Results for Sigma Cup 2022 - Birkerød
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
544 |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
531 |
30.09 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
524 |
30.24 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
469 |
31.36 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
447 |
31.87 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
443 |
31.98 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
440 |
32.04 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
438 |
32.10 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
435 |
32.17 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
412 |
32.74 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
378 |
33.70 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
371 |
33.91 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
369 |
33.98 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
362 |
34.18 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
360 |
34.25 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
352 |
34.51 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
349 |
34.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
348 |
34.66 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
340 |
34.92 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
336 |
35.05 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
325 |
35.45 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
296 |
36.57 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
292 |
36.71 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
285 |
37.04 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
280 |
37.24 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
274 |
37.51 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
269 |
37.73 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
268 |
37.78 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
260 |
38.17 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
249 |
38.74 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
220 |
40.35 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
200 |
41.68 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
181 |
43.05 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
175 |
43.51 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
152 |
45.60 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 17:40:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:20.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
449 |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
444 |
28.51 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
442 |
28.55 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
421 |
29.01 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
397 |
29.59 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
379 |
30.04 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
368 |
30.33 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
331 |
31.44 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
320 |
31.79 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
284 |
33.06 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
283 |
33.10 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
276 |
33.38 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
273 |
33.51 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
261 |
34.01 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
254 |
34.31 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
252 |
34.42 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
240 |
34.97 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
224 |
35.78 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
165 |
39.59 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 17:46:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:21.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Challenge 15-17 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
527 |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
527 |
30.18 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
471 |
31.33 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
464 |
31.47 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
454 |
31.70 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
442 |
32.00 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
406 |
32.92 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
398 |
33.12 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
390 |
33.36 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
389 |
33.38 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 17:48:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:21.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Challenge 16-18 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
566 |
26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
494 |
27.50 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
475 |
27.86 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
473 |
27.90 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
459 |
28.18 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
|
434 |
28.72 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 17:50:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:21.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
511 |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
487 |
32.52 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
453 |
33.33 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
420 |
34.18 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
417 |
34.25 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
396 |
34.86 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
385 |
35.17 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
380 |
35.33 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
36.16 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
349 |
36.34 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
348 |
36.37 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
339 |
36.70 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
333 |
36.90 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
329 |
37.06 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
229 |
41.79 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
205 |
43.41 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
173 |
45.86 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
139 |
49.41 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:22.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
415 |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
396 |
30.25 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
362 |
31.17 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
358 |
31.29 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
347 |
31.62 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
326 |
32.27 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
32.64 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
293 |
33.44 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
|
275 |
34.16 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
267 |
34.47 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
263 |
34.66 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
260 |
34.80 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
259 |
34.85 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
257 |
34.91 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
254 |
35.06 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
252 |
35.14 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
250 |
35.26 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
244 |
35.54 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
229 |
36.29 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
226 |
36.46 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
224 |
36.58 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
197 |
38.16 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:05:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:35.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
617 |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
534 |
31.54 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
519 |
31.85 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
482 |
32.63 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
464 |
33.06 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
437 |
33.73 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
425 |
34.04 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
388 |
35.08 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
355 |
36.14 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:07:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:27.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
383 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
292 |
33.49 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:08:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:35.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
546 |
5:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
492 |
5:27.86 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
459 |
5:35.60 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
416 |
5:46.73 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
383 |
5:56.27 |
+39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
339 |
6:11.32 |
+54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
333 |
6:13.28 |
+56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
327 |
6:15.78 |
+59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:19:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:19:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:29.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
486 |
4:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
443 |
5:07.92 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
412 |
5:15.46 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
406 |
5:16.87 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
340 |
5:36.35 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
233 |
6:21.28 |
+1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v. 250m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:46:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
497 |
4:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:46:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 18:55.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
475 |
36.60 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
456 |
37.10 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
441 |
37.50 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
398 |
38.80 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
396 |
38.87 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
380 |
39.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
377 |
39.50 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
355 |
40.32 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
342 |
40.83 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
41.10 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
333 |
41.19 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
321 |
41.69 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
315 |
41.97 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
314 |
41.98 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
304 |
42.46 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
302 |
42.55 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
269 |
44.21 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
258 |
44.84 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
249 |
45.35 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:05.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
385 |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
368 |
35.22 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
366 |
35.27 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
361 |
35.45 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
351 |
35.79 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
332 |
36.44 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
329 |
36.55 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
327 |
36.65 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
324 |
36.76 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
321 |
36.84 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
273 |
38.92 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
270 |
39.03 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
267 |
39.19 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
266 |
39.25 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
258 |
39.66 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
252 |
39.94 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
236 |
40.85 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
222 |
41.64 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
126 |
50.25 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:13.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Challenge 15-17 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
532 |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
479 |
36.48 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
407 |
38.53 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
405 |
38.59 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:56:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:07.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Challenge 16-18 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
503 |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
446 |
33.04 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:58:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:13.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
530 |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
525 |
28.42 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
507 |
28.74 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
476 |
29.35 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
474 |
29.39 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
468 |
29.52 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
462 |
29.66 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
444 |
30.04 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
420 |
30.61 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
409 |
30.87 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
406 |
30.96 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
404 |
31.00 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
404 |
31.01 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
390 |
31.38 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
381 |
31.62 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
357 |
32.30 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
350 |
32.53 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
347 |
32.62 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
340 |
32.83 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
320 |
33.49 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
296 |
34.39 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
294 |
34.45 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
282 |
34.96 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
265 |
35.66 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
219 |
38.04 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
198 |
39.31 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
183 |
40.32 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
180 |
40.60 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:04:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:32.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
456 |
26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
435 |
26.59 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
376 |
27.93 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
355 |
28.47 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
318 |
29.53 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
312 |
29.71 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
300 |
30.11 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
299 |
30.13 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
265 |
31.36 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
259 |
31.61 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
251 |
31.94 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
|
238 |
32.49 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
189 |
35.10 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:20.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
549 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
548 |
28.02 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
28.51 |
+0.52 |
|
MD1 |
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
520 |
28.51 |
+0.52 |
|
MD2 |
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
487 |
29.13 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
478 |
29.32 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
447 |
29.98 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
446 |
29.99 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
429 |
30.38 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
428 |
30.42 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
424 |
30.50 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:40.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
566 |
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
513 |
25.18 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
|
455 |
26.20 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:15.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
481 |
4:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
480 |
4:58.65 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
480 |
4:58.71 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
462 |
5:02.52 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
435 |
5:08.65 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
371 |
5:25.40 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
370 |
5:25.82 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
301 |
5:48.88 |
+50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
205 |
6:36.36 |
+1:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:23:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:33.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
526 |
4:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
481 |
4:30.72 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
460 |
4:34.84 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
417 |
4:43.94 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
416 |
4:44.31 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
413 |
4:44.95 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
382 |
4:52.47 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
373 |
4:54.66 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
371 |
4:55.30 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
330 |
5:07.09 |
+44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:41.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
606 |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
604 |
4:36.70 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
435 |
5:08.68 |
+32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:41:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:43.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
646 |
4:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
563 |
4:16.99 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
457 |
4:35.40 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 19:46:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:49.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
451 |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
374 |
2:45.88 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
374 |
2:45.95 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
351 |
2:49.48 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
285 |
3:01.72 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
267 |
3:05.68 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
267 |
3:05.72 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
265 |
3:06.00 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
255 |
3:08.39 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
241 |
3:12.20 |
+36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 16:41:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
487 |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
389 |
2:43.74 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 16:41:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:48.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
486 |
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
402 |
2:26.56 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
381 |
2:29.26 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
365 |
2:31.35 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
334 |
2:35.92 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
318 |
2:38.51 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
307 |
2:40.32 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
265 |
2:48.51 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
256 |
2:50.44 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 16:51:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
557 |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
503 |
2:16.02 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
501 |
2:16.26 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
295 |
2:42.55 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 16:51:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 16:59.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
523 |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
489 |
1:19.13 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
438 |
1:22.08 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
435 |
1:22.28 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
423 |
1:23.02 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
398 |
1:24.76 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
390 |
1:25.28 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
384 |
1:25.76 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
365 |
1:27.24 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
323 |
1:30.82 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
313 |
1:31.76 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
305 |
1:32.63 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
294 |
1:33.77 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
258 |
1:37.89 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
251 |
1:38.74 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
248 |
1:39.23 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
231 |
1:41.56 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
196 |
1:47.19 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
169 |
1:52.61 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
152 |
1:56.84 |
+39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:10.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
431 |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
408 |
1:14.60 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
392 |
1:15.59 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
337 |
1:19.51 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
330 |
1:20.06 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
317 |
1:21.10 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
300 |
1:22.65 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
276 |
1:24.96 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
268 |
1:25.78 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
261 |
1:26.49 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
255 |
1:27.25 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
247 |
1:28.16 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
235 |
1:29.56 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
233 |
1:29.86 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
201 |
1:34.45 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
154 |
1:43.06 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:18.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
569 |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
557 |
1:15.77 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
524 |
1:17.32 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
504 |
1:18.36 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
471 |
1:20.13 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
444 |
1:21.74 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
427 |
1:22.79 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
424 |
1:22.95 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:36:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:36.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
548 |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
503 |
1:09.55 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
452 |
1:12.06 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:19.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
476 |
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
460 |
2:37.78 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
450 |
2:38.95 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
447 |
2:39.31 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
440 |
2:40.15 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
400 |
2:45.30 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
391 |
2:46.54 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
366 |
2:50.34 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
2:50.91 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
359 |
2:51.34 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
355 |
2:52.03 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
353 |
2:52.41 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
342 |
2:54.09 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
342 |
2:54.18 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
2:55.40 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
309 |
3:00.15 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
302 |
3:01.59 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
300 |
3:01.96 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
262 |
3:10.29 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
588 |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
547 |
2:28.99 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
491 |
2:34.42 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
407 |
2:44.43 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
405 |
2:44.65 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:42.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
468 |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
441 |
2:23.95 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
420 |
2:26.31 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
417 |
2:26.70 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
402 |
2:28.50 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
395 |
2:29.37 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
350 |
2:35.56 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
347 |
2:35.91 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
321 |
2:39.98 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
305 |
2:42.73 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
302 |
2:43.25 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
296 |
2:44.49 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
276 |
2:48.33 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
269 |
2:49.78 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
230 |
