2024-04-18   00:08:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Björken Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Björken Sprint
Plats: Qpoolen Arrangör: S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Truls Levin 2012 S 71 46.91
25m: 20.61
50m: 46.91
(26.30)
2 Eric Arvidsson 2014 Osby Simsällskap 48.95 +2.04
25m: 21.71
50m: 48.95
(27.24)
3 Noah Rydhé 2012 S 71 54.89 +7.98
25m: 25.54
50m: 54.89
(29.35)
4 Theo Rydhé 2014 S 71 59.11 +12.20
25m: 26.48
50m: 59.11
(32.63)
5 Tage Dahlgren 2014 S 71 1:02.07 +15.16
25m: 25.46
50m: 1:02.07
(36.61)
Grenen officiell:  2022-12-11 13:43:40
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 35.89
25m: 16.66
50m: 35.89
(19.23)
2 Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 39.81 +3.92
25m: 18.31
50m: 39.81
(21.50)
3 Charlie Hallberg 2010 Osby Simsällskap 40.40 +4.51
25m: 18.33
50m: 40.40
(22.07)
4 alvin larsson 2010 Simklubben Spiggarna 41.01 +5.12
25m: 18.40
50m: 41.01
(22.61)
5 Nils Troberg 2010 S 71 42.50 +6.61
25m: 18.97
50m: 42.50
(23.53)
6 Melvin Nilsson 2010 Höganäs Simsällskap 49.20 +13.31
25m: 20.51
50m: 49.20
(28.69)
Grenen officiell:  2022-12-11 13:43:40
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Charles Ekstedt 2009 Kristianstads SLS 30.75
25m: 14.28
50m: 30.75
(16.47)
2 Samuel Kronberg 2009 Simklubben Ran 31.73 +0.98
25m: 14.55
50m: 31.73
(17.18)
3 William Hein 2009 Kristianstads SLS 34.89 +4.14
25m: 15.79
50m: 34.89
(19.10)
4 Axel Balte 2009 Osby Simsällskap 37.54 +6.79
25m: 17.00
50m: 37.54
(20.54)
5 Johan Bendz Lundberg 2009 Osby Simsällskap 37.88 +7.13
25m: 18.06
50m: 37.88
(19.82)
6 Valdemar Winstrand Lövin 2009 Simklubben Ran 40.09 +9.34
25m: 18.89
50m: 40.09
(21.20)
Grenen officiell:  2022-12-11 13:43:40
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kevin Christell Barry 2008 Simklubben Ran 31.43
25m: 14.83
50m: 31.43
(16.60)
2 Fabian Fridh 2008 Kristianstads SLS 32.75 +1.32
25m: 14.69
50m: 32.75
(18.06)
3 Alex Christell Barry 2008 Simklubben Ran 33.63 +2.20
25m: 15.72
50m: 33.63
(17.91)
4 Alex Blomqvist 2008 Simklubben Ran 33.79 +2.36
25m: 15.38
50m: 33.79
(18.41)
5 Arild Julku 2008 Höganäs Simsällskap 36.82 +5.39
25m: 16.96
50m: 36.82
(19.86)
6 Kian Kjellqvist 2008 Kristianstads SLS 39.85 +8.42
25m: 17.47
50m: 39.85
(22.38)
Grenen officiell:  2022-12-11 13:43:40
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 27.38
25m: 12.43
50m: 27.38
(14.95)
2 Casper Aadli 2000 Klippans Simsällskap 27.66 +0.28
25m: 12.79
50m: 27.66
(14.87)
3 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran 28.46 +1.08
25m: 13.16
50m: 28.46
(15.30)
4 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 29.31 +1.93
25m: 13.44
50m: 29.31
(15.87)
5 Gustav Bach 2005 Simklubben Ran 29.46 +2.08
25m: 14.38
50m: 29.46
(15.08)
6 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 29.70 +2.32
25m: 13.58
50m: 29.70
(16.12)
7 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 29.80 +2.42
25m: 13.88
50m: 29.80
(15.92)
8 Robin Cakmak 2004 Simklubben Ran 30.52 +3.14
25m: 14.28
50m: 30.52
(16.24)
9 Hugo Evander 2007 Simklubben Ran 31.55 +4.17
25m: 14.07
50m: 31.55
(17.48)
10 Elias Berg 2005 Ängelholms Simsällskap 31.79 +4.41
25m: 14.61
50m: 31.79
(17.18)
11 Egon Svensson 2006 S 71 32.00 +4.62
25m: 14.72
50m: 32.00
(17.28)
12 Didrik Brönjemark 2007 Osby Simsällskap 32.13 +4.75
25m: 15.10
50m: 32.13
(17.03)
13 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran 33.10 +5.72
25m: 15.27
50m: 33.10
(17.83)
14 Amel Sefitagic 2005 Simklubben Ran 34.32 +6.94
25m: 14.78
50m: 34.32
(19.54)
15 Patrik Eidenhag 2005 Ängelholms Simsällskap 34.67 +7.29
25m: 16.09
50m: 34.67
(18.58)
16 Maximus Löfberg 2007 Kappsimningsklubben Karpen 35.17 +7.79
25m: 15.87
50m: 35.17
(19.30)
17 Elias Ljung 2007 Höganäs Simsällskap 35.28 +7.90
25m: 16.95
50m: 35.28
(18.33)
18 Algot Wassenius 2006 Klippans Simsällskap 35.81 +8.43
25m: 16.30
50m: 35.81
(19.51)
19 Gabriel Andersen 2007 Kappsimningsklubben Karpen 38.22 +10.84
25m: 17.40
50m: 38.22
(20.82)
- Adrian Bajram 2007 Simklubben Ran DSQ
Grenen officiell:  2022-12-11 13:43:40
2022-12-11 14:06:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: S 71

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner