Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
|
1:28.09 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
1:28.14 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:28.63 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:33.64 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
1:34.58 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:35.88 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:40.67 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:41.24 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:41.91 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:42.50 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:42.85 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
|
1:44.58 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
1:45.73 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:46.52 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
|
1:47.03 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:47.10 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:49.39 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+1.00 |
|
1:49.77 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:52.49 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:01.77 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:04.47 |
+44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:17.74 |
+57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme i fly 0 - 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afslutning på mave efter ryg |
|
|
|
|
- |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 10 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
1:20.08 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:20.45 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:26.09 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:28.87 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:29.54 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:31.47 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:32.13 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:32.86 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:34.43 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
1:34.64 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
1:36.67 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
1:36.69 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
1:39.16 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:42.70 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:45.78 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:46.16 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:52.38 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:52.64 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:52.93 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
1:53.04 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
|
1:53.76 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:07.22 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+1.02 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad (2 armtag under vand v. 54 m) |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
1:10.68 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
|
1:10.95 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
1:11.08 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.71 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
1:14.88 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
1:16.18 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:17.14 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:17.54 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:18.10 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:22.16 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:23.02 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:23.83 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:25.08 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
1:25.49 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:31.64 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:32.35 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:32.73 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:36.89 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:37.55 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. afsl. med en hånd v. bryst 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Ej samtidig berøring ved afsl. i bryst 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 48 m |
|
|
|
|
- |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene. Bryst pull out under vand v. 8 m - (i fly) brystben. |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:08.32 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.02 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:09.19 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:09.30 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:09.41 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
|
1:09.47 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
1:10.08 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:10.38 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:11.02 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:11.06 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:12.18 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:12.67 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:13.62 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:13.77 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.63 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:15.83 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
1:16.24 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
1:19.18 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:19.21 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
|
1:19.60 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
1:21.07 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:22.68 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
|
1:23.54 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.76 |
|
1:24.56 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:26.03 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:27.81 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
1:30.07 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.89 |
|
1:44.81 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.28 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afsl. med en hånd i fly v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afslutte ryg på mave 50 m. |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending v. 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 24 m |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
1:04.47 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.56 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:05.57 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:06.30 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:06.38 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:07.35 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
|
1:08.18 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
1:08.39 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.70 |
|
1:08.90 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:09.78 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:11.50 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:11.59 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:12.20 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
1:12.74 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:13.24 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.25 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
1:16.33 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.37 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.10 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
1:17.28 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.88 |
|
1:20.04 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
1:20.71 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.85 |
|
1:21.57 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 17:54.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|