Tulokset IKM-aluekilpailu ES2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Rajamäen Uimahalli |
Järjestäjä: |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 10 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
MadWave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.43 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
-.-- |
|
2:47.06 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.77 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
-.-- |
|
2:49.56 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.75 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
-.-- |
|
2:58.64 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.79 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
2:59.34 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.30 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
3:09.85 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.48 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
-.-- |
|
3:11.50 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
3:14.14 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.88 |
(-34.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
-.-- |
|
3:18.05 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.32 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 17.38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 12 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
MadWave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.39 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:29.56 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.27 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
2:30.65 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.95 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
-.-- |
|
2:32.00 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.88 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:32.46 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.72 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:34.23 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.23 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:34.37 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.83 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
-.-- |
|
2:36.27 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.36 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:36.93 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.26 |
(-16.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
-.-- |
|
2:37.77 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.94 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
-.-- |
|
2:42.30 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
2:43.23 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.79 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:43.48 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.22 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:43.53 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.55 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:46.84 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.32 |
(-18.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:47.09 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.80 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
-.-- |
|
2:52.07 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.13 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
2:54.15 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
-.-- |
|
2:54.41 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Myllykoski |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
2:54.89 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
-.-- |
|
2:54.98 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilja Sorsa |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
3:03.23 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
-.-- |
|
3:05.11 |
+37.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.48 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
3:11.89 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.61 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 17.38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 13 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
MadWave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
-.-- |
|
2:14.71 |
|
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:16.39 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
-.-- |
|
2:14.96 |
+0.25 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:16.39 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
-.-- |
|
2:17.40 |
+2.69 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:18.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
-.-- |
|
2:21.37 |
+6.66 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:22.55 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
-.-- |
|
2:22.84 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Kuosmanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:24.22 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:26.27 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:27.93 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.24 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:28.99 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.95 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
-.-- |
|
2:29.40 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.35 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
-.-- |
|
2:30.31 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.51 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:37.29 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:42.03 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.59 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Pilz |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:43.79 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.53 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
2:45.65 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.90 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
2:46.10 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.01 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:49.72 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.19 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Komulainen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:55.66 |
+40.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.38 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
3:08.50 |
+53.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.89 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
3:15.49 |
+1:00.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.00 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 17.38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 14 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
MadWave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:14.95 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:18.17 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
-.-- |
|
2:19.98 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.39 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:25.89 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.94 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:28.85 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.91 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
2:36.64 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.21 |
(-18.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Pynnönen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:38.07 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.76 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Reinikainen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:38.67 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.52 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:40.93 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.94 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:45.01 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(-15.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inka Vihreäpuu |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:54.31 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 17.38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T10,12,13,14,15 200m VU 15 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
MadWave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
-.-- |
|
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.30 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:23.21 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.56 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:29.15 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
-.-- |
|
2:33.01 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.26 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nea Vilén |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:35.11 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.28 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:36.16 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.57 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
2:49.18 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.43 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 17.38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 18.52.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|