2024-04-20   02:56:09
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Hvidovre Christmas Race 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 1, 200m Medley Damer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 2:23.89
50m: 30.53
100m: 1:08.24
(37.71)
150m: 1:47.81
(39.57)
200m: 2:23.89
(36.08)
2 Mathilde Nielsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen 2:36.75 +12.86
50m: 33.58
100m: 1:13.17
(39.59)
150m: 2:00.50
(47.33)
200m: 2:36.75
(36.25)
3 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 2:41.00 +17.11
50m: 36.04
100m: 1:17.04
(41.00)
150m: 2:03.13
(46.09)
200m: 2:41.00
(37.87)
4 Gry Emilie Kudsk Olsen 2005 Hvidovre Svømmeklub 2:49.31 +25.42
50m: 37.40
100m: 1:23.85
(46.45)
150m: 2:10.26
(46.41)
200m: 2:49.31
(39.05)
5 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 2:51.35 +27.46
50m: 37.34
100m: 1:19.13
(41.79)
150m: 2:10.03
(50.90)
200m: 2:51.35
(41.32)
6 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 3:02.85 +38.96
50m: 40.59
100m: 1:27.90
(47.31)
150m: 2:23.60
(55.70)
200m: 3:02.85
(39.25)
7 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub 3:07.54 +43.65
50m: 43.61
100m: 1:32.36
(48.75)
150m: 2:27.56
(55.20)
200m: 3:07.54
(39.98)
8 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:11.71 +47.82
50m: 39.74
100m: 1:30.55
(50.81)
150m: 2:26.58
(56.03)
200m: 3:11.71
(45.13)
9 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:15.04 +51.15
50m: 41.71
100m: 1:28.77
(47.06)
150m: 2:27.40
(58.63)
200m: 3:15.04
(47.64)
10 Jensine Højmark Skaaning 2008 Swim Team Taastrup 3:20.31 +56.42
50m: 42.83
100m: 1:32.29
(49.46)
150m: 2:32.33
(1:00.04)
200m: 3:20.31
(47.98)
11 Augusta Leonhardt Marstrand 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:21.20 +57.31
50m: 44.10
100m: 1:34.92
(50.82)
150m: 2:31.97
(57.05)
200m: 3:21.20
(49.23)
12 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 3:23.47 +59.58
50m: 44.60
100m: 1:36.15
(51.55)
150m: 2:41.83
(1:05.68)
200m: 3:23.47
(41.64)
13 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 3:30.62 +1:06.73
50m: 45.17
150m: 2:42.59
(2:42.59)
200m: 3:30.62
(48.03)
14 Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 3:30.85 +1:06.96
50m: 45.30
100m: 1:40.88
(55.58)
150m: 2:41.30
(1:00.42)
200m: 3:30.85
(49.55)
15 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 4:04.12 +1:40.23
50m: 51.13
100m: 1:50.12
(58.99)
150m: 3:07.30
(1:17.18)
200m: 4:04.12
(56.82)
- Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:39:49
03-12-2022 09:39.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:31.02
50m: 41.04
100m: 1:31.02
(49.98)
2 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:34.57 +3.55
50m: 44.55
100m: 1:34.57
(50.02)
3 Sebastian Munch Lange 2013 A6 JGI-Swim 1:43.92 +12.90
100m: 1:43.92
(1:43.92)
4 Neo Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 1:52.05 +21.03
50m: 51.96
100m: 1:52.05
(1:00.09)
5 Benjamin Zimling 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:54.64 +23.62
50m: 52.61
100m: 1:54.64
(1:02.03)
6 Christoffer Kofoed 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:55.69 +24.67
100m: 1:55.69
(1:55.69)
7 Oscar Kronborg Gaardsted 2012 Hørsholm Svømmeforening 1:56.96 +25.94
50m: 1:00.10
100m: 1:56.96
(56.86)
8 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:03.85 +32.83
50m: 1:01.80
100m: 2:03.85
(1:02.05)
9 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:05.94 +34.92
50m: 59.99
100m: 2:05.94
(1:05.95)
10 Kalle Nielsen 2013 Hvidovre Svømmeklub 2:14.08 +43.06
50m: 1:05.17
100m: 2:14.08
(1:08.91)
11 Jonas Kjettrup Bjerrum 2013 A6 JGI-Swim 2:19.47 +48.45
50m: 1:11.97
100m: 2:19.47
(1:07.50)
- Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub DNS
- Ville Hornskov 2013 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37
Løb 2, 100m Medley Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:25.27
50m: 41.47
100m: 1:25.27
(43.80)
2 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:29.49 +4.22
50m: 39.18
100m: 1:29.49
(50.31)
3 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:32.60 +7.33
50m: 42.39
100m: 1:32.60
(50.21)
4 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:39.94 +14.67
50m: 46.53
100m: 1:39.94
(53.41)
5 Rasmus Vejbæk-Zerr 2011 Hørsholm Svømmeforening 1:42.93 +17.66
50m: 51.00
100m: 1:42.93
(51.93)
6 Silas Pedersen 2011 Hørsholm Svømmeforening 1:45.51 +20.24
50m: 46.64
100m: 1:45.51
(58.87)
- Kristian Tietze Pedersen 2011 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37
Løb 2, 100m Medley Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 1:06.07
50m: 30.63
100m: 1:06.07
(35.44)
2 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub 1:07.99 +1.92
50m: 30.78
100m: 1:07.99
(37.21)
3 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:21.10 +15.03
50m: 38.64
100m: 1:21.10
(42.46)
4 Emil Slente Türck 2008 Hørsholm Svømmeforening 1:22.83 +16.76
50m: 38.07
100m: 1:22.83
(44.76)
5 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:25.64 +19.57
100m: 1:25.64
(1:25.64)
6 Bjørn Harlou Bay 2009 Farum Svømmeklub 1:27.40 +21.33
50m: 41.02
100m: 1:27.40
(46.38)
7 Bastian Krüger 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:32.63 +26.56
50m: 43.60
100m: 1:32.63
(49.03)
8 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub 1:34.58 +28.51
50m: 42.35
100m: 1:34.58
(52.23)
- Elliott Thaysen Rohde 2009 Farum Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37
Løb 2, 100m Medley Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub 1:00.36
50m: 26.94
100m: 1:00.36
(33.42)
2 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub 1:02.41 +2.05
100m: 1:02.41
(1:02.41)
3 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub 1:04.26 +3.90
50m: 29.17
100m: 1:04.26
(35.09)
4 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 1:04.88 +4.52
50m: 29.50
100m: 1:04.88
(35.38)
5 Asbjørn Nybroe 2006 Hvidovre Svømmeklub 1:07.27 +6.91
50m: 32.45
100m: 1:07.27
(34.82)
6 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 1:09.86 +9.50
50m: 31.26
100m: 1:09.86
(38.60)
7 Stefan Angjelovski 2006 Farum Svømmeklub 1:11.85 +11.49
50m: 32.67
100m: 1:11.85
(39.18)
8 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:12.72 +12.36
50m: 34.57
100m: 1:12.72
(38.15)
- Gustav Storgaard 2006 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37
Løb 2, 100m Medley Herrer 19-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Dyrhauge 2004 Farum Svømmeklub 1:00.20
50m: 28.54
100m: 1:00.20
(31.66)
2 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 1:01.13 +0.93
100m: 1:01.13
(1:01.13)
3 Lars Reber Knudsen 2003 Farum Svømmeklub 1:06.35 +6.15
50m: 30.37
100m: 1:06.35
(35.98)
4 Xander Pontoppidan 2003 Hvidovre Svømmeklub 1:06.95 +6.75
50m: 30.63
100m: 1:06.95
(36.32)
5 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup 1:10.27 +10.07
50m: 33.25
100m: 1:10.27
(37.02)
6 Oliver Skadhauge 2002 Swim Team Taastrup 1:13.70 +13.50
50m: 33.38
100m: 1:13.70
(40.32)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37
03-12-2022 09:48.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 1-10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Bloch 2014 A6 JGI-Swim 40.85
2 Flora Bogø 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 43.15 +2.30
3 Cammille Zoe Rølling 2013 A6 JGI-Swim 43.79 +2.94
4 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 46.54 +5.69
5 Mina Vi Huynh 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 54.08 +13.23
6 Maggie Lind Ommen 2015 Hvidovre Svømmeklub 54.46 +13.61
7 Emilie Søe Strømsted 2013 Hvidovre Svømmeklub 59.94 +19.09
8 Vilma Hellstrøm Jakobsen 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:05.25 +24.40
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 34.36
2 Sulla Skytte Pontikakis Christe 2012 Hørsholm Svømmeforening 38.87 +4.51
3 Isabella Lester 2011 Farum Svømmeklub 39.23 +4.87
4 Martha Fløe Wonsild 2012 Helsingør Svømmeklub 39.51 +5.15
5 Sonja Andersen 2012 Hvidovre Svømmeklub 40.06 +5.70
6 Ella Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 41.12 +6.76
7 Nora Lina Franco-Koed 2012 Hørsholm Svømmeforening 44.16 +9.80
8 Anna Schaub Midtgaard 2011 Hvidovre Svømmeklub 44.84 +10.48
9 Alberte Krohn Markussen 2011 Farum Svømmeklub 51.57 +17.21
- Ellen Kruse Merland 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 30.25
2 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 31.68 +1.43
3 Freja Unold 2009 Hørsholm Svømmeforening 33.01 +2.76
4 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 33.23 +2.98
5 Emma Majo Schmiegelow 2009 Hørsholm Svømmeforening 34.01 +3.76
6 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub 35.11 +4.86
7 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 35.74 +5.49
8 Karen Bøje K. Carøe 2010 Helsingør Svømmeklub 36.58 +6.33
9 Celine Bay Eskestad 2010 Farum Svømmeklub 36.73 +6.48
10 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 37.56 +7.31
11 Liva  Schultz-Møller 2010 Farum Svømmeklub 37.93 +7.68
12 Olivia Bek 2010 Hvidovre Svømmeklub 39.02 +8.77
13 Eleanor Hutcheson 2010 Farum Svømmeklub 39.07 +8.82
14 Saga Høgh 2010 Hvidovre Svømmeklub 40.22 +9.97
15 Karla Bennike 2010 Hørsholm Svømmeforening 1:00.45 +30.20
- Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub DNS
- Louise Fog 2010 Farum Svømmeklub DNS
- Luna Lundsmark 2010 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 27.46
2 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub 27.82 +0.36
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 28.10 +0.64
4 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 28.28 +0.82
5 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub 29.43 +1.97
6 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 29.48 +2.02
7 Rebecca Ella Madsen 2006 Swim Team Taastrup 30.52 +3.06
8 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 30.87 +3.41
9 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 31.11 +3.65
10 Sofie Lind 2006 Hvidovre Svømmeklub 31.40 +3.94
11 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup 31.48 +4.02
12 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup 31.64 +4.18
13 Jensine Højmark Skaaning 2008 Swim Team Taastrup 34.47 +7.01
14 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub 34.52 +7.06
15 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 34.59 +7.13
16 Emma Yde Haastrup 2008 Farum Svømmeklub 37.95 +10.49
- Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 18-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub 28.04
2 Nanna Udby Laugesen 2004 Hvidovre Svømmeklub 28.19 +0.15
3 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub 28.34 +0.30
4 Ida Jensdottir Fremming 2002 Hvidovre Svømmeklub 28.39 +0.35
5 Maj Jensen 2003 Farum Svømmeklub 29.14 +1.10
6 Mathilde Thor Møller 2005 Farum Svømmeklub 30.03 +1.99
7 Mia Krüger 2002 Farum Svømmeklub 30.21 +2.17
- Amalie Henriksen 2005 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19
03-12-2022 10:11.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 4:06.24
50m: 28.59
100m: 59.63
(31.04)
150m: 1:30.99
(31.36)
200m: 2:02.92
(31.93)
250m: 2:33.91
(30.99)
300m: 3:04.94
(31.03)
350m: 3:35.97
(31.03)
400m: 4:06.24
(30.27)
2 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub 4:06.39 +0.15
50m: 27.76
100m: 58.57
(30.81)
150m: 1:29.95
(31.38)
200m: 2:02.13
(32.18)
250m: 2:34.09
(31.96)
300m: 3:05.36
(31.27)
350m: 3:36.81
(31.45)
400m: 4:06.39
(29.58)
3 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 4:28.82 +22.58
50m: 30.18
100m: 1:03.42
(33.24)
150m: 1:36.98
(33.56)
200m: 2:11.98
(35.00)
250m: 2:47.24
(35.26)
300m: 3:22.27
(35.03)
350m: 3:56.23
(33.96)
400m: 4:28.82
(32.59)
4 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 4:29.43 +23.19
50m: 29.22
100m: 1:01.79
(32.57)
150m: 1:35.64
(33.85)
200m: 2:10.14
(34.50)
250m: 2:45.53
(35.39)
300m: 3:20.84
(35.31)
350m: 3:56.23
(35.39)
400m: 4:29.43
(33.20)
5 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 4:31.28 +25.04
50m: 29.13
100m: 1:02.39
(33.26)
150m: 1:37.13
(34.74)
200m: 2:11.98
(34.85)
250m: 2:46.72
(34.74)
300m: 3:21.54
(34.82)
350m: 3:56.84
(35.30)
400m: 4:31.28
(34.44)
6 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 5:35.81 +1:29.57
50m: 39.51
100m: 1:24.20
(44.69)
150m: 2:05.73
(41.53)
200m: 2:49.36
(43.63)
250m: 3:31.33
(41.97)
300m: 4:12.69
(41.36)
350m: 4:54.63
(41.94)
400m: 5:35.81
(41.18)
7 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 5:44.49 +1:38.25
50m: 37.16
100m: 1:18.83
(41.67)
150m: 2:01.42
(42.59)
200m: 2:44.76
(43.34)
250m: 3:28.29
(43.53)
300m: 4:11.66
(43.37)
350m: 4:53.65
(41.99)
400m: 5:44.49
(50.84)
8 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 5:57.27 +1:51.03
50m: 37.23
100m: 1:21.83
(44.60)
150m: 2:08.41
(46.58)
200m: 2:54.57
(46.16)
250m: 3:41.20
(46.63)
300m: 4:26.74
(45.54)
350m: 5:13.57
(46.83)
400m: 5:57.27
(43.70)
9 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 5:58.67 +1:52.43
50m: 38.81
100m: 1:24.28
(45.47)
150m: 2:10.64
(46.36)
200m: 2:56.86
(46.22)
250m: 3:43.45
(46.59)
300m: 4:28.55
(45.10)
350m: 5:14.83
(46.28)
400m: 5:58.67
(43.84)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:32:02
03-12-2022 10:32.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Hansen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:57.42
50m: 54.46
100m: 1:57.42
(1:02.96)
2 Sofie Christiansen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:13.56 +16.14
50m: 1:01.57
100m: 2:13.56
(1:11.99)
3 Mia Birkebæk 2013 Hvidovre Svømmeklub 2:22.02 +24.60
50m: 1:08.02
100m: 2:22.02
(1:14.00)
4 Lilia Park Schou-Lassen 2013 A6 JGI-Swim 2:22.30 +24.88
50m: 1:07.66
100m: 2:22.30
(1:14.64)
5 Klara Devalt 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:23.56 +26.14
50m: 1:07.66
100m: 2:23.56
(1:15.90)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:42.19
50m: 45.47
100m: 1:42.19
(56.72)
2 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:50.77 +8.58
50m: 51.66
100m: 1:50.77
(59.11)
3 Anna Schaub Midtgaard 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:56.23 +14.04
50m: 54.07
100m: 1:56.23
(1:02.16)
4 Sonja Andersen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:59.50 +17.31
50m: 56.31
100m: 1:59.50
(1:03.19)
5 Clara Langsager 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 2:01.98 +19.79
50m: 59.82
100m: 2:01.98
(1:02.16)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:27.46
50m: 41.91
100m: 1:27.46
(45.55)
2 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:29.59 +2.13
50m: 42.56
100m: 1:29.59
(47.03)
- Olivia Bek 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 1:16.72
50m: 35.90
100m: 1:16.72
(40.82)
2 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub 1:17.57 +0.85
50m: 36.29
100m: 1:17.57
(41.28)
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:20.43 +3.71
50m: 38.36
100m: 1:20.43
(42.07)
4 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:23.09 +6.37
50m: 39.51
100m: 1:23.09
(43.58)
5 Emma Haagen 2006 Swim Team Taastrup 1:25.72 +9.00
50m: 40.47
100m: 1:25.72
(45.25)
6 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 1:26.34 +9.62
50m: 40.08
100m: 1:26.34
(46.26)
- Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 18-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 1:10.88
50m: 33.56
100m: 1:10.88
(37.32)
2 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub 1:12.04 +1.16
50m: 34.47
100m: 1:12.04
(37.57)
3 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub 1:18.71 +7.83
50m: 37.10
100m: 1:18.71
(41.61)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19
03-12-2022 10:28.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Zimling 2013 Hvidovre Svømmeklub +0.65 1:47.64
50m: 53.30
100m: 1:47.64
(54.34)
2 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub +0.81 2:02.14 +14.50
50m: 58.53
100m: 2:02.14
(1:03.61)
3 Tristan Holmskov 2014 A6 Slangerup Svømmeklub +0.77 2:08.44 +20.80
50m: 59.75
100m: 2:08.44
(1:08.69)
4 Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub +0.56 2:16.01 +28.37
50m: 1:01.71
100m: 2:16.01
(1:14.30)
5 Theo Lundegaard Madsen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub +0.76 2:26.71 +39.07
50m: 1:07.17
100m: 2:26.71
(1:19.54)
- Kalle Nielsen 2013 Hvidovre Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending
- Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thor Harlou Bay 2011 Farum Svømmeklub +0.63 1:27.23
50m: 42.45
100m: 1:27.23
(44.78)
2 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen +0.83 1:37.34 +10.11
50m: 47.40
100m: 1:37.34
(49.94)
3 Jayden Timmner 2011 Hørsholm Svømmeforening +0.74 1:38.54 +11.31
50m: 47.67
100m: 1:38.54
(50.87)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub +0.97 1:08.33
50m: 33.13
100m: 1:08.33
(35.20)
2 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub +0.65 1:26.57 +18.24
50m: 42.37
100m: 1:26.57
(44.20)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim +0.70 1:01.47
50m: 30.41
100m: 1:01.47
(31.06)
2 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub +0.75 1:05.55 +4.08
50m: 31.70
100m: 1:05.55
(33.85)
3 Noah Lester 2006 Farum Svømmeklub +0.82 1:08.62 +7.15
50m: 32.82
100m: 1:08.62
(35.80)
4 Emanuele Holm Ciampi 2006 Farum Svømmeklub +0.82 1:12.61 +11.14
50m: 34.90
100m: 1:12.61
(37.71)
5 Oskar Heje Lind-Holm 2007 Farum Svømmeklub +0.69 1:13.01 +11.54
50m: 35.73
100m: 1:13.01
(37.28)
6 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.64 1:14.18 +12.71
50m: 36.02
100m: 1:14.18
(38.16)
7 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.83 1:15.91 +14.44
50m: 36.21
100m: 1:15.91
(39.70)
8 Villads Hyllested 2006 Farum Svømmeklub 1:18.58 +17.11
50m: 36.63
100m: 1:18.58
(41.95)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 19-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.65 1:00.30
50m: 29.80
100m: 1:00.30
(30.50)
2 Victor Dyrhauge 2004 Farum Svømmeklub +0.95 1:02.12 +1.82
50m: 29.94
100m: 1:02.12
(32.18)
3 Lars Reber Knudsen 2003 Farum Svømmeklub +0.68 1:07.81 +7.51
50m: 33.00
100m: 1:07.81
(34.81)
4 Mikkel Brundert Hansen 2002 Swim Team Taastrup +0.82 1:16.43 +16.13
50m: 37.40
100m: 1:16.43
(39.03)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34
03-12-2022 10:37.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naia Ørnholt Johansson 2013 A6 Slangerup Svømmeklub +0.97 53.34
2 Julie Østergren 2013 A6 Svømmeklubben Laksen 1:01.74 +8.40
3 Lilia Park Schou-Lassen 2013 A6 JGI-Swim +0.21 1:02.34 +9.00
4 Maggie Lind Ommen 2015 Hvidovre Svømmeklub +0.83 1:03.56 +10.22
5 Emilie Søe Strømsted 2013 Hvidovre Svømmeklub +0.81 1:05.66 +12.32
6 Vilma Hellstrøm Jakobsen 2013 Hvidovre Svømmeklub +0.99 1:06.42 +13.08
7 Mina Vi Huynh 2013 A6 Slangerup Svømmeklub +0.79 1:06.50 +13.16
8 Alva Otzen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:12.67 +19.33
9 Vigga Lau 2014 A6 Slangerup Svømmeklub +0.79 1:18.65 +25.31
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub +0.74 40.76
2 Merle Unterberg 2011 A6 Svømmeklubben Laksen +0.76 45.42 +4.66
3 Isabella Lester 2011 Farum Svømmeklub +0.81 45.63 +4.87
4 Martha Fløe Wonsild 2012 Helsingør Svømmeklub +0.63 46.06 +5.30
5 Alberte Krohn Markussen 2011 Farum Svømmeklub +0.93 58.71 +17.95
- Ellen Kruse Merland 2011 Helsingør Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.56 35.57
2 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 36.23 +0.66
3 Rosa May Franco-Koed 2009 Hørsholm Svømmeforening +0.98 38.97 +3.40
4 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub +0.76 39.28 +3.71
5 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.83 39.37 +3.80
6 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.88 41.26 +5.69
7 Celine Bay Eskestad 2010 Farum Svømmeklub +0.90 44.10 +8.53
8 Caroline Sørensen 2009 Farum Svømmeklub +0.98 44.41 +8.84
9 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub +0.74 45.11 +9.54
10 Karen Bøje K. Carøe 2010 Helsingør Svømmeklub +0.94 49.51 +13.94
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.71 32.96
2 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.82 33.29 +0.33
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub +0.77 33.89 +0.93
4 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.72 35.80 +2.84
5 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim +0.83 36.47 +3.51
6 Caroline Møller 2008 Farum Svømmeklub +0.76 40.61 +7.65
7 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub +0.95 42.49 +9.53
8 Emma Yde Haastrup 2008 Farum Svømmeklub +0.80 46.19 +13.23
- Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 18-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.76 30.72
2 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub +0.60 31.46 +0.74
3 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.65 32.15 +1.43
4 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub +0.63 32.50 +1.78
5 Isabella Ludvigsen 2005 Farum Svømmeklub +0.79 34.88 +4.16
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18
03-12-2022 10:44.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bastian Sørensen 2013 Hvidovre Svømmeklub 1:17.85
50m: 36.27
100m: 1:17.85
(41.58)
2 Malthe Larsen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:24.30 +6.45
50m: 39.66
100m: 1:24.30
(44.64)
3 Sebastian Munch Lange 2013 A6 JGI-Swim 1:30.66 +12.81
50m: 43.27
100m: 1:30.66
(47.39)
4 Neo Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 1:35.12 +17.27
50m: 42.55
100m: 1:35.12
(52.57)
5 Ivan Buhl Lund 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:40.66 +22.81
50m: 46.80
100m: 1:40.66
(53.86)
6 Christoffer Kofoed 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:41.69 +23.84
50m: 46.06
100m: 1:41.69
(55.63)
7 Luca Schjoldan Gyllich Ahm 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:47.28 +29.43
50m: 47.78
100m: 1:47.28
(59.50)
8 Valdemar Leonhardt Marstran 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:50.96 +33.11
50m: 48.92
100m: 1:50.96
(1:02.04)
9 Daniel Nissen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:51.55 +33.70
100m: 1:51.55
(1:51.55)
10 Vilfred Skov Sejersten 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:54.51 +36.66
50m: 54.86
100m: 1:54.51
(59.65)
11 Jonas Kjettrup Bjerrum 2013 A6 JGI-Swim 1:55.65 +37.80
50m: 53.91
100m: 1:55.65
(1:01.74)
12 Kilian Krog Slot 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:04.55 +46.70
50m: 57.29
100m: 2:04.55
(1:07.26)
13 Nestor Høj Demenikov 2012 Hvidovre Svømmeklub 2:12.76 +54.91
50m: 59.97
100m: 2:12.76
(1:12.79)
14 Mikkel Christensen 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 2:15.65 +57.80
50m: 1:01.96
100m: 2:15.65
(1:13.69)
15 Elias Lundahl 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 2:21.97 +1:04.12
50m: 1:07.22
100m: 2:21.97
(1:14.75)
- Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin K Olesen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:12.67
50m: 34.58
100m: 1:12.67
(38.09)
2 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:14.59 +1.92
50m: 35.56
100m: 1:14.59
(39.03)
3 Bjørn Hardahl 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:19.28 +6.61
50m: 37.41
100m: 1:19.28
(41.87)
4 Erik Potthoff 2010 Helsingør Svømmeklub 1:20.87 +8.20
50m: 36.80
100m: 1:20.87
(44.07)
5 Sylvester Haugsted 2011 A6 Svømmeklubben Laksen 1:24.62 +11.95
50m: 40.60
100m: 1:24.62
(44.02)
6 Benjamin Primiterra 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:24.92 +12.25
50m: 39.07
100m: 1:24.92
(45.85)
7 Silas Pedersen 2011 Hørsholm Svømmeforening 1:26.31 +13.64
50m: 41.90
100m: 1:26.31
(44.41)
8 Wille Burin Ratzlaff 2010 Helsingør Svømmeklub 1:29.30 +16.63
50m: 39.48
100m: 1:29.30
(49.82)
9 Kristian Tietze Pedersen 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:35.05 +22.38
50m: 43.72
100m: 1:35.05
(51.33)
- Thor Harlou Bay 2011 Farum Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub 57.93
50m: 27.95
100m: 57.93
(29.98)
2 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 58.74 +0.81
50m: 28.48
100m: 58.74
(30.26)
3 William Brigsted Vissing 2008 Hørsholm Svømmeforening 1:01.75 +3.82
50m: 29.26
100m: 1:01.75
(32.49)
4 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:11.12 +13.19
50m: 33.93
100m: 1:11.12
(37.19)
5 Elliott Thaysen Rohde 2009 Farum Svømmeklub 1:13.58 +15.65
50m: 34.69
100m: 1:13.58
(38.89)
6 Oliver Kristian Lagermann 2009 Hørsholm Svømmeforening 1:13.89 +15.96
50m: 34.86
100m: 1:13.89
(39.03)
7 Bjørn Harlou Bay 2009 Farum Svømmeklub 1:19.74 +21.81
50m: 37.55
100m: 1:19.74
(42.19)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 54.08
50m: 26.09
100m: 54.08
(27.99)
2 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 57.85 +3.77
50m: 28.07
100m: 57.85
(29.78)
3 Oskar Heje Lind-Holm 2007 Farum Svømmeklub 58.69 +4.61
50m: 28.54
100m: 58.69
(30.15)
4 Benjamin Schultz Hansen 2005 Farum Svømmeklub 59.37 +5.29
50m: 28.12
100m: 59.37
(31.25)
5 Asbjørn Nybroe 2006 Hvidovre Svømmeklub 59.54 +5.46
50m: 28.64
100m: 59.54
(30.90)
6 Stefan Angjelovski 2006 Farum Svømmeklub 1:00.58 +6.50
50m: 28.99
100m: 1:00.58
(31.59)
7 Noah Lester 2006 Farum Svømmeklub 1:01.57 +7.49
50m: 28.65
100m: 1:01.57
(32.92)
8 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:02.68 +8.60
50m: 30.31
100m: 1:02.68
(32.37)
9 Villads Hyllested 2006 Farum Svømmeklub 1:03.16 +9.08
50m: 29.87
100m: 1:03.16
(33.29)
10 Gustav Storgaard 2006 Farum Svømmeklub 1:06.95 +12.87
50m: 31.73
100m: 1:06.95
(35.22)
11 Toke Hjalholt 2007 Swim Team Taastrup 1:10.47 +16.39
50m: 32.55
