
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
AG2311 |
-.-- |
35.83 |
|
|
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
AL0810 |
-.-- |
32.55 |
|
|
|
|
1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
AO9010 |
-.-- |
32.01 |
|
|
|
|
2:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:18.83 |
+4.78 |
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
|
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
36.56 |
|
|
|
|
1:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
36.31 |
|
|
|
|
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Triton mix röd |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:19.72 |
+5.67 |
|
|
|
|
Wilmer Petersson |
2010 |
AB7110 |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Almquist |
2010 |
AA9210 |
-.-- |
32.11 |
|
|
|
|
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
AU5210 |
-.-- |
35.88 |
|
|
|
|
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
37.00 |
|
|
|
|
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Lödde lag 2 |
13 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
2:25.84 |
+11.79 |
|
|
|
|
Ellen Kristoferson |
2011 |
AD8011 |
|
37.25 |
|
|
|
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
AJ6110 |
-.-- |
36.64 |
|
|
|
|
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Öhlin |
2011 |
AJ5411 |
-.-- |
39.69 |
|
|
|
|
1:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agust Thell |
2010 |
AI8110 |
-.-- |
32.26 |
|
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Ran lag 2 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:27.60 |
+13.55 |
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
AN5911 |
|
39.83 |
|
|
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
AF0111 |
-.-- |
34.65 |
|
|
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
AJ4011 |
-.-- |
40.06 |
|
|
|
|
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
AC3411 |
-.-- |
33.06 |
|
|
|
|
2:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK Triton mix gul |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:30.23 |
+16.18 |
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
|
38.17 |
|
|
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
AL0811 |
|
37.73 |
|
|
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
|
36.54 |
|
|
|
|
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
AN5210 |
-.-- |
37.79 |
|
|
|
|
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
LS lag gul |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.51 |
+20.46 |
|
|
|
|
Alfred Södhammar |
2010 |
AD3110 |
|
37.14 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Ekvall |
2011 |
AD7811 |
-.-- |
36.46 |
|
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Davud Asovic |
2010 |
AL6510 |
-.-- |
41.55 |
|
|
|
|
1:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Dissieux |
2011 |
AF7511 |
-.-- |
39.36 |
|
|
|
|
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vellinge-Näsets Simklubb Tors |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:35.45 |
+21.40 |
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
|
41.09 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
39.39 |
|
|
|
|
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
AJ0411 |
-.-- |
38.60 |
|
|
|
|
1:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
-.-- |
36.37 |
|
|
|
|
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Ran lag 3 |
13 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:36.34 |
+22.29 |
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
AP7510 |
|
38.61 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
AG1311 |
-.-- |
37.87 |
|
|
|
|
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Olausson |
2010 |
AM1910 |
-.-- |
42.56 |
|
|
|
|
1:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
AS9810 |
-.-- |
37.30 |
|
|
|
|
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SK Triton mix blå |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:38.47 |
+24.42 |
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
AL5311 |
|
40.32 |
|
|
|
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
37.59 |
|
|
|
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
AM5310 |
-.-- |
37.21 |
|
|
|
|
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Holmberg |
2011 |
AS5411 |
-.-- |
43.35 |
|
|
|
|
2:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
LS lag grön |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.74 |
+26.69 |
|
|
|
|
Simon Sjöberg |
2010 |
AK1510 |
|
35.95 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
AY8610 |
-.-- |
43.61 |
|
|
|
|
1:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsie Burnesson |
2010 |
AK6810 |
-.-- |
41.40 |
|
|
|
|
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Liebenhagen |
2010 |
AO9610 |
-.-- |
39.78 |
|
|
|
|
2:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simklubben Sydsim |
13 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
2:48.38 |
+34.33 |
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
AM8110 |
|
42.50 |
|
|
|
|
42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
AM8411 |
-.-- |
45.36 |
|
|
|
|
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
AT1610 |
-.-- |
41.87 |
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Belinda Au |
2010 |
AT1810 |
-.-- |
38.65 |
|
|
|
|
2:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SK Triton mix grön |
13 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:52.40 |
+38.35 |
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
AT5010 |
|
40.00 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
AL5511 |
-.-- |
46.33 |
|
|
|
|
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anel Smrkovic |
2011 |
AL9111 |
-.-- |
34.09 |
|
|
|
|
2:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
AL9311 |
-.-- |
51.98 |
|
|
|
|
2:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Lödde |
13 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Joa Brogård |
2011 |
AG5711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Frank |
2010 |
AT5410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Holmqvist |
2010 |
AK3910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Lindgren |
2011 |
AM8611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-05 17:31:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 17:31:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: SK Triton |
|
|
|
|