Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 280-319 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 2 |
282 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
467 |
|
|
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Sirje Voolmaa |
69 |
|
|
52.77 |
|
|
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Luige |
73 |
|
|
43.88 |
|
|
|
|
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
73 |
|
|
43.00 |
|
|
|
|
2:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Brakmann |
67 |
|
|
42.25 |
|
|
|
|
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JyväsSeudun Uinti |
281 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
391 |
|
|
3:12.97 |
+11.07 |
|
|
|
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
41A006 |
|
1:05.59 |
|
|
|
|
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
45A004 |
|
1:00.62 |
|
|
|
|
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
34.25 |
|
|
|
|
3:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 1 |
240 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
608 |
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Peep Kesküla |
68 |
|
|
40.56 |
|
|
|
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Kulla |
61 |
|
|
42.67 |
|
|
|
|
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiina Arusoo |
43 |
|
|
33.69 |
|
|
|
|
1:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Ossi Vallemaa |
68 |
|
|
34.26 |
|
|
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanders Oldies |
244 |
Vanders |
|
|
432 |
|
|
2:49.37 |
+18.19 |
|
|
|
|
Esko Keskinen |
67 |
55A031 |
|
42.14 |
|
|
|
|
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaarlo Kalliomaa |
63 |
59A062 |
|
42.66 |
|
|
|
|
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meri Santaholma |
58 |
64A048 |
|
45.73 |
|
|
|
|
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Karhama |
56 |
66A022 |
|
38.84 |
|
|
|
|
2:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Espoon Kilpauinti E |
246 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä perhosuinti |
|
|
|
Johanna Kara |
57 |
65A019 |
|
39.39 |
|
|
|
|
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sari Komulainen |
60 |
62A067 |
|
43.76 |
|
|
|
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
60A013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Sund |
67 |
55A022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Espoon Kilpauinti D |
200 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
600 |
|
|
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Anu Ilander |
54 |
68A022 |
|
38.40 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Alopaeus |
51 |
71A065 |
|
37.14 |
|
|
|
|
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Auromaa |
43 |
79A127 |
|
34.91 |
|
|
|
|
1:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Kasvio |
52 |
70A166 |
|
31.79 |
|
|
|
|
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RiUS Masters |
204 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
351 |
|
|
2:49.96 |
+27.72 |
|
|
|
|
Akira Omori |
52 |
70A181 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sini Sohlberg |
43 |
79A124 |
|
1:30.98 |
|
|
|
|
1:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuija Alanko |
59 |
63A054 |
|
43.76 |
|
|
|
|
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Ari Savulahti |
50 |
72A051 |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo |
239 |
Cetus Espoo |
|
|
298 |
|
|
2:59.63 |
+37.39 |
|
|
|
|
Timo Teponoja |
67 |
55A007 |
|
51.36 |
|
|
|
|
51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Hokkanen |
45 |
77A000 |
|
41.69 |
|
|
|
|
1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaarina Markkula |
70 |
52A012 |
|
55.02 |
|
|
|
|
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marko Lysmä |
57 |
65A020 |
|
31.56 |
|
|
|
|
2:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
ORCA Helsinki 1 |
168 |
ORCA Helsinki |
|
|
652 |
|
|
2:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Ira Uusoksa |
35 |
87A274 |
|
36.62 |
|
|
|
|
36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vili Nykänen |
41 |
81A104 |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
41 |
81A088 |
|
27.59 |
|
|
|
|
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Steffen |
51 |
71A079 |
|
32.62 |
|
|
|
|
2:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSS mixed C |
164 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
641 |
|
|
2:11.29 |
+0.74 |
|
|
|
|
Heini Bargum |
41 |
81A081 |
|
35.06 |
|
|
|
|
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atso Lindström |
25 |
97A857 |
|
32.04 |
|
|
|
|
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerikki Rutanen |
50 |
72A002 |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Rutanen |
48 |
74A049 |
|
33.26 |
|
|
|
|
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Uinti C |
172 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
559 |
|
|
2:17.41 |
+6.86 |
|
|
|
|
Aino Erkinaro |
27 |
95A678 |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esa Päätalo |
57 |
65A041 |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Risteelä |
29 |
93A676 |
|
32.34 |
|
|
|
|
1:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaakko Erkinaro |
59 |
63A066 |
|
31.38 |
|
|
|
|
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
179 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
489 |
|
|
2:23.70 |
+13.15 |
|
|
|
|
Paula Niinimäki |
41 |
81A041 |
|
39.56 |
|
|
|
|
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Haapaniemi |
28 |
94A828 |
|
35.95 |
|
|
|
|
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Thodin |
54 |
68A028 |
|
33.34 |
|
|
|
|
1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timo Hanhimäki |
56 |
66A099 |
|
34.85 |
|
|
|
|
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Espoon Kilpauinti C |
162 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
487 |
|
|
2:23.90 |
+13.35 |
|
|
|
|
Kaisla Kollanus |
29 |
93A027 |
|
33.64 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mustonen |
44 |
78A148 |
|
50.69 |
|
|
|
|
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Antti Kajander |
35 |
87A091 |
|
29.94 |
|
|
|
|
1:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petri Ratala |
54 |
68A091 |
|
29.63 |
|
|
|
|
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurajoen Uinti Ry |
191 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
367 |
|
|
2:38.17 |
+27.62 |
|
|
|
|
Maria Muukkonen |
36 |
86A181 |
|
41.28 |
|
|
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Wihanto |
60 |
62A029 |
|
42.62 |
|
|
|
|
1:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
79A120 |
|
33.43 |
|
|
|
|
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merja Lahikainen |
52 |
70A071 |
|
40.84 |
|
|
|
|
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lahden Uimaseura |
160 |
Lahden Uimaseura |
|
|
361 |
|
|
2:38.99 |
+28.44 |
|
|
|
|
Liisi Koskelainen |
43 |
79A139 |
|
47.83 |
|
|
|
|
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Mika Väkiparta |
42 |
80A146 |
|
44.27 |
|
|
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Walden |
29 |
93A588 |
|
32.92 |
|
|
|
|
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Backman |
46 |
76A135 |
|
33.97 |
|
|
|
|
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lane4 Arena 2 |
175 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
355 |
|
|
2:39.89 |
+29.34 |
|
|
|
|
Anu Uhotoinen |
36 |
86A209 |
|
46.71 |
|
|
|
|
46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Grönroos |
48 |
74A087 |
|
42.11 |
|
|
|
|
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Kyckling |
43 |
79A132 |
|
37.06 |
|
|
|
|
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leino Lappalainen |
48 |
74A088 |
|
34.01 |
|
|
|
|
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nurmijärven Uinti |
170 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
349 |
|
|
2:40.76 |
+30.21 |
|
|
|
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
78A130 |
|
53.44 |
|
|
|
|
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Saarimaa |
48 |
74A081 |
|
44.35 |
|
|
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riku-Petteri Räsänen |
47 |
75A145 |
|
31.59 |
|
|
|
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
91A864 |
|
31.38 |
|
|
|
|
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kuopion Uimaseura |
194 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
308 |
|
|
2:47.56 |
+37.01 |
|
|
|
|
Ulla Hurula |
57 |
65A006 |
|
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kainulainen |
68 |
54A024 |
|
47.19 |
|
|
|
|
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Miettinen |
36 |
86A014 |
|
31.58 |
|
|
|
|
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Männikkö |
33 |
89A538 |
|
49.68 |
|
|
|
|
2:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
ORCA Helsinki 2 |
165 |
ORCA Helsinki |
|
|
275 |
|
|
2:54.09 |
+43.54 |
|
|
|
|
Susanna Halme |
26 |
96B117 |
|
52.15 |
|
|
|
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Tilander |
49 |
73A078 |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
78A062 |
|
43.66 |
|
|
|
|
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raisa Friberg |
46 |
76A113 |
|
37.59 |
|
|
|
|
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lane4 Arena 3 |
177 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
211 |
|
|
3:09.93 |
+59.38 |
|
|
|
|
Henna Tolvanen |
41 |
81A123 |
|
1:10.20 |
|
|
|
|
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Sunell |
52 |
70A180 |
|
42.53 |
|
|
|
|
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Takala |
37 |
85A190 |
|
36.22 |
|
|
|
|
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Artima-Kyrki |
47 |
75A148 |
|
40.98 |
|
|
|
|
3:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LANE4 Arena 1 |
174 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.8 yhden käden eriaikainen kosketus |
|
|
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
46 |
76A127 |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
85A189 |
|
44.76 |
|
|
|
|
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristel Rugemalira |
33 |
89A546 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
58 |
64A074 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
JUK MIX seka 1 |
145 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
695 |
|
|
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Lehtonen |
39 |
83A137 |
|
38.70 |
|
|
|
|
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lindholm |
40 |
82A139 |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riikka Majander |
38 |
84A018 |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuukka Myller |
28 |
94A096 |
|
25.70 |
|
|
|
|
2:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
130 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
519 |
|
|
2:17.78 |
+12.77 |
|
|
|
|
Daniel Viitikko |
26 |
96A701 |
|
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claudia Mariottini |
32 |
90A615 |
|
42.92 |
|
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
86A048 |
|
28.60 |
|
|
|
|
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TANJA LAINE |
36 |
86A165 |
|
34.15 |
|
|
|
|
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Young ones |
148 |
Vanders |
|
|
513 |
|
|
2:18.36 |
+13.35 |
|
|
|
|
Pirjo Sohlo |
38 |
84A167 |
|
43.71 |
|
|
|
|
43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
29 |
93A900 |
|
30.42 |
|
|
|
|
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Arponen |
42 |
80A030 |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Liubov Belousova |
39 |
83A144 |
|
32.81 |
|
|
|
|
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
JUK MIX seka2 |
132 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
494 |
|
|
2:20.11 |
+15.10 |
|
|
|
|
Harriet Lindfors |
29 |
93A408 |
|
37.93 |
|
|
|
|
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ripatti |
35 |
87A148 |
|
42.50 |
|
|
|
|
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Aula |
27 |
95A299 |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yassine Ghezaïel |
41 |
81A012 |
|
30.34 |
|
|
|
|
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S.C. Pingviinit_4x50 SKUV MIX |
155 |
S.C. Pingviinit |
|
|
478 |
|
|
2:21.62 |
+16.61 |
|
|
|
|
Elif Aksu |
46 |
76A125 |
|
42.82 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rami Mustonen |
37 |
85A186 |
|
33.56 |
|
|
|
|
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Laurila |
26 |
96B074 |
|
31.26 |
|
|
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Mäkinen |
46 |
76A121 |
|
33.98 |
|
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lapuan Virkiä |
156 |
Lapuan Virkiä |
|
|
397 |
|
|
2:30.70 |
+25.69 |
|
|
|
|
Emmi Hannila |
26 |
96A599 |
|
41.28 |
|
|
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Mustonen |
56 |
66A049 |
|
37.62 |
|
|
|
|
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terhi Saarenpää |
28 |
94A325 |
|
43.15 |
|
|
|
|
2:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pekka Takamaa |
46 |
76A131 |
|
28.65 |
|
|
|
|
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KemPy B-joukkue |
155 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
324 |
|
|
2:41.12 |
+36.11 |
|
|
|
|
Arto Salmela |
46 |
76A132 |
|
45.44 |
|
|
|
|
45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
86A210 |
|
46.14 |
|
|
|
|
1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Pykälistö |
29 |
93A546 |
|
33.89 |
|
|
|
|
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Mervi Hillukkala |
44 |
78A128 |
|
35.65 |
|
|
|
|
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ORCA Helsinki 2 |
165 |
ORCA Helsinki |
|
|
275 |
|
|
2:54.09 |
+49.08 |
|
|
|
|
Susanna Halme |
26 |
96B117 |
|
52.15 |
|
|
|
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Tilander |
49 |
73A078 |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
78A062 |
|
43.66 |
|
|
|
|
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raisa Friberg |
46 |
76A113 |
|
37.59 |
|
|
|
|
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
135 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Antti Viilos |
33 |
89A304 |
|
32.14 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Korpi |
25 |
97A129 |
|
31.03 |
|
|
|
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niina Säteri |
38 |
84A134 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi-Stina Pirttimäki |
39 |
83A023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 100-119 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
- |
|
Helsingin Uimarit |
114 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
Fanny Toivio |
30 |
92A563 |
|
41.77 |
|
|
|
|
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rami Laakso |
30 |
92A046 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ojala |
27 |
95A471 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiljam Rautiainen |
27 |
95A763 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 12.39.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaia Kulla |
1961 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
453 |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Virtanen |
1962 |
Jyväskylän Aalto |
|
166 |
56.50 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sari Komulainen |
1962 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
1965 |
Kuopion Uimaseura |
|
626 |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Nurmi |
1967 |
Espoon Kilpauinti |
|
519 |
37.96 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Vantsi |
1965 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
425 |
40.59 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuija Alanko |
1963 |
Riihimäen Uimaseura |
|
320 |
44.59 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
267 |
47.37 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulla Vainikka |
1965 |
Nurmijärven Uinti |
|
119 |
1:01.88 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
1968 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
732 |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
|
503 |
37.48 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
678 |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Piiroinen |
1973 |
Brahean Uimarit |
|
535 |
34.98 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sari Sipari |
1975 |
Kouvolan Uimarit |
|
387 |
38.95 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Saarimaa |
1974 |
Nurmijärven Uinti |
|
289 |
42.93 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
617 |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heini Bargum |
1981 |
Helsingfors Simsällskap |
|
521 |
35.23 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eeva Asp |
1982 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
455 |
36.86 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
|
359 |
39.88 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
351 |
40.19 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Anttila |
1979 |
Elite Uinti ry |
|
276 |
43.53 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
Loimaan Uimaseura |
|
192 |
49.08 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiina Kämäräinen |
1978 |
Nurmijärven Uinti |
|
139 |
54.63 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Majander |
1984 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
791 |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Nordqvist |
1984 |
Espoon Kilpauinti |
|
731 |
30.48 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Ripatti |
1987 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
530 |
33.93 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niina Säteri |
1984 |
Jyväskylän Aalto |
|
445 |
35.95 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annukka Pihlaja |
1983 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
422 |
36.60 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liubov Belousova |
1983 |
Vanders |
|
397 |
37.34 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
1984 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
375 |
38.05 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Heikkinen |
1983 |
Brahean Uimarit |
|
335 |
39.51 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Muukkonen |
1986 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
294 |
41.29 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Päivi Repo |
1983 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
274 |
42.25 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pirjo Sohlo |
1984 |
Vanders |
|
263 |
42.84 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Suvi Pulkkinen |
1988 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
812 |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
732 |
30.48 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristel Rugemalira |
1989 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
589 |
32.78 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Rantataro |
1989 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
583 |
32.88 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miia Heiskanen |
1992 |
Oulun Lohet |
|
513 |
34.32 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riikka Kari |
1989 |
Lapuan Virkiä |
|
480 |
35.08 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Malmberg |
1990 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
1993 |
Espoon Kilpauinti |
|
779 |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Walden |
1993 |
Lahden Uimaseura |
|
498 |
33.19 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Vehmaa |
1995 |
Uimaseura Aquila |
|
391 |
35.99 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Ojala |
1995 |
Helsingin Uimarit |
|
387 |
36.11 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paula Autio |
1996 |
Helsingin Uimarit |
|
377 |
36.42 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Terhi Saarenpää |
1994 |
Lapuan Virkiä |
|
234 |
42.68 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Susanna Halme |
1996 |
ORCA Helsinki |
|
132 |
51.62 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 17.46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2022 17.57.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
|
541 |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heikki Asell |
1947 |
S.C. Pingviinit |
|
223 |
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
541 |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lembit Laht |
1949 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
287 |
45.45 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
|
244 |
47.92 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peep Kesküla |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
539 |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Lehtonen |
1956 |
Helsingfors Simsällskap |
|
520 |
35.27 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jukka Tihinen |
1956 |
S.C. Pingviinit |
|
348 |
40.31 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Elovaara |
1956 |
Cetus Espoo |
|
338 |
40.72 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Timo Teponoja |
1955 |
Cetus Espoo |
|
320 |
41.49 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harri Koski |
1957 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
258 |
44.56 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ossi Vallemaa |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
204 |
48.19 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ralf Sund |
1955 |
Espoon Kilpauinti |
|
130 |
55.92 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
610 |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
Espoon Kilpauinti |
|
530 |
34.15 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svein Erik Nymo |
1959 |
OI Svømming |
|
461 |
35.77 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Wihanto |
1962 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timo Vepsäläinen |
1966 |
Brahean Uimarit |
|
511 |
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mika Pöyhölä |
1966 |
S.C. Pingviinit |
|
507 |
33.30 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
498 |
33.50 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
Helsingfors Simsällskap |
|
438 |
34.95 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
407 |
35.83 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kai Mustonen |
1966 |
Lapuan Virkiä |
|
384 |
36.54 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jyrki Ikonen |
1964 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
369 |
37.01 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kai-Asser Skog |
1966 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
258 |
41.72 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Pakaslahti |
1965 |
Vanders |
|
251 |
42.06 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heikki Posio |
1963 |
Kempeleen Pyrintö |
|
113 |
54.86 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Rundgren |
1968 |
Speedo Masters Finland |
|
837 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Suominen |
1971 |
S.C. Pingviinit |
|
638 |
30.06 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Alopaeus |
1971 |
Espoon Kilpauinti |
|
589 |
30.86 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tapio Mäkitalo |
1970 |
Speedo Masters Finland |
|
529 |
31.99 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Timo Narumo |
1969 |
Vanders |
|
461 |
33.50 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jun Kojima |
1971 |
Vanders |
|
415 |
34.67 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vesa Kälviäinen |
1968 |
SUH |
|
357 |
36.48 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jarkko Mikkola |
1969 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
270 |
40.02 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sami Uitti |
1971 |
Cetus Espoo |
|
246 |
41.29 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Rantsi |
1968 |
Vanders |
|
227 |
42.41 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pete Vainikka |
1969 |
Vanders |
|
211 |
43.46 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
1976 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
664 |
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riku-Petteri Räsänen |
1975 |
Nurmijärven Uinti |
|
538 |
31.02 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arno Glöckner |
1976 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
375 |
34.97 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Halima |
1973 |
S.C. Pingviinit |
|
256 |
39.75 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arto Salmela |
1976 |
Kempeleen Pyrintö |
|
206 |
42.72 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pekka Takamaa |
1976 |
Lapuan Virkiä |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
712 |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jouni Leimukoski |
1979 |
Octopus Lohja |
|
614 |
29.48 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pekka Koskinen |
1978 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
592 |
29.83 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikko Arponen |
1980 |
Vanders |
|
542 |
30.73 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teemu Malmelin |
1981 |
S.C. Pingviinit |
|
503 |
31.49 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kai Poutanen |
1980 |
Speedo Masters Finland |
|
448 |
32.74 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
437 |
33.02 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville-Pekka Pirilä |
1978 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
405 |
33.85 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikko Auromaa |
1979 |
Espoon Kilpauinti |
|
381 |
34.54 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juha Antila |
1978 |
Lapuan Virkiä |
|
361 |
35.19 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kari Koppelmäki |
1979 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
299 |
37.45 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jari Mäkäläinen |
1986 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
556 |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
|
513 |
30.14 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rami Mustonen |
1985 |
S.C. Pingviinit |
|
508 |
30.25 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Takala |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
311 |
35.62 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
|
279 |
36.90 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jani Heinänen |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
575 |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raimo Raski |
1989 |
S.C. Pingviinit |
|
514 |
29.03 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janne Kekkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
|
455 |
30.22 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
450 |
30.34 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
432 |
30.76 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mitja Kylliäinen |
1991 |
Nurmijärven Uinti |
|
240 |
37.39 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Viitikko |
1996 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
669 |
27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomas Ikonen |
1996 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
645 |
27.44 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuli Korpi |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
636 |
27.56 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
|
598 |
28.14 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Pikkala |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
591 |
28.24 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Rinkinen |
1997 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
583 |
