Resultat för Hvidovre Christmas Race 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.30 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:30.66 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:35.12 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:40.66 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:41.69 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:47.28 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:50.96 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.55 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:54.51 |
+36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:55.65 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:04.55 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nestor Høj Demenikov |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:12.76 |
+54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:15.65 |
+57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:21.97 |
+1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.59 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.28 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Potthoff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.87 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:24.62 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.92 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.31 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:29.30 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.05 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
58.74 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:01.75 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.12 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:13.58 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:13.89 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.74 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
57.85 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.69 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.37 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.54 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.58 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:01.57 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.68 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:03.16 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.95 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.47 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
54.45 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.32 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:06.62 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:59.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|