Resultat för UGP 3 2022, Norrtälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 insim 08:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
514 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-16 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
426 |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
385 |
1:16.03 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
314 |
1:21.40 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-16 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
461 |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
278 |
1:24.76 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
251 |
1:27.71 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
245 |
1:28.41 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
222 |
1:31.27 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-16 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
407 |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
375 |
1:16.68 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
367 |
1:17.27 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
358 |
1:17.90 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
357 |
1:17.94 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
297 |
1:22.89 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
280 |
1:24.51 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
240 |
1:29.00 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
232 |
1:29.97 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
221 |
1:31.42 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
218 |
1:31.83 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
217 |
1:31.99 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
216 |
1:32.18 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-16 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
373 |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
318 |
1:21.04 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
297 |
1:22.93 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
266 |
1:26.00 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
259 |
1:26.74 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
240 |
1:28.98 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
223 |
1:31.19 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
221 |
1:31.40 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
132 |
1:48.51 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-16 09:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-16 09:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|