2:58.91 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
220 |
3:01.39 |
+40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
565 |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
539 |
2:14.64 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
429 |
2:25.28 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 17:50:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 17:50.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
567 |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
1:02.48 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
511 |
1:02.84 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
509 |
1:02.90 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
480 |
1:04.16 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
479 |
1:04.18 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
448 |
1:05.66 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
447 |
1:05.71 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
434 |
1:06.35 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
430 |
1:06.55 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
428 |
1:06.64 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
415 |
1:07.36 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
398 |
1:08.30 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
394 |
1:08.52 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
390 |
1:08.76 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
378 |
1:09.44 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
377 |
1:09.55 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
1:11.01 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
340 |
1:11.93 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
320 |
1:13.40 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
307 |
1:14.47 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
306 |
1:14.56 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
288 |
1:16.01 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
276 |
1:17.14 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
249 |
1:19.86 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
237 |
1:21.16 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
214 |
1:24.00 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
203 |
1:25.43 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
195 |
1:26.64 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:14:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 18:14.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
490 |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
473 |
57.66 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
450 |
58.64 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
442 |
58.99 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
435 |
59.27 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
414 |
1:00.26 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
382 |
1:01.89 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
350 |
1:03.71 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
350 |
1:03.73 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
346 |
1:04.00 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
329 |
1:05.06 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
326 |
1:05.28 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
322 |
1:05.53 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
316 |
1:05.92 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
297 |
1:07.31 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
260 |
1:10.36 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:21:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 18:21.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
598 |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
569 |
1:00.62 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
548 |
1:01.37 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
548 |
1:01.40 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
529 |
1:02.13 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
506 |
1:03.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
500 |
1:03.29 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
493 |
1:03.57 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
446 |
1:05.73 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
444 |
1:05.86 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
438 |
1:06.16 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:39:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 18:40.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
594 |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
590 |
53.57 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
575 |
54.04 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
562 |
54.43 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
|
466 |
57.93 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 18:38.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
473 |
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
464 |
2:33.53 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
461 |
2:33.91 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
451 |
2:35.06 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
440 |
2:36.29 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
414 |
2:39.54 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
390 |
2:42.76 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
388 |
2:42.96 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
369 |
2:45.82 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
368 |
2:45.83 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
348 |
2:48.94 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
337 |
2:50.79 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
311 |
2:55.38 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
297 |
2:58.16 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
286 |
3:00.33 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
195 |
3:24.89 |
+52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
183 |
3:29.43 |
+56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
132 |
3:53.45 |
+1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
528 |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
504 |
2:29.37 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
478 |
2:32.11 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
464 |
2:33.53 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
461 |
2:33.95 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
408 |
2:40.32 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
324 |
2:53.08 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 18:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 18:49.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
413 |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
395 |
2:23.96 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
380 |
2:25.73 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
361 |
2:28.32 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
350 |
2:29.80 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
|
324 |
2:33.67 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
306 |
2:36.60 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
304 |
2:36.96 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
294 |
2:38.82 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
264 |
2:44.50 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
222 |
2:54.26 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
488 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
272 |
2:42.99 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:03.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK piger 1 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
481 |
|
|
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
35.21 |
|
|
|
|
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
30.31 |
|
|
|
|
1:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
31.40 |
|
|
|
|
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA Årgang Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
453 |
|
|
2:13.21 |
+2.63 |
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
35.70 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
37.06 |
|
|
|
|
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
29.94 |
|
|
|
|
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Piger 1 |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
452 |
|
|
2:13.32 |
+2.74 |
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
0982BK |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
|
28.76 |
|
|
|
|
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SIGMA Årgang Piger 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
372 |
|
|
2:22.33 |
+11.75 |
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
36.87 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
32.02 |
|
|
|
|
2:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK piger 2 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
370 |
|
|
2:22.53 |
+11.95 |
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
37.27 |
|
|
|
|
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
|
40.04 |
|
|
|
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
|
34.35 |
|
|
|
|
1:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
|
30.87 |
|
|
|
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Piger 1 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
356 |
|
|
2:24.36 |
+13.78 |
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
37.67 |
|
|
|
|
37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
36.28 |
|
|
|
|
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
37.04 |
|
|
|
|
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
33.37 |
|
|
|
|
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK piger 3 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
325 |
|
|
2:28.76 |
+18.18 |
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
37.68 |
|
|
|
|
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
|
39.61 |
|
|
|
|
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Tojzan |
2010 |
1062AR |
|
36.55 |
|
|
|
|
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
|
34.92 |
|
|
|
|
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X50m Medley Damer 15 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma_S2_piger 1 |
17 |
Sigma Swim |
|
|
593 |
|
|
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
|
31.18 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
33.96 |
|
|
|
|
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
|
29.85 |
|
|
|
|
1:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
|
26.87 |
|
|
|
|
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma_S2_piger 2 |
17 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
|
29.92 |
|
|
|
|
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
0896AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:05.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X50m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
437 |
|
|
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
|
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
34.52 |
|
|
|
|
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
27.65 |
|
|
|
|
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
26.68 |
|
|
|
|
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
373 |
|
|
2:05.56 |
+6.43 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
34.16 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
29.97 |
|
|
|
|
1:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
26.20 |
|
|
|
|
2:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SIGMA Årgang Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
353 |
|
|
2:07.88 |
+8.75 |
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
35.17 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
35.00 |
|
|
|
|
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.30 |
|
|
|
|
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
339 |
|
|
2:09.69 |
+10.56 |
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
39.26 |
|
|
|
|
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
29.48 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
|
28.97 |
|
|
|
|
2:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK drenge |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
267 |
|
|
2:20.28 |
+21.15 |
|
|
|
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
|
38.15 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
0897AR |
|
38.91 |
|
|
|
|
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
35.88 |
|
|
|
|
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
|
27.34 |
|
|
|
|
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:06:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X50m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma_S2_drenge |
17 |
Sigma Swim |
|
|
562 |
|
|
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
|
28.37 |
|
|
|
|
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
|
30.97 |
|
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
|
26.18 |
|
|
|
|
1:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
|
24.01 |
|
|
|
|
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 19:06:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 19:06.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
502 |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
493 |
1:09.45 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
460 |
1:11.09 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
454 |
1:11.41 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
429 |
1:12.75 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
418 |
1:13.39 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
389 |
1:15.16 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
382 |
1:15.63 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
378 |
1:15.89 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
372 |
1:16.31 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
369 |
1:16.52 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
352 |
1:17.69 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
342 |
1:18.43 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
331 |
1:19.35 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
325 |
1:19.83 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
323 |
1:19.96 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
318 |
1:20.36 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
316 |
1:20.54 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
299 |
1:22.03 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
292 |
1:22.72 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
287 |
1:23.13 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
279 |
1:23.97 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
201 |
1:33.70 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
186 |
1:36.05 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
183 |
1:36.60 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 16:42:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:14.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
449 |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
399 |
1:05.63 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
381 |
1:06.61 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
347 |
1:08.77 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
333 |
1:09.70 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
|
325 |
1:10.29 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
314 |
1:11.05 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
283 |
1:13.58 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
277 |
1:14.06 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
271 |
1:14.62 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
271 |
1:14.68 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
270 |
1:14.75 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
269 |
1:14.84 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 16:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:02.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
549 |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
499 |
1:09.20 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
491 |
1:09.53 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
490 |
1:09.60 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
461 |
1:11.04 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
458 |
1:11.20 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
441 |
1:12.11 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
370 |
1:16.40 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 16:50:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:14.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
456 |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
388 |
1:06.22 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 16:52:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:04.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
522 |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
508 |
2:18.32 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
502 |
2:18.87 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
492 |
2:19.82 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
487 |
2:20.35 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
485 |
2:20.55 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
467 |
2:22.29 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
466 |
2:22.35 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
462 |
2:22.80 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
461 |
2:22.89 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
449 |
2:24.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
430 |
2:26.28 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
418 |
2:27.69 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
400 |
2:29.83 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
389 |
2:31.20 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
385 |
2:31.79 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
364 |
2:34.62 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
338 |
2:38.41 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
334 |
2:39.02 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
244 |
2:56.66 |
+39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
240 |
2:57.55 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
234 |
2:59.20 |
+42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
204 |
3:07.55 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
194 |
3:10.75 |
+53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
188 |
3:12.65 |
+55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
582 |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
546 |
2:15.03 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
496 |
2:19.47 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
473 |
2:21.66 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
438 |
2:25.38 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:23.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
525 |
2:03.17 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
484 |
2:06.51 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
447 |
2:09.88 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
437 |
2:10.86 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
435 |
2:11.11 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
413 |
2:13.36 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
383 |
2:16.77 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
369 |
2:18.42 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
366 |
2:18.89 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
348 |
2:21.19 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
333 |
2:23.24 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
313 |
2:26.30 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
304 |
2:27.70 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
259 |
2:35.79 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
256 |
2:36.37 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
256 |
2:36.40 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
247 |
2:38.24 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:25:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schmidt |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
625 |
1:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
619 |
1:56.58 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
577 |
1:59.32 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
566 |
2:00.11 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
|
476 |
2:07.26 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
367 |
2:18.78 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:25:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:43.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
474 |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
466 |
1:10.42 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
445 |
1:11.51 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
360 |
1:16.70 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
344 |
1:17.91 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
336 |
1:18.49 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
312 |
1:20.48 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
309 |
1:20.73 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
289 |
1:22.58 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
261 |
1:25.40 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
229 |
1:29.15 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
208 |
1:32.03 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
204 |
1:32.69 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:36:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:44.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 48, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
445 |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
403 |
1:04.66 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
348 |
1:07.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
333 |
1:08.89 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
321 |
1:09.75 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
275 |
1:13.45 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
272 |
1:13.73 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
257 |
1:15.07 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
250 |
1:15.76 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
212 |
1:20.05 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
191 |
1:22.95 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
159 |
1:28.11 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
141 |
1:31.78 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:42:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:51.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
548 |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
471 |
1:10.16 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
461 |
1:10.68 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
449 |
1:11.28 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
339 |
1:18.28 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:44:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:58.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
550 |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
58.76 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Herlev Svømning |
|
524 |
59.26 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:45:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 17:56.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
528 |
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
452 |
2:55.33 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
441 |
2:56.72 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
428 |
2:58.52 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
410 |
3:01.04 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
357 |
3:09.53 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
354 |
3:10.07 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
348 |
3:11.18 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
340 |
3:12.77 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
327 |
3:15.31 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
269 |
3:28.40 |
+42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
237 |
3:37.38 |
+50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:57:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
584 |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
577 |
2:41.64 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
483 |
2:51.43 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
396 |
3:03.20 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 17:57:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 18:08.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
408 |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
406 |
2:42.24 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
403 |
2:42.64 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
389 |
2:44.58 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
2:49.71 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
2:56.45 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
291 |
3:01.15 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
279 |
3:03.87 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
255 |
3:09.29 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
221 |
3:18.67 |
+36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:05:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
361 |
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:05:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 18:45.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
513 |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
511 |
1:10.68 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
491 |
1:11.60 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
472 |
1:12.54 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
449 |
1:13.76 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
435 |
1:14.57 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
417 |
1:15.59 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
415 |
1:15.70 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
410 |
1:16.04 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
394 |
1:17.03 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
379 |
1:18.04 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
378 |
1:18.11 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
377 |
1:18.18 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
371 |
1:18.63 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
365 |
1:19.01 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
365 |
1:19.01 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
364 |
1:19.14 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
360 |
1:19.38 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
345 |
1:20.55 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
336 |
1:21.21 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
336 |
1:21.21 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
333 |
1:21.52 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
319 |
1:22.62 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
319 |
1:22.70 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
293 |
1:25.06 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
291 |
1:25.25 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
290 |
1:25.37 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
274 |
1:26.98 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
265 |
1:27.97 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
263 |
1:28.18 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
259 |
1:28.59 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
252 |
1:29.38 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
183 |
1:39.49 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
170 |
1:41.98 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 18:50.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 54, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
|
454 |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
429 |
1:05.30 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
401 |
1:06.80 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
395 |
1:07.11 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
382 |
1:07.89 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
376 |
1:08.26 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
369 |
1:08.67 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
359 |
1:09.29 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
315 |
1:12.42 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
313 |
1:12.54 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
310 |
1:12.74 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
308 |
1:12.93 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
301 |
1:13.49 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
298 |
1:13.74 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
297 |
1:13.80 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
291 |
1:14.29 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
291 |
1:14.33 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
281 |
1:15.16 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
279 |
1:15.41 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
278 |
1:15.47 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
277 |
1:15.53 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
|
248 |
1:18.41 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
245 |
1:18.71 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
231 |
1:20.28 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
224 |
1:21.11 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
195 |
1:24.90 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:43:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 19:08.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 100m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
600 |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
585 |
1:07.55 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
525 |
1:10.04 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
523 |
1:10.13 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
1:10.27 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
507 |
1:10.83 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
496 |
1:11.37 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
494 |
1:11.45 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
488 |
1:11.74 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
455 |
1:13.43 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
419 |
1:15.49 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
416 |
1:15.67 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
404 |
1:16.41 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 19:09.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 56, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
579 |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
529 |
1:00.93 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
500 |
1:02.07 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
354 |
1:09.63 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:51:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 19:11.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 4X50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK piger 1 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
509 |
|
|
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
28.10 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
27.89 |
|
|
|
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
29.27 |
|
|
|
|
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SIGMA Årgang Piger 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
486 |
|
|
1:57.63 |
+1.85 |
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
28.20 |
|
|
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
28.80 |
|
|
|
|
1:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SIGMA Årgang Piger 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
377 |
|
|
2:07.97 |
+12.19 |
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
31.97 |
|
|
|
|
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
32.78 |
|
|
|
|
1:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
31.88 |
|
|
|
|
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSC Piger 1 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
368 |
|
|
2:09.05 |
+13.27 |
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
33.37 |
|
|
|
|
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
33.44 |
|
|
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
29.15 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
33.09 |
|
|
|
|
2:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK piger 3 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
342 |
|
|
2:12.20 |
+16.42 |
|
|
|
|
Maja Tojzan |
2010 |
1062AR |
|
32.45 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
|
32.98 |
|
|
|
|
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
33.00 |
|
|
|
|
1:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
|
33.77 |
|
|
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK piger 2 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Team event swum in incorrect order to that previously nominated |
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
|
30.68 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 4X50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma_S2_piger 1 |
17 |
Sigma Swim |
|
|
549 |
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
28.25 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
|
28.14 |
|
|
|
|
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
|
27.88 |
|
|
|
|
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
|
28.69 |
|
|
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma_S2_piger 3 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
506 |
|
|
1:56.08 |
+3.12 |
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
|
27.76 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
|
28.32 |
|
|
|
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
|
30.08 |
|
|
|
|
1:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma_S2_piger 2 |
17 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
|
27.90 |
|
|
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Flach |
2008 |
0842AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 18:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 19:14.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 4X50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
466 |
|
|
1:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
26.10 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
26.21 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
27.17 |
|
|
|
|
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
26.00 |
|
|
|
|
1:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
381 |
|
|
1:52.79 |
+7.31 |
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
|
28.16 |
|
|
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
28.57 |
|
|
|
|
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
|
28.55 |
|
|
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SIGMA Årgang Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
366 |
|
|
1:54.33 |
+8.85 |
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
30.81 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
27.67 |
|
|
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.47 |
|
|
|
|
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
29.38 |
|
|
|
|
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 drenge |
15 |
A6 |
|
|
357 |
|
|
1:55.30 |
+9.82 |
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
27.95 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
|
28.89 |
|
|
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
28.41 |
|
|
|
|
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK drenge |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
298 |
|
|
2:02.35 |
+16.87 |
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
|
26.96 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
32.11 |
|
|
|
|
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
0897AR |
|
29.23 |
|
|
|
|
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
|
34.05 |
|
|
|
|
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 19:06:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 4X50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma_S2_drenge |
17 |
Sigma Swim |
|
|
595 |
|
|
1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
|
24.86 |
|
|
|
|
24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
|
24.08 |
|
|
|
|
48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
|
24.56 |
|
|
|
|
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
|
23.73 |
|
|
|
|
1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2022 19:06:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 19:14.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|