28.37 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wiljam Rautiainen |
1995 |
Helsingin Uimarit |
|
533 |
29.24 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teemu Aula |
1995 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
507 |
29.73 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pietu Kinnunen |
1996 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
451 |
30.90 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Laurila |
1996 |
S.C. Pingviinit |
|
439 |
31.18 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomas Järvelä |
1994 |
Oulun Lohet |
|
426 |
31.50 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vesa Pykälistö |
1993 |
Kempeleen Pyrintö |
|
333 |
34.19 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Haapaniemi |
1994 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
315 |
34.81 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2022 18.05.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
598 |
29:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
|
434 |
29:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marjut Hyvönen |
1966 |
Keravan Uimarit |
|
397 |
25:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Rantala |
1967 |
Nurmijärven Uinti |
|
385 |
25:33.26 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meri Santaholma |
1964 |
Vanders |
|
315 |
27:20.01 |
+2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
|
485 |
23:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imke Höfling |
1970 |
Kajaanin Uimaseura |
|
408 |
24:54.42 |
+1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Andreev |
1972 |
Keravan Uimarit |
|
342 |
26:25.79 |
+2:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katri Vuori |
1969 |
Keravan Uimarit |
|
330 |
26:44.94 |
+3:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
sari kukkonen |
1972 |
Keravan Uimarit |
|
234 |
29:58.82 |
+6:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merja Lahikainen |
1970 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
190 |
32:07.06 |
+8:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Suur-Hamari |
1969 |
Keravan Uimarit |
|
173 |
33:07.12 |
+9:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Hokkanen |
1977 |
Cetus Espoo |
|
516 |
21:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Sipari |
1975 |
Kouvolan Uimarit |
|
448 |
22:51.28 |
+1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Mäkinen |
1976 |
S.C. Pingviinit |
|
378 |
24:10.80 |
+2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katri Tanni |
1977 |
S.C. Pingviinit |
|
351 |
24:47.03 |
+2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
1974 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
325 |
25:26.07 |
+3:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raisa Friberg |
1976 |
ORCA Helsinki |
|
273 |
26:57.07 |
+5:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Suvi Kaunisto |
1974 |
Keravan Uimarit |
|
228 |
28:38.17 |
+6:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
391 |
23:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liisa Rantatulkkila |
1982 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
316 |
25:39.66 |
+1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Rosti |
1978 |
Keravan Uimarit |
|
273 |
26:56.07 |
+3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
Loimaan Uimaseura |
|
257 |
27:29.61 |
+3:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ira Uusoksa |
1987 |
ORCA Helsinki |
|
620 |
20:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiju Kuurto |
1985 |
Octopus Lohja |
|
379 |
23:53.09 |
+3:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liubov Belousova |
1983 |
Vanders |
|
322 |
25:13.00 |
+4:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TANJA LAINE |
1986 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
297 |
25:54.38 |
+5:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Malmberg |
1990 |
Espoon Kilpauinti |
|
256 |
27:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minna Männikkö |
1989 |
Kuopion Uimaseura |
|
130 |
34:12.17 |
+6:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Risteelä |
1993 |
Oulun Uinti 1906 |
|
456 |
21:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Hannila |
1996 |
Lapuan Virkiä |
|
328 |
24:01.45 |
+2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 19.41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2022 20.44.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
|
676 |
15:52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pentti Keränen |
1935 |
Espoon Kilpauinti |
|
293 |
20:57.97 |
+5:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markku Makkonen |
1948 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
382 |
14:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
17:25.99 |
+2:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Rantanen |
1955 |
Brahean Uimarit |
|
333 |
14:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Turunen |
1955 |
S.C. Pingviinit |
|
330 |
14:43.74 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Kainulainen |
1954 |
Kuopion Uimaseura |
|
287 |
15:26.74 |
+44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erkki Ipatti |
1955 |
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrus Vaker |
1959 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
425 |
12:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
Espoon Kilpauinti |
|
416 |
12:42.85 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
1965 |
JyväsSeudun Uinti |
|
597 |
10:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veijo Tolonen |
1967 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
441 |
11:49.41 |
+1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauri Kanto |
1963 |
Kauhajoen Karhu |
|
364 |
12:35.95 |
+1:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
1964 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
331 |
13:00.41 |
+2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Ratala |
1968 |
Espoon Kilpauinti |
|
653 |
10:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timo Piispanen |
1968 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
281 |
13:36.48 |
+3:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kimmo Tuunanen |
1975 |
Lapuan Virkiä |
|
409 |
11:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Lyytinen |
1976 |
Helsingin Uimarit |
|
392 |
11:51.10 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
371 |
12:04.42 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aki Keskinen |
1976 |
Uinti Imatra |
|
297 |
13:00.32 |
+1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Backman |
1976 |
Lahden Uimaseura |
|
279 |
13:16.91 |
+1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
543 |
10:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jari Järvinen |
1978 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
397 |
11:41.64 |
+1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markku Ahonen |
1981 |
UPOT |
|
343 |
12:16.81 |
+1:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martti Näsäkkälä |
1978 |
ORCA Helsinki |
|
313 |
12:39.44 |
+2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Koskela |
1982 |
Helsingin Uimarit |
|
289 |
12:59.85 |
+2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Miettinen |
1986 |
Kuopion Uimaseura |
|
408 |
11:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
|
238 |
13:23.20 |
+2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Tikanoja |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
200 |
14:12.01 |
+3:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
435 |
10:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitja Kylliäinen |
1991 |
Nurmijärven Uinti |
|
227 |
13:19.99 |
+2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
JyväsSeudun Uinti |
|
775 |
9:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 18.11.2022 20.43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 08.23.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Virtanen |
1962 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Rantala |
1967 |
Nurmijärven Uinti |
|
304 |
3:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mari Ääri |
1980 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
621 |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
434 |
3:11.10 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
283 |
3:40.46 |
+50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
Loimaan Uimaseura |
|
195 |
4:09.36 |
+1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sointu Kuusikko |
1991 |
Helsingin Uimarit |
|
266 |
3:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Perhosuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
1993 |
Espoon Kilpauinti |
|
645 |
2:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
609 |
2:39.21 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 09.42.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
|
645 |
4:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
1965 |
JyväsSeudun Uinti |
|
545 |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Pakaslahti |
1965 |
Vanders |
|
184 |
4:00.48 |
+1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jukka Lehtola |
1968 |
Uinti Imatra |
|
319 |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jun Kojima |
1971 |
Vanders |
|
309 |
3:17.17 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
jori johansson |
1977 |
Simmis Wanda ry |
|
486 |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
213 |
3:32.54 |
+51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
419 |
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Judin |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
177 |
3:43.33 |
+55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
|
173 |
3:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
299 |
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitja Kylliäinen |
1991 |
Nurmijärven Uinti |
|
98 |
4:26.91 |
+1:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
JyväsSeudun Uinti |
|
573 |
2:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vesa Pykälistö |
1993 |
Kempeleen Pyrintö |
|
221 |
3:19.83 |
+54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 9.51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 09.56.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Maija Pyrrö |
1941 |
JyväsSeudun Uinti |
|
397 |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
JyväsSeudun Uinti |
|
335 |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sirpa Visakoski |
1952 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
370 |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Rehnström |
1957 |
Ekenäs Simsällskap |
|
491 |
50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaia Kulla |
1961 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
617 |
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Virtanen |
1962 |
Jyväskylän Aalto |
|
365 |
52.46 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija-Leena Tuovinen |
1961 |
Elite Uinti ry |
|
279 |
57.35 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Kara |
1965 |
Espoon Kilpauinti |
|
546 |
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pirkko Hankonen |
1963 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
468 |
46.28 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
411 |
48.31 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulla Vainikka |
1965 |
Nurmijärven Uinti |
|
296 |
53.87 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anu Sakala |
1963 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
284 |
54.64 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Ilander |
1968 |
Espoon Kilpauinti |
|
574 |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tarja Salmimies |
1971 |
Race Club Sveitsi |
|
367 |
47.71 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Rutanen |
1969 |
HTU Stadi |
|
360 |
48.04 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Imke Höfling |
1970 |
Kajaanin Uimaseura |
|
337 |
49.07 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Rutanen |
1974 |
Helsingfors Simsällskap |
|
542 |
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Haverinen |
1973 |
Lahden Uimaseura |
|
496 |
42.39 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Saarimaa |
1974 |
Nurmijärven Uinti |
|
368 |
46.83 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elif Aksu |
1976 |
S.C. Pingviinit |
|
353 |
47.47 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taina Hyvönen |
1975 |
Nurmijärven Uinti |
|
317 |
49.17 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Tolvanen |
1982 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
569 |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liisa Ailanen |
1978 |
Swimming Team Rauma |
|
522 |
40.31 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Sohlberg |
1979 |
Riihimäen Uimaseura |
|
449 |
42.38 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeva Asp |
1982 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
407 |
43.80 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kati Pesonen-Hellsten |
1982 |
Helsingfors Simsällskap |
|
401 |
44.02 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erika Penttilä |
1981 |
Lahden Uimaseura |
|
297 |
48.66 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
293 |
48.84 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liisa Rantatulkkila |
1982 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
276 |
49.86 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Majander |
1984 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
741 |
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Viteli |
1985 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
486 |
41.54 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi-Stina Pirttimäki |
1983 |
Jyväskylän Aalto |
|
461 |
42.27 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Heikkinen |
1983 |
Brahean Uimarit |
|
435 |
43.09 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annukka Pihlaja |
1983 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
415 |
43.79 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sina Hulkkonen |
1987 |
Cetus Espoo |
|
385 |
44.90 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna-Katariina Seikola |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
348 |
46.41 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
1986 |
Kempeleen Pyrintö |
|
340 |
46.77 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Päivi Repo |
1983 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
333 |
47.12 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Piia Peuhkuri |
1985 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
255 |
51.47 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
797 |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Rantataro |
1989 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
661 |
36.98 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianne Siurua |
1990 |
Swimming Team Rauma |
|
415 |
43.18 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna Hakala |
1989 |
Espoon Kilpauinti |
|
413 |
43.25 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Claudia Mariottini |
1990 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
382 |
44.37 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miia Hurskainen |
1992 |
Kuopion Uimaseura |
|
348 |
45.78 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minna Männikkö |
1989 |
Kuopion Uimaseura |
|
73 |
1:17.06 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Känsäkoski |
1997 |
Vanders |
|
732 |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Risteelä |
1993 |
Oulun Uinti 1906 |
|
590 |
37.66 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Soinilehto |
1995 |
S.C. Pingviinit |
|
509 |
39.56 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Känsäkoski |
1994 |
Vanders |
|
419 |
42.20 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harriet Lindfors |
1993 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
357 |
44.52 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Immonen |
1997 |
Simmis Wanda ry |
|
257 |
49.68 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miira Lallukka |
1997 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
193 |
54.60 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Terhi Saarenpää |
1994 |
Lapuan Virkiä |
|
189 |
55.01 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 10.06.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
martti lahti |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
|
322 |
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pentti Keränen |
1935 |
Espoon Kilpauinti |
|
212 |
1:16.50 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pekka Purra |
1946 |
Simmis Grani |
|
253 |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
matti väätänen |
1947 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
624 |
42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Luige |
1949 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
558 |
43.96 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peep Kesküla |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
478 |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harri Koski |
1957 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
459 |
43.16 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannu Koivisto |
1953 |
ORCA Helsinki |
|
383 |
45.83 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raimo Karhunen |
1956 |
JyväsSeudun Uinti |
|
370 |
46.37 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juha Kainulainen |
1954 |
Kuopion Uimaseura |
|
365 |
46.57 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esa Ihalainen |
1954 |
Uinti Imatra |
|
350 |
47.25 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ossi Vallemaa |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
349 |
47.27 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
784 |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Viitala |
1962 |
S.C. Pingviinit |
|
505 |
40.87 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaarlo Kalliomaa |
1959 |
Vanders |
|
407 |
43.91 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karri Muinonen |
1961 |
Keravan Uimarit |
|
289 |
49.23 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mika Pöyhölä |
1966 |
S.C. Pingviinit |
|
566 |
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauri Kanto |
1963 |
Kauhajoen Karhu |
|
515 |
37.45 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai Mustonen |
1966 |
Lapuan Virkiä |
|
474 |
38.49 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
38.75 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kim Ohtonen |
1966 |
Speedo Masters Finland |
|
434 |
39.62 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Vepsäläinen |
1966 |
Brahean Uimarit |
|
413 |
40.29 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jukka Pellinen |
1967 |
JyväsSeudun Uinti |
|
367 |
41.91 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kai-Asser Skog |
1966 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
258 |
47.13 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Timo Kaltio |
1965 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerikki Rutanen |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
|
668 |
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pasi Rönkkö |
1970 |
S.C. Pingviinit |
|
612 |
35.51 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Lahtinen |
1971 |
Vanders |
|
419 |
40.28 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Halonen |
1970 |
Vanders |
|
416 |
40.37 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vesa Kälviäinen |
1968 |
SUH |
|
405 |
40.75 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harri Lumme |
1972 |
Loimaan Uimaseura |
|
392 |
41.18 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antti Sunell |
1970 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
350 |
42.76 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pami Aalto |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
|
337 |
43.33 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pete Vainikka |
1969 |
Vanders |
|
332 |
43.52 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jarkko Mikkola |
1969 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
329 |
43.68 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sami Uitti |
1971 |
Cetus Espoo |
|
328 |
43.70 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niko Rantsi |
1968 |
Vanders |
|
304 |
44.82 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Timo Piispanen |
1968 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
263 |
47.07 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jari Johansson |
1977 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
581 |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Hakanen |
1977 |
Swimming Team Rauma |
|
576 |
35.11 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
István Beszteri |
1973 |
Vanders |
|
480 |
37.31 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarno Lehto |
1974 |
Octopus Lohja |
|
415 |
39.16 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomi Tilander |
1973 |
ORCA Helsinki |
|
333 |
42.13 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Rintala |
1974 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
309 |
43.22 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicola Feller |
1976 |
Nurmijärven Uinti |
|
282 |
44.52 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arto Salmela |
1976 |
Kempeleen Pyrintö |
|
220 |
48.35 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarni Oinonen |
1976 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
216 |
48.66 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Kanervo |
1973 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
182 |
51.54 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Lindholm |
1982 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
717 |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markku Vihersalo |
1978 |
Helsingfors Simsällskap |
|
566 |
34.86 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pekka Koskinen |
1978 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
552 |
35.15 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Nykänen |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
550 |
35.18 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Koskela |
1982 |
Helsingin Uimarit |
|
542 |
35.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vesa Perttula |
1981 |
S.C. Pingviinit |
|
479 |
36.85 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Kaipio |
1978 |
Jyväskylän Aalto |
|
460 |
37.34 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markku Ahonen |
1981 |
UPOT |
|
458 |
37.39 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juha Antila |
1978 |
Lapuan Virkiä |
|
373 |
40.04 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rami Mustonen |
1985 |
S.C. Pingviinit |
|
585 |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Korolev |
1985 |
Espoon Kilpauinti |
|
561 |
34.51 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha-Pekka Alapartanen |
1987 |
Kurikan Ryhti |
|
552 |
34.69 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
|
490 |
36.10 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Kosunen |
1985 |
Swimming Team Rauma |
|
336 |
40.92 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Harjukallio |
1987 |
Gladius Kirkkonummi |
|
268 |
44.11 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
599 |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jani Heinänen |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
|
588 |
33.35 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rami Laakso |
1992 |
Helsingin Uimarit |
|
567 |
33.75 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikko Junninen |
1989 |
Vanders |
|
421 |
37.29 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vanders |
|
636 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Korpi |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
|
627 |
31.78 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atso Lindström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
605 |
32.17 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joni Kitinoja |
1996 |
Keravan Uimarit |
|
582 |
32.58 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Viitikko |
1996 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
559 |
33.03 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
|
505 |
34.16 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joni Honkala |
1995 |
Hydra Platypus |
|
499 |
34.29 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Sinisalo |
1997 |
Swimming Team Rauma |
|
420 |
36.33 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wiljam Rautiainen |
1995 |
Helsingin Uimarit |
|
403 |
36.83 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Haapaniemi |
1994 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
399 |
36.96 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 10.23.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
JyväsSeudun Uinti |
|
255 |
2:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
70 |
Cetus Espoo |
|
362 |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leena Rasinaho |
57 |
S.C. Pingviinit |
|
582 |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Nurmi |
55 |
Espoon Kilpauinti |
|
461 |
1:20.27 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Päivi Halme |
58 |
ORCA Helsinki |
|
419 |
1:22.84 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
54 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
621 |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Steffen |
51 |
ORCA Helsinki |
|
513 |
1:15.45 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
421 |
1:20.56 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tarja Salmimies |
51 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Piiroinen |
49 |
Brahean Uimarit |
|
543 |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Sipari |
47 |
Kouvolan Uimarit |
|
449 |
1:14.91 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
411 |
1:17.18 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Saarimaa |
48 |
Nurmijärven Uinti |
|
370 |
1:19.94 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
48 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
359 |
1:20.74 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taina Hyvönen |
47 |
Nurmijärven Uinti |
|
221 |
1:34.81 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eeva Asp |
40 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
564 |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
Kuopion Uimaseura |
|
562 |
1:10.33 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
556 |
1:10.57 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anu Tolvanen |
40 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
488 |
1:13.72 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisi Koskelainen |
43 |
Lahden Uimaseura |
|
418 |
1:17.59 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
404 |
1:18.49 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taina Martikainen |
44 |
Elite Uinti ry |
|
360 |
1:21.54 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanna Anttila |
43 |
Elite Uinti ry |
|
349 |
1:22.39 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sini Sohlberg |
43 |
Riihimäen Uimaseura |
|
327 |
1:24.19 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liisa Rantatulkkila |
40 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
317 |
1:25.11 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Rosti |
44 |
Keravan Uimarit |
|
315 |
1:25.25 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
Nurmijärven Uinti |
|
214 |
