Tulokset GP-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahti |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 12, 2022 to Nov 13, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Rintauinti Naiset - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
793 |
1:07.37 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.44 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
780 |
1:07.73 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
775 |
1:07.88 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
765 |
1:08.18 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
755 |
1:08.47 |
+1.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.73 |
718 |
1:09.63 |
+2.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
706 |
1:10.03 |
+2.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.83 |
689 |
1:10.59 |
+3.22 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
688 |
1:10.62 |
+3.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
|
685 |
1:10.72 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
673 |
1:11.15 |
+3.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
659 |
1:11.66 |
+4.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
646 |
1:12.11 |
+4.74 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.70 |
643 |
1:12.23 |
+4.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
631 |
1:12.67 |
+5.30 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
625 |
1:12.90 |
+5.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
609 |
1:13.56 |
+6.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
607 |
1:13.63 |
+6.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.68 |
605 |
1:13.71 |
+6.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
600 |
1:13.91 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
599 |
1:13.95 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
584 |
1:14.60 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
576 |
1:14.93 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
575 |
1:14.97 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
573 |
1:15.05 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
564 |
1:15.44 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.67 |
562 |
1:15.55 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
+0.70 |
553 |
1:15.96 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
552 |
1:16.01 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
+0.66 |
551 |
1:16.02 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
549 |
1:16.13 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
548 |
1:16.17 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.76 |
547 |
1:16.21 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
537 |
1:16.71 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
537 |
1:16.72 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
535 |
1:16.77 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
534 |
1:16.84 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
531 |
1:17.00 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
530 |
1:17.01 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
528 |
1:17.11 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.75 |
528 |
1:17.12 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
526 |
1:17.23 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
+0.62 |
525 |
1:17.26 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.82 |
525 |
1:17.27 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
518 |
1:17.61 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.74 |
507 |
1:18.17 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.67 |
506 |
1:18.23 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
506 |
1:18.24 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
505 |
1:18.30 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.77 |
499 |
1:18.60 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.87 |
497 |
1:18.71 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
496 |
1:18.75 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
494 |
1:18.87 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
+0.50 |
491 |
1:19.03 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.52 |
490 |
1:19.07 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.60 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
490 |
1:19.09 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.81 |
489 |
1:19.12 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.82 |
488 |
1:19.18 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
484 |
1:19.39 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.17 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.75 |
483 |
1:19.44 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emilia Istomina |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.71 |
483 |
1:19.45 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.48 |
481 |
1:19.57 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
+0.85 |
480 |
1:19.64 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.77 |
478 |
1:19.75 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.82 |
476 |
1:19.82 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
469 |
1:20.23 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
468 |
1:20.32 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
467 |
1:20.34 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
+0.78 |
464 |
1:20.53 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.83 |
460 |
1:20.74 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ella Alanko |
2003 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
456 |
1:20.97 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.83 |
454 |
1:21.08 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
451 |
1:21.26 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
442 |
1:21.83 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
441 |
1:21.90 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
438 |
1:22.09 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
432 |
1:22.47 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
431 |
1:22.52 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
429 |
1:22.67 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.82 |
422 |
1:23.09 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
407 |
1:24.14 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11/12/2022 11:09:37 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 14:23:05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|