Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2022 to 12. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Metzsch |
1945 |
Swim Team Odense |
|
336 |
49.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Grethe Vang Nielsen |
1950 |
Swim Team Odense |
+0.96 |
141 |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-37.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
511 |
36.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rina Damsgaard |
1956 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
72 |
1:10.13 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
+0.92 |
575 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
742 |
30.70 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
+0.90 |
525 |
32.55 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Fiskaali Gammelmark |
1981 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.77 |
701 |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Dalgaard Farving |
1979 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
696 |
29.35 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Feldinger |
1996 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.77 |
621 |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Mary Vissing |
1997 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.74 |
608 |
29.50 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
672 |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Skov Haffejee |
1998 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.77 |
618 |
29.34 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Storm Smedegaard |
2000 |
Frem Odense |
+0.86 |
|
34.61 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2022 11:32.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|