2024-04-25   13:08:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tensta cup 4 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Emelie Aronsson 2008 Spårvägen Simförening 45.41 50m Ryggsim
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 47.57 50m Bröstsim
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening 41.22 50m Frisim
Agnes Carlde 2011 Spårvägen Simförening 52.37 50m Bröstsim
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 49.39 50m Bröstsim
Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 56.59 50m Bröstsim
Alva Enström 2008 Spårvägen Simförening 43.47 50m Frisim
Lilly Gidlund 2012 Spårvägen Simförening 1:01.94 50m Bröstsim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 50.28 50m Fjärilsim
Joséphine Kindgren 2013 Spårvägen Simförening 58.71 50m Bröstsim
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 36.40 50m Frisim
Daisy Lindén 2012 Spårvägen Simförening 41.03 50m Frisim
Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 43.84 50m Fjärilsim
Signe Lindkvist 2012 Spårvägen Simförening 55.25 50m Frisim
Alice Lundén 2009 Spårvägen Simförening 41.19 50m Frisim
Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 40.25 50m Frisim
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening 44.76 50m Frisim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening 43.41 50m Frisim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:06.77 50m Frisim
Elin Söderlund 2003 Spårvägen Simförening 42.72 50m Ryggsim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 34.01 50m Frisim
Sarah Toma 2013 Spårvägen Simförening 49.74 50m Frisim
Astrid Westhead 2014 Spårvägen Simförening 1:03.01 50m Bröstsim
Charlie Willberg 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 51.98 50m Bröstsim
2022-11-17 18:16:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 47.66 50m Bröstsim
Henry Bengter 2012 Spårvägen Simförening 54.14 50m Ryggsim
Algot Blomgren 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Andreas Bohlin 2006 Spårvägen Simförening 31.58 50m Frisim
Elliot Erneholm 2012 Spårvägen Simförening 1:00.21 50m Bröstsim
Theodor Ghavamzadeh 2013 Spårvägen Simförening 53.86 50m Frisim
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 38.43 50m Ryggsim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 39.03 50m Fjärilsim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 50.31 50m Bröstsim
Bilal Mohamed Sirad 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Mateo Pena 2011 Spårvägen Simförening 47.87 50m Frisim
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening 53.98 50m Ryggsim
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 42.82 50m Bröstsim
Viktor Salminen 2013 Spårvägen Simförening 56.34 50m Bröstsim
Lukas Svensson 2008 Spårvägen Simförening 35.04 50m Frisim
Umar Syed 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening 54.40 50m Bröstsim
Hannes Toma 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Leo Truini 2011 Spårvägen Simförening 43.94 50m Frisim
Ted Westhead 2012 Spårvägen Simförening 41.36 50m Frisim
Folke Wik 2014 Spårvägen Simförening 1:03.13 50m Bröstsim
Markus Yacoub 2007 Spårvägen Simförening 42.75 50m Fjärilsim
2022-11-17 18:32:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:30.15 100m Ryggsim
50m: 43.15
100m: 1:30.15
(47.00)
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 1:27.48 100m Ryggsim
50m: 43.67
100m: 1:27.48
(43.81)
Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:35.11 100m Frisim
50m: 45.41
100m: 1:35.11
(49.70)
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 1:07.95 100m Frisim
50m: 32.35
100m: 1:07.95
(35.60)
Hedvig Källén 2009 Spårvägen Simförening 1:29.06 100m Frisim
50m: 41.07
100m: 1:29.06
(47.99)
Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 1:44.80 100m Frisim
50m: 50.27
100m: 1:44.80
(54.53)
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 1:22.83 100m Frisim
50m: 38.19
100m: 1:22.83
(44.64)
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 1:48.47 100m Frisim
50m: 49.68
100m: 1:48.47
(58.79)
Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 1:42.87 100m Medley
50m: 46.75
100m: 1:42.87
(56.12)
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 1:29.80 100m Medley
50m: 40.78
100m: 1:29.80
(49.02)
Iris Wik 2006 Spårvägen Simförening 1:25.78 100m Medley
50m: 40.55
100m: 1:25.78
(45.23)
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 1:28.82 100m Medley
50m: 41.96
100m: 1:28.82
(46.86)
2022-11-17 18:34:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 1:15.83 100m Frisim
50m: 35.48
100m: 1:15.83
(40.35)
Simon Christensen 2006 Spårvägen Simförening 1:24.01 100m Medley
50m: 40.39
100m: 1:24.01
(43.62)
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening 1:22.61 100m Ryggsim
50m: 38.35
100m: 1:22.61
(44.26)
Melvin Flink 2005 Spårvägen Simförening 1:52.86 100m Frisim
50m: 53.03
100m: 1:52.86
(59.83)
Ioannis Kasampalidis 2007 Spårvägen Simförening 1:26.27 100m Frisim
50m: 39.93
100m: 1:26.27
(46.34)
Axel Klingenborg 2006 Spårvägen Simförening 1:17.17 100m Frisim
50m: 34.71
100m: 1:17.17
(42.46)
Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening 1:15.33 100m Frisim
50m: 35.96
100m: 1:15.33
(39.37)
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 1:28.95 100m Medley
50m: 39.98
100m: 1:28.95
(48.97)
Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening 1:37.00 100m Bröstsim
50m: 45.05
100m: 1:37.00
(51.95)
Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening 1:33.30 100m Medley
50m: 44.15
100m: 1:33.30
(49.15)
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 1:20.56 100m Frisim
50m: 38.26
100m: 1:20.56
(42.30)
2022-11-17 18:41:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 5, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 3:27.79 200m Medley
50m: 51.72
100m: 1:44.78
(53.06)
150m: 2:40.77
(55.99)
200m: 3:27.79
(47.02)
Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 3:27.04 200m Medley
50m: 45.22
100m: 1:39.77
(54.55)
150m: 2:40.74
(1:00.97)
200m: 3:27.04
(46.30)
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 2:47.31 200m Medley
50m: 35.31
100m: 1:19.32
(44.01)
150m: 2:06.54
(47.22)
200m: 2:47.31
(40.77)
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 2:49.80 200m Medley
50m: 37.15
100m: 1:21.58
(44.43)
150m: 2:09.72
(48.14)
200m: 2:49.80
(40.08)
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 3:05.75 200m Medley
50m: 41.72
100m: 1:26.54
(44.82)
150m: 2:20.94
(54.40)
200m: 3:05.75
(44.81)
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 3:03.37 200m Medley
50m: 39.54
100m: 1:25.17
(45.63)
150m: 2:19.62
(54.45)
200m: 3:03.37
(43.75)
Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 4:01.87 200m Bröstsim
50m: 54.42
100m: 1:57.16
(1:02.74)
150m: 3:00.47
(1:03.31)
200m: 4:01.87
(1:01.40)
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 2:54.20 200m Medley
50m: 37.51
100m: 1:21.62
(44.11)
150m: 2:13.99
(52.37)
200m: 2:54.20
(40.21)
2022-11-17 18:49:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 6, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 3:07.95 200m Medley
50m: 42.17
100m: 1:31.52
(49.35)
150m: 2:23.51
(51.99)
200m: 3:07.95
(44.44)
Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening 3:10.11 200m Medley
50m: 41.09
100m: 1:29.18
(48.09)
150m: 2:28.65
(59.47)
200m: 3:10.11
(41.46)
Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening 2:30.91 200m Frisim
50m: 33.23
100m: 1:10.85
(37.62)
150m: 1:50.91
(40.06)
200m: 2:30.91
(40.00)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 2:45.63 200m Medley
50m: 34.64
100m: 1:18.23
(43.59)
150m: 2:09.10
(50.87)
200m: 2:45.63
(36.53)
Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening 2:56.43 200m Medley
50m: 36.32
100m: 1:22.55
(46.23)
150m: 2:14.43
(51.88)
200m: 2:56.43
(42.00)
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening DSQ 200m Medley
2022-11-17 18:58:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 7, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 6:42.68 400m Medley
50m: 40.49
100m: 1:34.23
(53.74)
150m: 2:27.24
(53.01)
200m: 3:17.62
(50.38)
250m: 4:13.52
(55.90)
300m: 5:11.38
(57.86)
350m: 5:57.97
(46.59)
400m: 6:42.68
(44.71)
2022-11-17 19:04:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 8, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 5:44.16 400m Medley
50m: 34.90
100m: 1:18.95
(44.05)
150m: 2:04.45
(45.50)
200m: 2:48.59
(44.14)
250m: 3:38.13
(49.54)
300m: 4:28.14
(50.01)
350m: 5:07.50
(39.36)
400m: 5:44.16
(36.66)
Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening 5:43.40 400m Medley
50m: 36.51
100m: 1:19.62
(43.11)
150m: 2:04.85
(45.23)
200m: 2:49.10
(44.25)
250m: 3:38.22
(49.12)
300m: 4:27.69
(49.47)
350m: 5:08.20
(40.51)
400m: 5:43.40
(35.20)
2022-11-17 19:11:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Inofficiella resultat
Efter 6 av 6 heat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 9, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 35.57 50m Frisim
Emelie Aronsson 2008 Spårvägen Simförening 37.06 50m Frisim
Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 42.74 50m Fjärilsim
Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 31.46 50m Frisim
Liv D´Afflitto 2011 Spårvägen Simförening 46.99 50m Ryggsim
Amelie Eld 2011 Spårvägen Simförening 49.76 50m Fjärilsim
Alva Enström 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Lilly Gidlund 2012 Spårvägen Simförening 1:04.69 50m Frisim
Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 42.85 50m Bröstsim
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 30.93 50m Frisim
Joséphine Kindgren 2013 Spårvägen Simförening 45.31 50m Frisim
Aya Kramti 2011 Spårvägen Simförening 36.95 50m Frisim
Daisy Lindén 2012 Spårvägen Simförening 55.25 50m Bröstsim
Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 34.58 50m Frisim
Signe Lindkvist 2012 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 54.19 50m Bröstsim
Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening 58.23 50m Bröstsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 47.75 50m Frisim
Klara Musovic 2011 Spårvägen Simförening 43.11 50m Frisim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening 56.42 50m Bröstsim
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 39.76 50m Fjärilsim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:24.77 50m Bröstsim
Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 33.67 50m Frisim
Sarah Toma 2013 Spårvägen Simförening 1:03.24 50m Bröstsim
Astrid Westhead 2014 Spårvägen Simförening 1:01.28 50m Frisim
Charlie Willberg 2008 Spårvägen Simförening 40.12 50m Frisim
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 44.40 50m Bröstsim
Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 35.74 50m Frisim
2022-11-17 19:50:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 10, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 34.92 50m Frisim
Henry Bengter 2012 Spårvägen Simförening 1:01.09 50m Bröstsim
Algot Blomgren 2011 Spårvägen Simförening 1:02.22 50m Frisim
Andreas Bohlin 2006 Spårvägen Simförening 44.35 50m Bröstsim
Khuslen Enkhbat 2012 Spårvägen Simförening 56.46 50m Frisim
Elliot Erneholm 2012 Spårvägen Simförening 56.77 50m Ryggsim
Melvin Flink 2005 Spårvägen Simförening 1:00.12 50m Ryggsim
Theodor Ghavamzadeh 2013 Spårvägen Simförening 51.85 50m Frisim
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 41.39 50m Frisim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 48.80 50m Ryggsim
Bilal Mohamed Sirad 2009 Spårvägen Simförening 59.19 50m Ryggsim
Viktor Salminen 2013 Spårvägen Simförening 47.23 50m Frisim
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 30.05 50m Frisim
Umar Syed 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Hannes Toma 2011 Spårvägen Simförening 49.95 50m Frisim
Leo Truini 2011 Spårvägen Simförening 58.68 50m Bröstsim
Ted Westhead 2012 Spårvägen Simförening 56.16 50m Bröstsim
Folke Wik 2014 Spårvägen Simförening 59.77 50m Frisim
2022-11-17 19:31:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 11, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:32.62 100m Medley
50m: 42.49
100m: 1:32.62
(50.13)
Alice Bergek 2011 Spårvägen Simförening 1:30.03 100m Frisim
50m: 41.52
100m: 1:30.03
(48.51)
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening 1:43.68 100m Ryggsim
50m: 51.45
100m: 1:43.68
(52.23)
Agnes Carlde 2011 Spårvägen Simförening 1:46.69 100m Medley
50m: 50.59
100m: 1:46.69
(56.10)
Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 1:49.37 100m Medley
50m: 53.06
100m: 1:49.37
(56.31)
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 1:38.75 100m Bröstsim
50m: 47.50
100m: 1:38.75
(51.25)
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 1:32.64 100m Frisim
