Resultat för IKM-aluekilpailu ES2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Perjantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Rajamäen Uimahalli |
Järjestäjä: |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 4X100m P16 SKU 13-16 years - Finaali |
|
Sponsori: |
Maalaamo Värivuori Oy |
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Octopus A |
16 |
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
4:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
06A802 |
+0.66 |
31.44 |
1:05.93 |
|
|
|
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Niemi |
2007 |
07A159 |
-.-- |
32.94 |
1:12.17 |
|
|
|
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lostedt |
2007 |
07A678 |
-.-- |
30.40 |
1:08.07 |
|
|
|
3:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
08A936 |
-.-- |
27.12 |
57.66 |
|
|
|
4:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanders |
14 |
Vanders |
|
|
|
|
|
4:31.18 |
+7.35 |
|
|
|
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
08A612 |
+0.75 |
33.84 |
1:10.21 |
|
|
|
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
08B061 |
-.-- |
32.92 |
1:12.17 |
|
|
|
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nord |
2008 |
08A149 |
-.-- |
29.53 |
1:05.36 |
|
|
|
3:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Rantsi |
2008 |
08A124 |
-.-- |
29.95 |
1:03.44 |
|
|
|
4:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hyvinkään Uimaseura |
16 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:31.63 |
+7.80 |
|
|
|
|
Aaro Imppola |
2006 |
06A298 |
+0.62 |
30.47 |
1:03.69 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
07A201 |
-.-- |
31.76 |
1:08.74 |
|
|
|
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
08A735 |
-.-- |
34.23 |
1:17.04 |
|
|
|
3:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Mõsko |
2008 |
08A830 |
-.-- |
29.43 |
1:02.16 |
|
|
|
4:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
14 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
|
|
|
5:23.61 |
+59.78 |
|
|
|
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
10A214 |
+0.94 |
37.13 |
1:17.47 |
|
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Hartman |
2009 |
09A892 |
-.-- |
45.33 |
1:37.71 |
|
|
|
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Huotari |
2008 |
08A588 |
-.-- |
34.95 |
1:15.99 |
|
|
|
4:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Wasenius |
2008 |
08B204 |
-.-- |
34.39 |
1:12.44 |
|
|
|
5:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Borgå simmare - Porvoon uim |
16 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
Tino Rantamäki |
2006 |
06B095 |
+0.65 |
32.04 |
1:12.39 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Leppänen |
2006 |
06B055 |
-.-- |
33.81 |
1:13.80 |
|
|
|
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artem Shorokhov |
2008 |
08A994 |
-.-- |
28.60 |
1:02.11 |
|
|
|
3:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haverinen |
2006 |
06A606 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 20.26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 18.54.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|