Results for Hvidovre Christmas Race 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.41 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
57.98 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.17 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:01.99 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:16.83 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
47.23 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.98 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
52.45 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
55.31 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.18 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.15 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.12 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.07 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.10 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.52 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.93 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.46 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.90 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.90 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.07 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.50 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:10.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|