2024-04-20   02:02:49
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Hvidovre Christmas Race 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Formiddag

Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Zimling 2013 Hvidovre Svømmeklub +0.65 1:47.64
50m: 53.30
100m: 1:47.64
(54.34)
2 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub +0.81 2:02.14 +14.50
50m: 58.53
100m: 2:02.14
(1:03.61)
3 Tristan Holmskov 2014 A6 Slangerup Svømmeklub +0.77 2:08.44 +20.80
50m: 59.75
100m: 2:08.44
(1:08.69)
4 Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub +0.56 2:16.01 +28.37
50m: 1:01.71
100m: 2:16.01
(1:14.30)
5 Theo Lundegaard Madsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub +0.76 2:26.71 +39.07
50m: 1:07.17
100m: 2:26.71
(1:19.54)
- Kalle Nielsen 2013 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
- Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thor Harlou Bay 2011 Farum Svømmeklub +0.63 1:27.23
50m: 42.45
100m: 1:27.23
(44.78)
2 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen +0.83 1:37.34 +10.11
50m: 47.40
100m: 1:37.34
(49.94)
3 Jayden Timmner 2011 Hørsholm Svømmeforening +0.74 1:38.54 +11.31
50m: 47.67
100m: 1:38.54
(50.87)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub +0.97 1:08.33
50m: 33.13
100m: 1:08.33
(35.20)
2 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub +0.65 1:26.57 +18.24
50m: 42.37
100m: 1:26.57
(44.20)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim +0.70 1:01.47
50m: 30.41
100m: 1:01.47
(31.06)
2 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub +0.75 1:05.55 +4.08
50m: 31.70
100m: 1:05.55
(33.85)
3 Noah Lester 2006 Farum Svømmeklub +0.82 1:08.62 +7.15
50m: 32.82
100m: 1:08.62
(35.80)
4 Emanuele Holm Ciampi 2006 Farum Svømmeklub +0.82 1:12.61 +11.14
50m: 34.90
100m: 1:12.61
(37.71)
5 Oskar Heje Lind-Holm 2007 Farum Svømmeklub +0.69 1:13.01 +11.54
50m: 35.73
100m: 1:13.01
(37.28)
6 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.64 1:14.18 +12.71
50m: 36.02
100m: 1:14.18
(38.16)
7 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.83 1:15.91 +14.44
50m: 36.21
100m: 1:15.91
(39.70)
8 Villads Hyllested 2006 Farum Svømmeklub 1:18.58 +17.11
50m: 36.63
100m: 1:18.58
(41.95)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 19-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.65 1:00.30
50m: 29.80
100m: 1:00.30
(30.50)
2 Victor Dyrhauge 2004 Farum Svømmeklub +0.95 1:02.12 +1.82
50m: 29.94
100m: 1:02.12
(32.18)
3 Lars Reber Knudsen 2003 Farum Svømmeklub +0.68 1:07.81 +7.51
50m: 33.00
100m: 1:07.81
(34.81)
4 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup +0.82 1:16.43 +16.13
50m: 37.40
100m: 1:16.43
(39.03)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
03-12-2022 10:37.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner