Resultater for Aalborg Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.64 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:06.77 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:10.36 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.19 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:10.76 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.08 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:12.48 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.60 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:12.93 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.30 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:14.12 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.27 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.43 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.73 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:20.88 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.91 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:21.01 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.82 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:21.18 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.91 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
2:21.18 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.42 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:21.30 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.90 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:22.23 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.74 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.85 |
|
2:23.25 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.03 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
2:23.77 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
|
2:25.29 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
2:25.72 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
2:25.96 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.21 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:26.23 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.56 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.74 |
|
2:27.51 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.57 |
(-21.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:27.56 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.18 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:28.30 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.16 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
|
2:31.93 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.43 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:38.40 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.63 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
|
2:38.49 |
+34.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.70 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.92 |
|
2:44.19 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.30 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
3:08.96 |
+1:04.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.77 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 17:20:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.99 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:15.50 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.30 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:15.75 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.48 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:15.84 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.16 |
(-9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:19.26 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.97 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:20.08 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.61 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:20.41 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.14 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:22.33 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:23.21 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.10 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:23.95 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.07 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:25.01 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.57 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:25.28 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.29 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:26.05 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.90 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:26.67 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.66 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:27.17 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
|
2:31.13 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:32.39 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.11 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:33.07 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.78 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
|
2:35.74 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.97 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:37.54 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.07 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
|
2:37.72 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.57 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:38.35 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.10 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:39.25 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:40.14 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.41 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:41.42 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.61 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
2:43.91 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.37 |
(-28.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
|
2:44.86 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.84 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:45.42 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.60 |
|
2:45.71 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.73 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
2:50.37 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.09 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Melanie Sørensen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:50.52 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.93 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:50.99 |
+37.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.81 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:52.35 |
+38.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.93 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.81 |
|
2:53.34 |
+39.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.11 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.88 |
|
2:55.89 |
+42.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.52 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.87 |
|
2:57.90 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.10 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:02.41 |
+48.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.87 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:04.18 |
+50.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.77 |
(+8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
3:05.65 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.75 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:06.28 |
+52.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.30 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:09.45 |
+55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 17:20:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2010 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.35 |
|
2:21.82 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
2:31.71 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.54 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:35.38 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.63 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:39.21 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.40 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
2:42.85 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.71 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:43.35 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.29 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:44.55 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.67 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:46.77 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.36 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:51.64 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.90 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.86 |
|
2:59.63 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.13 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
3:00.05 |
+38.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.34 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:00.65 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.42 |
(-17.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:02.48 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.34 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:02.51 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.97 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
|
3:03.25 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.41 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:07.03 |
+45.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.70 |
(-18.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:10.69 |
+49.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.42 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Læborg |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
3:12.10 |
+50.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.21 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:17.20 |
+55.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.91 |
(-16.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 17:20:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-11-2022 17:20.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|