2024-06-14   02:29:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Joulu-uinnit 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Joulu-uinnit 2022
Paikka: Järjestäjä: RaisU
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
Laji 18, 200m VU P14, M 14 ja nuoremmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 2:05.92
Entry time: 2:03.52 (+2.40)
50m: 29.03
100m: 1:00.77
(31.74)
150m: 1:33.31
(32.54)
200m: 2:05.92
(32.61)
2 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb 2:10.22 +4.30
Entry time: 2:12.33 (-2.11)
50m: 29.37
100m: 1:02.20
(32.83)
150m: 1:36.41
(34.21)
200m: 2:10.22
(33.81)
3 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat 2:19.71 +13.79
Entry time: 2:16.99 (+2.72)
50m: 32.62
100m: 1:08.22
(35.60)
150m: 1:45.20
(36.98)
200m: 2:19.71
(34.51)
4 Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti Ry 2:32.46 +26.54
Entry time: 2:37.94 (-5.48)
50m: 34.69
100m: 1:14.90
(40.21)
150m: 1:54.89
(39.99)
200m: 2:32.46
(37.57)
5 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti Ry 2:32.50 +26.58
Entry time: 2:30.37 (+2.13)
50m: 36.00
100m: 1:16.56
(40.56)
150m: 1:56.10
(39.54)
200m: 2:32.50
(36.40)
6 Lauri Seppälä 2010 Aurajoen Uinti Ry 2:35.28 +29.36
Entry time: 2:34.40 (+0.88)
50m: 36.18
100m: 1:16.93
(40.75)
150m: 1:57.20
(40.27)
200m: 2:35.28
(38.08)
7 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb 2:38.49 +32.57
Entry time: 2:32.30 (+6.19)
50m: 35.28
100m: 1:15.60
(40.32)
150m: 1:58.08
(42.48)
200m: 2:38.49
(40.41)
8 Juska Nousiainen 2008 Åbo Simklubb 2:39.02 +33.10
Entry time: 2:39.58 (-0.56)
50m: 34.11
100m: 1:14.86
(40.75)
150m: 1:57.68
(42.82)
200m: 2:39.02
(41.34)
9 Elmer Eepo Mikael Wirth 2010 Åbo Simklubb 2:40.11 +34.19
Entry time: 2:55.52 (-15.41)
50m: 36.94
100m: 1:19.49
(42.55)
150m: 2:01.53
(42.04)
200m: 2:40.11
(38.58)
10 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti Ry 2:45.91 +39.99
Entry time: 2:47.15 (-1.24)
50m: 37.46
100m: 1:20.29
(42.83)
150m: 2:05.02
(44.73)
200m: 2:45.91
(40.89)
11 Werneri Toivanen 2008 Loimaan Uimaseura 2:48.64 +42.72
Entry time: 2:51.35 (-2.71)
50m: 38.94
100m: 1:22.86
(43.92)
150m: 2:07.16
(44.30)
200m: 2:48.64
(41.48)
12 Juuso Hurme 2010 Åbo Simklubb 2:51.12 +45.20
Entry time: 3:12.62 (-21.50)
50m: 38.08
100m: 1:22.69
(44.61)
150m: 2:09.27
(46.58)
200m: 2:51.12
(41.85)
13 Eelis Kaila 2010 Åbo Simklubb 2:52.10 +46.18
50m: 36.72
100m: 1:22.04
(45.32)
150m: 2:08.83
(46.79)
200m: 2:52.10
(43.27)
14 Nooa Ansamaa 2011 Åbo Simklubb 2:56.94 +51.02
Entry time: 3:15.12 (-18.18)
50m: 41.47
100m: 1:26.61
(45.14)
150m: 2:13.12
(46.51)
200m: 2:56.94
(43.82)
15 Matias Holma 2011 Aurajoen Uinti Ry 3:00.05 +54.13
Entry time: 2:53.99 (+6.06)
50m: 41.00
100m: 1:28.91
(47.91)
150m: 2:15.52
(46.61)
200m: 3:00.05
(44.53)
16 Venni Alho 2010 Aurajoen Uinti Ry 3:00.35 +54.43
Entry time: 2:56.51 (+3.84)
50m: 40.49
100m: 1:26.62
(46.13)
150m: 2:15.35
(48.73)
200m: 3:00.35
(45.00)
17 Eikka Laaksonen 2011 Åbo Simklubb 3:02.15 +56.23
Entry time: 3:05.51 (-3.36)
50m: 40.33
100m: 1:26.87
(46.54)
150m: 2:15.11
(48.24)
200m: 3:02.15
(47.04)
18 Peetu Oksanen 2012 Aurajoen Uinti Ry 3:03.45 +57.53
Entry time: 3:17.94 (-14.49)
50m: 41.46
100m: 1:28.68
(47.22)
150m: 2:17.68
(49.00)
200m: 3:03.45
(45.77)
19 Matias Soitamo 2011 Aurajoen Uinti Ry 3:11.37 +1:05.45
50m: 40.73
100m: 1:28.92
(48.19)
150m: 2:20.14
(51.22)
200m: 3:11.37
(51.23)
20 Vilho Kylliäinen 2012 Rauman Uimaseura 3:16.75 +1:10.83
Entry time: 3:28.51 (-11.76)
50m: 44.65
100m: 1:37.88
(53.23)
150m: 2:29.46
(51.58)
200m: 3:16.75
(47.29)
21 Thomas Kortelainen 2011 Raision Urheilijat 3:18.46 +1:12.54
Entry time: 3:42.65 (-24.19)
50m: 45.99
100m: 1:37.50
(51.51)
150m: 2:30.42
(52.92)
200m: 3:18.46
(48.04)
22 Lenni Ylönen 2010 Åbo Simklubb 3:19.46 +1:13.54
50m: 43.36
100m: 1:35.12
(51.76)
150m: 2:29.29
(54.17)
200m: 3:19.46
(50.17)
23 Veikka Akkola 2012 Åbo Simklubb 3:19.62 +1:13.70
50m: 45.73
100m: 1:38.21
(52.48)
150m: 2:33.21
(55.00)
200m: 3:19.62
(46.41)
24 Petr Lovinskii 2012 Rauman Uimaseura 3:26.45 +1:20.53
Entry time: 3:43.68 (-17.23)
50m: 45.42
100m: 1:38.08
(52.66)
150m: 2:32.87
(54.79)
200m: 3:26.45
(53.58)
25 Veeti Kujala 2012 Raision Urheilijat 3:26.85 +1:20.93
Entry time: 3:30.54 (-3.69)
50m: 46.60
100m: 1:40.04
(53.44)
150m: 2:33.57
(53.53)
200m: 3:26.85
(53.28)
26 Viljami Rantanen 2011 Aurajoen Uinti Ry 3:30.40 +1:24.48
50m: 45.71
100m: 1:40.87
(55.16)
150m: 2:36.36
(55.49)
200m: 3:30.40
(54.04)
27 Vincent Nygård 2012 Åbo Simklubb 3:42.87 +1:36.95
50m: 49.76
100m: 1:48.86
(59.10)
150m: 2:49.62
(1:00.76)
200m: 3:42.87
(53.25)
28 Aleksi Pesonen 2012 Åbo Simklubb 3:42.96 +1:37.04
50m: 54.04
100m: 1:49.49
(55.45)
150m: 2:46.45
(56.96)
200m: 3:42.96
(56.51)
29 Iivo Joronen 2013 Åbo Simklubb 3:44.59 +1:38.67
50m: 49.94
100m: 1:50.04
(1:00.10)
150m: 2:48.50
(58.46)
200m: 3:44.59
(56.09)
30 Topi Mäkinen 2012 Rauman Uimaseura 3:47.22 +1:41.30
Entry time: 3:43.71 (+3.51)
50m: 50.33
100m: 1:49.47
(59.14)
150m: 2:48.81
(59.34)
200m: 3:47.22
(58.41)
31 Niklas Lehtinen 2011 Åbo Simklubb 3:50.33 +1:44.41
50m: 49.31
100m: 1:49.18
(59.87)
150m: 2:50.73
(1:01.55)
200m: 3:50.33
(59.60)
32 Reeti Ruohomäki 2012 Rauman Uimaseura 3:54.00 +1:48.08
Entry time: 4:14.06 (-20.06)
50m: 54.42
100m: 1:55.49
(1:01.07)
150m: 2:56.91
(1:01.42)
200m: 3:54.00
(57.09)
- Johannes Ventsas 2009 Rauman Uimaseura DNS
- Sakarias Ventsas 2011 Rauman Uimaseura DNS
Laji virallinen: 10.12.2022 15.40.49
Laji 18, 200m VU P14, M 15 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Teppo Malinen 2002 Raision Urheilijat 2:11.32
50m: 29.91
100m: 1:02.59
(32.68)
150m: 1:37.34
(34.75)
200m: 2:11.32
(33.98)
2 JANI-PETTERI PUUSTINEN 1979 Aurajoen Uinti Ry 2:17.13 +5.81
Entry time: 2:16.96 (+0.17)
50m: 31.80
100m: 1:05.95
(34.15)
150m: 1:41.39
(35.44)
200m: 2:17.13
(35.74)
Laji virallinen: 10.12.2022 15.40.49
10-12-2022 15.41.38 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Raision Urheilijat

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner