Results for Sigma Cup 2022 - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
475 |
36.60 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
456 |
37.10 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
441 |
37.50 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
398 |
38.80 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
396 |
38.87 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
380 |
39.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
377 |
39.50 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
355 |
40.32 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
342 |
40.83 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
41.10 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
333 |
41.19 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
321 |
41.69 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
315 |
41.97 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
314 |
41.98 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
304 |
42.46 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
302 |
42.55 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
269 |
44.21 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
258 |
44.84 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
249 |
45.35 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2022 18:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2022 19:05.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|