2024-06-23   02:44:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Regionsmesterskab Region Midtjylland
Placering: Arrangør Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub +0.81 43.91
2 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.82 44.08 +0.17
3 Caroline Ishøi 2011 Struer Svømmeklub +0.73 46.49 +2.58
4 Julie Skovdal 2011 Ikast Svømmeklub +0.82 46.52 +2.61
5 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.77 46.53 +2.62
6 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.75 47.16 +3.25
7 Ida Carlson 2012 Struer Svømmeklub +0.89 47.87 +3.96
8 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.77 48.04 +4.13
9 Naya Brendholdt 2011 Skive Svømmeklub Poseidon +0.88 48.48 +4.57
10 Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub +0.90 49.83 +5.92
=11 Camilla Petersen 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.87 50.36 +6.45
=11 Anna-Sophia Huynh Strøbech 2011 Herning Svømmeklub +0.79 50.36 +6.45
13 Sheila Mortensgaard 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.73 50.38 +6.47
14 Thea Holmegaard Caludan 2012 Silkeborg Svømmeklub +0.71 50.95 +7.04
15 Astrid Hjarsbæk Hansen 2012 Holstebro Svømme Club +0.79 51.66 +7.75
16 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub +0.94 53.30 +9.39
17 Nanna Le Bundgaard 2011 TST Svømning +0.95 53.86 +9.95
18 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.69 54.16 +10.25
19 Ellen Jensen 2012 Struer Svømmeklub +0.86 55.79 +11.88
20 Lærke Ryvold 2011 TST Svømning +0.87 57.67 +13.76
21 Anna Pripsø Larsen 2012 Struer Svømmeklub +0.93 58.55 +14.64
22 Linn Kristine Banggaard 2012 Ikast Svømmeklub +0.76 1:11.32 +27.41
- Alberte Svane Koukoumis 2011 Odder Svømmeklub +0.94 DSQ
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad
- Asta Nonbo Pilegaard 2012 Silkeborg Svømmeklub +0.82 DSQ flere flyben fra start
- Emilie Dalgaard Farving 2012 Silkeborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.58 38.49
2 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub +0.83 39.16 +0.67
3 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.81 39.80 +1.31
4 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.73 40.21 +1.72
5 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub +0.67 42.16 +3.67
6 Caroline Madsen 2010 Silkeborg Svømmeklub +0.95 43.15 +4.66
7 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub +0.76 46.20 +7.71
8 Karoline Sommer Søndergaard 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.82 46.26 +7.77
9 Emma Vendelbo 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.85 46.50 +8.01
10 Amalie Mejer Lehmann 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.76 48.24 +9.75
11 Lærke Røstad 2010 Swim Team Neptun +1.04 49.20 +10.71
12 Elisabeth Sinem Güven 2010 Swim Team Neptun +0.74 50.00 +11.51
13 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI +0.82 50.83 +12.34
14 Alma Olivia Bach 2010 Holstebro Svømme Club +0.95 51.09 +12.60
15 Victoria Pauli Thorhauge 2010 Swim Team Neptun +0.87 54.29 +15.80
16 Johanne Staub Rasmussen 2010 Aarhus Swim - IHF +0.94 59.67 +21.18
17 Lena Piontkowitz 2010 Struer Svømmeklub +0.84 1:01.76 +23.27
- Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub -0.23 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Liva Krag 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.86 DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan
- Mette Rager Larsen 2010 Swim Team Neptun +0.85 DSQ Flere flyben fra start
- Daria-Loana Panagachi-Tanasa 2010 Struer Svømmeklub +0.84 DSQ
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad
- Elvira Heine Sørensen 2010 TST Svømning +0.94 DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan
- Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub +0.92 DSQ Ej samtidig berøring v. 2
- Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.77 35.08
2 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.70 36.58 +1.50
3 Silke Stevnhøj Sommer 2009 Herning Svømmeklub +0.72 36.82 +1.74
4 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub +0.74 38.05 +2.97
5 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.83 38.96 +3.88
6 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.78 39.08 +4.00
7 Caroline R. Frandsen 2009 Herning Svømmeklub +0.73 39.24 +4.16
8 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub +0.75 40.54 +5.46
9 Victoria Høgh 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.76 40.86 +5.78
10 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF +0.75 40.91 +5.83
11 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub +0.81 41.24 +6.16
12 Wiktoria Gawor 2009 Brædstrup Svømmeklub +0.66 41.38 +6.30
13 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club +0.88 41.46 +6.38
=14 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub +0.76 41.73 +6.65
=14 Josephine Siggaard Kraul 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.77 41.73 +6.65
16 Camilla Søjberg 2009 HGF Svømning +0.78 41.76 +6.68
17 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub +0.68 41.89 +6.81
18 Amalie Breum Nielsen 2009 Holstebro Svømme Club +0.75 42.35 +7.27
19 Mai Skov 2009 Holstebro Svømme Club +0.78 42.36 +7.28
20 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken +0.85 42.74 +7.66
21 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub +0.71 43.04 +7.96
22 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon +0.79 43.05 +7.97
23 Ida Frost Baltzer 2009 Struer Svømmeklub +0.78 43.33 +8.25
24 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.80 43.64 +8.56
25 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.83 44.07 +8.99
26 Alberte Lindeberg Dithlevsen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.85 44.89 +9.81
27 Alma Ahrendt 2009 Horsens Svømmeklub +0.92 45.08 +10.00
28 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.95 46.80 +11.72
29 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.73 46.83 +11.75
30 Lærke Mørk Emtekjær 2009 Holstebro Svømme Club +0.86 47.31 +12.23
31 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.81 47.69 +12.61
32 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF +1.11 50.01 +14.93
33 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub +0.87 50.74 +15.66
- Jasmin Kirkedal Laursen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.71 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Sofia Nørremark 2009 Struer Svømmeklub DNS
- Karoline Pedersen 2009 Herning Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub +0.75 35.18
2 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club +0.78 36.41 +1.23
3 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub +0.69 38.92 +3.74
4 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub +0.80 39.08 +3.90
5 Marie T. Lauridsen 2008 Viborg Svømme Klub +0.87 40.94 +5.76
6 Marie Porup Juulsgaard 2008 Herning Svømmeklub +0.74 41.55 +6.37
7 Anna Johanne Holm Bork 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.77 41.85 +6.67
8 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.71 42.43 +7.25
9 Asta Klemmensen 2008 Herning Svømmeklub +0.73 42.89 +7.71
10 Mai Le 2008 TST Svømning +0.86 43.71 +8.53
11 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub +0.79 43.75 +8.57
12 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.80 44.07 +8.89
13 Frida Sand Kloster 2008 Struer Svømmeklub +0.75 44.29 +9.11
14 Maya Kirkeby 2008 Herning Svømmeklub +0.79 44.52 +9.34
15 Laura Kibsgaard 2008 Viborg Svømme Klub +0.79 44.86 +9.68
16 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub +0.72 45.38 +10.20
17 Zenia Lüneborg 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.84 46.07 +10.89
18 Emilie Bæk Nielsen 2008 Grenaa Svømmeklub +0.78 46.79 +11.61
19 Signe Riis Mågård 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.68 47.44 +12.26
20 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub +0.90 53.07 +17.89
- Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.84 DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
- Emilia Oltmann 2008 Grenaa Svømmeklub +0.90 DSQ
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad
- Louise Jeppesen 2008 Herning Svømmeklub DNS
- Frida Møller Olesen 2008 Struer Svømmeklub DNS
- Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF DNS
- Tilde Porsgaard 2008 Bjerre Herreds Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gertrude Grjunberga 2005 Struer Svømmeklub +0.70 33.87
2 Karoline Andersen Krabbe 2005 Holstebro Svømme Club +0.73 34.09 +0.22
3 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub +0.69 35.00 +1.13
4 Silje Drechsler 2007 Holstebro Svømme Club +0.70 35.76 +1.89
5 Sommer E. S. Jensen 2005 Viborg Svømme Klub +0.73 37.01 +3.14
6 Maria Aakmann Andersen 2004 Viborg Svømme Klub +0.71 37.42 +3.55
7 Sidsel Tang Christensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.80 39.43 +5.56
8 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun +0.74 39.82 +5.95
9 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub +0.79 40.24 +6.37
10 Kamilla Ruseng Henriksen 2007 Viborg Svømme Klub +0.95 43.30 +9.43
11 Ida Mørup 2006 HGF Svømning +0.86 43.45 +9.58
12 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +0.89 44.61 +10.74
13 Ida Sletø Bonde 2007 Grenaa Svømmeklub +0.87 47.67 +13.80
14 Freja Gram Henningsen 2006 Skanderborg Svømmeklub +0.95 48.14 +14.27
15 Liv Holst Andersen 2007 TST Svømning +0.83 49.83 +15.96
16 Laura Søby 2006 Holstebro Svømme Club +0.79 55.99 +22.12
- Ida Siegumfeldt 2007 Swim Team Neptun DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59
28-10-2022 22:26.16 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holstebro Svømme Club

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner