Resultater for 38. Spelin in Vesnin memorial 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2. dan final
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rezultati skupine |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38. Špelin in Vesnin memorial 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kraj: |
|
Organizator: |
PK Triglav |
|
|
|
|
|
|
|
Bazen: |
25m |
Datum tekmovanja |
nov. 19, 2022 to nov. 20, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Prosto Moški – A Final |
|
|
Abs mošk |
47.82 |
|
|
|
Peter Mankoč |
1978 |
(SLO) |
Dunaj/Vienna (AUT) |
11/28/2009 |
|
|
|
|
Mladinci |
49.47 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
50.01 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
12/27/2002 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ben Schwietert |
1997 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
753 |
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sašo Boškan |
2002 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
735 |
49.68 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniil Cherepanov |
2006 |
Kazakhstan National Swimming |
|
693 |
50.67 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yegor Vassilenko |
2006 |
Kazakhstan National Swimming |
|
681 |
50.96 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaka Pušnik |
2003 |
Plavalni klub Olimpija |
|
679 |
51.01 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandr Varakin |
1996 |
Kazakhstan National Swimming |
|
676 |
51.08 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Svit Popović |
2007 |
Športno društvo Riba |
|
660 |
51.50 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jure Janhuba |
2004 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
620 |
52.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 11/20/2022 7:18:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Prosto Moški – B Final |
|
|
Abs mošk |
47.82 |
|
|
|
Peter Mankoč |
1978 |
(SLO) |
Dunaj/Vienna (AUT) |
11/28/2009 |
|
|
|
|
Mladinci |
49.47 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
50.01 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
12/27/2002 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcel Metulj |
2007 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
618 |
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Peko-Lončar |
2005 |
Nevera Rijeka |
|
585 |
53.60 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noan Bačić |
2008 |
Nevera Rijeka |
|
580 |
53.75 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maj Krdžalić |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
547 |
54.82 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Abutović |
2005 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
543 |
54.96 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tian Kosec |
2005 |
Plavalno društvo Maribor |
|
530 |
55.38 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lun Ilar |
2007 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
511 |
56.08 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matic Bizjak Jambrović |
2006 |
Plavalni klub Velenje |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 11/20/2022 7:18:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Prosto Moški – C Final |
|
|
Abs mošk |
47.82 |
|
|
|
Peter Mankoč |
1978 |
(SLO) |
Dunaj/Vienna (AUT) |
11/28/2009 |
|
|
|
|
Mladinci |
49.47 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
50.01 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
12/27/2002 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Frolov |
2008 |
Športno društvo Riba |
|
508 |
56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DÁniel GÓr |
2008 |
Plavalni klub Koper |
|
477 |
57.38 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dario Ferković |
2008 |
Nevera Rijeka |
|
467 |
57.77 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilen Maček |
2007 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
437 |
59.07 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uroš Bursać |
2007 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
433 |
59.26 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksander Podlogar |
2008 |
Plavalni klub Olimpija |
|
428 |
59.50 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rok Vejnovič |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
413 |
1:00.19 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gal Rogelj |
2007 |
Športno društvo Riba |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 11/20/2022 7:18:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-20 19:18:38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licenca: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|