1:36.92 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minttu Mustonen |
44 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ira Uusoksa |
35 |
ORCA Helsinki |
|
696 |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annukka Pihlaja |
39 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
467 |
1:14.83 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
457 |
1:15.39 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
451 |
1:15.72 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Salla Valtari |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
432 |
1:16.81 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Heikkinen |
39 |
Brahean Uimarit |
|
406 |
1:18.44 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Muukkonen |
36 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
364 |
1:21.31 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niina Säteri |
38 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Rantataro |
33 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
516 |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riikka Kari |
33 |
Lapuan Virkiä |
|
478 |
1:10.63 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miia Heiskanen |
30 |
Oulun Lohet |
|
455 |
1:11.82 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Toivio |
30 |
Helsingin Uimarit |
|
441 |
1:12.56 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Malmberg |
32 |
Espoon Kilpauinti |
|
369 |
1:16.96 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marianne Siurua |
32 |
Swimming Team Rauma |
|
339 |
1:19.17 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taru Niemi |
30 |
Keravan Uimarit |
|
338 |
1:19.23 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
309 |
1:21.63 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sointu Kuusikko |
31 |
Helsingin Uimarit |
|
298 |
1:22.64 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
119 |
1:52.29 |
+43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Känsäkoski |
25 |
Vanders |
|
726 |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
29 |
Tornion Uimaseura |
|
676 |
1:04.90 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Pellinen |
25 |
JyväsSeudun Uinti |
|
666 |
1:05.20 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Walden |
29 |
Lahden Uimaseura |
|
658 |
1:05.46 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Erkinaro |
27 |
Oulun Uinti 1906 |
|
616 |
1:06.92 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paula Autio |
26 |
Helsingin Uimarit |
|
521 |
1:10.77 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
Vanders |
|
494 |
1:12.02 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
487 |
1:12.39 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Ojala |
27 |
Helsingin Uimarit |
|
447 |
1:14.45 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patricia Gimeno Estivill |
25 |
JyväsSeudun Uinti |
|
440 |
1:14.84 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Hannila |
26 |
Lapuan Virkiä |
|
397 |
1:17.47 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Vehmaa |
27 |
Uimaseura Aquila |
|
387 |
1:18.13 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miira Lallukka |
25 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
242 |
1:31.38 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Susanna Halme |
26 |
ORCA Helsinki |
|
198 |
1:37.69 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 10.49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 11.05.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pentti Keränen |
87 |
Espoon Kilpauinti |
|
321 |
2:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
333 |
1:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Virkajärvi |
83 |
Lahden Uimaseura |
|
255 |
1:53.12 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heikki Asell |
75 |
S.C. Pingviinit |
|
382 |
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
JyväsSeudun Uinti |
|
416 |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markku Makkonen |
74 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
370 |
1:28.16 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heikki Räsänen |
71 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
333 |
1:31.33 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seppo Hytönen |
66 |
JyväsSeudun Uinti |
|
423 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
411 |
1:19.99 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erkki Ipatti |
67 |
Kauhajoen Karhu |
|
352 |
1:24.24 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Timo Teponoja |
67 |
Cetus Espoo |
|
350 |
1:24.38 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Alpola |
69 |
ORCA Helsinki |
|
311 |
1:27.73 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ralf Sund |
67 |
Espoon Kilpauinti |
|
267 |
1:32.28 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juri Logvin |
60 |
Speedo Masters Finland |
|
911 |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Viitala |
60 |
S.C. Pingviinit |
|
674 |
1:05.91 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
630 |
1:07.38 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
Espoon Kilpauinti |
|
543 |
1:10.80 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Multanen |
63 |
Tornion Uimaseura |
|
430 |
1:16.53 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Rahko |
57 |
HTU Stadi |
|
584 |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esa Päätalo |
57 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
1:07.08 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
57 |
Helsingfors Simsällskap |
|
509 |
1:10.10 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pasi Ponsiluoma |
56 |
Kurikan Ryhti |
|
503 |
1:10.41 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mauri Kanto |
59 |
Kauhajoen Karhu |
|
471 |
1:11.95 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jukka Pellinen |
55 |
JyväsSeudun Uinti |
|
434 |
1:13.95 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
58 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
406 |
1:15.61 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Timo Hanhimäki |
56 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
346 |
1:19.71 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
178 |
1:39.43 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Rundgren |
54 |
Speedo Masters Finland |
|
840 |
57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Alopaeus |
51 |
Espoon Kilpauinti |
|
594 |
1:04.39 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tapio Mäkitalo |
52 |
Speedo Masters Finland |
|
580 |
1:04.90 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Timo Narumo |
53 |
Vanders |
|
520 |
1:07.32 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Risto Halonen |
52 |
Vanders |
|
431 |
1:11.68 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mika Ruusunen |
52 |
Espoon Kilpauinti |
|
425 |
1:12.02 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harri Lumme |
50 |
Loimaan Uimaseura |
|
423 |
1:12.11 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antti Sunell |
52 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
350 |
1:16.80 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jarkko Mikkola |
53 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
331 |
1:18.28 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Timo Piispanen |
54 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
306 |
1:20.34 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pete Vainikka |
53 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
46 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
664 |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jari Johansson |
45 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
651 |
1:00.27 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viacheslav Kononenko |
48 |
Simmis Wanda ry |
|
600 |
1:01.93 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Rantala |
49 |
Jyväskylän Aalto |
|
583 |
1:02.52 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riku-Petteri Räsänen |
47 |
Nurmijärven Uinti |
|
544 |
1:03.96 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Turunen |
46 |
Pieksän Kuutit |
|
467 |
1:07.30 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arno Glöckner |
46 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
463 |
1:07.49 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarne Hakanen |
45 |
Swimming Team Rauma |
|
399 |
1:10.93 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Atte Varis |
48 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
396 |
1:11.09 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aki Keskinen |
46 |
Uinti Imatra |
|
390 |
1:11.45 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saku Ailanen |
47 |
Swimming Team Rauma |
|
335 |
1:15.20 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teemu Rintala |
48 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
314 |
1:16.81 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicola Feller |
46 |
Nurmijärven Uinti |
|
284 |
1:19.40 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarni Oinonen |
46 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
233 |
1:24.79 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Koskela |
40 |
Helsingin Uimarit |
|
489 |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Arponen |
42 |
Vanders |
|
478 |
1:05.47 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikko Auromaa |
43 |
Espoon Kilpauinti |
|
416 |
1:08.58 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jari Järvinen |
44 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
357 |
1:12.13 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kari Koppelmäki |
43 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
329 |
1:14.13 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
299 |
1:16.54 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jussi Luhtasela |
42 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
296 |
1:16.82 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Igor Korolev |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
615 |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
551 |
1:01.93 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Kajander |
35 |
Espoon Kilpauinti |
|
499 |
1:03.99 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomi Miettinen |
36 |
Kuopion Uimaseura |
|
493 |
1:04.28 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erno Leppänen |
37 |
S.C. Pingviinit |
|
454 |
1:06.06 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lassi Kosunen |
37 |
Swimming Team Rauma |
|
442 |
1:06.62 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Lahtinen |
38 |
Vanders |
|
434 |
1:07.03 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santeri Takala |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
429 |
1:07.30 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janne Hamari |
39 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
315 |
1:14.61 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Harjukallio |
35 |
Gladius Kirkkonummi |
|
253 |
1:20.24 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Viilos |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
586 |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Korpela |
32 |
Oulun Uinti 1906 |
|
546 |
1:00.90 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
510 |
1:02.31 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janne Kekkonen |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
506 |
1:02.46 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
S.C. Pingviinit |
|
463 |
1:04.36 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Schwarte |
34 |
Espoon Kilpauinti |
|
446 |
1:05.14 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Valkama |
34 |
Gladius Kirkkonummi |
|
323 |
1:12.51 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
Nurmijärven Uinti |
|
263 |
1:17.71 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joni Kitinoja |
26 |
Keravan Uimarit |
|
692 |
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Rinkinen |
25 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
605 |
59.63 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pietu Kinnunen |
26 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
542 |
1:01.85 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Sinisalo |
25 |
Swimming Team Rauma |
|
539 |
1:01.96 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Järvelä |
28 |
Oulun Lohet |
|
520 |
1:02.73 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Honkala |
27 |
Hydra Platypus |
|
496 |
1:03.70 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aki Huunonen |
26 |
Helsingin Uimarit |
|
437 |
1:06.47 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Aittasalo |
28 |
Helsingfors Simsällskap |
|
363 |
1:10.72 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vesa Pykälistö |
29 |
Kempeleen Pyrintö |
|
317 |
1:13.95 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 11.30.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
623 |
6:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Vantsi |
57 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
545 |
6:34.66 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuija Alanko |
59 |
Riihimäen Uimaseura |
|
377 |
7:26.12 |
+1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
355 |
7:35.13 |
+1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
45 |
Cetus Espoo |
|
824 |
5:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiina Arusoo |
43 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
503 |
6:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
386 |
7:05.37 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
300 |
7:42.50 |
+1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Liisa Virtanen |
37 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
280 |
7:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
TANJA LAINE |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
241 |
8:00.80 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
29 |
Espoon Kilpauinti |
|
754 |
5:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 11.29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 11.49.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
556 |
9:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lembit Laht |
73 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
429 |
7:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
73 |
Oulun Uinti 1906 |
|
197 |
10:11.59 |
+2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Elovaara |
66 |
Cetus Espoo |
|
301 |
7:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
266 |
8:07.04 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Svein Erik Nymo |
63 |
OI Svømming |
|
438 |
6:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvo Musikka |
63 |
Vanders |
|
274 |
7:54.24 |
+1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
57 |
JyväsSeudun Uinti |
|
634 |
5:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai Mustonen |
56 |
Lapuan Virkiä |
|
420 |
6:42.95 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jari Jukarainen |
54 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
47 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
369 |
6:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
544 |
5:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Koskinen |
44 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
530 |
5:49.52 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jouni Leimukoski |
43 |
Octopus Lohja |
|
507 |
5:54.88 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vesa Kyckling |
43 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
348 |
6:42.32 |
+55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Salmela |
39 |
Simmis Wanda ry |
|
566 |
5:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
448 |
5:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Sekauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
26 |
JyväsSeudun Uinti |
|
689 |
5:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
424 |
5:59.37 |
+53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 12.18.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
JyväsSeudun Uinti |
|
360 |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Virve Palos |
80 |
Koovee |
|
175 |
3:00.67 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sirpa Visakoski |
70 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
303 |
1:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sirje Voolmaa |
69 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
262 |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
567 |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Ilander |
54 |
Espoon Kilpauinti |
|
533 |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Piiroinen |
49 |
Brahean Uimarit |
|
496 |
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
388 |
1:31.85 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elif Aksu |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
372 |
1:33.17 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mari Ääri |
42 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
680 |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
458 |
1:23.88 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
Kuopion Uimaseura |
|
457 |
1:23.96 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Laijoki |
44 |
Keravan Uimarit |
|
375 |
1:29.66 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
310 |
1:35.59 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taina Martikainen |
44 |
Elite Uinti ry |
|
308 |
1:35.76 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
226 |
1:46.12 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
Nurmijärven Uinti |
|
200 |
1:50.51 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiina Lehtonen |
39 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
405 |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
297 |
1:32.48 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
210 |
1:43.85 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Kari |
33 |
Lapuan Virkiä |
|
419 |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Järvinen |
31 |
HTU Stadi |
|
372 |
1:25.84 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Hakala |
33 |
Espoon Kilpauinti |
|
366 |
1:26.36 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miia Hurskainen |
30 |
Kuopion Uimaseura |
|
313 |
1:30.93 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Toivio |
30 |
Helsingin Uimarit |
|
302 |
1:31.99 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
296 |
1:32.68 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lahtinen |
32 |
Espoon Kilpauinti |
|
153 |
1:55.29 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
101 |
2:12.59 |
+50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Selkäuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nieminen |
26 |
Uinti Tampere |
|
469 |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
393 |
1:24.03 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Thodin |
28 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
321 |
1:29.94 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Hannila |
26 |
Lapuan Virkiä |
|
302 |
1:31.77 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanna Halme |
26 |
ORCA Helsinki |
|
165 |
1:52.12 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 12.33.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
martti lahti |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
242 |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
397 |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaus Bremer |
84 |
Helsingfors Simsällskap |
|
342 |
2:03.57 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Koski |
80 |
Espoon Kilpauinti |
|
222 |
2:22.62 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
79 |
Riihimäen Uimaseura |
|
317 |
1:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raimo Etelävuori |
77 |
ORCA Helsinki |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
70 |
Simmis Wanda ry |
|
603 |
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heikki Räsänen |
71 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
247 |
1:57.08 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
429 |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jukka Tihinen |
66 |
S.C. Pingviinit |
|
396 |
1:34.91 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
261 |
1:49.13 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
243 |
1:51.68 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ralf Sund |
67 |
Espoon Kilpauinti |
|
222 |
1:55.19 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
365 |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kari Hiltunen |
64 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
359 |
1:32.97 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svein Erik Nymo |
63 |
OI Svømming |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jyrki Ikonen |
58 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
454 |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai-Asser Skog |
56 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
445 |
1:23.17 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Heikkilä |
58 |
S.C. Pingviinit |
|
429 |
1:24.19 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
141 |
2:01.78 |
+39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari Savulahti |
50 |
Riihimäen Uimaseura |
|
131 |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jukka Parviainen |
48 |
Jyväskylän Aalto |
|
490 |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Ailanen |
47 |
Swimming Team Rauma |
|
348 |
1:25.46 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aki Keskinen |
46 |
Uinti Imatra |
|
294 |
1:30.39 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arto Salmela |
46 |
Kempeleen Pyrintö |
|
185 |
1:45.43 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicola Feller |
46 |
Nurmijärven Uinti |
|
167 |
1:49.19 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Malmelin |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
460 |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
410 |
1:18.63 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
276 |
1:29.69 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kari Koppelmäki |
43 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
218 |
1:37.04 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Harjukallio |
35 |
Gladius Kirkkonummi |
|
202 |
1:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Viilos |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
467 |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
461 |
1:12.36 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Ikonen |
26 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
590 |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Kotomäki |
25 |
Kokkolan Uimaseura |
|
482 |
1:10.22 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Sinisalo |
25 |
Swimming Team Rauma |
|
346 |
1:18.43 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
300 |
1:22.25 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 12.48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 12.49.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Naiset 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 3 |
254 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
475 |
|
|
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Kulla |
61 |
|
|
34.82 |
|
|
|
|
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Brakmann |
67 |
|
|
42.43 |
|
|
|
|
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sirje Voolmaa |
69 |
|
|
43.57 |
|
|
|
|
2:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Vantsi |
57 |
|
|
33.84 |
|
|
|
|
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JyväsSeudun Uinti |
251 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
215 |
|
|
3:21.35 |
+46.69 |
|
|
|
|
Veera Pellinen |
25 |
97A164 |
|
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Johanna Hytönen |
68 |
54A030 |
|
1:08.28 |
|
|
|
|
1:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
41A006 |
|
53.36 |
|
|
|
|
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
45A004 |
|
49.93 |
|
|
|
|
3:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Naiset 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Keravan Uimarit D206 |
206 |
Keravan Uimarit |
|
|
415 |
|
|
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Marjut Hyvönen |
56 |
66A045 |
|
38.63 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katri Vuori |
53 |
69A062 |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Suur-Hamari |
53 |
69A006 |
|
44.72 |
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Rosti |
44 |
78A086 |
|
36.05 |
|
|
|
|
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nurmijärven Uinti |
203 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
375 |
|
|
2:40.86 |
+5.35 |
|
|
|
|
Ulla Vainikka |
57 |
65A074 |
|
46.34 |
|
|
|
|
46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taina Hyvönen |
47 |
75A128 |
|
38.59 |
|
|
|
|
1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Rantala |
55 |
67A050 |
|
35.68 |
|
|
|
|
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
78A130 |
|
40.25 |
|
|
|
|
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Naiset 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Seinäjoen Uimarit |
167 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
517 |
|
|
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Rantataro |
33 |
89A105 |
|
31.22 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
67A051 |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annukka Pihlaja |
39 |
83A148 |
|
34.40 |
|
|
|
|
1:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeva Asp |
40 |
82A059 |
|
31.73 |
|
|
|
|
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aurajoen Uinti Ry |
188 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
501 |
|
|
2:16.52 |
+1.49 |
|
|
|
|
Anu Tolvanen |
40 |
82A131 |
|
31.59 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Muukkonen |
36 |
86A181 |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sirpa Visakoski |
70 |
52A016 |
|
40.97 |
|
|
|
|
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Ääri |
42 |
80A096 |
|
29.09 |
|
|
|
|
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m VUV N |
176 |
S.C. Pingviinit |
|
|
500 |
|
|
2:16.56 |
+1.53 |
|
|
|
|
Emilia Soinilehto |
27 |
95A022 |
|
30.41 |
|
|
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Mäkinen |
46 |
76A121 |
|
34.36 |
|
|
|
|
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elif Aksu |
46 |
76A125 |
|
37.33 |
|
|
|
|
1:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Rasinaho |
57 |
65A073 |
|
34.46 |
|
|
|
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elite Uinti ry |
161 |
Elite Uinti ry |
|
|
441 |
|
|
2:22.36 |
+7.33 |
|
|
|
|
Satu Kaure |
39 |
83A152 |
|
43.38 |
|
|
|
|
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Anttila |
43 |
79A133 |
|
33.04 |
|
|
|
|
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taina Martikainen |
44 |
78A151 |
|
34.29 |
|
|
|
|
1:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anu Paakkunainen |
35 |
87A277 |
|
31.65 |
|
|
|
|
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Keravan Uimarit B167 |
167 |
Keravan Uimarit |
|
|
437 |
|
|
2:22.87 |
+7.84 |
|
|
|
|
Eeva-Mari Karine-Galambosi |
43 |
79A140 |
|
37.80 |
|
|
|
|
37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Laijoki |
44 |
78A152 |
|
33.91 |
|
|
|
|
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taru Niemi |
30 |
92B133 |
|
33.68 |
|
|
|
|
1:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Andreev |
50 |
72A095 |
|
37.48 |
|
|
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
JUK Naiset Vapari 2 |
171 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
431 |
|
|
2:23.51 |
+8.48 |
|
|
|
|
Pirkko Hankonen |
59 |
63A049 |
|
36.21 |
|
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miira Lallukka |
25 |
97B121 |
|
40.64 |
|
|
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raisa Ala-Lipasti |
48 |
74A086 |
|
33.83 |
|
|
|
|
1:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Lehtonen |
39 |
83A137 |
|
32.83 |
|
|
|
|
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kuopion Uimaseura |
160 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
380 |
|
|
2:29.69 |
+14.66 |
|
|
|
|
Miia Hurskainen |
30 |
92A228 |
|
34.01 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
82A012 |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Hurula |
57 |
65A006 |
|
33.00 |
|
|
|
|
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Männikkö |
33 |
89A538 |
|
49.66 |
|
|
|
|
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ORCA Helsinki |
166 |
ORCA Helsinki |
|
|
374 |
|
|
2:30.43 |
+15.40 |
|
|
|
|
Susanna Halme |
26 |
96B117 |
|
46.25 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kyrklund |
31 |
91A578 |
|
35.72 |
|
|
|
|
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Halme |
58 |
64A071 |
|
35.52 |
|
|
|
|
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Steffen |
51 |
71A079 |
|
32.94 |
|
|
|
|
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HTU Stadi |
179 |
HTU Stadi |
|
|
342 |
|
|
2:34.98 |
+19.95 |
|
|
|
|
Roosa Järvinen |
31 |
91A321 |
|
34.89 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Karppinen-Leutonen |
46 |
76A122 |
|
45.56 |
|
|
|
|
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija Rutanen |
53 |
69A101 |
|
39.87 |
|
|
|
|
2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Ryyti-Hänninen |
49 |
73A075 |
|
34.66 |
|
|
|
|
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Naiset 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
JUK Naiset vapari 1 |
139 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
688 |
|
|
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ripatti |
35 |
87A148 |
|
31.50 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harriet Lindfors |
29 |
93A408 |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Viteli |
37 |
85A191 |
|
31.98 |
|
|
|
|
1:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riikka Majander |
38 |
84A018 |
|
27.99 |
|
|
|
|
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lahden Uimaseura |
148 |
Lahden Uimaseura |
|
|
562 |
|
|
2:12.10 |
+8.60 |
|
|
|
|
Katariina Neuvonen |
27 |
95B238 |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liisi Koskelainen |
43 |
79A139 |
|
33.00 |
|
|
|
|
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Haverinen |
49 |
73A090 |
|
33.67 |
|
|
|
|
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Walden |
29 |
93A588 |
|
29.20 |
|
|
|
|
2:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lane4 Arena 1 |
135 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
528 |
|
|
2:14.86 |
+11.36 |
|
|
|
|
Anu Uhotoinen |
36 |
86A209 |
|
36.13 |
|
|
|
|
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Felin |
29 |
93B257 |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
85A189 |
|
33.67 |
|
|
|
|
1:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristel Rugemalira |
33 |
89A546 |
|
29.55 |
|
|
|
|
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanders Ladies |
150 |
Vanders |
|
|
508 |
|
|
2:16.62 |
+13.12 |
|
|
|
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
94A705 |
|
31.71 |
|
|
|
|
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Känsäkoski |
25 |
97A018 |
|
28.80 |
|
|
|
|
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Karhama |
56 |
66A022 |
|
38.32 |
|
|
|
|
1:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Pelkonen |
41 |
81A124 |
|
37.79 |
|
|
|
|
2:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Espoon Kilpauinti B |
151 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
502 |
|
|
2:17.10 |
+13.60 |
|
|
|
|
Kaisla Kollanus |
29 |
93A027 |
|
27.59 |
|
|
|
|
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tarja Niinisalo |
45 |
77A146 |
|
37.19 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henna Hakala |
33 |
89A211 |
|
31.99 |
|
|
|
|
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mustonen |
44 |
78A148 |
|
40.33 |
|
|
|
|
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
143 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Claudia Mariottini |
32 |
90A615 |
|
35.89 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
TANJA LAINE |
36 |
86A165 |
|
35.28 |
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Liisa Virtanen |
37 |
85A152 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
84A152 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Naiset 100-119 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Uinti Tampere |
105 |
Uinti Tampere |
|
|
804 |
|
|
1:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mäkinen |
27 |
95A388 |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nieminen |
26 |
96A009 |
|
30.81 |
|
|
|
|
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lahtinen |
26 |
96A339 |
|
29.35 |
|
|
|
|
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Virta |
26 |
96A141 |
|
28.82 |
|
|
|
|
1:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingin Uimarit |
114 |
Helsingin Uimarit |
|
|
568 |
|
|
2:13.13 |
+14.55 |
|
|
|
|
Sointu Kuusikko |
31 |
91A480 |
|
36.69 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ojala |
27 |
95A471 |
|
32.49 |
|
|
|
|
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Toivio |
30 |
92A563 |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Autio |
26 |
96B044 |
|
31.34 |
|
|
|
|
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 18.05.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 320-359 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Espoon Kilpauinti G |
337 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
187 |
|
|
4:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Malk |
85 |
37A002 |
|
37.13 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Koski |
80 |
42A003 |
|
47.11 |
|
|
|
|
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
martti lahti |
85 |
37A000 |
|
1:47.32 |
|
|
|
|
3:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Pentti Keränen |
87 |
35A005 |
|
54.64 |
|
|
|
|
4:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 280-319 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 4 |
282 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
518 |
|
|
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Ossi Vallemaa |
68 |
|
|
35.93 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Luige |
73 |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
73 |
|
|
36.53 |
|
|
|
|
1:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Kesküla |
68 |
|
|
32.05 |
|
|
|
|
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m Vapaa M |
282 |
S.C. Pingviinit |
|
|
416 |
|
|
2:36.51 |
+10.97 |
|
|
|
|
Jukka-Pekka Sarkkinen |
81 |
41A005 |
|
50.43 |
|
|
|
|
50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esko Turunen |
67 |
55A021 |
|
39.61 |
|
|
|
|
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Asell |
75 |
47A007 |
|
37.47 |
|
|
|
|
2:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Markku Viitala |
59 |
63A069 |
|
29.00 |
|
|
|
|
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo |
288 |
Cetus Espoo |
|
|
359 |
|
|
2:44.36 |
+18.82 |
|
|
|
|
Timo Teponoja |
67 |
55A007 |
|
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
matti väätänen |
75 |
47A002 |
|
50.13 |
|
|
|
|
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Elovaara |
66 |
56A000 |
|
37.30 |
|
|
|
|
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asko Saarinen |
80 |
42A002 |
|
41.33 |
|
|
|
|
2:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JyväsSeudun Uinti j´Joukkue 2 |
248 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
509 |
|
|
2:08.19 |
-17.35 |
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
34.60 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Pellinen |
55 |
67A040 |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
52A003 |
|
34.39 |
|
|
|
|
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
HSS miehet E |
241 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
563 |
|
|
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Antti Lehtonen |
66 |
56A015 |
|
31.97 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esa Salonen |
64 |
58A036 |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Vasko |
56 |
66A105 |
|
29.19 |
|
|
|
|
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Meller |
55 |
67A037 |
|
29.45 |
|
|
|
|
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m Vapaa M |
240 |
S.C. Pingviinit |
|
|
522 |
|
|
2:07.15 |
+3.14 |
|
|
|
|
Mika Pöyhölä |
56 |
66A052 |
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Tihinen |
66 |
56A045 |
|
33.23 |
|
|
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Viitala |
60 |
62A065 |
|
29.95 |
|
|
|
|
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Heikkilä |
58 |
64A026 |
|
32.36 |
|
|
|
|
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
JyväsSeudun Uinti j´Joukkue 2 |
248 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
509 |
|
|
2:08.19 |
+4.18 |
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
34.60 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Pellinen |
55 |
67A040 |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
52A003 |
|
34.39 |
|
|
|
|
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
0 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
435 |
|
|
2:15.07 |
+11.06 |
|
|
|
|
Antti Uski |
64 |
58A004 |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kivelä |
56 |
66A034 |
|
34.15 |
|
|
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Jari Halmepuro |
62 |
60A066 |
|
35.69 |
|
|
|
|
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Jarmo Miinin |
66 |
56A019 |
|
33.08 |
|
|
|
|
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanders Oldies |
250 |
Vanders |
|
|
395 |
|
|
2:19.52 |
+15.51 |
|
|
|
|
Esko Keskinen |
67 |
55A031 |
|
33.33 |
|
|
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvo Musikka |
63 |
59A054 |
|
35.13 |
|
|
|
|
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaarlo Kalliomaa |
63 |
59A062 |
|
35.13 |
|
|
|
|
1:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Pakaslahti |
57 |
65A063 |
|
35.93 |
|
|
|
|
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Speedo Masters Finland 2 |
232 |
Speedo Masters Finland |
|
|
696 |
|
|
1:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Petri Heikkilä |
62 |
60A029 |
|
29.21 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tapio Mäkitalo |
52 |
70A137 |
|
27.49 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Janne Virtanen |
58 |
64A023 |
|
27.32 |
|
|
|
|
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Juri Logvin |
60 |
62A026 |
|
26.81 |
|
|
|
|
1:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Espoon Kilpauinti D |
219 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
558 |
|
|
1:59.32 |
+8.49 |
|
|
|
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
60A013 |
|
31.86 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petri Ratala |
54 |
68A091 |
|
29.96 |
|
|
|
|
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Ruusunen |
52 |
70A059 |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Alopaeus |
51 |
71A065 |
|
27.63 |
|
|
|
|
1:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Second hand |
207 |
Vanders |
|
|
481 |
|
|
2:05.33 |
+14.50 |
|
|
|
|
Timo Narumo |
53 |
69A008 |
|
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jun Kojima |
51 |
71A075 |
|
29.65 |
|
|
|
|
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
István Beszteri |
49 |
73A066 |
|
32.85 |
|
|
|
|
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niko Rantsi |
54 |
68A084 |
|
33.74 |
|
|
|
|
2:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 2 |
207 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
367 |
|
|
2:17.20 |
+26.37 |
|
|
|
|
Harri Koski |
65 |
57A024 |
|
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timo Piispanen |
54 |
68A072 |
|
33.46 |
|
|
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Hamari |
39 |
83A120 |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Kanervo |
49 |
73A059 |
|
33.61 |
|
|
|
|
2:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
229 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
364 |
|
|
2:17.52 |
+26.69 |
|
|
|
|
Johannes Haapaniemi |
28 |
94A828 |
|
31.81 |
|
|
|
|
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
48A002 |
|
32.95 |
|
|
|
|
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Timo Hanhimäki |
56 |
66A099 |
|
34.64 |
|
|
|
|
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Räsänen |
71 |
51A014 |
|
38.12 |
|
|
|
|
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Speedo Masters Finland 1 |
197 |
Speedo Masters Finland |
|
|
733 |
|
|
1:45.24 |
-5.59 |
|
|
|
|
Lari Sirnelä |
40 |
82A107 |
|
26.48 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaani Virtanen |
53 |
69A078 |
|
28.19 |
|
|
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Matkaniemi |
50 |
72A032 |
|
25.91 |
|
|
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Rundgren |
54 |
68A016 |
|
24.66 |
|
|
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Speedo Masters Finland 1 |
197 |
Speedo Masters Finland |
|
|
733 |
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Lari Sirnelä |
40 |
82A107 |
|
26.48 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaani Virtanen |
53 |
69A078 |
|
28.19 |
|
|
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Tero Matkaniemi |
50 |
72A032 |
|
25.91 |
|
|
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Rundgren |
54 |
68A016 |
|
24.66 |
|
|
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m Vapaa M |
175 |
S.C. Pingviinit |
|
|
619 |
|
|
1:51.35 |
+6.11 |
|
|
|
|
Teemu Malmelin |
41 |
81A101 |
|
28.08 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
91A169 |
|
27.48 |
|
|
|
|
55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pasi Rönkkö |
52 |
70A148 |
|
28.88 |
|
|
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Suominen |
51 |
71A014 |
|
26.91 |
|
|
|
|
1:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jyväskylän Aalto 2 |
172 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
604 |
|
|
1:52.23 |
+6.99 |
|
|
|
|
Niko Rantala |
49 |
73A076 |
|
28.21 |
|
|
|
|
28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Aki Tuomaala |
31 |
91A438 |
|
27.46 |
|
|
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Parviainen |
48 |
74A080 |
|
28.40 |
|
|
|
|
1:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Kaipio |
44 |
78A145 |
|
28.16 |
|
|
|
|
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda |
187 |
Simmis Wanda ry |
|
|
586 |
|
|
1:53.41 |
+8.17 |
|
|
|
|
Markus Salmela |
39 |
83A063 |
|
28.36 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Viitanen |
55 |
67A077 |
|
30.61 |
|
|
|
|
58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
jori johansson |
45 |
77A133 |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viacheslav Kononenko |
48 |
74A065 |
|
27.23 |
|
|
|
|
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSS miehet C |
180 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
559 |
|
|
1:55.20 |
+9.96 |
|
|
|
|
Aku Heikkerö |
48 |
74A085 |
|
28.99 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Eerikki Rutanen |
50 |
72A002 |
|
28.19 |
|
|
|
|
57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Kare-Petri Kaukomaa |
57 |
65A021 |
|
30.34 |
|
|
|
|
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atso Lindström |
25 |
97A857 |
|
27.68 |
|
|
|
|
1:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lane4 Arena 1 |
177 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
533 |
|
|
1:57.07 |
+11.83 |
|
|
|
|
Atte Varis |
48 |
74A078 |
|
31.62 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Takala |
37 |
85A190 |
|
29.12 |
|
|
|
|
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arno Glöckner |
46 |
76A134 |
|
30.19 |
|
|
|
|
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
46 |
76A127 |
|
26.14 |
|
|
|
|
1:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Keravan Uimarit C189 |
190 |
Keravan Uimarit |
|
|
439 |
|
|
2:04.80 |
+19.56 |
|
|
|
|
Joni Kitinoja |
26 |
96A305 |
|
25.97 |
|
|
|
|
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Aki Tuomainen |
47 |
75A004 |
|
30.44 |
|
|
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karri Muinonen |
61 |
61A046 |
|
36.80 |
|
|
|
|
1:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Hämäläinen |
56 |
66A063 |
|
31.59 |
|
|
|
|
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lapuan Virkiä |
193 |
Lapuan Virkiä |
|
|
432 |
|
|
2:05.49 |
+20.25 |
|
|
|
|
Juha Antila |
44 |
78A146 |
|
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimmo Tuunanen |
47 |
75A146 |
|
32.57 |
|
|
|
|
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Mustonen |
56 |
66A049 |
|
32.38 |
|
|
|
|
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pekka Takamaa |
46 |
76A131 |
|
29.18 |
|
|
|
|
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lane4 Arena 2 |
180 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
355 |
|
|
2:13.97 |
+28.73 |
|
|
|
|
Vesa Kyckling |
43 |
79A132 |
|
30.56 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Juuso Tikanoja |
37 |
85A195 |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
58 |
64A074 |
|
32.46 |
|
|
|
|
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jussi Luhtasela |
42 |
80A147 |
|
34.65 |
|
|
|
|
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
ORCA Helsinki |
195 |
ORCA Helsinki |
|
|
355 |
|
|
2:14.02 |
+28.78 |
|
|
|
|
Matti Alpola |
69 |
53A019 |
|
39.61 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
78A062 |
|
33.12 |
|
|
|
|
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Judin |
41 |
81A100 |
|
34.13 |
|
|
|
|
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vili Nykänen |
41 |
81A104 |
|
27.16 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lahden Uimaseura |
189 |
Lahden Uimaseura |
|
|
318 |
|
|
2:18.92 |
+33.68 |
|
|
|
|
Jari Suominen |
65 |
57A028 |
|
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Salo |
42 |
80A145 |
|
32.52 |
|
|
|
|
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Kivilaakso |
40 |
82A142 |
|
35.68 |
|
|
|
|
1:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Väkiparta |
42 |
80A146 |
|
35.35 |
|
|
|
|
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Miehet 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
122 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
740 |
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Korpi |
25 |
97A129 |
|
24.78 |
|
|
|
|
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Viilos |
33 |
89A304 |
|
26.26 |
|
|
|
|
51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Kekkonen |
33 |
89A084 |
|
26.13 |
|
|
|
|
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jani Heinänen |
31 |
91A382 |
|
25.43 |
|
|
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingin Uimarit |
123 |
Helsingin Uimarit |
|
|
590 |
|
|
1:50.67 |
+8.07 |
|
|
|
|
Wiljam Rautiainen |
27 |
95A763 |
|
27.46 |
|
|
|
|
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Aki Huunonen |
26 |
96B160 |
|
28.92 |
|
|
|
|
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Koskela |
40 |
82A125 |
|
27.48 |
|
|
|
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rami Laakso |
30 |
92A046 |
|
26.81 |
|
|
|
|
1:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Young ones |
142 |
Vanders |
|
|
589 |
|
|
1:50.73 |
+8.13 |
|
|
|
|
Mikko Arponen |
42 |
80A030 |
|
29.12 |
|
|
|
|
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
29 |
93A900 |
|
24.88 |
|
|
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Junninen |
33 |
89A290 |
|
27.71 |
|
|
|
|
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lahtinen |
38 |
84A162 |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Espoon Kilpauinti B |
149 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
567 |
|
|
1:52.12 |
+9.52 |
|
|
|
|
Igor Korolev |
37 |
85A178 |
|
26.22 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timo Schwarte |
34 |
88A009 |
|
28.99 |
|
|
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Kajander |
35 |
87A091 |
|
28.28 |
|
|
|
|
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Auromaa |
43 |
79A127 |
|
28.63 |
|
|
|
|
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m Vapaa M |
135 |
S.C. Pingviinit |
|
|
515 |
|
|
1:55.82 |
+13.22 |
|
|
|
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
91A169 |
|
29.04 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Laurila |
26 |
96B074 |
|
27.96 |
|
|
|
|
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Perttula |
41 |
81A106 |
|
30.90 |
|
|
|
|
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Rami Mustonen |
37 |
85A186 |
|
27.92 |
|
|
|
|
1:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swimming Team Rauma |
154 |
Swimming Team Rauma |
|
|
482 |
|
|
1:58.33 |
+15.73 |
|
|
|
|
Aarne Hakanen |
45 |
77A035 |
|
30.71 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Kosunen |
37 |
85A021 |
|
28.78 |
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Ailanen |
47 |
75A124 |
|
31.36 |
|
|
|
|
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Sinisalo |
25 |
97A469 |
|
27.48 |
|
|
|
|
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 1 |
154 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Daniel Viitikko |
26 |
96A701 |
|
26.24 |
|
|
|
|
26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
86A048 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Rintala |
48 |
74A027 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville-Pekka Pirilä |
44 |
78A115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 13.25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 14.01.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Rehnström |
65 |
Ekenäs Simsällskap |
|
514 |
4:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaia Kulla |
61 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
627 |
3:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Virtanen |
60 |
Jyväskylän Aalto |
|
401 |
4:09.52 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
709 |
3:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Kara |
57 |
Espoon Kilpauinti |
|
676 |
3:23.71 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
516 |
3:42.95 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
sari kukkonen |
50 |
Keravan Uimarit |
|
468 |
3:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tarja Salmimies |
51 |
Race Club Sveitsi |
|
430 |
3:46.28 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
304 |
4:14.02 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
45 |
Cetus Espoo |
|
815 |
2:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Hokkanen |
45 |
Cetus Espoo |
|
548 |
3:20.07 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tarja Niinisalo |
45 |
Espoon Kilpauinti |
|
430 |
3:36.90 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Saarimaa |
48 |
Nurmijärven Uinti |
|
380 |
3:46.00 |
+50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mari Ääri |
42 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
591 |
3:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anu Tolvanen |
40 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
542 |
3:14.29 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liisa Ailanen |
44 |
Swimming Team Rauma |
|
509 |
3:18.41 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
3:43.14 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisa Rantatulkkila |
40 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
350 |
3:44.72 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
335 |
3:48.07 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ira Uusoksa |
35 |
ORCA Helsinki |
|
636 |
3:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sina Hulkkonen |
35 |
Cetus Espoo |
|
404 |
3:30.12 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annukka Pihlaja |
39 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
393 |
3:32.13 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Päivi Repo |
39 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
370 |
3:36.30 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
319 |
3:47.20 |
+46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Rantataro |
33 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
531 |
3:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna Hakala |
33 |
Espoon Kilpauinti |
|
386 |
3:24.40 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Risteelä |
29 |
Oulun Uinti 1906 |
|
626 |
3:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 16.49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 16.52.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Koski |
80 |
Espoon Kilpauinti |
|
327 |
5:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lembit Laht |
73 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
486 |
3:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannu Koivisto |
69 |
ORCA Helsinki |
|
361 |
3:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
334 |
3:52.78 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ossi Vallemaa |
68 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
334 |
3:52.79 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
325 |
3:54.78 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esa Ihalainen |
68 |
Uinti Imatra |
|
321 |
3:55.90 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Teponoja |
67 |
Cetus Espoo |
|
315 |
3:57.24 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
261 |
4:12.75 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvo Musikka |
63 |
Vanders |
|
351 |
3:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Kanto |
59 |
Kauhajoen Karhu |
|
523 |
3:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai Mustonen |
56 |
Lapuan Virkiä |
|
507 |
3:08.82 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai-Asser Skog |
56 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
253 |
3:58.04 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jukka Lehtola |
54 |
Uinti Imatra |
|
383 |
3:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pami Aalto |
50 |
Helsingfors Simsällskap |
|
344 |
3:30.66 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ari Savulahti |
50 |
Riihimäen Uimaseura |
|
258 |
3:51.68 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarne Hakanen |
45 |
Swimming Team Rauma |
|
434 |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
István Beszteri |
49 |
Vanders |
|
310 |
3:25.98 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicola Feller |
46 |
Nurmijärven Uinti |
|
231 |
3:47.18 |
+43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markku Vihersalo |
44 |
Helsingfors Simsällskap |
|
519 |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vili Nykänen |
41 |
ORCA Helsinki |
|
519 |
2:52.43 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pekka Koskinen |
44 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
492 |
2:55.48 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markku Ahonen |
41 |
UPOT |
|
429 |
3:03.68 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Peltola |
37 |
Uimaseura Aquila |
|
383 |
3:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rami Mustonen |
37 |
S.C. Pingviinit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Antti Kajander |
35 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
597 |
2:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rami Laakso |
30 |
Helsingin Uimarit |
|
473 |
2:57.09 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Rintauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atso Lindström |
25 |
Helsingfors Simsällskap |
|
461 |
2:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
340 |
3:08.69 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 17.56.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Virve Palos |
80 |
Koovee |
|
|
13:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sirje Voolmaa |
69 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
8:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Rantala |
55 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
6:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marjut Hyvönen |
56 |
Keravan Uimarit |
|
|
6:36.04 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
51 |
ORCA Helsinki |
|
|
5:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
6:20.01 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sari Sipari |
47 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
5:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
|
6:10.25 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raisa Friberg |
46 |
ORCA Helsinki |
|
|
6:41.88 |
+51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eeva Asp |
40 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
5:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiina Arusoo |
43 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
5:46.89 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
5:56.93 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
6:01.86 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paula Niinimäki |
41 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
6:04.78 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
7:11.00 |
+1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ira Uusoksa |
35 |
ORCA Helsinki |
|
|
5:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Muukkonen |
36 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
6:31.18 |
+1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
TANJA LAINE |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
6:31.97 |
+1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Ponomareva |
31 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miia Hurskainen |
30 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:57.91 |
+1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Hakala |
33 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
6:02.56 |
+1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taru Niemi |
30 |
Keravan Uimarit |
|
|
6:14.60 |
+1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
8:23.24 |
+3:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
5:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katariina Linha |
25 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
5:52.84 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 17.54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 17.57.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pentti Keränen |
87 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
10:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
|
8:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markku Makkonen |
74 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
7:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
73 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
8:16.09 |
+1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Elovaara |
66 |
Cetus Espoo |
|
|
6:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Alpola |
69 |
ORCA Helsinki |
|
|
6:59.34 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esko Turunen |
67 |
S.C. Pingviinit |
|
|
7:00.03 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Rantanen |
67 |
Brahean Uimarit |
|
|
7:01.97 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
5:48.03 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrus Vaker |
63 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
6:10.75 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esa Päätalo |
57 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
57 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:51.41 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauri Kanto |
59 |
Kauhajoen Karhu |
|
|
5:57.69 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
58 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
6:12.59 |
+45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Ratala |
54 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
4:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Alopaeus |
51 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
5:19.69 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jukka Lehtola |
54 |
Uinti Imatra |
|
|
5:46.31 |
+55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jun Kojima |
51 |
Vanders |
|
|
5:57.60 |
+1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jarkko Mikkola |
53 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
6:21.03 |
+1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Piispanen |
54 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
6:31.12 |
+1:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viacheslav Kononenko |
48 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
jori johansson |
45 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:06.23 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Rantala |
49 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
5:10.09 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaakko Lyytinen |
46 |
Helsingin Uimarit |
|
|
5:35.29 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aki Keskinen |
46 |
Uinti Imatra |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
5:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lari Rönkä |
43 |
Uimaseura Aquila |
|
|
5:23.01 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teemu Malmelin |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
|
5:28.10 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yassine Ghezaïel |
41 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
5:39.86 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jari Järvinen |
44 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
5:40.51 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
|
6:00.86 |
+55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Miettinen |
36 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janne Hamari |
39 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
6:43.46 |
+1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuso Tikanoja |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
6:53.78 |
+1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
5:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
6:25.39 |
+1:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
26 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
4:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
|
5:18.06 |
+57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vesa Pykälistö |
29 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
6:20.16 |
+1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 18.45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 18.48.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Virve Palos |
80 |
Koovee |
|
165 |
6:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
611 |
2:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Vantsi |
57 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
580 |
3:01.96 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Kara |
57 |
Espoon Kilpauinti |
|
502 |
3:10.87 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karita Haapasalo-Tuomainen |
50 |
Keravan Uimarit |
|
282 |
3:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
192 |
4:13.80 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
45 |
Cetus Espoo |
|
717 |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
336 |
3:27.05 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
489 |
3:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
345 |
3:24.10 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
252 |
3:46.39 |
+44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
Nurmijärven Uinti |
|
234 |
3:52.19 |
+50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiina Lehtonen |
39 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
438 |
3:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pirjo Sohlo |
38 |
Vanders |
|
317 |
3:22.52 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
206 |
3:53.96 |
+52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
335 |
3:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
115 |
4:42.30 |
+1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Walden |
29 |
Lahden Uimaseura |
|
461 |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
379 |
3:03.92 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Hannila |
26 |
Lapuan Virkiä |
|
308 |
3:17.05 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Thodin |
28 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
291 |
3:20.97 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 19.19.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
507 |
4:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Bremer |
84 |
Helsingfors Simsällskap |
|
346 |
4:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
79 |
Riihimäen Uimaseura |
|
302 |
4:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
70 |
Simmis Wanda ry |
|
617 |
3:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
73 |
Oulun Uinti 1906 |
|
208 |
4:30.36 |
+1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
289 |
3:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
276 |
4:01.33 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ralf Sund |
67 |
Espoon Kilpauinti |
|
236 |
4:13.99 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Heikkilä |
62 |
Speedo Masters Finland |
|
463 |
3:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svein Erik Nymo |
63 |
OI Svømming |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
57 |
JyväsSeudun Uinti |
|
588 |
2:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai-Asser Skog |
56 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
410 |
3:09.52 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Heikkilä |
58 |
S.C. Pingviinit |
|
405 |
3:10.25 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
4:29.43 |
+1:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
47 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
339 |
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Ailanen |
47 |
Swimming Team Rauma |
|
293 |
3:18.00 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arto Salmela |
46 |
Kempeleen Pyrintö |
|
172 |
3:56.16 |
+47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
404 |
2:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
259 |
3:20.77 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha-Pekka Alapartanen |
35 |
Kurikan Ryhti |
|
537 |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Salmela |
39 |
Simmis Wanda ry |
|
504 |
2:40.73 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Viilos |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
498 |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
425 |
2:43.26 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timo Schwarte |
34 |
Espoon Kilpauinti |
|
409 |
2:45.27 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
334 |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 19.43.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
JyväsSeudun Uinti |
|
313 |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
JyväsSeudun Uinti |
|
311 |
50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
70 |
Cetus Espoo |
|
389 |
42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiia Brakmann |
67 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
343 |
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Virtanen |
60 |
Jyväskylän Aalto |
|
239 |
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leena Rasinaho |
57 |
S.C. Pingviinit |
|
597 |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Nurmi |
55 |
Espoon Kilpauinti |
|
554 |
34.44 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pirkko Hankonen |
59 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
486 |
35.96 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Päivi Halme |
58 |
ORCA Helsinki |
|
460 |
36.64 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
407 |
38.16 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minna Karhama |
56 |
Vanders |
|
396 |
38.52 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ulla Vainikka |
57 |
Nurmijärven Uinti |
|
219 |
46.88 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
54 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
628 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anu Ilander |
54 |
Espoon Kilpauinti |
|
583 |
32.42 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Päivi Steffen |
51 |
ORCA Helsinki |
|
526 |
33.55 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tarja Salmimies |
51 |
Race Club Sveitsi |
|
415 |
36.29 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Piiroinen |
49 |
Brahean Uimarit |
|
631 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Sipari |
47 |
Kouvolan Uimarit |
|
502 |
33.44 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Rutanen |
48 |
Helsingfors Simsällskap |
|
496 |
33.58 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Johanna Haverinen |
49 |
Lahden Uimaseura |
|
486 |
33.80 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Sanna Hokkanen |
45 |
Cetus Espoo |
|
486 |
33.80 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Grönroos |
48 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
443 |
34.87 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Saarimaa |
48 |
Nurmijärven Uinti |
|
441 |
34.91 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
48 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
439 |
34.97 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
419 |
35.51 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elif Aksu |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
329 |
38.48 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taina Hyvönen |
47 |
Nurmijärven Uinti |
|
321 |
38.81 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Bargum |
41 |
Helsingfors Simsällskap |
|
698 |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kati Pesonen-Hellsten |
40 |
Helsingfors Simsällskap |
|
681 |
30.05 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liisa Ailanen |
44 |
Swimming Team Rauma |
|
593 |
31.46 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
Kuopion Uimaseura |
|
591 |
31.49 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
562 |
32.03 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helinä Mellanen |
40 |
Nurmijärven Uinti |
|
467 |
34.07 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taina Martikainen |
44 |
Elite Uinti ry |
|
464 |
34.14 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanna Anttila |
43 |
Elite Uinti ry |
|
445 |
34.63 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Laijoki |
44 |
Keravan Uimarit |
|
412 |
35.51 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
392 |
36.12 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sini Sohlberg |
43 |
Riihimäen Uimaseura |
|
386 |
36.29 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeva-Mari Karine-Galambosi |
43 |
Keravan Uimarit |
|
369 |
36.86 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niina Lehmusvirta |
40 |
Keravan Uimarit |
|
296 |
39.66 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
Nurmijärven Uinti |
|
250 |
41.97 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liisi Koskelainen |
43 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Majander |
38 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
839 |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Lehto |
39 |
Jyväskylän Aalto |
|
608 |
30.66 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi-Stina Pirttimäki |
39 |
Jyväskylän Aalto |
|
567 |
31.38 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Ripatti |
35 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
524 |
32.22 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Heikkinen |
39 |
Brahean Uimarit |
|
505 |
32.62 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anu Paakkunainen |
35 |
Elite Uinti ry |
|
496 |
32.82 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Viteli |
37 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
491 |
32.91 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Salla Valtari |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
487 |
33.02 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
462 |
33.60 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
446 |
34.00 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pirjo Sohlo |
38 |
Vanders |
|
396 |
35.35 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
36.60 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anu Uhotoinen |
36 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
349 |
36.87 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Piia Peuhkuri |
37 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
297 |
38.92 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Satu Kaure |
39 |
Elite Uinti ry |
|
204 |
44.11 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Suvi Pulkkinen |
34 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
847 |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Ponomareva |
31 |
Åbo Simklubb |
|
675 |
29.33 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riikka Kari |
33 |
Lapuan Virkiä |
|
538 |
31.64 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miia Heiskanen |
30 |
Oulun Lohet |
|
520 |
32.00 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Toivio |
30 |
Helsingin Uimarit |
|
505 |
32.31 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miia Hurskainen |
30 |
Kuopion Uimaseura |
|
466 |
33.20 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marianne Siurua |
32 |
Swimming Team Rauma |
|
458 |
33.38 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
310 |
38.01 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Rokka |
34 |
Keravan Uimarit |
|
307 |
38.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Lahtinen |
32 |
Espoon Kilpauinti |
|
231 |
41.92 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Känsäkoski |
25 |
Vanders |
|
684 |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Risteelä |
29 |
Oulun Uinti 1906 |
|
620 |
29.81 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Pellinen |
25 |
JyväsSeudun Uinti |
|
598 |
30.16 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Soinilehto |
27 |
S.C. Pingviinit |
|
596 |
30.20 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Erkinaro |
27 |
Oulun Uinti 1906 |
|
567 |
30.70 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
Vanders |
|
504 |
31.94 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Ojala |
27 |
Helsingin Uimarit |
|
475 |
32.56 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katariina Linha |
25 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
464 |
32.83 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Vehmaa |
27 |
Uimaseura Aquila |
|
406 |
34.31 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patricia Gimeno Estivill |
25 |
JyväsSeudun Uinti |
|
397 |
34.56 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Hannila |
26 |
Lapuan Virkiä |
|
358 |
35.79 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Immonen |
25 |
Simmis Wanda ry |
|
327 |
36.89 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Juopperi |
28 |
Uinti Imatra |
|
300 |
37.96 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Susanna Halme |
26 |
ORCA Helsinki |
|
204 |
43.18 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Terhi Saarenpää |
28 |
Lapuan Virkiä |
|
203 |
43.22 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 19.55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 20.00.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pentti Keränen |
87 |
Espoon Kilpauinti |
|
250 |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
martti lahti |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
139 |
1:05.49 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
482 |
40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juha Koski |
80 |
Espoon Kilpauinti |
|
387 |
43.84 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaakko Virkajärvi |
83 |
Lahden Uimaseura |
|
245 |
51.01 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jukka-Pekka Sarkkinen |
81 |
S.C. Pingviinit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heikki Asell |
75 |
S.C. Pingviinit |
|
466 |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
matti väätänen |
75 |
Cetus Espoo |
|
185 |
51.22 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
596 |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
JyväsSeudun Uinti |
|
493 |
35.06 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ralf Lindblad |
71 |
Raision Urheilijat |
|
471 |
35.61 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heikki Räsänen |
71 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
343 |
39.56 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Lehtonen |
66 |
Helsingfors Simsällskap |
|
579 |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
494 |
33.14 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peep Kesküla |
68 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
490 |
33.23 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jukka Tihinen |
66 |
S.C. Pingviinit |
|
441 |
34.43 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seppo Hytönen |
66 |
JyväsSeudun Uinti |
|
437 |
34.53 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Teponoja |
67 |
Cetus Espoo |
|
395 |
35.72 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ossi Vallemaa |
68 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
384 |
36.03 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erkki Ipatti |
67 |
Kauhajoen Karhu |
|
381 |
36.15 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
331 |
37.88 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Alpola |
69 |
ORCA Helsinki |
|
284 |
39.84 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
238 |
42.27 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juri Logvin |
60 |
Speedo Masters Finland |
|
811 |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Viitala |
60 |
S.C. Pingviinit |
|
589 |
30.09 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Nikula |
62 |
Oulun Lohet |
|
585 |
30.15 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
539 |
31.00 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Multanen |
63 |
Tornion Uimaseura |
|
432 |
33.37 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markku Viitala |
59 |
S.C. Pingviinit |
|
561 |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timo Vepsäläinen |
56 |
Brahean Uimarit |
|
546 |
29.90 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esa Päätalo |
57 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
30.04 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jukka Pellinen |
55 |
JyväsSeudun Uinti |
|
452 |
31.85 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mika Pöyhölä |
56 |
S.C. Pingviinit |
|
442 |
32.08 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaakko Erkinaro |
59 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
32.34 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marko Lysmä |
57 |
Cetus Espoo |
|
427 |
32.46 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
58 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
379 |
33.78 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gavin Doyle |
59 |
Gladius Kirkkonummi |
|
344 |
34.89 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Timo Hanhimäki |
56 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
331 |
35.32 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Pakaslahti |
57 |
Vanders |
|
288 |
37.02 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
180 |
43.23 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petri Rahko |
57 |
HTU Stadi |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Rundgren |
54 |
Speedo Masters Finland |
|
829 |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pasi Rönkkö |
52 |
S.C. Pingviinit |
|
636 |
28.00 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikko Suominen |
51 |
S.C. Pingviinit |
|
632 |
28.05 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tapio Mäkitalo |
52 |
Speedo Masters Finland |
|
601 |
28.52 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville Alopaeus |
51 |
Espoon Kilpauinti |
|
570 |
29.03 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Narumo |
53 |
Vanders |
|
520 |
29.93 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vesa Kälviäinen |
54 |
SUH |
|
471 |
30.93 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jun Kojima |
51 |
Vanders |
|
461 |
31.15 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Risto Halonen |
52 |
Vanders |
|
438 |
31.70 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pete Vainikka |
53 |
Vanders |
|
386 |
33.05 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Timo Piispanen |
54 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
359 |
33.85 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Antti Sunell |
52 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
353 |
34.07 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sami Uitti |
51 |
Cetus Espoo |
|
344 |
34.34 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jarkko Mikkola |
53 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
341 |
34.44 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niko Rantsi |
54 |
Vanders |
|
334 |
34.69 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
46 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
670 |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jari Johansson |
45 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
641 |
27.30 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riku-Petteri Räsänen |
47 |
Nurmijärven Uinti |
|
601 |
27.90 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pekka Takamaa |
46 |
Lapuan Virkiä |
|
510 |
29.46 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jukka Parviainen |
48 |
Jyväskylän Aalto |
|
488 |
29.90 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Turunen |
46 |
Pieksän Kuutit |
|
483 |
30.01 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arno Glöckner |
46 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
473 |
30.22 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
47 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
429 |
31.21 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Atte Varis |
48 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
414 |
31.58 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teemu Rintala |
48 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
395 |
32.07 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicola Feller |
46 |
Nurmijärven Uinti |
|
338 |
33.78 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tommi Halima |
49 |
S.C. Pingviinit |
|
333 |
33.95 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Kanervo |
49 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
319 |
34.45 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tomi Tilander |
49 |
ORCA Helsinki |
|
302 |
35.07 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arto Salmela |
46 |
Kempeleen Pyrintö |
|
243 |
37.71 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jukka Martama |
45 |
Uimaseura Aquila |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
41 |
ORCA Helsinki |
|
634 |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Koskela |
40 |
Helsingin Uimarit |
|
561 |
28.19 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pekka Koskinen |
44 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
558 |
28.23 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vili Nykänen |
41 |
ORCA Helsinki |
|
548 |
28.40 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Kaipio |
44 |
Jyväskylän Aalto |
|
546 |
28.44 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kai Poutanen |
42 |
Speedo Masters Finland |
|
508 |
29.12 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikko Arponen |
42 |
Vanders |
|
503 |
29.23 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikko Auromaa |
43 |
Espoon Kilpauinti |
|
493 |
29.42 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville-Pekka Pirilä |
44 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
429 |
30.82 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juha Antila |
44 |
Lapuan Virkiä |
|
415 |
31.16 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vesa Perttula |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
381 |
32.07 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jussi Luhtasela |
42 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
321 |
33.95 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Igor Korolev |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
642 |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
545 |
27.85 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomi Miettinen |
36 |
Kuopion Uimaseura |
|
498 |
28.70 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lassi Kosunen |
37 |
Swimming Team Rauma |
|
462 |
29.44 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Peltola |
37 |
Uimaseura Aquila |
|
453 |
29.63 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Takala |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
449 |
29.72 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erno Leppänen |
37 |
S.C. Pingviinit |
|
438 |
29.96 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Lahtinen |
38 |
Vanders |
|
426 |
30.24 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juuso Tikanoja |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
213 |
38.10 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jani Heinänen |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
606 |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raimo Raski |
33 |
S.C. Pingviinit |
|
567 |
26.73 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Korpela |
32 |
Oulun Uinti 1906 |
|
523 |
27.45 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janne Kekkonen |
33 |
Jyväskylän Aalto |
|
523 |
27.46 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikko Junninen |
33 |
Vanders |
|
480 |
28.26 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
S.C. Pingviinit |
|
467 |
28.52 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
456 |
28.74 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Rantanen |
34 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
400 |
30.02 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Valkama |
34 |
Gladius Kirkkonummi |
|
389 |
30.31 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
Nurmijärven Uinti |
|
313 |
32.58 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuli Korpi |
25 |
Jyväskylän Aalto |
|
705 |
25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Viitikko |
26 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
618 |
26.18 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Ikonen |
26 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
612 |
26.26 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Pikkala |
29 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
602 |
26.40 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jere Kotomäki |
25 |
Kokkolan Uimaseura |
|
599 |
26.44 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Henrik Rinkinen |
25 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
599 |
26.44 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuukka Myller |
28 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
592 |
26.55 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joni Honkala |
27 |
Hydra Platypus |
|
564 |
26.98 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pietu Kinnunen |
26 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
546 |
27.28 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Järvelä |
28 |
Oulun Lohet |
|
510 |
27.91 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teemu Aula |
27 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
492 |
28.24 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juho Aittasalo |
28 |
Helsingfors Simsällskap |
|
374 |
30.94 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vesa Pykälistö |
29 |
Kempeleen Pyrintö |
|
342 |
31.86 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Haapaniemi |
28 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
339 |
31.97 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 20.20.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Sekauinti Naiset 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 5 |
240 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
531 |
|
|
2:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Sirje Voolmaa |
69 |
|
|
55.10 |
|
|
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Kulla |
61 |
|
|
43.19 |
|
|
|
|
1:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiina Arusoo |
43 |
|
|
33.94 |
|
|
|
|
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Brakmann |
67 |
|
|
40.49 |
|
|
|
|
2:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JyväsSeudun Uinti |
251 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
221 |
|
|
3:51.07 |
+58.35 |
|
|
|
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
41A006 |
|
1:05.84 |
|
|
|
|
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
45A004 |
|
1:04.66 |
|
|
|
|
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Pellinen |
25 |
97A164 |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Johanna Hytönen |
68 |
54A030 |
|
1:07.46 |
|
|
|
|
3:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Sekauinti Naiset 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Espoon Kilpauinti D |
203 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
660 |
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Kara |
57 |
65A019 |
|
39.97 |
|
|
|
|
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anu Ilander |
54 |
68A022 |
|
41.11 |
|
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sari Nurmi |
55 |
67A085 |
|
37.36 |
|
|
|
|
1:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salla Valtari |
37 |
85A172 |
|
31.96 |
|
|
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nurmijärven Uinti |
200 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
472 |
|
|
2:48.20 |
+17.80 |
|
|
|
|
Nina Saarimaa |
48 |
74A081 |
|
42.66 |
|
|
|
|
42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Vainikka |
57 |
65A074 |
|
52.45 |
|
|
|
|
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helinä Mellanen |
40 |
82A039 |
|
37.47 |
|
|
|
|
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Rantala |
55 |
67A050 |
|
35.62 |
|
|
|
|
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keravan Uimarit D209 |
209 |
Keravan Uimarit |
|
|
426 |
|
|
2:54.01 |
+23.61 |
|
|
|
|
Marjut Hyvönen |
56 |
66A045 |
|
47.97 |
|
|
|
|
47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
sari kukkonen |
50 |
72A064 |
|
46.19 |
|
|
|
|
1:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karita Haapasalo-Tuomainen |
50 |
72A004 |
|
44.18 |
|
|
|
|
2:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Katri Vuori |
53 |
69A062 |
|
35.67 |
|
|
|
|
2:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Sekauinti Naiset 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Seinäjoen Uimarit |
167 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
574 |
|
|
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Annukka Pihlaja |
39 |
83A148 |
|
39.05 |
|
|
|
|
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
67A051 |
|
47.18 |
|
|
|
|
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Rantataro |
33 |
89A105 |
|
32.25 |
|
|
|
|
1:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeva Asp |
40 |
82A059 |
|
31.60 |
|
|
|
|
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C.Pingviinit 4X50m SKUV N |
176 |
S.C. Pingviinit |
|
|
524 |
|
|
2:34.67 |
+4.59 |
|
|
|
|
Hanna Mäkinen |
46 |
76A121 |
|
42.44 |
|
|
|
|
42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elif Aksu |
46 |
76A125 |
|
46.77 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Soinilehto |
27 |
95A022 |
|
32.29 |
|
|
|
|
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Rasinaho |
57 |
65A073 |
|
33.17 |
|
|
|
|
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ORCA Helsinki |
175 |
ORCA Helsinki |
|
|
518 |
|
|
2:35.29 |
+5.21 |
|
|
|
|
Emma Kyrklund |
31 |
91A578 |
|
42.41 |
|
|
|
|
42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ira Uusoksa |
35 |
87A274 |
|
37.19 |
|
|
|
|
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Steffen |
51 |
71A079 |
|
39.12 |
|
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Halme |
58 |
64A071 |
|
36.57 |
|
|
|
|
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kuopion Uimaseura |
160 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
422 |
|
|
2:46.25 |
+16.17 |
|
|
|
|
Marjukka Pulkkinen |
40 |
82A012 |
|
38.62 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Hurula |
57 |
65A006 |
|
43.08 |
|
|
|
|
1:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miia Hurskainen |
30 |
92A228 |
|
36.27 |
|
|
|
|
1:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Männikkö |
33 |
89A538 |
|
48.28 |
|
|
|
|
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elite Uinti ry |
183 |
Elite Uinti ry |
|
|
403 |
|
|
2:48.82 |
+18.74 |
|
|
|
|
Taina Martikainen |
44 |
78A151 |
|
42.48 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maija-Leena Tuovinen |
61 |
61A057 |
|
55.09 |
|
|
|
|
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Anttila |
43 |
79A133 |
|
40.40 |
|
|
|
|
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anu Paakkunainen |
35 |
87A277 |
|
30.85 |
|
|
|
|
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Keravan Uimarit C161 |
161 |
Keravan Uimarit |
|
|
322 |
|
|
3:01.86 |
+31.78 |
|
|
|
|
Elina Rokka |
34 |
88A377 |
|
50.80 |
|
|
|
|
50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niina Lehmusvirta |
40 |
82A143 |
|
53.95 |
|
|
|
|
1:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Laijoki |
44 |
78A152 |
|
40.15 |
|
|
|
|
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Eeva-Mari Karine-Galambosi |
43 |
79A140 |
|
36.96 |
|
|
|
|
3:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Sekauinti Naiset 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
JUK Naiset sekari |
149 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
647 |
|
|
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Lehtonen |
39 |
83A137 |
|
38.33 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Viteli |
37 |
85A191 |
|
40.86 |
|
|
|
|
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ripatti |
35 |
87A148 |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riikka Majander |
38 |
84A018 |
|
28.20 |
|
|
|
|
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lahden Uimaseura |
148 |
Lahden Uimaseura |
|
|
543 |
|
|
2:29.95 |
+8.50 |
|
|
|
|
Katariina Neuvonen |
27 |
95B238 |
|
43.28 |
|
|
|
|
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Haverinen |
49 |
73A090 |
|
41.48 |
|
|
|
|
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Walden |
29 |
93A588 |
|
32.12 |
|
|
|
|
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Liisi Koskelainen |
43 |
79A139 |
|
33.07 |
|
|
|
|
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Ladies |
147 |
Vanders |
|
|
501 |
|
|
2:33.95 |
+12.50 |
|
|
|
|
Pirjo Sohlo |
38 |
84A167 |
|
42.47 |
|
|
|
|
42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Känsäkoski |
25 |
97A018 |
|
35.59 |
|
|
|
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
94A705 |
|
37.15 |
|
|
|
|
1:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Karhama |
56 |
66A022 |
|
38.74 |
|
|
|
|
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lane4 Arena 1 |
146 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
488 |
|
|
2:35.38 |
+13.93 |
|
|
|
|
Anu Uhotoinen |
36 |
86A209 |
|
45.03 |
|
|
|
|
45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Grönroos |
48 |
74A087 |
|
43.05 |
|
|
|
|
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristel Rugemalira |
33 |
89A546 |
|
31.84 |
|
|
|
|
1:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Felin |
29 |
93B257 |
|
35.46 |
|
|
|
|
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
131 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
485 |
|
|
2:35.70 |
+14.25 |
|
|
|
|
Katariina Linha |
25 |
97A419 |
|
39.23 |
|
|
|
|
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claudia Mariottini |
32 |
90A615 |
|
44.46 |
|
|
|
|
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
84A152 |
|
37.56 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TANJA LAINE |
36 |
86A165 |
|
34.45 |
|
|
|
|
2:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Espoon Kilpauinti B |
148 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
Emilia Lahtinen |
32 |
90A642 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henna Hakala |
33 |
89A211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Nordqvist |
38 |
84A133 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tarja Niinisalo |
45 |
77A146 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Sekauinti Naiset 100-119 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Uinti Tampere |
105 |
Uinti Tampere |
|
|
741 |
|
|
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nieminen |
26 |
96A009 |
|
35.43 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Mäkinen |
27 |
95A388 |
|
35.65 |
|
|
|
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lahtinen |
26 |
96A339 |
|
32.54 |
|
|
|
|
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Virta |
26 |
96A141 |
|
28.99 |
|
|
|
|
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 20.54.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 320-359 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Espoon Kilpauinti G |
337 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
325 |
|
|
4:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Juha Koski |
80 |
42A003 |
|
1:01.41 |
|
|
|
|
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
martti lahti |
85 |
37A000 |
|
1:09.81 |
|
|
|
|
2:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Malk |
85 |
37A002 |
|
55.79 |
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Pentti Keränen |
87 |
35A005 |
|
53.22 |
|
|
|
|
4:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 280-319 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 6 |
282 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
557 |
|
|
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
73 |
|
|
48.70 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Luige |
73 |
|
|
44.89 |
|
|
|
|
1:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Kesküla |
68 |
|
|
35.26 |
|
|
|
|
2:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ossi Vallemaa |
68 |
|
|
36.23 |
|
|
|
|
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
JyväsSeudun Uinti j´Joukkue 2 |
248 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
416 |
|
|
2:37.26 |
-7.82 |
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
52A003 |
|
48.81 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Pellinen |
55 |
67A040 |
|
41.75 |
|
|
|
|
1:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
31.85 |
|
|
|
|
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
34.85 |
|
|
|
|
2:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
HSS miehet E |
241 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
550 |
|
|
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Esa Salonen |
64 |
58A036 |
|
39.32 |
|
|
|
|
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Meller |
55 |
67A037 |
|
39.63 |
|
|
|
|
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Lehtonen |
66 |
56A015 |
|
35.28 |
|
|
|
|
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Vasko |
56 |
66A105 |
|
29.13 |
|
|
|
|
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m SKUV M |
243 |
S.C. Pingviinit |
|
|
503 |
|
|
2:27.63 |
+4.27 |
|
|
|
|
Lauri Heikkilä |
58 |
64A026 |
|
37.44 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markku Viitala |
59 |
63A069 |
|
40.66 |
|
|
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Viitala |
60 |
62A065 |
|
35.50 |
|
|
|
|
1:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Tihinen |
66 |
56A045 |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joensuun Uimaseura ry |
248 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
423 |
|
|
2:36.36 |
+13.00 |
|
|
|
|
Jarmo Miinin |
66 |
56A019 |
|
43.11 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kivelä |
56 |
66A034 |
|
41.99 |
|
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Uski |
64 |
58A004 |
|
36.39 |
|
|
|
|
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jari Halmepuro |
62 |
60A066 |
|
34.87 |
|
|
|
|
2:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
JyväsSeudun Uinti j´Joukkue 2 |
248 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
416 |
|
|
2:37.26 |
+13.90 |
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
52A003 |
|
48.81 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Pellinen |
55 |
67A040 |
|
41.75 |
|
|
|
|
1:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
31.85 |
|
|
|
|
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
34.85 |
|
|
|
|
2:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanders Old ones |
247 |
Vanders |
|
|
373 |
|
|
2:43.03 |
+19.67 |
|
|
|
|
Esko Keskinen |
67 |
55A031 |
|
41.81 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaarlo Kalliomaa |
63 |
59A062 |
|
41.85 |
|
|
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvo Musikka |
63 |
59A054 |
|
45.85 |
|
|
|
|
2:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niko Rantsi |
54 |
68A084 |
|
33.52 |
|
|
|
|
2:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo |
241 |
Cetus Espoo |
|
|
353 |
|
|
2:46.19 |
+22.83 |
|
|
|
|
Eero Elovaara |
66 |
56A000 |
|
47.76 |
|
|
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sami Uitti |
51 |
71A058 |
|
42.76 |
|
|
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Timo Teponoja |
67 |
55A007 |
|
44.15 |
|
|
|
|
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Marko Lysmä |
57 |
65A020 |
|
31.52 |
|
|
|
|
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Speedo Masters Finland 2 |
232 |
Speedo Masters Finland |
|
|
613 |
|
|
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Janne Virtanen |
58 |
64A023 |
|
32.86 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tapio Mäkitalo |
52 |
70A137 |
|
37.94 |
|
|
|
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petri Heikkilä |
62 |
60A029 |
|
31.08 |
|
|
|
|
1:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juri Logvin |
60 |
62A026 |
|
28.55 |
|
|
|
|
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m SKUV M |
200 |
S.C. Pingviinit |
|
|
589 |
|
|
2:12.15 |
+1.72 |
|
|
|
|
Teemu Malmelin |
41 |
81A101 |
|
34.27 |
|
|
|
|
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pasi Rönkkö |
52 |
70A148 |
|
37.10 |
|
|
|
|
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Suominen |
51 |
71A014 |
|
29.57 |
|
|
|
|
1:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Mika Pöyhölä |
56 |
66A106 |
|
31.21 |
|
|
|
|
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Mid Team |
205 |
Vanders |
|
|
470 |
|
|
2:22.54 |
+12.11 |
|
|
|
|
Timo Narumo |
53 |
69A008 |
|
38.16 |
|
|
|
|
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
István Beszteri |
49 |
73A066 |
|
37.25 |
|
|
|
|
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jun Kojima |
51 |
71A075 |
|
35.49 |
|
|
|
|
1:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Risto Halonen |
52 |
70A173 |
|
31.64 |
|
|
|
|
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
202 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
455 |
|
|
2:24.03 |
+13.60 |
|
|
|
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
48A002 |
|
42.62 |
|
|
|
|
42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Haapaniemi |
28 |
94A828 |
|
34.84 |
|
|
|
|
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Arttu Pikkala |
29 |
93A798 |
|
27.67 |
|
|
|
|
1:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Räsänen |
71 |
51A014 |
|
38.90 |
|
|
|
|
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Espoon Kilpauinti D |
232 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
399 |
|
|
2:30.47 |
+20.04 |
|
|
|
|
Mika Ruusunen |
52 |
70A059 |
|
39.14 |
|
|
|
|
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Sund |
67 |
55A022 |
|
47.15 |
|
|
|
|
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Alopaeus |
51 |
71A065 |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
60A013 |
|
32.33 |
|
|
|
|
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oulun Uinti D |
221 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
398 |
|
|
2:30.67 |
+20.24 |
|
|
|
|
Pekka Siltanen |
73 |
49A019 |
|
49.78 |
|
|
|
|
49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Esa Päätalo |
57 |
65A041 |
|
38.54 |
|
|
|
|
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuukka Korpela |
32 |
90A308 |
|
30.47 |
|
|
|
|
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaakko Erkinaro |
59 |
63A066 |
|
31.88 |
|
|
|
|
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 2 |
205 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
254 |
|
|
2:54.86 |
+44.43 |
|
|
|
|
Janne Hamari |
39 |
83A120 |
|
45.31 |
|
|
|
|
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Vuorinen |
47 |
75A105 |
|
47.89 |
|
|
|
|
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harri Koski |
65 |
57A024 |
|
47.79 |
|
|
|
|
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timo Piispanen |
54 |
68A072 |
|
33.87 |
|
|
|
|
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Speedo Masters Finland 1 |
197 |
Speedo Masters Finland |
|
|
647 |
|
|
2:01.92 |
-8.51 |
|
|
|
|
Lari Sirnelä |
40 |
82A107 |
|
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Tero Matkaniemi |
50 |
72A032 |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Rundgren |
54 |
68A016 |
|
26.98 |
|
|
|
|
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaani Virtanen |
53 |
69A078 |
|
28.06 |
|
|
|
|
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Speedo Masters Finland 1 |
197 |
Speedo Masters Finland |
|
|
647 |
|
|
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Lari Sirnelä |
40 |
82A107 |
|
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Matkaniemi |
50 |
72A032 |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Rundgren |
54 |
68A016 |
|
26.98 |
|
|
|
|
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaani Virtanen |
53 |
69A078 |
|
28.06 |
|
|
|
|
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jyväskylän Aalto 2 |
172 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
563 |
|
|
2:07.70 |
+5.78 |
|
|
|
|
Aki Tuomaala |
31 |
91A438 |
|
33.27 |
|
|
|
|
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Kaipio |
44 |
78A145 |
|
36.36 |
|
|
|
|
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Niko Rantala |
49 |
73A076 |
|
29.67 |
|
|
|
|
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Parviainen |
48 |
74A080 |
|
28.40 |
|
|
|
|
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda |
187 |
Simmis Wanda ry |
|
|
507 |
|
|
2:12.23 |
+10.31 |
|
|
|
|
Viacheslav Kononenko |
48 |
74A065 |
|
34.32 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Salmela |
39 |
83A063 |
|
36.69 |
|
|
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Viitanen |
55 |
67A077 |
|
33.66 |
|
|
|
|
1:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
jori johansson |
45 |
77A133 |
|
27.56 |
|
|
|
|
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSS miehet C |
180 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
465 |
|
|
2:16.12 |
+14.20 |
|
|
|
|
Atso Lindström |
25 |
97A857 |
|
38.07 |
|
|
|
|
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Aku Heikkerö |
48 |
74A085 |
|
36.69 |
|
|
|
|
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Eerikki Rutanen |
50 |
72A002 |
|
30.62 |
|
|
|
|
1:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kare-Petri Kaukomaa |
57 |
65A021 |
|
30.74 |
|
|
|
|
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ORCA Helsinki |
175 |
ORCA Helsinki |
|
|
424 |
|
|
2:20.29 |
+18.37 |
|
|
|
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
78A062 |
|
42.63 |
|
|
|
|
42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Tilander |
49 |
73A078 |
|
40.97 |
|
|
|
|
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
41 |
81A088 |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vili Nykänen |
41 |
81A104 |
|
28.42 |
|
|
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lapuan Virkiä |
193 |
Lapuan Virkiä |
|
|
421 |
|
|
2:20.68 |
+18.76 |
|
|
|
|
Kai Mustonen |
56 |
66A049 |
|
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Juha Antila |
44 |
78A146 |
|
39.30 |
|
|
|
|
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pekka Takamaa |
46 |
76A131 |
|
33.20 |
|
|
|
|
1:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimmo Tuunanen |
47 |
75A146 |
|
31.80 |
|
|
|
|
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lane4 Arena 2 |
185 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
257 |
|
|
2:45.75 |
+43.83 |
|
|
|
|
Antti Sunell |
52 |
70A180 |
|
49.95 |
|
|
|
|
49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Kyckling |
43 |
79A132 |
|
43.18 |
|
|
|
|
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jussi Luhtasela |
42 |
80A147 |
|
40.44 |
|
|
|
|
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Varis |
48 |
74A078 |
|
32.18 |
|
|
|
|
2:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lane4 Arena 1 |
161 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
226 |
|
|
2:53.09 |
+51.17 |
|
|
|
|
John Rugemalira |
37 |
60582679 |
|
34.77 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Juuso Tikanoja |
37 |
85A195 |
|
48.81 |
|
|
|
|
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arno Glöckner |
46 |
76A134 |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Da Silva Pereira Pinto |
41 |
81A122 |
|
54.00 |
|
|
|
|
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m Sekauinti Miehet 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
122 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
637 |
|
|
1:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Antti Viilos |
33 |
89A304 |
|
32.23 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Kekkonen |
33 |
89A084 |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jani Heinänen |
31 |
91A382 |
|
28.06 |
|
|
|
|
1:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuli Korpi |
25 |
97A129 |
|
24.14 |
|
|
|
|
1:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanders Young ones |
142 |
Vanders |
|
|
533 |
|
|
2:06.14 |
+7.30 |
|
|
|
|
Mikko Arponen |
42 |
80A030 |
|
34.50 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
29 |
93A900 |
|
31.31 |
|
|
|
|
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Junninen |
33 |
89A290 |
|
30.55 |
|
|
|
|
1:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lahtinen |
38 |
84A162 |
|
29.78 |
|
|
|
|
2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m SKUV M |
141 |
S.C. Pingviinit |
|
|
520 |
|
|
2:07.15 |
+8.31 |
|
|
|
|
Erno Leppänen |
37 |
85A176 |
|
35.69 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Laurila |
26 |
96B074 |
|
34.39 |
|
|
|
|
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Perttula |
41 |
81A106 |
|
29.14 |
|
|
|
|
1:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rami Mustonen |
37 |
85A186 |
|
27.93 |
|
|
|
|
2:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Swimming Team Rauma |
154 |
Swimming Team Rauma |
|
|
434 |
|
|
2:15.03 |
+16.19 |
|
|
|
|
Saku Ailanen |
47 |
75A124 |
|
41.03 |
|
|
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Hakanen |
45 |
77A035 |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Sinisalo |
25 |
97A469 |
|
30.32 |
|
|
|
|
1:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Kosunen |
37 |
85A021 |
|
28.76 |
|
|
|
|
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Espoon Kilpauinti B |
149 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Väärä uintijärjestys |
|
|
|
Timo Schwarte |
34 |
88A009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Igor Korolev |
37 |
85A178 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Kajander |
35 |
87A091 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Auromaa |
43 |
79A127 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 1 |
154 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Daniel Viitikko |
26 |
96A701 |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Rintala |
48 |
74A027 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jari Mäkäläinen |
36 |
86A048 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville-Pekka Pirilä |
44 |
78A115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.11.2022 20.50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2022 20.54.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
JyväsSeudun Uinti |
|
336 |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Virve Palos |
80 |
Koovee |
|
170 |
1:21.95 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiia Brakmann |
67 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
291 |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Virtanen |
60 |
Jyväskylän Aalto |
|
181 |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
576 |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pirkko Hankonen |
59 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
476 |
40.96 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulla Vainikka |
57 |
Nurmijärven Uinti |
|
200 |
54.70 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Ilander |
54 |
Espoon Kilpauinti |
|
563 |
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Thodin |
54 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
494 |
39.95 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Piiroinen |
49 |
Brahean Uimarit |
|
526 |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elif Aksu |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
415 |
41.56 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
48 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
371 |
43.17 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Bargum |
41 |
Helsingfors Simsällskap |
|
605 |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
467 |
38.16 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taina Martikainen |
44 |
Elite Uinti ry |
|
374 |
41.09 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
305 |
43.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiina Kämäräinen |
44 |
Nurmijärven Uinti |
|
170 |
53.40 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Majander |
38 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
630 |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiina Lehtonen |
39 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
429 |
37.94 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Viteli |
37 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
361 |
40.19 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salla Valtari |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
333 |
41.30 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
294 |
43.04 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Kari |
33 |
Lapuan Virkiä |
|
496 |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianne Siurua |
32 |
Swimming Team Rauma |
|
373 |
39.68 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
326 |
41.47 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Lahtinen |
32 |
Espoon Kilpauinti |
|
182 |
50.33 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
106 |
1:00.30 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Walden |
29 |
Lahden Uimaseura |
|
563 |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Soinilehto |
27 |
S.C. Pingviinit |
|
479 |
36.27 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
440 |
37.32 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katariina Linha |
25 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
379 |
39.21 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Juopperi |
28 |
Uinti Imatra |
|
217 |
47.23 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanna Halme |
26 |
ORCA Helsinki |
|
152 |
53.15 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Terhi Saarenpää |
28 |
Lapuan Virkiä |
|
120 |
57.42 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 13.31.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
martti lahti |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
216 |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
437 |
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klaus Bremer |
84 |
Helsingfors Simsällskap |
|
346 |
54.33 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
79 |
Riihimäen Uimaseura |
|
296 |
51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
matti väätänen |
75 |
Cetus Espoo |
|
78 |
1:20.55 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
70 |
Simmis Wanda ry |
|
578 |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
507 |
42.10 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ralf Lindblad |
71 |
Raision Urheilijat |
|
392 |
45.88 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
JyväsSeudun Uinti |
|
360 |
47.18 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heikki Räsänen |
71 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
278 |
51.41 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peep Kesküla |
68 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
419 |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
397 |
42.11 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jukka Tihinen |
66 |
S.C. Pingviinit |
|
356 |
43.66 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
217 |
51.47 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Viitala |
60 |
S.C. Pingviinit |
|
530 |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Svein Erik Nymo |
63 |
OI Svømming |
|
496 |
38.64 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esa Salonen |
64 |
Helsingfors Simsällskap |
|
446 |
40.03 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Multanen |
63 |
Tornion Uimaseura |
|
406 |
41.30 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kari Hiltunen |
64 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
396 |
41.63 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
393 |
41.74 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timo Vepsäläinen |
56 |
Brahean Uimarit |
|
544 |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai-Asser Skog |
56 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
472 |
37.27 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jukka Pellinen |
55 |
JyväsSeudun Uinti |
|
409 |
39.10 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
167 |
52.69 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petri Hyökyranta |
50 |
Espoon Kilpauinti |
|
597 |
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sami Uitti |
51 |
Cetus Espoo |
|
294 |
42.95 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Sunell |
52 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
194 |
49.34 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikko Arponen |
42 |
Vanders |
|
521 |
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
274 |
41.74 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erno Leppänen |
37 |
S.C. Pingviinit |
|
400 |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jani Heinänen |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
613 |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
S.C. Pingviinit |
|
576 |
31.20 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
480 |
33.16 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raimo Raski |
33 |
S.C. Pingviinit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 sukellus maaliintulossa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Ikonen |
26 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
664 |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Kotomäki |
25 |
Kokkolan Uimaseura |
|
522 |
31.59 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
26 |
JyväsSeudun Uinti |
|
517 |
31.69 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Sinisalo |
25 |
Swimming Team Rauma |
|
414 |
34.13 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pietu Kinnunen |
26 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
409 |
34.26 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aki Huunonen |
26 |
Helsingin Uimarit |
|
318 |
37.24 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 10.21.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
635 |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Vantsi |
57 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
535 |
3:06.63 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuija Alanko |
59 |
Riihimäen Uimaseura |
|
371 |
3:30.84 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
342 |
3:36.65 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Päivi Rantala |
55 |
Nurmijärven Uinti |
|
341 |
3:36.82 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Outi Kaarnamo |
53 |
Keravan Uimarit |
|
514 |
3:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karita Haapasalo-Tuomainen |
50 |
Keravan Uimarit |
|
376 |
3:29.16 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
224 |
4:08.36 |
+59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
45 |
Cetus Espoo |
|
853 |
2:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Saarimaa |
48 |
Nurmijärven Uinti |
|
358 |
3:27.65 |
+52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiina Arusoo |
43 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
503 |
3:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eeva Asp |
40 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
503 |
3:02.36 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
386 |
3:19.08 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helinä Mellanen |
40 |
Nurmijärven Uinti |
|
383 |
3:19.68 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisa Rantatulkkila |
40 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
328 |
3:30.14 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annukka Pihlaja |
39 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
480 |
3:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiina Lehtonen |
39 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
409 |
3:10.47 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
284 |
3:35.16 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TANJA LAINE |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
254 |
3:43.20 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riikka Kari |
33 |
Lapuan Virkiä |
|
377 |
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kyrklund |
31 |
ORCA Helsinki |
|
253 |
3:31.53 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claudia Mariottini |
32 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
244 |
3:34.14 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Sekauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
29 |
Espoon Kilpauinti |
|
785 |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
29 |
Tornion Uimaseura |
|
669 |
2:40.84 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 10.37.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
477 |
4:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauri Ekholm |
79 |
Riihimäen Uimaseura |
|
295 |
4:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lembit Laht |
73 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
386 |
3:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
73 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
4:46.97 |
+1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Elovaara |
66 |
Cetus Espoo |
|
301 |
3:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
269 |
3:44.94 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Lehtonen |
66 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti SU |
|
|
|
|
- |
|
Ralf Sund |
67 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
352 |
3:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvo Musikka |
63 |
Vanders |
|
269 |
3:39.94 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
57 |
JyväsSeudun Uinti |
|
626 |
2:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esa Päätalo |
57 |
Oulun Uinti 1906 |
|
489 |
2:58.44 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jyrki Ikonen |
58 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
444 |
3:04.34 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kai Mustonen |
56 |
Lapuan Virkiä |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jun Kojima |
51 |
Vanders |
|
377 |
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timo Narumo |
53 |
Vanders |
|
366 |
3:03.24 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Lahtinen |
51 |
Vanders |
|
359 |
3:04.52 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarkko Mikkola |
53 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
268 |
3:23.32 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
jori johansson |
45 |
Simmis Wanda ry |
|
569 |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
47 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
365 |
3:01.93 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saku Ailanen |
47 |
Swimming Team Rauma |
|
255 |
3:24.99 |
+48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arto Salmela |
46 |
Kempeleen Pyrintö |
|
207 |
3:39.65 |
+1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarni Oinonen |
46 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
197 |
3:43.37 |
+1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
524 |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Malmelin |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
508 |
2:43.66 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vesa Kyckling |
43 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
363 |
3:03.07 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kari Koppelmäki |
43 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
256 |
3:25.65 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Salmela |
39 |
Simmis Wanda ry |
|
523 |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Miettinen |
36 |
Kuopion Uimaseura |
|
398 |
2:50.71 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Lahtinen |
38 |
Vanders |
|
334 |
3:01.03 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
492 |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timo Schwarte |
34 |
Espoon Kilpauinti |
|
424 |
2:42.52 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
437 |
2:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 10.58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 11.00.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
JyväsSeudun Uinti |
|
314 |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Rehnström |
65 |
Ekenäs Simsällskap |
|
485 |
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaia Kulla |
61 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
647 |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Virtanen |
60 |
Jyväskylän Aalto |
|
373 |
1:55.73 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Hurula |
57 |
Kuopion Uimaseura |
|
644 |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Kara |
57 |
Espoon Kilpauinti |
|
581 |
1:35.75 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
55 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
430 |
1:45.84 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Santaholma |
58 |
Vanders |
|
396 |
1:48.75 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulla Vainikka |
57 |
Nurmijärven Uinti |
|
328 |
1:55.82 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anu Sakala |
59 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
255 |
2:05.89 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anu Ilander |
54 |
Espoon Kilpauinti |
|
584 |
1:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sari kukkonen |
50 |
Keravan Uimarit |
|
394 |
1:42.96 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tarja Salmimies |
51 |
Race Club Sveitsi |
|
394 |
1:42.98 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
256 |
1:58.84 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Satu Rahkonen |
45 |
Cetus Espoo |
|
699 |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Piiroinen |
49 |
Brahean Uimarit |
|
468 |
1:34.64 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taina Hyvönen |
47 |
Nurmijärven Uinti |
|
282 |
1:52.03 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heini Bargum |
41 |
Helsingfors Simsällskap |
|
662 |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liisa Ailanen |
44 |
Swimming Team Rauma |
|
541 |
1:29.24 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Sohlberg |
43 |
Riihimäen Uimaseura |
|
426 |
1:36.65 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
44 |
Loimaan Uimaseura |
|
343 |
1:43.87 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liisa Rantatulkkila |
40 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
325 |
1:45.72 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
320 |
1:46.34 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minttu Mustonen |
44 |
Espoon Kilpauinti |
|
225 |
1:59.46 |
+36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Lehto |
39 |
Jyväskylän Aalto |
|
656 |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ira Uusoksa |
35 |
ORCA Helsinki |
|
651 |
1:23.43 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Viteli |
37 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
508 |
1:30.61 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annukka Pihlaja |
39 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
417 |
1:36.80 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Päivi Repo |
39 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
367 |
1:40.98 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
Kempeleen Pyrintö |
|
330 |
1:44.59 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Rantataro |
33 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
590 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henna Hakala |
33 |
Espoon Kilpauinti |
|
414 |
1:33.98 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claudia Mariottini |
32 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
320 |
1:42.48 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Rintauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Känsäkoski |
25 |
Vanders |
|
764 |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Risteelä |
29 |
Oulun Uinti 1906 |
|
607 |
1:23.32 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Hannila |
26 |
Lapuan Virkiä |
|
327 |
1:42.37 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Juopperi |
28 |
Uinti Imatra |
|
267 |
1:49.50 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 11.26.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
martti lahti |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
349 |
2:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Koski |
80 |
Espoon Kilpauinti |
|
328 |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 75-79 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heikki Asell |
75 |
S.C. Pingviinit |
|
297 |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
611 |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Luige |
73 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
455 |
1:46.55 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
404 |
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raimo Karhunen |
66 |
JyväsSeudun Uinti |
|
389 |
1:42.40 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannu Koivisto |
69 |
ORCA Helsinki |
|
386 |
1:42.63 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esko Keskinen |
67 |
Vanders |
|
383 |
1:42.88 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ossi Vallemaa |
68 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
381 |
1:43.08 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timo Teponoja |
67 |
Cetus Espoo |
|
373 |
1:43.79 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
245 |
1:59.41 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarlo Kalliomaa |
63 |
Vanders |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kai Mustonen |
56 |
Lapuan Virkiä |
|
529 |
1:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauri Kanto |
59 |
Kauhajoen Karhu |
|
516 |
1:24.31 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esa Päätalo |
57 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
1:26.70 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ari Auvinen |
55 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Matkaniemi |
50 |
Speedo Masters Finland |
|
651 |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pami Aalto |
50 |
Helsingfors Simsällskap |
|
353 |
1:33.94 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vesa Kälviäinen |
54 |
SUH |
|
350 |
1:34.21 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Rantsi |
54 |
Vanders |
|
262 |
1:43.68 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ari Savulahti |
50 |
Riihimäen Uimaseura |
|
251 |
1:45.24 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jari Johansson |
45 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
536 |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Hakanen |
45 |
Swimming Team Rauma |
|
529 |
1:20.05 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarno Lehto |
48 |
Octopus Lohja |
|
416 |
1:26.70 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
István Beszteri |
49 |
Vanders |
|
410 |
1:27.18 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olli Ylä-Jarkko |
47 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
348 |
1:32.07 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Oinonen |
46 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
205 |
1:49.80 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Lindholm |
40 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
588 |
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markku Vihersalo |
44 |
Helsingfors Simsällskap |
|
565 |
1:16.89 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vili Nykänen |
41 |
ORCA Helsinki |
|
533 |
1:18.41 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pekka Koskinen |
44 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
515 |
1:19.30 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markku Ahonen |
41 |
UPOT |
|
471 |
1:21.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vesa Perttula |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
375 |
1:28.15 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Igor Korolev |
37 |
Espoon Kilpauinti |
|
481 |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
528 |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rami Laakso |
30 |
Helsingin Uimarit |
|
499 |
1:17.21 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuukka Korpela |
32 |
Oulun Uinti 1906 |
|
453 |
1:19.75 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
29 |
Vanders |
|
580 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Poutamo |
28 |
S.C. Pingviinit |
|
554 |
1:13.49 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atso Lindström |
25 |
Helsingfors Simsällskap |
|
540 |
1:14.12 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
347 |
1:25.86 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 11.40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 11.43.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Virve Palos |
80 |
Koovee |
|
109 |
6:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
70 |
Cetus Espoo |
|
442 |
3:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Rehnström |
65 |
Ekenäs Simsällskap |
|
290 |
3:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leena Kaseva |
68 |
Cetus Espoo |
|
274 |
3:43.58 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sirje Voolmaa |
69 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
270 |
3:44.60 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Kara |
57 |
Espoon Kilpauinti |
|
467 |
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marjut Hyvönen |
56 |
Keravan Uimarit |
|
367 |
3:10.22 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
51 |
ORCA Helsinki |
|
515 |
2:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imke Höfling |
52 |
Kajaanin Uimaseura |
|
445 |
2:54.32 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Hokkanen |
45 |
Cetus Espoo |
|
547 |
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sari Sipari |
47 |
Kouvolan Uimarit |
|
477 |
2:46.43 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Mäkinen |
46 |
S.C. Pingviinit |
|
468 |
2:47.51 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
48 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
415 |
2:54.37 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tarja Niinisalo |
45 |
Espoon Kilpauinti |
|
384 |
2:58.88 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Saarimaa |
48 |
Nurmijärven Uinti |
|
371 |
3:00.97 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raisa Friberg |
46 |
ORCA Helsinki |
|
313 |
3:11.48 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eeva Asp |
40 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
545 |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Vainionpää |
41 |
Kurikan Ryhti |
|
523 |
2:40.40 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
413 |
2:53.51 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ira Uusoksa |
35 |
ORCA Helsinki |
|
658 |
2:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Ripatti |
35 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
471 |
2:41.82 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
390 |
2:52.29 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
377 |
2:54.25 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TANJA LAINE |
36 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
326 |
3:02.89 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Heikkinen |
39 |
Brahean Uimarit |
|
323 |
3:03.51 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taru Niemi |
30 |
Keravan Uimarit |
|
338 |
2:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sointu Kuusikko |
31 |
Helsingin Uimarit |
|
308 |
3:01.07 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minna Männikkö |
33 |
Kuopion Uimaseura |
|