50m: 44.28
100m: 1:32.64
(48.36)
Alice Lundén 2009 Spårvägen Simförening 1:32.60 100m Frisim
50m: 42.66
100m: 1:32.60
(49.94)
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 1:32.56 100m Medley
50m: 42.66
100m: 1:32.56
(49.90)
Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening 2:00.07 100m Medley
50m: 56.95
100m: 2:00.07
(1:03.12)
Elin Söderlund 2003 Spårvägen Simförening 1:30.10 100m Medley
50m: 41.39
100m: 1:30.10
(48.71)
Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 1:34.75 100m Frisim
50m: 44.00
100m: 1:34.75
(50.75)
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 1:21.18 100m Fjärilsim
50m: 37.11
100m: 1:21.18
(44.07)
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 1:34.78 100m Bröstsim
50m: 45.10
100m: 1:34.78
(49.68)
Frida Yavuz 2010 Spårvägen Simförening 1:43.44 100m Medley
50m: 50.15
100m: 1:43.44
(53.29)
2022-11-17 19:38:45 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 12, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 1:01.39 100m Frisim
50m: 28.77
100m: 1:01.39
(32.62)
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening 1:27.06 100m Ryggsim
50m: 42.79
100m: 1:27.06
(44.27)
Simon Christensen 2006 Spårvägen Simförening 1:18.46 100m Frisim
50m: 38.11
100m: 1:18.46
(40.35)
Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening DSQ 100m Frisim
Ioannis Kasampalidis 2007 Spårvägen Simförening 1:39.50 100m Medley
50m: 49.66
100m: 1:39.50
(49.84)
Axel Klingenborg 2006 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Ruslan Kutasevych 2010 Spårvägen Simförening 1:32.26 100m Ryggsim
50m: 43.81
100m: 1:32.26
(48.45)
Mateo Pena 2011 Spårvägen Simförening 1:55.85 100m Medley
50m: 52.13
100m: 1:55.85
(1:03.72)
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening 1:28.41 100m Frisim
50m: 40.22
100m: 1:28.41
(48.19)
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening 2:08.06 100m Bröstsim
50m: 59.92
100m: 2:08.06
(1:08.14)
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 1:33.87 100m Medley
50m: 44.55
100m: 1:33.87
(49.32)
Lukas Svensson 2008 Spårvägen Simförening 1:23.57 100m Frisim
50m: 37.82
100m: 1:23.57
(45.75)
Viking Söderström 2011 Spårvägen Simförening 1:38.35 100m Medley
50m: 48.63
100m: 1:38.35
(49.72)
Gabriel Thor 2011 Spårvägen Simförening 1:34.83 100m Ryggsim
50m: 45.90
100m: 1:34.83
(48.93)
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 1:30.50 100m Ryggsim
50m: 43.23
100m: 1:30.50
(47.27)
Markus Yacoub 2007 Spårvägen Simförening 1:24.29 100m Frisim
50m: 36.21
100m: 1:24.29
(48.08)
2022-11-17 19:56:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 13, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 2:47.17 200m Frisim
50m: 38.19
100m: 1:21.25
(43.06)
150m: 2:05.23
(43.98)
200m: 2:47.17
(41.94)
Hedvig Källén 2009 Spårvägen Simförening DSQ 200m Medley
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 3:19.01 200m Medley
50m: 42.38
100m: 1:32.06
(49.68)
150m: 2:33.61
(1:01.55)
200m: 3:19.01
(45.40)
2022-11-17 19:54:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta cup 4 17 november 2022
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 17 nov 2022 till den 17 nov 2022
Gren 14, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 3:01.49 200m Frisim
50m: 41.98
100m: 1:29.48
(47.50)
150m: 2:17.22
(47.74)
200m: 3:01.49
(44.27)
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 2:48.81 200m Frisim
50m: 37.62
100m: 1:21.55
(43.93)
150m: 2:06.60
(45.05)
200m: 2:48.81
(42.21)
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 3:05.15 200m Medley
50m: 43.48
100m: 1:29.41
(45.93)
150m: 2:25.04
(55.63)
200m: 3:05.15
(40.11)
Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening 3:12.02 200m Bröstsim
50m: 43.00
100m: 1:31.96
(48.96)
150m: 2:22.30
(50.34)
200m: 3:12.02
(49.72)
Aleksi Törnquist 2009 Spårvägen Simförening 2:18.95 200m Frisim
50m: 32.57
100m: 1:08.96
(36.39)
150m: 1:45.40
(36.44)
200m: 2:18.95
(33.55)
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 2:32.74 200m Ryggsim
50m: 34.69
100m: 1:14.19
(39.50)
150m: 1:54.09
(39.90)
200m: 2:32.74
(38.65)
2022-11-17 20:00:17 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Spårvägen Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner