2024-04-25   13:11:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM, 25m, 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, start 9:30 (insim 8:00-8:45)

Document
Resultat
DM 25m 2022
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje och Stockholmsim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021
Gren 6, 400m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.66 666 4:03.00
50m: 27.50
100m: 57.47
(29.97)
150m: 1:27.79
(30.32)
200m: 1:58.54
(30.75)
250m: 2:29.05
(30.51)
300m: 3:00.02
(30.97)
350m: 3:31.99
(31.97)
400m: 4:03.00
(31.01)
2 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.63 647 4:05.38 +2.38
50m: 27.75
100m: 58.00
(30.25)
150m: 1:28.72
(30.72)
200m: 1:59.79
(31.07)
250m: 2:31.02
(31.23)
300m: 3:02.53
(31.51)
350m: 3:34.07
(31.54)
400m: 4:05.38
(31.31)
3 Jonatan Eriksson 2006 Väsby Simsällskap +0.70 609 4:10.28 +7.28
50m: 28.56
100m: 59.90
(31.34)
150m: 1:31.31
(31.41)
200m: 2:03.42
(32.11)
250m: 2:35.33
(31.91)
300m: 3:07.38
(32.05)
350m: 3:39.54
(32.16)
400m: 4:10.28
(30.74)
4 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 603 4:11.15 +8.15
50m: 28.45
100m: 59.62
(31.17)
150m: 1:31.09
(31.47)
200m: 2:03.31
(32.22)
250m: 2:35.53
(32.22)
300m: 3:07.91
(32.38)
350m: 3:40.14
(32.23)
400m: 4:11.15
(31.01)
5 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.65 602 4:11.27 +8.27
50m: 28.56
100m: 59.90
(31.34)
150m: 1:31.76
(31.86)
200m: 2:04.24
(32.48)
250m: 2:36.47
(32.23)
300m: 3:08.78
(32.31)
350m: 3:41.32
(32.54)
400m: 4:11.27
(29.95)
6 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 593 4:12.59 +9.59
50m: 28.67
100m: 59.67
(31.00)
150m: 1:31.40
(31.73)
200m: 2:03.07
(31.67)
250m: 2:34.33
(31.26)
300m: 3:06.65
(32.32)
350m: 3:39.98
(33.33)
400m: 4:12.59
(32.61)
7 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.66 572 4:15.63 +12.63
50m: 29.49
100m: 1:01.52
(32.03)
150m: 1:34.10
(32.58)
200m: 2:07.11
(33.01)
250m: 2:39.98
(32.87)
300m: 3:12.52
(32.54)
350m: 3:45.22
(32.70)
400m: 4:15.63
(30.41)
8 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 572 4:15.67 +12.67
50m: 29.85
100m: 1:02.02
(32.17)
150m: 1:34.41
(32.39)
200m: 2:07.43
(33.02)
250m: 2:39.67
(32.24)
300m: 3:12.05
(32.38)
350m: 3:44.67
(32.62)
400m: 4:15.67
(31.00)
9 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.64 565 4:16.70 +13.70
50m: 28.85
100m: 59.87
(31.02)
150m: 1:31.86
(31.99)
200m: 2:04.18
(32.32)
250m: 2:36.96
(32.78)
300m: 3:10.19
(33.23)
350m: 3:43.78
(33.59)
400m: 4:16.70
(32.92)
10 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun -.-- 564 4:16.88 +13.88
50m: 28.83
100m: 1:01.24
(32.41)
150m: 1:33.49
(32.25)
200m: 2:07.02
(33.53)
250m: 2:39.79
(32.77)
300m: 3:12.94
(33.15)
350m: 3:45.42
(32.48)
400m: 4:16.88
(31.46)
11 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.64 556 4:18.04 +15.04
50m: 29.69
100m: 1:02.20
(32.51)
150m: 1:35.14
(32.94)
200m: 2:08.18
(33.04)
250m: 2:41.20
(33.02)
300m: 3:14.18
(32.98)
350m: 3:46.66
(32.48)
400m: 4:18.04
(31.38)
12 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.70 554 4:18.35 +15.35
50m: 28.80
100m: 1:01.41
(32.61)
150m: 1:34.36
(32.95)
200m: 2:07.47
(33.11)
250m: 2:40.15
(32.68)
300m: 3:13.37
(33.22)
350m: 3:46.11
(32.74)
400m: 4:18.35
(32.24)
13 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.75 545 4:19.69 +16.69
50m: 29.01
100m: 1:01.42
(32.41)
150m: 1:34.57
(33.15)
200m: 2:07.92
(33.35)
250m: 2:41.42
(33.50)
300m: 3:14.73
(33.31)
350m: 3:47.62
(32.89)
400m: 4:19.69
(32.07)
14 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.67 531 4:22.07 +19.07
50m: 30.03
100m: 1:02.93
(32.90)
150m: 1:36.14
(33.21)
200m: 2:09.80
(33.66)
250m: 2:43.08
(33.28)
300m: 3:16.74
(33.66)
350m: 3:49.95
(33.21)
400m: 4:22.07
(32.12)
15 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.69 528 4:22.49 +19.49
50m: 30.08
100m: 1:02.61
(32.53)
150m: 1:35.66
(33.05)
200m: 2:09.31
(33.65)
250m: 2:43.05
(33.74)
300m: 3:17.03
(33.98)
350m: 3:50.38
(33.35)
400m: 4:22.49
(32.11)
16 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.71 511 4:25.45 +22.45
50m: 28.85
100m: 1:00.28
(31.43)
150m: 1:32.99
(32.71)
200m: 2:06.49
(33.50)
250m: 2:40.68
(34.19)
300m: 3:15.43
(34.75)
350m: 3:50.61
(35.18)
400m: 4:25.45
(34.84)
17 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.66 507 4:26.07 +23.07
50m: 30.92
100m: 1:03.83
(32.91)
150m: 1:37.89
(34.06)
200m: 2:12.22
(34.33)
250m: 2:46.61
(34.39)
300m: 3:20.41
(33.80)
350m: 3:53.44
(33.03)
400m: 4:26.07
(32.63)
18 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap +0.62 495 4:28.24 +25.24
50m: 28.81
100m: 1:01.37
(32.56)
150m: 1:35.10
(33.73)
200m: 2:10.47
(35.37)
250m: 2:44.99
(34.52)
300m: 3:19.93
(34.94)
350m: 3:54.58
(34.65)
400m: 4:28.24
(33.66)
19 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF Simföreni +0.74 479 4:31.21 +28.21
50m: 28.46
100m: 1:00.81
(32.35)
150m: 1:34.30
(33.49)
200m: 2:09.04
(34.74)
250m: 2:44.52
(35.48)
300m: 3:20.30
(35.78)
350m: 3:55.94
(35.64)
400m: 4:31.21
(35.27)
20 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.63 478 4:31.39 +28.39
50m: 30.83
100m: 1:04.33
(33.50)
150m: 1:38.82
(34.49)
200m: 2:13.44
(34.62)
250m: 2:48.27
(34.83)
300m: 3:22.96
(34.69)
350m: 3:57.46
(34.50)
400m: 4:31.39
(33.93)
21 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.72 467 4:33.52 +30.52
50m: 29.99
100m: 1:03.28
(33.29)
150m: 1:37.85
(34.57)
200m: 2:12.82
(34.97)
250m: 2:48.33
(35.51)
300m: 3:23.66
(35.33)
350m: 3:59.05
(35.39)
400m: 4:33.52
(34.47)
Grenen officiell:  2022-10-22 10:41:47
2022-10-22 10:42:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner