Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:39.90 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.61 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:57.08 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:13.97 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.92 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:22.28 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:23.93 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:26.80 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.27 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:30.10 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.54 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:34.71 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.97 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:42.73 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.62 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:48.34 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.78 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:12.46 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:16.73 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:21.46 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:33.78 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.08 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:29.47 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:02.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|