Tulokset Joulu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
RaisU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10.12.2022 - 10.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m VU T11, T13, N 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.81 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:15.89 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:17.04 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Turta |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:18.04 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Walve |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:19.36 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.64 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jade Lehmusto |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.09 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Mäkinen |
2012 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.34 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.49 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.71 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kielo Kalliokoski |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:21.01 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:24.01 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Sunnarborg |
2011 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.59 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.86 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Kunttu |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:27.90 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.49 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Ahokas |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:29.11 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adriana Viljanen |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:29.48 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
|
|
1:30.89 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
1:32.06 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:36.82 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.54 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Senni Alaluusua |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:36.97 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.31 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aada Lapila |
2013 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:37.24 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.58 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nea Winberg |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:38.38 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.30 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Myllymaa |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:38.51 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minka Lempiälä |
2012 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:38.61 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.28 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Merette Tikka |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:40.75 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.27 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Savolainen |
2011 |
Salon Uimarit |
|
|
1:41.79 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Lehtinen |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:45.34 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.72 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Hartiala |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Vivi Lobbas |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 10.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m VU T11, T13, N 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.16 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:02.76 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.16 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.47 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.15 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:05.10 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.12 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:07.29 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:07.66 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.31 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Renja Koskela |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.69 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:10.25 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.41 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.59 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.42 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Ailanen |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:10.70 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.86 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:10.91 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:11.02 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.20 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.27 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:13.61 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.07 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.38 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.62 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:15.08 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.50 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.58 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:18.83 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:18.88 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.11 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:21.13 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.24 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elisa Turta |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:21.18 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.02 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:22.40 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aida Väliaho |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:24.21 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Heli Kärnä |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:24.82 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elsa Jokela |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:28.36 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.23 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Oona Kiiski |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:29.85 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aada Tapiola |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:30.63 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Minttu Ahokas |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:31.77 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.17 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
1:32.00 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.52 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida-Riikka Pylkäs |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:32.45 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aada Lehtinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:34.39 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.74 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.57 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anne Suominen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:40.83 |
+39.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.18 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Milja Teräsjärvi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:43.07 |
+41.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.70 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:44.66 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sara Kivelä |
2010 |
Salon Uimarit |
|
|
1:46.71 |
+45.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ursula Immonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 10.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m VU T11, T13, N 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
59.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:01.15 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:01.40 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Jenny Ek |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:02.25 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.20 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Kerttu Virta |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.25 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.96 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:04.97 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:06.16 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:07.48 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eerika Kivistö |
2006 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:07.82 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Tähkänen |
2007 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:07.94 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:08.94 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.72 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Kekkonen |
2000 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
1:10.03 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Inari Sonkkila |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:10.13 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera-Maria Alihaanperä |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
1:10.17 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Soininen |
2006 |
Turun Urheiluliitto |
|
|
1:10.46 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:11.97 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elsa Koskinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.04 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alisa Uusitorppa |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:13.87 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefiina Björklöf |
2008 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:13.97 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:14.19 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Helkkala |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:14.39 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minni-Maria Vesma |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:15.81 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maria Muukkonen |
1986 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:16.93 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:27.64 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Edith Helmi Anette Falck |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:34.81 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.12.2022 10.37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-12-2022 10.39.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|