128 |
4:02.74 |
+1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Walden |
29 |
Lahden Uimaseura |
|
627 |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Pellinen |
25 |
JyväsSeudun Uinti |
|
588 |
2:28.65 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harriet Lindfors |
29 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
502 |
2:36.69 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katariina Linha |
25 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
401 |
2:48.78 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Thodin |
28 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
339 |
2:58.62 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susanna Halme |
26 |
ORCA Helsinki |
|
180 |
3:40.54 |
+1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 12.26.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pentti Keränen |
87 |
Espoon Kilpauinti |
|
276 |
4:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 80-84 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asko Saarinen |
80 |
Cetus Espoo |
|
363 |
3:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Virkajärvi |
83 |
Lahden Uimaseura |
|
226 |
4:22.92 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Koski |
80 |
Espoon Kilpauinti |
|
218 |
4:25.81 |
+41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markku Makkonen |
74 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
384 |
3:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seppo Hytönen |
66 |
JyväsSeudun Uinti |
|
319 |
3:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esko Turunen |
67 |
S.C. Pingviinit |
|
316 |
3:09.80 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Risto Rantanen |
67 |
Brahean Uimarit |
|
286 |
3:16.22 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Alpola |
69 |
ORCA Helsinki |
|
280 |
3:17.63 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erkki Ipatti |
67 |
Kauhajoen Karhu |
|
262 |
3:22.02 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juha Kainulainen |
68 |
Kuopion Uimaseura |
|
186 |
3:46.57 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juri Logvin |
60 |
Speedo Masters Finland |
|
828 |
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Hurula |
61 |
Kuopion Uimaseura |
|
554 |
2:35.43 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
Espoon Kilpauinti |
|
523 |
2:38.45 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrus Vaker |
63 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
390 |
2:54.75 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Multanen |
63 |
Tornion Uimaseura |
|
375 |
2:56.99 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
57 |
Helsingfors Simsällskap |
|
465 |
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kai-Asser Skog |
56 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
401 |
2:48.09 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heikki Posio |
59 |
Kempeleen Pyrintö |
|
134 |
4:01.86 |
+1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tero Kinnunen |
57 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville Alopaeus |
51 |
Espoon Kilpauinti |
|
571 |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jukka Lehtola |
54 |
Uinti Imatra |
|
400 |
2:40.88 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mika Ruusunen |
52 |
Espoon Kilpauinti |
|
380 |
2:43.68 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarkko Mikkola |
53 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
310 |
2:55.17 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Timo Piispanen |
54 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
291 |
2:58.95 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antti Sunell |
52 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
280 |
3:01.14 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viacheslav Kononenko |
48 |
Simmis Wanda ry |
|
640 |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Rantala |
49 |
Jyväskylän Aalto |
|
569 |
2:22.03 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarne Hakanen |
45 |
Swimming Team Rauma |
|
402 |
2:39.44 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Turunen |
46 |
Pieksän Kuutit |
|
382 |
2:42.17 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Backman |
46 |
Lahden Uimaseura |
|
314 |
2:53.16 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Oinonen |
46 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
225 |
3:13.36 |
+56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
524 |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Malmelin |
41 |
S.C. Pingviinit |
|
481 |
2:25.05 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yassine Ghezaïel |
41 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
402 |
2:33.93 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
ORCA Helsinki |
|
295 |
2:50.59 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Miettinen |
36 |
Kuopion Uimaseura |
|
479 |
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erno Leppänen |
37 |
S.C. Pingviinit |
|
381 |
2:35.52 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Kosunen |
37 |
Swimming Team Rauma |
|
380 |
2:35.66 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janne Hamari |
39 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
252 |
2:58.57 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
427 |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
Nurmijärven Uinti |
|
253 |
2:53.04 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Vapaauinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
26 |
JyväsSeudun Uinti |
|
744 |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Laurila |
26 |
S.C. Pingviinit |
|
477 |
2:21.67 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Sinisalo |
25 |
Swimming Team Rauma |
|
426 |
2:27.10 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aki Huunonen |
26 |
Helsingin Uimarit |
|
361 |
2:35.50 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vesa Pykälistö |
29 |
Kempeleen Pyrintö |
|
268 |
2:51.70 |
+49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 12.49.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sari Nurmi |
55 |
Espoon Kilpauinti |
|
387 |
1:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuija Alanko |
59 |
Riihimäen Uimaseura |
|
324 |
1:41.08 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Päivi Rantala |
55 |
Nurmijärven Uinti |
|
295 |
1:44.32 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
54 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
659 |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiina Arusoo |
43 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
467 |
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
44 |
Kempeleen Pyrintö |
|
297 |
1:34.94 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helinä Mellanen |
40 |
Nurmijärven Uinti |
|
281 |
1:36.70 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanna Anttila |
43 |
Elite Uinti ry |
|
244 |
1:41.39 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lena Nordqvist |
38 |
Espoon Kilpauinti |
|
627 |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Repo |
39 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
210 |
1:44.98 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Ponomareva |
31 |
Åbo Simklubb |
|
591 |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sointu Kuusikko |
31 |
Helsingin Uimarit |
|
233 |
1:35.52 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Perhosuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
29 |
Espoon Kilpauinti |
|
732 |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
sini Niemi |
29 |
Tornion Uimaseura |
|
662 |
1:08.80 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paula Autio |
26 |
Helsingin Uimarit |
|
368 |
1:23.69 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
Vanders |
|
327 |
1:27.07 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 12.54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 12.55.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 85-89 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
85 |
Espoon Kilpauinti |
|
677 |
2:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lembit Laht |
73 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
189 |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pekka Siltanen |
73 |
Oulun Uinti 1906 |
|
155 |
2:05.34 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 65-69 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Elovaara |
66 |
Cetus Espoo |
|
204 |
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harri Koski |
65 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
139 |
2:06.88 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Svein Erik Nymo |
63 |
OI Svømming |
|
374 |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tero Kinnunen |
57 |
JyväsSeudun Uinti |
|
596 |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jun Kojima |
51 |
Vanders |
|
328 |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arto Salmela |
46 |
Kempeleen Pyrintö |
|
169 |
1:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
41 |
ORCA Helsinki |
|
670 |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jouni Leimukoski |
43 |
Octopus Lohja |
|
513 |
1:10.13 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
43 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
482 |
1:11.62 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pekka Koskinen |
44 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
404 |
1:15.92 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kari Koppelmäki |
43 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
203 |
1:35.44 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli Kaure |
39 |
Elite Uinti ry |
|
206 |
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mostafa Ismail |
33 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
501 |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aki Tuomaala |
31 |
Jyväskylän Aalto |
|
339 |
1:16.88 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
Nurmijärven Uinti |
|
92 |
1:58.75 |
+51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m Perhosuinti Miehet 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Viitikko |
26 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
568 |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Rinkinen |
25 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
547 |
1:04.88 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vesa Pykälistö |
29 |
Kempeleen Pyrintö |
|
258 |
1:23.32 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 13.09.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Masters mestaruusuinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 280-319 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 8 |
282 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
387 |
|
|
2:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Brakmann |
67 |
|
|
41.25 |
|
|
|
|
41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sirje Voolmaa |
69 |
|
|
44.48 |
|
|
|
|
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Luige |
73 |
|
|
46.82 |
|
|
|
|
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
73 |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
2:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JyväsSeudun Uinti j´Joukkue 2 |
294 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
387 |
|
|
2:49.12 |
+0.01 |
|
|
|
|
Seppo Hytönen |
66 |
56A024 |
|
35.09 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maija Pyrrö |
81 |
41A006 |
|
50.39 |
|
|
|
|
1:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
77 |
45A004 |
|
49.49 |
|
|
|
|
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Pykäläinen |
70 |
52A003 |
|
34.15 |
|
|
|
|
2:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 240-279 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Meisterujumise U-Klubi 7 |
240 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
605 |
|
|
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Kulla |
61 |
|
|
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ossi Vallemaa |
68 |
|
|
37.21 |
|
|
|
|
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peep Kesküla |
68 |
|
|
32.43 |
|
|
|
|
1:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristiina Arusoo |
43 |
|
|
31.27 |
|
|
|
|
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Espoon Kilpauinti E |
241 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
560 |
|
|
2:18.96 |
+3.57 |
|
|
|
|
Simo-Pekka Torsti |
62 |
60A013 |
|
31.67 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ralf Sund |
67 |
55A022 |
|
38.20 |
|
|
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sari Nurmi |
55 |
67A085 |
|
34.49 |
|
|
|
|
1:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Kara |
57 |
65A019 |
|
34.60 |
|
|
|
|
2:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanders Older ones |
244 |
Vanders |
|
|
479 |
|
|
2:26.39 |
+11.00 |
|
|
|
|
Meri Santaholma |
58 |
64A048 |
|
40.03 |
|
|
|
|
40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Karhama |
56 |
66A022 |
|
38.47 |
|
|
|
|
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esko Keskinen |
67 |
55A031 |
|
33.26 |
|
|
|
|
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaarlo Kalliomaa |
63 |
59A062 |
|
34.63 |
|
|
|
|
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 200-239 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Espoon Kilpauinti D |
207 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
687 |
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Petri Hyökyranta |
50 |
72A092 |
|
27.40 |
|
|
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Alopaeus |
51 |
71A065 |
|
27.83 |
|
|
|
|
55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anu Ilander |
54 |
68A022 |
|
31.29 |
|
|
|
|
1:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Kasvio |
52 |
70A166 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
212 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
496 |
|
|
2:12.56 |
+13.65 |
|
|
|
|
Timo Hanhimäki |
56 |
66A099 |
|
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Thodin |
28 |
94B013 |
|
33.53 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Thodin |
54 |
68A028 |
|
31.59 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannu Kuokkanen |
74 |
48A002 |
|
31.84 |
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keravan UimaritD211 |
211 |
Keravan Uimarit |
|
|
461 |
|
|
2:15.84 |
+16.93 |
|
|
|
|
Aki Tuomainen |
47 |
75A004 |
|
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karri Muinonen |
61 |
61A046 |
|
34.68 |
|
|
|
|
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karita Haapasalo-Tuomainen |
50 |
72A004 |
|
36.65 |
|
|
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Outi Kaarnamo |
53 |
69A027 |
|
33.71 |
|
|
|
|
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
RiUS Masters |
204 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
399 |
|
|
2:22.53 |
+23.62 |
|
|
|
|
Akira Omori |
52 |
70A181 |
|
34.33 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuija Alanko |
59 |
63A054 |
|
37.85 |
|
|
|
|
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ari Savulahti |
50 |
72A051 |
|
35.00 |
|
|
|
|
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Sini Sohlberg |
43 |
79A124 |
|
35.35 |
|
|
|
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lahden Uimaseura |
207 |
Lahden Uimaseura |
|
|
372 |
|
|
2:25.83 |
+26.92 |
|
|
|
|
Jaakko Virkajärvi |
83 |
39A001 |
|
47.70 |
|
|
|
|
47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Haverinen |
49 |
73A090 |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Walden |
29 |
93A588 |
|
29.93 |
|
|
|
|
1:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Backman |
46 |
76A135 |
|
34.45 |
|
|
|
|
2:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lane4 Arena 3 |
0 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
361 |
|
|
2:27.31 |
+28.40 |
|
|
|
|
Kati Ahvonen |
47 |
75A147 |
|
43.96 |
|
|
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Artima-Kyrki |
47 |
75A148 |
|
38.82 |
|
|
|
|
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Antti Sunell |
52 |
70A180 |
|
34.65 |
|
|
|
|
1:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Arno Glöckner |
46 |
76A134 |
|
29.88 |
|
|
|
|
2:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus Espoo |
236 |
Cetus Espoo |
|
|
359 |
|
|
2:27.57 |
+28.66 |
|
|
|
|
Marko Lysmä |
57 |
65A020 |
|
31.68 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Elovaara |
66 |
56A000 |
|
36.15 |
|
|
|
|
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Hokkanen |
45 |
77A000 |
|
33.71 |
|
|
|
|
1:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Kaseva |
68 |
54A003 |
|
46.03 |
|
|
|
|
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 160-199 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
ORCA Helsinki 1 |
168 |
ORCA Helsinki |
|
|
683 |
|
|
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Vili Nykänen |
41 |
81A104 |
|
27.77 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ira Uusoksa |
35 |
87A274 |
|
29.46 |
|
|
|
|
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Päivi Steffen |
51 |
71A079 |
|
31.94 |
|
|
|
|
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Juan Sebastian Thoret Salazar |
41 |
81A088 |
|
26.94 |
|
|
|
|
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSS mixed C |
164 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
629 |
|
|
1:59.32 |
+3.21 |
|
|
|
|
Atso Lindström |
25 |
97A857 |
|
28.88 |
|
|
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Bargum |
41 |
81A081 |
|
29.14 |
|
|
|
|
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Rutanen |
48 |
74A049 |
|
33.21 |
|
|
|
|
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerikki Rutanen |
50 |
72A002 |
|
28.09 |
|
|
|
|
1:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Uinti C |
172 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
617 |
|
|
2:00.08 |
+3.97 |
|
|
|
|
Aino Erkinaro |
27 |
95A678 |
|
30.48 |
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Risteelä |
29 |
93A676 |
|
29.68 |
|
|
|
|
1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Esa Päätalo |
57 |
65A041 |
|
29.25 |
|
|
|
|
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Jaakko Erkinaro |
59 |
63A066 |
|
30.67 |
|
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Espoon Kilpauinti C |
161 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
617 |
|
|
2:00.10 |
+3.99 |
|
|
|
|
Timo Schwarte |
34 |
88A009 |
|
28.84 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Ruusunen |
52 |
70A059 |
|
29.81 |
|
|
|
|
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salla Valtari |
37 |
85A172 |
|
32.57 |
|
|
|
|
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Nordqvist |
38 |
84A133 |
|
28.88 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jyväskylän Aalto 1 |
161 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
533 |
|
|
2:06.10 |
+9.99 |
|
|
|
|
Jani Heinänen |
31 |
91A382 |
|
25.74 |
|
|
|
|
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aki Tuomaala |
31 |
91A438 |
|
27.24 |
|
|
|
|
52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Lehto |
39 |
83A030 |
|
29.66 |
|
|
|
|
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Virtanen |
60 |
62A069 |
|
43.46 |
|
|
|
|
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lane4 Arena 1 |
167 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
514 |
|
|
2:07.65 |
+11.54 |
|
|
|
|
Hanna-Katariina Seikola |
37 |
85A189 |
|
33.91 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
46 |
76A127 |
|
26.42 |
|
|
|
|
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anu Uhotoinen |
36 |
86A209 |
|
36.01 |
|
|
|
|
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Varis |
48 |
74A078 |
|
31.31 |
|
|
|
|
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nurmijärven Uinti |
165 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
479 |
|
|
2:10.68 |
+14.57 |
|
|
|
|
Riku-Petteri Räsänen |
47 |
75A145 |
|
27.80 |
|
|
|
|
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Taina Hyvönen |
47 |
75A128 |
|
37.88 |
|
|
|
|
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Mitja Kylliäinen |
31 |
91A864 |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helinä Mellanen |
40 |
82A039 |
|
33.59 |
|
|
|
|
2:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 2 |
161 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
412 |
|
|
2:17.41 |
+21.30 |
|
|
|
|
Timo Piispanen |
54 |
68A072 |
|
34.04 |
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janne Hamari |
39 |
83A120 |
|
32.70 |
|
|
|
|
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TANJA LAINE |
36 |
86A165 |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claudia Mariottini |
32 |
90A615 |
|
35.61 |
|
|
|
|
2:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kuopion Uimaseura |
187 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
394 |
|
|
2:19.40 |
+23.29 |
|
|
|
|
Tomi Miettinen |
36 |
86A014 |
|
28.53 |
|
|
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Hurula |
57 |
65A006 |
|
33.70 |
|
|
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Hurula |
61 |
61A002 |
|
30.64 |
|
|
|
|
1:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Männikkö |
33 |
89A538 |
|
46.53 |
|
|
|
|
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lane4 Arena 2 |
157 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
479 |
|
|
2:07.93 |
+11.82 |
|
|
|
|
Anni Felin |
29 |
93B257 |
|
35.70 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Grönroos |
48 |
74A087 |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Takala |
37 |
85A190 |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Kyckling |
43 |
79A132 |
|
30.05 |
|
|
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ORCA Helsinki 2 |
170 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Tomi Tilander |
49 |
73A078 |
|
34.99 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raisa Friberg |
46 |
76A113 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kyrklund |
31 |
91A578 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Näsäkkälä |
44 |
78A062 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 120-159 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
JUK MIX vapari |
141 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
748 |
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Riikka Majander |
38 |
84A018 |
|
27.58 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ripatti |
35 |
87A148 |
|
31.23 |
|
|
|
|
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Lindholm |
40 |
82A139 |
|
25.89 |
|
|
|
|
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuukka Myller |
28 |
94A096 |
|
25.57 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Espoon Kilpauinti B |
142 |
Espoon Kilpauinti |
|
|
671 |
|
|
1:54.38 |
+4.11 |
|
|
|
|
Igor Korolev |
37 |
85A178 |
|
26.39 |
|
|
|
|
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Auromaa |
43 |
79A127 |
|
28.11 |
|
|
|
|
54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaisla Kollanus |
29 |
93A027 |
|
26.93 |
|
|
|
|
1:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henna Hakala |
33 |
89A211 |
|
32.95 |
|
|
|
|
1:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
JyväsSeudun Uinti |
133 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
627 |
|
|
1:56.95 |
+6.68 |
|
|
|
|
Patricia Gimeno Estivill |
25 |
97B330 |
|
34.06 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Pellinen |
25 |
97A164 |
|
29.54 |
|
|
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tero Kinnunen |
57 |
65A003 |
|
28.26 |
|
|
|
|
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Tapio Roiko-Jokela |
26 |
96A016 |
|
25.09 |
|
|
|
|
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S.C. Pingviinit 4X50m VUV MIX |
132 |
S.C. Pingviinit |
|
|
608 |
|
|
1:58.20 |
+7.93 |
|
|
|
|
Emilia Soinilehto |
27 |
95A022 |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Mäkinen |
46 |
76A121 |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Parkkamäki |
31 |
91A169 |
|
27.27 |
|
|
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jaakko Poutamo |
28 |
94A396 |
|
27.02 |
|
|
|
|
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Swimming Team Rauma |
138 |
Swimming Team Rauma |
|
|
565 |
|
|
2:01.13 |
+10.86 |
|
|
|
|
Henrik Sinisalo |
25 |
97A469 |
|
27.84 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Siurua |
32 |
90A631 |
|
34.00 |
|
|
|
|
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liisa Ailanen |
44 |
78A099 |
|
30.83 |
|
|
|
|
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Kosunen |
37 |
85A021 |
|
28.46 |
|
|
|
|
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hämeenlinnan Uimaseura 1 |
137 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
539 |
|
|
2:03.03 |
+12.76 |
|
|
|
|
Daniel Viitikko |
26 |
96A701 |
|
26.50 |
|
|
|
|
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Rintala |
48 |
74A027 |
|
31.39 |
|
|
|
|
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna-Annukka Kokkonen |
38 |
84A152 |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katariina Linha |
25 |
97A419 |
|
32.12 |
|
|
|
|
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
JUK MIX vapari 2 |
136 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
528 |
|
|
2:03.85 |
+13.58 |
|
|
|
|
Harriet Lindfors |
29 |
93A408 |
|
32.80 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiina Lehtonen |
39 |
83A137 |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yassine Ghezaïel |
41 |
81A012 |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Aula |
27 |
95A299 |
|
28.14 |
|
|
|
|
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lane4 Arena 2 |
157 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
479 |
|
|
2:07.93 |
+17.66 |
|
|
|
|
Anni Felin |
29 |
93B257 |
|
35.70 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Grönroos |
48 |
74A087 |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Takala |
37 |
85A190 |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Kyckling |
43 |
79A132 |
|
30.05 |
|
|
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lapuan Virkiä |
159 |
Lapuan Virkiä |
|
|
476 |
|
|
2:08.17 |
+17.90 |
|
|
|
|
Juha Antila |
44 |
78A146 |
|
31.39 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmi Hannila |
26 |
96A599 |
|
34.45 |
|
|
|
|
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Kai Mustonen |
56 |
66A049 |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Riikka Kari |
33 |
89A545 |
|
30.63 |
|
|
|
|
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KemPy B-joukkue |
155 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
365 |
|
|
2:20.11 |
+29.84 |
|
|
|
|
Mervi Hillukkala |
44 |
78A128 |
|
36.69 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arto Salmela |
46 |
76A132 |
|
36.72 |
|
|
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-maija Melvaskoski |
36 |
86A210 |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesa Pykälistö |
29 |
93A546 |
|
30.95 |
|
|
|
|
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Vapaauinti Seka 100-119 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Vanders Juniors |
115 |
Vanders |
|
|
724 |
|
|
1:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Känsäkoski |
28 |
94A705 |
|
32.31 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Känsäkoski |
25 |
97A018 |
|
27.97 |
|
|
|
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Junninen |
33 |
89A290 |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
29 |
93A900 |
|
24.89 |
|
|
|
|
1:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 13.29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 15.47.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|