Resultat för Dansk Svømmeunion Regionsmesterskaber, Syddanmark
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab-kortbane 2022-2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Humlehøj Hallen |
Arrangør |
Sønderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
405 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.51 |
391 |
29.74 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
391 |
29.74 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
366 |
30.40 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
332 |
31.39 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
321 |
31.74 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
293 |
32.74 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
292 |
32.77 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
262 |
33.95 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.36 |
233 |
35.31 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
+0.41 |
230 |
35.47 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
222 |
35.92 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
196 |
37.41 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
193 |
37.58 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
190 |
37.79 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
190 |
37.80 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
160 |
39.99 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
120 |
43.98 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
324 |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
292 |
32.75 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
268 |
33.71 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
261 |
34.03 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
222 |
35.92 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
222 |
35.92 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
194 |
37.57 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
190 |
37.82 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
176 |
38.81 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
160 |
39.99 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
155 |
40.49 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
137 |
42.11 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Ospina |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.59 |
123 |
43.63 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
122 |
43.80 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
96 |
47.45 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
76 |
51.32 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
|
74 |
51.69 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
70 |
52.59 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ej ber. sam 25m |
|
|
|
|
- |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
251 |
34.47 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
247 |
34.66 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.64 |
225 |
35.71 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
224 |
35.80 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
37.24 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
89 |
48.65 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
85 |
49.36 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
Swim Team Odense |
|
70 |
52.76 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
61 |
55.08 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
53 |
57.89 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
171 |
39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
158 |
40.23 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
150 |
40.92 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
92 |
48.03 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
92 |
48.10 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
74 |
51.65 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
32 |
1:07.96 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
asyn ben 35m |
|
|
|
|
- |
|
Theodor Lystrup |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
asym arm 20 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 08:11.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|