100m: 1:10.47
(37.92)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 19-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 53.83
50m: 26.18
100m: 53.83
(27.65)
2 Victor Dyrhauge 2004 Farum Svømmeklub 54.45 +0.62
50m: 26.35
100m: 54.45
(28.10)
3 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub 55.32 +1.49
50m: 26.60
100m: 55.32
(28.72)
4 Oliver Skadhauge 2002 Swim Team Taastrup 1:06.62 +12.79
50m: 31.20
100m: 1:06.62
(35.42)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53
03-12-2022 10:59.58 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Bogø 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:07.44
2 Alva Otzen 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:10.27 +2.83
3 Vigga Lau 2014 A6 Slangerup Svømmeklub 1:21.17 +13.73
4 Julie Østergren 2013 A6 Svømmeklubben Laksen 1:30.71 +23.27
5 Naia Ørnholt Johansson 2013 A6 Slangerup Svømmeklub 1:30.77 +23.33
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 46.74
2 Ella Borup 2012 Helsingør Svømmeklub 52.62 +5.88
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 41.82
2 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub 47.92 +6.10
3 Saga Høgh 2010 Hvidovre Svømmeklub 56.44 +14.62
4 Karla Bennike 2010 Hørsholm Svømmeforening 1:01.54 +19.72
- Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 35.29
2 Ida L. Færgemann 2008 Farum Svømmeklub 36.67 +1.38
3 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub 36.84 +1.55
4 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 37.00 +1.71
5 Sofie Lind 2006 Hvidovre Svømmeklub 40.18 +4.89
6 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 44.88 +9.59
7 Rosa Cornelia Barrisøe 2006 Swim Team Taastrup 48.91 +13.62
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 18-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Jensdottir Fremming 2002 Hvidovre Svømmeklub 32.70
2 Dagmar Boeck 2004 Farum Svømmeklub 33.11 +0.41
3 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub 36.26 +3.56
4 Laura Thomadsen 2004 Swim Team Taastrup 40.74 +8.04
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27
03-12-2022 11:17.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document
Resultater
Hvidovre Christmas Race 2022
Placering: Frihedens Idrætscenter Arrangør Hvidovre Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 3. dec  2022 to 3. dec  2022
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Christensen 2012 A6 Slangerup Svømmeklub 1:29.42
50m: 40.79
100m: 1:29.42
(48.63)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Raagefelt 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:36.04
50m: 40.96
100m: 1:36.04
(55.08)
2 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 1:37.77 +1.73
50m: 41.84
100m: 1:37.77
(55.93)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:10.80
50m: 32.06
100m: 1:10.80
(38.74)
2 Emil Arnum Kofoed 2008 Hørsholm Svømmeforening 1:11.41 +0.61
50m: 31.80
100m: 1:11.41
(39.61)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim 59.31
50m: 28.14
100m: 59.31
(31.17)
2 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub 1:03.29 +3.98
50m: 28.93
100m: 1:03.29
(34.36)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 19-101 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub 59.21
50m: 27.96
100m: 59.21
(31.25)
2 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub 59.22 +0.01
50m: 27.70
100m: 59.22
(31.52)
3 Lars Reber Knudsen 2003 Farum Svømmeklub 59.24 +0.03
50m: 27.71
100m: 59.24
(31.53)
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52
03-12-2022 11:20.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub
Document